Şimdi Ara

*Yeni Testler Eklendi* *Modem Resmi Eklendi* VDSL 2 32 MBit Kapsamlı Testler (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
1
Favori
20.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Filmleri dizileri artık microsofttan indirirsin.
  • 32mbit
  • bunun rapid share, netload parası var, modem parası var, indirilen filmleri izlemek için ihtiyaç duyulacak süper bir monitörü var, daha da kötüsü filmleri depo edebilecek tb lık harddiskleri var... iş aylık 150 ytl yle kalsaydı şu an 32 mbit lik hızla yazıyor olacaktım bu mesajı. olmayınca olmuyor işte:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenjimikee -- 30 Mart 2009; 11:58:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kenjimikee

bunun rapid share, netload parası var, modem parası var, indirilen filmleri izlemek için ihtiyaç duyulacak süper bir monitörü var, daha da kötüsü filmleri depo edebilecek tb lık harddiskleri var... iş aylık 150 ytl yle kalsaydı şu an 32 mbit lik hızla yazıyor olacaktım bu mesajı. olmayınca olmuyor işte:))

ilk önce istemek lazım gerisi geliyor. ben geçen gün 3.5günde bir yabancı torrent sitesinden 45gb boyutunda CEE diye geçen yani menüsüyle dilleri özl içerikleri vb herşeyiyle kayıpsız bluray film indirdim 2mbitle. isteyince oluyor iniyor.rapidde olsa 2 ayda anca inerdi .

1)rapide gerek yok dediğim gibi torret siteleri var bedava araştır bi sürü bulursun. seed etmek istemem sadece indiririm dersen rapid orda bekliyor

2)süper monütör demişsin.indirilen eğer 45gblık bluray ise zaten lcd monütörde izlemek filme eziet hakaret olur. bende fullhd var tabi herkezde olması beklenemez o zaman da imkanlarına uygun blray rip olan filmleri izlersin.

3)burada en ucuzlayan şey harddisk bence. taa ne zaman oldu ben biriktirip 120-140 tl gibi 300gb sata2 dahili almıştım . artık eskisi gibi fiyatlar uçuk değil.sonuçta SSD almıyoruz mekanik hdd alıyoruz. en son da harici WD 350gb aldım o da vatandan 140TL mı ne almıştım.

4)sizleri bilmiyorum ama insan biriktirince ve özellikle sigarası içkisi rockbar ortamlarında para harcayacak harcatacak arkadaş ortamı yoksa rahat rahat biriktirir .ben biriktirdim üniversitede devletin verdiği öğrenimleri de biriktirdim sony ses sistemi bile almıştım yeter ki isteyin

5)geriye sadece külfet olarak 150TLlik vdsl parası kalıyor.işte bu hepimize göre bir başlıbaşına sorundur .32 değil 16mbit alsak yine çok çok coşacağımız bir internet performansı olur.o da 100 TL mi ne.

şu anda iş sahibi olsam ilk yapacağım iş 2mbit neti 16 mbit yapmak
    evet pahalı ama o keyfi yaşamak için bu ttnet fırınını delmemiz gerekiyor yani ayda 100 lira vermek

bu arada bu 45gb fimi 16mbitle kaç saatcikte indiririm

• *hocam rapid e alıştıktan sonra torrent e geçemem gibime geliyor:))
    *monitör olayıyla ilgili de.. dediğin gibi fullhd lazım. şu an elimdeki monitöre vade farkı filan da dahil 370 ytl verdim. ama yok yani bluray olayı için çok çelimsiz kalıyor alet üstüne biraz daha koyup ikinci el daha iyi bir şey mi alsaymışım diyorum şimdi..
    *harddisk olayıyla ilgili de.. şu an bende 320gb var. 32 mbit saatte 12,6 gb indiriyor. vdsl 2 bağlatsam o 320 gb ın suyunu çıkartırdım kısa sürede tb lazım:))

bence üstte yazdığım şeylere altyapı sağlamadan vdsl 2 için acele etmemek lazım. bence:)) herkesin görüşü kendine tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenjimikee -- 31 Mart 2009; 18:42:51 >

• en kralı kullanabilen için ünviersite bağlantıları:):) herhangi bir para istenmiyor ve 30 mb upload yaptığımı bilirim downu söylemem

üniversite olarak türkiyenin çok ilerisindeyiz çok eğitim yönünden dünyayla yarışamasakda bağlantı konusunda dünyayla yarışıyo down up oranlarıyla tryi temsil ediyoruz
    bağlantı konusunda trde ünilerden başka tanımam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrakurt2012 -- 30 Mart 2009; 23:37:01 >

• Rapid olayini bende sevmiyorum yanı hızın ne olursa olsun bi dosyayi indirmek için parca parca indireceksin deli olursun.
    Torrent olayi cidden harika. sonucta pc'yi rahatca acik birakabiliyorsun. sonucta indigini biliyorsun

ee yenı sonuclar yokmu ? 32mbit özelikle
  • Yapmamı istediğin herhangi bir test varsa yaparız

VdsL2 + Rapidshare , gercekten maliyetli şeyler.

Ben 5 yıldır kotasının sonuna kadar dosya indiriyorum

Vdsl 2 ye geçince rapid'in 2.66 lık günlük kotası, dişinizin kovuğunu doldurmaz. O yüzden ya Premium point kazanacak, yada Trafficshare satın alacaksınız.

ben 2sinide yapıyorum. ayda bikere 100 gb traficshare alıyorum, 300 gb kadarda puandan yiyorum download için. bu yüzden bana maliyet binmiyor fazla. Puan kazanabiliyorsanız herşey güzeL

Ayrıca rapidshare son günlerde tam kapasite vermiyor. yani downloadlar 2mb civarında geziyor. bu yüzden idmle 3 dosya aynı anda indiriyorum o şekilde 3,5 mb yi geçiyor anlık hız.

Vdsl'e geçeli 1,5 ay oluyor sanırım, yeni aldığım 1 tb nin 812 gb si doldu..

Bu yüzden Forever RAP1DSHAREEEEEEE

*Yeni Testler Eklendi* *Modem Resmi Eklendi* VDSL 2 32 MBit Kapsamlı Testler

• Merhaba

Bende VDSL2 16Mbit almayı düşünüyorum TTnet ne marka modem veriyor ?
    VDSL2 modem alabileceğimiz bir yer var mı ?
  • usenet diye bağırıyoruz millet hala kotalı rapidden bahsediyor yahu
    günde 250gb indirmek varken 32mbit ile, kim napsın kotalı olan, hızı garanti edemeyen paylaşım sitelerini?
  • "Muratremix" bana görede haklı.
    Elbette herkes kendi alışkanlığına göre hareket eder ama usenet gibi çok daha az maliyetli ve çok daha az uğraştıran bir seçenek varken,ne bileyim rapidshare'e hiç alışmadım ve çok kısa bir kullanımdan sonra son 2 senedir usenet kullanmaktayım.

Aşağıda vdsl2 testim yapılırken,yurt dışı download değeri.
    Akşam saatlerinde olduğu ve tek bir bağlantı olduğundan 2.5 mb/s değere kadar çıktı hızım ve sabit olarak aynı hızda download yaptım.

• rapid e mesajımda keşke hiç yer vermeseymişim. yukarıda bluray filmlerin hakkını verecek bir monitörümün olmadığını, olsa bile indireceğim fimleri depo edebileceğim hardisk e hatta ve hatta harddisklere sahip olmadığımı söyledim. bu iki faktör yönünden sıkıntısı olanlar vdsl 2 için acele etmesinler demeye çalıştım. iş rapid le usenet le bitmiyor maalesef. umarım bu sefer doğru anlaşılmışımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenjimikee -- 31 Mart 2009; 18:31:44 >
  • Bu usenet nedir peki. Her dizi film yada oyun gibi paylasimlari bulabiliyormuyuz. Bulabiliyorsak nasıl bunun icin siteler mi var ? Yani mantıgını biraz anlamak istiyorujm google da araştırdım fakat saglam birşeyler elde edemedim. Birde fiyatları nelerdir
  • quote:

Orjinalden alıntı: ocularis

"Muratremix" bana görede haklı.
    Elbette herkes kendi alışkanlığına göre hareket eder ama usenet gibi çok daha az maliyetli ve çok daha az uğraştıran bir seçenek varken,ne bileyim****'e hiç alışmadım ve çok kısa bir kullanımdan sonra son 2 senedir usenet kullanmaktayım.

Akşam saatlerinde olduğu ve tek bir bağlantı olduğundan 2.5 mb/s değere kadar çıktı hızım ve sabit olarak aynı hızda download yaptım.

abi ne zaman geçtin ya

nasıl oldu anlatsana :)

• quote:

Orjinalden alıntı: consolemaster

quote:

Orjinalden alıntı: ocularis

"Muratremix" bana görede haklı.
    Elbette herkes kendi alışkanlığına göre hareket eder ama usenet gibi çok daha az maliyetli ve çok daha az uğraştıran bir seçenek varken,ne bileyim****'e hiç alışmadım ve çok kısa bir kullanımdan sonra son 2 senedir usenet kullanmaktayım.

abi ne zaman geçtin ya

nasıl oldu anlatsana :)

Geçtiğimi kim söyledi? :)
    Bir ara aptal adamlar gelip test yapmışlardı ya hani,ondan kalma bi ss.
    Mart son günü itibariyle müdürlüğe gidip adsl aboneliğimi iptal ettim.
    Gün içinde smile'ı arayıp bana vdsl2 ile alakalı görüş belirtmelerini istedim.
    Hattımın kontrolünü gerçekleştirdikten sonra bana olumlu veya olumsuz döneceklermiş.
    Bu arada gittiğimde orada ki şef'e hala vdsl2'e abone alıp almadıklarını sorduğumda daha hiç abone almadıklarını belirtti.

• 32 mbitte rapidden free olarak kaçla indiriyor. Birde şu modemin resimlerini paylaşırsanız iyi olur. Modemi gören cennetlik.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

32 mbitte rapidden free olarak kaçla indiriyor. Birde şu modemin resimlerini paylaşırsanız iyi olur. Modemi gören cennetlik.

Free ile 800 KBPS yi gördüm ben en çok..

Evet taze taze resmide geldi buyrun hocam

• @by__metallica

Eline sağlık. Birde arkadan alabilir miyiz? Portlar vb.

Filmlerde rusların askeri radyo telsizine benziyor tipi.

Bir kaç soru sorayım hazır yakalamışken.

Wireless anteni değişiyor mu?
    Yüksek frekanslı 50 ohm 2000mw lik usb kablosuz verici ile yayın yapılabilir mi?
    Upload hızı yüksek olsa keşke. Bizim siteye kurup şöyle 10-15 kişi ile W-Lan kapışırdık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExECaLiBuR -- 4 Nisan 2009; 18:36:15 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

@by__metallica

Eline sağlık. Birde arkadan alabilir miyiz? Portlar vb.

Filmlerde rusların askeri radyo telsizine benziyor tipi.

Bir kaç soru sorayım hazır yakalamışken.

Wireless anteni değişiyor mu?
    Yüksek frekanslı 50 ohm 2000mw lik usb kablosuz verici ile yayın yapılabilir mi?
    Upload hızı yüksek olsa keşke. Bizim siteye kurup şöyle 10-15 kişi ile W-Lan kapışırdık.

Tmm hocam arkayıda çekip ekliyorum birazdan :)

1.) Wireless antenine hiç dokunmadım :) yani bilmiyorum.
    2.) 2. Sorun hakkındada bir bilgim yok

Upload hızı konusunda şüphen olmasın ! W-Lan da 20 kişi cs denedik pingler fena diildi 5-20 arası. Ama mesela Download yaparken 8-10 kişde bile pingler 50-60 lara fırlıyor. hatta bazen birden 200-300 lere uçuyor. Yani download yapanların olacğı düşünülürse site için ideal değiL

• Peki misal, 20 kişide aynı anda msn-kamera, limewire vb. yüklense tıkanmaz mı? Zaten böyle bir şey kurarsam siteye. Limewire ve torrentleri kapatacağım.

Amaç sadece takılmadan interneti herkese sağlamak. Msnde de bi sıkıntı çıkmaz herhalde. Şu verici işi düşündürüyor biraz. Çünkü kendi anteninin sitede herkese ulaşabileceğini sanmıyorum. Sitenin ölçülerini tam bilmiyorum ama 60m x 140m civarında. 8500m2. Bu alanda wireless başka nasıl olabilir. El yapımı antenler biraz zor benim için uğraşacak vakit yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExECaLiBuR -- 4 Nisan 2009; 19:07:58 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.