Şimdi Ara

*Yeni Testler Eklendi* *Modem Resmi Eklendi* VDSL 2 32 MBit Kapsamlı Testler (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
1
Favori
20.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Downstream Line Attenuation 28 çıktı zaten 4 megabiti ucu ucuna aldığımı hissediyorum. Peki adsl2+ ile yine de alamayacağım sanırım değil mi?
  • Downstream Line Attenuation 19 çıktı belki biraz daha zorlasam 16mbit alırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: labtek38

Downstream Line Attenuation 28 çıktı zaten 4 megabiti ucu ucuna aldığımı hissediyorum. Peki adsl2+ ile yine de alamayacağım sanırım değil mi?

28db ile çatır çatır 16Mbit ADSL2+ alabilirsiniz. 12 garanti, 16 da SNR değerinizin yüksek olması kaydıyla mümkün olabilir.
  • benim değerler yeterli gibi ancak bu ücretler

*Yeni Testler Eklendi* *Modem Resmi Eklendi* VDSL 2 32 MBit Kapsamlı Testler
  • Gürültü payı gönderme 8dB alma 8dB

Zayıflama gönderme 48 dB alma 42dB
    Bu listeye göre 2mbit alabiliyorum ama 4mbit de şu an 400 mbit üzeri indirme yapabiliyorum. (gerçi santrale oldukca uzağım)
  • Downstream Line Attenuation: 20db
    Upstream Line Attenuation: 19 db

vdsl2 alamassın diyor ama çatır çatır söke söke alırım vdsl 2 yi 40 db üstü alamaz ancak adsl i 100 db bile alabilir
  • Arkadaşım özür dilerim bu booster nedir ve nerede satıır bimediğim için soruyorum bilgilendirirsen sevinirim.bırde ben 4mb kullanıcısıyım ama dowload 3500 upload 800 civarı çıkıyo hep ttk konusum bağlantılılar iyleştirilicekmiş çunkü her sokağa kutu koymuşlar bu arada istanbul ortaköyde oturuyorum.ps3 var ama mesela fifa09da clubda ynı 4 kısı aynı takıma gırdıgımızde cok yavas veya lag gıbı seyler oluyor 16mb alsam bu gıbı durumlarla karsılasırmıyım cunku canım cok sıkılıyo zaten bı oyun keyfımız var onda da bole strse gırdıgım zaman cıldırıyorum acaba 16mb alsam nat1 mi bağlanırım ps3.simdiden ilgilerinize teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar biz 3 arkadaş ortak olup 16Mbit almak istiyoruz.
    Bir sıkıntı olur mu? (paylaşım yönünden)
    Birde vdsl2 işyerim paketi var bunlar 10ytl daha pahalı kafamı karıştırdı ne işe yarıyor işyerim paketi?
  • Bugün artık dayanamayıp Erenköy Telekom Müd. tekrar yolunun tuttum.
    Gittiğimde sözleme yaptığım kişiye ayın 18'i gibi arandığımı ve aynı gün gelip sözleşme yapmama rağmen hala vdsl konusunda aranmadığımı söyledim.
    Beni hemen yan taraflarında bulunan santral binasına gitmemi ve meşhur Beytullah Bey Hazretlerine bunu söylememi istediler.
    Hemen santral binasına girdim ve içeri girdiğimde çok yüksek tavanlı,geniş bir odada santral kablolarıyla uğraşan birisine Beytullah Bey ile görüşmek istediğimi söyledim.
    Akabinde Beytullah Bey geldi ve durumu ona anlattığımda,şuan Erenköy'de sadece 1 kişiye vdsl verebildiklerini,daha portların hazır olmadığını söyledi.
    Ama genede kontrol etmek için beni masasına götürdü.
    Hemen yan masada orta yaşta bir sorumlu beni karşıladı.
    Hattımın numarasını kontrol ettiklerinde "Ee Siz Çok Müsaitsiniz,Hizmeti Çok Rahat Alırsınız" şeklinde yanıt verdi.
    Bende zaten dslam kutusunun çok yakınımda olduğunu belirttim.
    Hep beraber tekrar müd. binasına geçtik ve sözleşmemi oradakilerden istedi.
    Bende telefonumu alıp,randevu istedi.
    Bugün işten erken çıkacağım için ona göre bir saat verdim ve bugün hat kontrolü yapılacağını,desteklemesi ile hemen gelip sözleşmemi yapabileceğimi ve modem teslimatı sonrası akşamına telekomdan bir yetkilinin gelip kurulum yapacağını ve yarın internet erişimimin sağlanabileceğini müjdesini aldım.
    Bakalım bağlandığı anda "usenet" meraklılarını aydınlatacağım. :)

• Arkadaşlar keysmart marka bir modem kullanıyorum

DSL-Line diagnostic bölümüne girdim

Burda 2 adet seçenek var

1. Upstream noise margin (Buna tıkladıgımda değerler)

relative capacity occupation: 58%
    noise margin upstream: 20.0 db
    output power downstream: 18.5 dbm
    attenuation upstream: 25.0 db
    carrier load: number of bits per symbol(tone)

2. Downstream noise margin (bunda ise)

relative capacity occupation: 33%
    noise margin downstream: 27.0 db
    output power upstream: 12.0 dbm
    attenuation downstream: 39.5 db

Bunlardan hangisi benim db değerlerim ve en önemlisi santrale yakınmıyım yoksa uzakmıyım. Hangi baglantı hızını rahat şekilde kullanabilirim. Teşekkürler :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: wapcep_scrol

Arkadaşlar keysmart marka bir modem kullanıyorum

Burda 2 adet seçenek var

Bunlardan hangisi benim db değerlerim ve en önemlisi santrale yakınmıyım yoksa uzakmıyım. Hangi baglantı hızını rahat şekilde kullanabilirim. Teşekkürler :)

Sizde bu şekilde olan değerler ben de 21 ve 10du. Hattımın kaldırabildiği en yüksek hız 25 mbit olduğu için de 16 mbit bağlattım. Yalnız olay sadece o değerlerle bitmiyor. Bağlı olduğunuz kutudaki aktarmaların yapılmış olması ve de ek olarak bir cihazın Alcatel firması tarafından takılmış olması gerekiyor. Bu bilgiyi de müşteri hizmetlerinizden değil bağlı olduğunuz santraldeki data birimindeki teknik ekipten en sağlıklı şekilde öğrenebilirsiniz.

• Türkçe bilen herhangi bir Japon vatandaşı bu konuya girerse halimize ağlar biz hala mbit leri tartısıoz 2048 1024 dıyorlar ama hıcbırzaaman tam performansı yakalıyamıyoruz hep bir bahane hep bir tadilat calısması var nedense bıtmek bılmeyen calısmalardan usandık bazen 56K Modemle internete gırıdıgm gunlerı ozluyorum :( O modemın baglantı sesı bıle guseldı :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: mechanar

quote:

Orjinalden alıntı: wapcep_scrol

Arkadaşlar keysmart marka bir modem kullanıyorum

Burda 2 adet seçenek var

Sizde bu şekilde olan değerler ben de 21 ve 10du. Hattımın kaldırabildiği en yüksek hız 25 mbit olduğu için de 16 mbit bağlattım. Yalnız olay sadece o değerlerle bitmiyor. Bağlı olduğunuz kutudaki aktarmaların yapılmış olması ve de ek olarak bir cihazın Alcatel firması tarafından takılmış olması gerekiyor. Bu bilgiyi de müşteri hizmetlerinizden değil bağlı olduğunuz santraldeki data birimindeki teknik ekipten en sağlıklı şekilde öğrenebilirsiniz.

Teşekkür ederim cevabınız için. En iyisi dediğiniz gibi gidip santrale sormak.

• Off nereden başlasam bilemiyorum...
    Hizmet vermeye başladığı andan itibaren,her yere boy boy reklamlar verip,üstüne üstlük telefonla arayıp "VDSL hizmetimiz başladı,şu şu fiyat ve gelip isterseniz abone olabilirsiniz" diyen adamlarınamı,aynı gün gidip sözleşme yapan beni haftalarca aramayıp,ben aradığımda hiçbirşeyi kontrol etmeden "Portta sorun yaşadık,en kısa sürede hallolacak ama şuan maalesef sizi abone yapamıyoruz" demelerinemi yanayım,aradan uzun süre geçince gidip bir telekom'a durumu sorayım demem ile "Siz çok iyi bir noktada oturuyorsunuz,çok rahat hizmeti alabilirsiniz" şeklinde yanıt alıp,bir gün sonra test için randevu verdikleri halde ve benim işten izin almama rağmen geç gelen adamlarınamı yanayım;Gelen adamların test yapıp,hattınız çok iyi hemen gidip sözleşmenizi yapın ve modeminizi alın,yarında ben personel yollayıp hizmetinizi başlatayım diye yanıt alıp,bir telaş kapanmadan telekom müd. gidip "Abi nasıl abone olucan,boş port yok" diyen personelinemi yanayım.
    Ben ne yapayım artık bilemiyorum.
    Ben Sony'de çalışıyorum ve bizde hizmet sektöründe çalışmamıza rağmen hatalı olduğumuz anlarda bile bu kadar baştan savma iş yapmıyoruz.
    Binadan çıkınca,hemen yanda ki santral binasına gidip "Beytullah Bey'i" buldum ve "Beytullah Bey,test ettiler,tamam gelip abone olun,yarında hizmeti alın dediler,geldim boş port yok deyip beni başlarından gönderdiler;Ben ne yapayım artık?Durum öyle saçmalaştı ki beni zorla abone yapın durumuna benzedi bu artık ve ben bundan çok sıkıldım" şeklinde yanıt verdim.
    Adamda çaresiz oraya buraya telefon açtı ve benden özür dileyip cep telefonumu aldı."Yarın size erkenden dönüp,herşeyi halledeceğiz" dediler.
    Ben elbette kızmıştım.
    Yani işten izin alıp,3 saatlik uyku ile çalışmışım,acele ile adamlar gelip beni bulamazlar diye koşa koşa evden gelmişim.Birde adamların söz verdiği saatten tam 1.5 saat sonra gelip hattın durumuna ok vermelerine ve git abone ol hemen dedikten sonra taksiye atlayıp,akşam trafiğinde oraya ulaşıp abone olamamış olup elimde bir hiç ile dönmüş olmanın üzerimde bıraktığı bir kızgınlıktı bu.
    Hemen evime gelip,test yapan bilirkişinin cep telefonunu arayıp,"Siz gidin abone olun dediniz,boş port yok deyip beni abone yapmıyorlar,böyle saçma iş mi olur" diye çıkıştım.
    Adam benden özür dileyip,yarın erkenden bu sorunu halledeceğini ve sözleşmemi eve getirip,modemide evimde teslim edeceği sözünü verdi.
    Açıkcası bunca sözden sonra,inanıp inanmama arasında kaldığım bir gerçekken,test sırasında usenet sonuçlarının bana verdiği heyecanın sonlanmasını istemiyorum. :)

Ben santralin neredeyse bitiş noktasında oturan birisiyim.
    Hatta öyle ki adamlar zamanında bana 4 mbps hızı mesafeden dolayı sağlayamamışlardı.
    Sonrasında evimin hemen karşısında ki kaldırıma "DSLAM" kurdular ve bu sayede hat değerlerim mükemmel hale geldi.
    Adam modemi bağlayıp,sonuçları görünce çok şaşırdı.
    Aşağıda sizinde göreceğiniz gibi modem direk 32 mbps ile bağlantı kurdu.
    Adam hatta bunu ss alıp,usb belleğine örnek olsun diye bile aldı.
    Neyse bir kaç deneme sonrasında en sonunda erişim sağlandı ve webde ki surf hızını görmelisiniz.Yok böyle birşey. :)
    Ben elbette sadık bir "Usenet" kullanıcısı olarak çoktan 1.6 gb'lık dosyamı alt.binz isimli programda hazırlamış,deneme yapmayı bekliyordum.
    Programı açtım ve download'ı başlattığımda hiç zorlanmadan hız 2.4 mb/s hızına ulaştı ve o hızda sabit kaldı.
    Size bahsettiğim saat ise 16.00 gibi internetin yoğun olduğu saatler ve ben bu dosyayı yurt dışından download ediyorum.
    1.6 gb'lık dosya %0 ile başladı ve 2.4 mb/s hız ile download hızı ile kalan süre 8 dk yazınca ben elbette çok şaşırdım. :)
    Hatta 2 dk'lık download boyunca 600 mb'ı download etmiş olmak çok garip bir etki bıraktı desem üzerimde,yalan söylememiş olurum. :)
    Ben hemen adamlardan müsade isteyip yurt içi değerlerini görmek için speedtest.net'e girdim.
    İstanbul serverında 45 ms ping süresi aldım ve download hızı olarak sabit 32 mbps hız ile karşıda ki dosyayı download etti.
    Ben zaten 16 mbps bağlatacağım için sorun yaşamayacağımı tahmin ediyorum.
    Neyse daha uzatmadan aşağıda ki "Hat Değerim" ve "Usenet Download" sonuçlarını gösteren ss'leri sizinle paylaşıyorum.
    Yer İstanbul/Kozyatağı;Santral Erenköy.

• gercekten bende cok memnunum vdsl2 artık dvd fılm ndırıyrum 35 dakıkada 4.7 gb flm ndırebılıyum
  • zamanında konu açmıştım, adsl ve adsl2+ için booster satan bir site var.

adres bu:
    http://forum.donanimhaber.com/m_26331807/mpage_1/key_//tm.htm#26331807

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThisisaNightmare -- 6 Mart 2009; 12:53:03 >
  • ben bugün zeytinburnu santrale gittim vdsl2 durumunu sormak için içeri girdimm adama dedim ben vdsl hakkında görüşücekttim dedim adam bana one demezmi bunlar bana nasıl hizmet vericekler çok merak ediyorum
  • sana ınanıyorum sevgılı kardesım kesın demıslrdır ben baglatıncaya kadar nerdeyse her gun telekomu aradım
  • telekomu aradım derken santralimi yoksa müdürlüğümü
  • quote:

Orjinalden alıntı: _Deathlesss__

ben bugün zeytinburnu santrale gittim vdsl2 durumunu sormak için içeri girdimm adama dedim ben vdsl hakkında görüşücekttim dedim adam bana one demezmi bunlar bana nasıl hizmet vericekler çok merak ediyorum

Maalesef bir çok yerde öyle. Yalnız size tavsiyem teknik ekipten birini bulup sormanız. Data teknik ekibi o konuda en iyi bilgiye sahiptir çünkü sahada görev alan (Kutu kurulumu, port aktarımları gibi) elemanları vardır.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.