Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (376. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.801
Cevap
175
Favori
930.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HesaplayanAdam

Bi ara can sıkıntısından bujiyi araştırmıştır.
    NGK SILFR6A11

https://www.aloparca.com/i/SILFR6A11/BUJI_IRIDIUM_-_SUBARU_-_-FORESTER_-SH-_-_2-0_2008_-_IMPREZA_2-0_-
    Adet fiyatı 75TL. 4 adet 300TL
    Parçacılardan pazarlıkla daha ucuza da alınabilir.
    Sanayide kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Alttaki de bizim 1.4 turbo lar için buji sanırım.

Ekleme:https://www.emotorparca.com/NGK-Buji-Bobin-Buji-Kablosu/ILZKR7D8-Suzuki-SX4-Ateşleme-Bujisi-İridyum-2014-?sort=p.price&order=ASC&limit=25

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redloves -- 21 Mayıs 2020; 14:20:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • redloves kullanıcısına yanıt
    Doğrudur. Daha bizimkinin 100.000km'sine çok yolu var.
    Hafta sonları evde sıkılmaktan bakmadığım şey kalmadı
  • quote:

Doğrudur. Daha bizimkinin 100.000km'sine çok yolu var.
    Hafta sonları evde sıkılmaktan bakmadığım şey kalmadı
    Şimdi alıp kenara atmalı mı? ilerde tanesi 500tl fiyat çeker bunlar. Baksana platin mi bu mübarek tanesi 330tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redloves -- 21 Mayıs 2020; 14:32:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • redloves kullanıcısına yanıt
    Parçaları da saklama sıkıntı. Daha yağ var, polen filtresi var
    Normalde bu aylar bakım için kilometre doluyordu. Kısıtlamalardan dolayı artık yaz sonu bakım yaptırırım diye planlıyorum.
    Eğer yetkili servis çok yüksek fiyat çekmez ise yetkili servise giderim.
    Zaten yağ ve polen filtresini kendim alacağım. Sadece işçilik kalıyor.
  • Evet kullanma kılavuzuna göre değişim ile ilgili bir ibare yok. Ancak yine kılavuz 90 bin km aralığa kadar olan periyodu göstermiş. 90 bin sonrası için aynı aralıklarla bakımın yapılması hususu bahsedilip geçiştirilmiş.
    Her parça gibi Otomatik şanzıman yağı da ölümsüz olamayacağına göre mutlaka değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konu ile ilgili olarak face grubunda daha önce paylaştığım konunun linki;

https://m.facebook.com/story/graphql_permalink/?graphql_id=UzpfSTEwMDY1NzkyMDE6Vks6MjA0MjIzNTgyMjcwMzc5OQ%3D%3D

Yine konuyla ilgili yeni bir paylaşım yapılmış onun linkini de vereyim.

https://m.facebook.com/story/graphql_permalink/?graphql_id=UzpfSTEwMDAxOTAxNTI0NTEwNzpWSzoyMzcwMTU5NzUzMjQ0NzM2

Ben edindiğim bilgileri paylaşmak istedim. Maksat doğruları bulabilmek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suzuki Nisan, Mayıs ve Haziran 2020 'de garantisi dolan araçların garantisini uzatmış.

"Garanti süresi Nisan-Mayıs-Haziran döneminde sona eren araçlar için garanti kapsamında son hizmet tarihi 18 Temmuz 2020'dir." demişler.

https://www.suzuki.com.tr/tr/otomobil/firsat-detay/suzuki-nizin-garantisini-uzatiyoruz.html

Bu arada garanti dahilindeki aracı bakıma km dolmadan süre olarak 1 ay kadar geç götürünce sorun olmuyordur heralde değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solidgrind -- 22 Mayıs 2020; 17:59:26 >
  • Merhabalar,
    İyi Bayramlar herkese ,
    Bir konuda yardıma ihtiyacım var sizlerden..
    2016 model GL Plus 4x4 aracım var.. Henüz 18.000 km’de..
    Rengi beyaz..
    Aracımı satmak istiyorum..
    Çok değişik fiyatlar var ilanlarda baktığım kadarı ile..
    Aracımda evinin önünde talihsiz bir şekilde komşumun arabasının yanından geçerken kapısını açması sonucu sürtmeden kaynaklı 4 parçasında boya işi oldu..
    Fiyat ne yazmalıyım sizce..? Nedersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavimantalite67 -- 24 Mayıs 2020; 21:14:52 >
  • solidgrind S kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar size bişey danışayım, 2020 temmuzda aracımın garantisi bitiyor, eğer bu tarihten sonra( garanti bittikten sonra ) arka dingilde Torsiyon sorunu yaşarsam yetkili servisler ücretsiz değişmek zorunda kalmaya devam edeceklermi ?,şu an için mevcut olmayan bu kusurun ileride olması halinde yasal hak olarak suzuki yetkili servislerinin arka dingili ücretsiz olarak değiştirme yükümlülüğü süresi varmı? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GÖLCÜK -- 25 Mayıs 2020; 16:24:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GÖLCÜK

Arkadaşlar size bişey danışayım, 2020 temmuzda aracımın garantisi bitiyor, eğer bu tarihten sonra( garanti bittikten sonra ) arka dingilde Torsiyon sorunu yaşarsam yetkili servisler ücretsiz değişmek zorunda kalmaya devam edeceklermi ?,şu an için mevcut olmayan bu kusurun ileride olması halinde yasal hak olarak suzuki yetkili servislerinin arka dingili ücretsiz olarak değiştirme yükümlülüğü süresi varmı? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    hocam garanti dolmadan neden ölçüm yaptırmıyorsunuz?
  • kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    Sayın kvadankpakal, forumdaki bilgilendirici mesajlarınızı ilgi ile , hatta bazen de not alarak okuyorum.Evet haklısınız garanti bitmeden ölçüm yaptırmamak hata olur, ben Kocaeli Gölcük deyim , forumda okumuştum aklımda kalmış çoğu rot ayarı yapan yerde bizim vitara ların teknik ölçüm değerleri cihazların hafızasında yokmuş , istedimki istanbulda büyük bi yerde yaptırayım ama şu virüs davası istanbul a gidip gelmeyi şimdilik durdurdu , ama ne olursa olsun haklısınız garanti bitmeden burada baktırmak şart. Ama merak ediyorum 4. yıl bu ayar bozuldu ne olacak.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GÖLCÜK

Sayın kvadankpakal, forumdaki bilgilendirici mesajlarınızı ilgi ile , hatta bazen de not alarak okuyorum.Evet haklısınız garanti bitmeden ölçüm yaptırmamak hata olur, ben Kocaeli Gölcük deyim , forumda okumuştum aklımda kalmış çoğu rot ayarı yapan yerde bizim vitara ların teknik ölçüm değerleri cihazların hafızasında yokmuş , istedimki istanbulda büyük bi yerde yaptırayım ama şu virüs davası istanbul a gidip gelmeyi şimdilik durdurdu , ama ne olursa olsun haklısınız garanti bitmeden burada baktırmak şart. Ama merak ediyorum 4. yıl bu ayar bozuldu ne olacak.?
    Alper Bey, teknik ölçüm değerleri çoğu rot balans firmalarında olmuyor, haklısınız. Lakin nacizane tavsiye vermek isterim.
    Bildiginiz üzere bizim araçlar üzerlerinde Continental lastikler ile geliyor.
    Bu da şu demek oluyor, Continental lastik bayilerinde bizim araçların modelleri mevcut ve en doğru ölçümü alabiliyorsunuz.

Ben genel merkezde ölçtürmeden önce, Continental bayisine gitmiştim, ekrandan Suzuki - Vitara olarak doğru modeli seçmiştim.
    2015 ve sonrası olan model seçilecek.
    Bu şekilde aklınızı daha fazla mesgul etmeden sonuç alabilirsiniz, tabi ücretli bir ölçüm olacak fakat eğrilik çıkarsa vakit kaybetmeden genel merkeze gidip işlem yaptırmanızı tavsiye ederim.
    Ölçüme başlamadan önce modelin kayıtlı olup olmadıgından emin olun, sonra işlemi yaptırın.

Neden Koşuyolu genel merkez diyorum, çünkü servislerde imkan olmayabiliyor, dışarıya servis elemanı ile gidilip ölçüm alınıyor, genel merkeze bildiriliyor, genel merkez onaylıyor sonra torsiyon bekleniyor vs.. süreç dolambaçlaşıyor.

Genel merkez bünyesinde cihaz mevcut, kendileri ölçüm alıp direkt değişim onayı veriliyor.

Aşağıdaki Eylül 2019'da Continental bayisinde ölçtüğüm sonucu referans olması açısından paylaşıyorum.
    Sonuçlar rezalet gördüğünüz üzere :)

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)

Fotografta net olarak yazıyor; Araç model şeçimi şu şekilde;
    Vitara - APK416- 2015-

APK416, 2015 sonrası üretime çıkan Yeni Vitara'ların kodu oluyor.

Aklınıza takılan noktalar olursa yardımcı olmaya calısırız.
    Eğer torsiyonda eğrlilik varsa, can güvenliğiniz için o şekilde gezmeniz doğru olmaz.
  • Torsiyon ile ilgili bir problem olursa ne sıkıntılar görülür araçta

Çok aktif kullanırım aracımı,hiç problem yaşamadım.

Ankara'da servise gittiğimde bahsetmeliyim bu konudan

• quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

Torsiyon ile ilgili bir problem olursa ne sıkıntılar görülür araçta

Çok aktif kullanırım aracımı,hiç problem yaşamadım.

Ankara'da servise gittiğimde bahsetmeliyim bu konudan
    lastikleri düzensiz şekilde yer, yol tutuş azalır güvenlik sıkıntısı yaratır.

servis'e gittiğinizde muakkak konusun.
  • quote:

Bu siteden havuzlu paspas aldım. Ürün güzel ve araca tam oturdu
    Site üzerinden iletişime geçip, havale ile kargo dahil 150TL'ye satın aldım.
    http://www.s-dizayn.com/urun/suzuki-vitara-4d-havuzlu-paspas-2015-uzeri-a-kalite

hocam selam.

ürünü hala kullanıyor musun? memnun musun?
    kayma vs. yapıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: adapazari

Sava aldım, tanesi 250 ₺. Goodyear üretimi.

Tavsiye ederim...

4 yıl geçmiş, acaba ürün hakkında yorumlarını okuyabilir miyiz? kaç yıl kullanıldı, performans, vs...
  • kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Halen kullanıyorum
    Kayma vs yok. Alt tarafı zaten kapartılı. Halıya kilitleniyor. Şimdiye kadar yırtılma, parçalanma vs. olmadı. Kalınlığı filan iyi.
    Sadece resimde gösterdiğim yerden kirlenmesin diye o bölgeye alttan kağıt koyuyorum. Tek gördüğüm eksiği bu.

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)
  • HesaplayanAdam kullanıcısına yanıt
    Ben de 2 yıldır bu paspası sorunsuz kullanıyorum. Bu model 4D diye geçiyor. Eğer o açıklığı istemeyen varsa 3D olanı tercih edebilir çünkü 3D olanda o aralık kapalı. Ama 4D bariz şekilde daha kaliteli ve ağır.
  • solidgrind S kullanıcısına yanıt
    Evet 3D'ye gore daha kalın.
    Zaten ikisi arasında yine 4D'yi tercih ederim.

• Merhabalar,
    Suzuki araçların liste fiyatlarından ne kadar indirim yapılıyor ?
    Herhangi bir bayiden fiyat alan arkadaş var mı acaba ?
    Var ise paylaşabilirmisiniz..?

• Bugün 105 bin bakımına soktum aracı yetkili serviste

Rutin bakım+bujiler(105 binde değişiyormuş,iridyum buji imis)+90 bin km de yapılması gereken ama unutulan fren hidroliği değişimi:1830 papel

Birde far yıkama yaptırdım çok kötü idi farların durumu,100 TL de ona verdim elden.

Rutin bakım 1000 TL ye dayanmış ,75 bin bakımına 590 TL vermiştim

• 
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.