Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tekinalp67 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
6.520
Cevap
126
Favori
531.370
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Suzuki >> Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3196 Mesaj
      25 Aralık 2018 16:21:29
      quote:

Orijinalden alıntı: redloves Merhaba arkadaşlar, 1 hafta önce suzuki vitara aracıma lpg takıldı. 100₺ lpg 3,22' den 31 litre gaz alındı. 280 km yol yaptım İstanbul şehir içi 25-26km ortalama hız ile. Depo 55 litrelik şimdi tekrar dolum yaptırdım 153₺ lik 3,26 dan 47 litre gaz aldım. Km sıfırlayıp tekrar bir ölçüm yapacağım. Şuan değerler iyi. İnşallah herhangi bir sorun çıkarmaz.
      MErhaba. LPG hangi kit takıldı. Ne kadar ödediniz. Ben bu hafta içerisinde BRC SEQ32 takacağım.

Hey gidi günler. Buralarda Nikon Makineler lensler yazardı :D
    • Yarbay
      2308 Mesaj
      25 Aralık 2018 17:03:08
      quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya MErhaba. LPG hangi kit takıldı. Ne kadar ödediniz. Ben bu hafta içerisinde BRC SEQ32 takacağım. Alıntıları Göster
      Hayırlı olsun yeni aracınız. Allah kaza bela göstermesin. Benim araç 1.4S 4x4 turbo modeli oyüzden sadece prins vsi2 di kit uygun dediler ve montajı yapıldı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

SUZUKİ VİTARA S
    • Binbaşı
      1399 Mesaj
      25 Aralık 2018 20:09:06

Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      candiroglu81 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3196 Mesaj
      25 Aralık 2018 20:21:40

Teşekkür ederim size de hayırlı olsun. Sizin araç fişşek gibi normal ona her kit uymaması.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      redloves kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      275 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      oncule

26 Aralık 2018 21:17:16
      Merhaba arkadaslar, test surusu yaptim ve aracin ic dikiz aynasi biraz kucuk geldi, tam alisamadim. Ayni dusunen var mi? ya da arac yuksek oldugundan alisamamis olabilir miyim?

Tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oncule -- 27 Aralık 2018; 22:10:33 >

• Yarbay
      2308 Mesaj
      27 Aralık 2018 08:43:23
      quote:

Orijinalden alıntı: campos67 Merhaba arkadaslar, test surusu yaptim ve aracin ic dikiz aynasi biraz kucuk geldi, tam alisamadim. Ayni dusunen var mi? ya da arac yuksek oldugundan alisamamis olabilir miyim?

Tesekkurler
      Keşke ayna demeseydin:( şu araçta yakıştıramadım tek şey o. 1996 yılında sıfır bir tofaş doğan almıştık onunda aynası özelliksiz ondan hiçbir farkı yok. Evet söylediğiniz gibi küçük. Aksesuarcılar da ayna aparatı satılıyor bir boy büyük ayna üstüne takılıyor onu araştırabilirsin.

|
      |

SUZUKİ VİTARA S
    • Binbaşı
      1692 Mesaj
      27 Aralık 2018 10:14:40
      Merhabalar sonunda ikinci el 1.4s alarak aranıza katıldım. Kış lastiği düşünüyorum fakat jantları korumak adına kış lastiğini jantla birlikte değiştirmek istiyorum.KARA boş jant ile değişim yapan var mı? Lastik basınç sensörü konusunda sıkıntı yapar mı?

• Yarbay
      3196 Mesaj
      27 Aralık 2018 12:10:20

Bari almışken 16 jant alın. Lastikleriniz ucuza gelsin.

Sensörler diğer jantta kalacak. Sensörsüz devam edersiniz yaza geçene kadar. Bence sökme takma yapmayın sensörleri.

Bende de scrosstan kalan 205 50 17 var.

Yanakran ve tabandan bir boy düşük. Acaba onu taksam sıkıntı olur mu?

|
      |
      silverdream kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      3196 Mesaj
      27 Aralık 2018 12:11:37
      Hayırlı olsun bu arada. Güle güle kazasız belasız güzel günlerde kullanın

|
      |
    • Binbaşı
      1692 Mesaj
      27 Aralık 2018 13:20:15
      quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya Bari almışken 16 jant alın. Lastikleriniz ucuza gelsin.

Sensörler diğer jantta kalacak. Sensörsüz devam edersiniz yaza geçene kadar. Bence sökme takma yapmayın sensörleri.

Bende de scrosstan kalan 205 50 17 var.

Yanakran ve tabandan bir boy düşük. Acaba onu taksam sıkıntı olur mu? Alıntıları Göster
      teşekkürler sensörsüz kullanmak bir sıkıntıya neden olur mu? Birde bizim araçlara hangi kara jant uyar? bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverdream -- 27 Aralık 2018; 13:37:10 >

• Yarbay
      3196 Mesaj
      27 Aralık 2018 19:52:53

Yoo sadece patladığını sizin anlamanız lazım. :))

Bijonları uyan her jant uyar bence.

|
      |
      silverdream kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Binbaşı
      1692 Mesaj
      27 Aralık 2018 21:39:49
      quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya Yoo sadece patladığını sizin anlamanız lazım. :))

Bijonları uyan her jant uyar bence. Alıntıları Göster
      Patladığını anlarım ama lamba sürekli yanacak sanırım
      |
      |

• Yarbay
      2079 Mesaj
      28 Aralık 2018 00:58:21
      quote:

Orijinalden alıntı: silverdream Patladığını anlarım ama lamba sürekli yanacak sanırım Alıntıları Göster
      Evet TPMS sürekli ikaz edecektir. Sensörler tanesi yaklaşık 20$ dan Aliexpressten alınabilir.
      |
      |

• Yüzbaşı
      387 Mesaj
      28 Aralık 2018 11:23:26
      quote:

Orijinalden alıntı: silverdream teşekkürler sensörsüz kullanmak bir sıkıntıya neden olur mu? Birde bizim araçlara hangi kara jant uyar? bilgisi olan var mı? Alıntıları Göster
      merhaba

ben jantları sizin düşündüğünüz şekilde kullanıyorum. ancak orijinal ebatta kara jant bulamadım. 2. el olarak 17 inch toyotaya uyan çelik jant aldım. Jantın göbeğe tam oturması için ara parça kullandım.

Sensör açısından sorun yaşamadım. Göstergede sürekli kırmızı uyarı vermesi dışında sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ne insanlar gördüm, üstünde elbise yok;

Ne elbiseler gördüm, içinde insan yok.

Kefen'in imzamızdakileri koyacak cebi yok,

Bundan dolayıdır ki, gösterişe gerek yok...

• Binbaşı
      1692 Mesaj
      28 Aralık 2018 11:34:38
      quote:

Orijinalden alıntı: ersinguven merhaba

ben jantları sizin düşündüğünüz şekilde kullanıyorum. ancak orijinal ebatta kara jant bulamadım. 2. el olarak 17 inch toyotaya uyan çelik jant aldım. Jantın göbeğe tam oturması için ara parça kullandım.

Sensör açısından sorun yaşamadım. Göstergede sürekli kırmızı uyarı vermesi dışında sorun yok. Alıntıları Göster
      Teşekkürler bilgi için uyan jant konusunda biraz araştırma yaptım sanırım 6.5Jx17 ET50 5x114.3 olmalı...

Alternatif 16 jant için sanırım en uygun değerler 205/65R16 x 6 ET49 + %0,7 fark varmış yada 215/60R16 x 6 ET51 -0.5 %

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverdream -- 28 Aralık 2018; 12:35:46 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      859 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      metinkolay

28 Aralık 2018 18:14:36

Araca bakarken satış elemanına "şu araca şu basit ayna hiç yakışmış mı" demiştim. Benim diğer araçta kararan, geri viteste görüntüyü veren ve daha büyük bir ayna var, bu çok küçük ve işlevsiz gelmişti.

Gerçi arka cam karartılmış olduğu için kararan ayna olmayabilir bunda ama yine de hem küçük, hem görünüşü basit.

Ben üstüne takmak yerine Aliexpressten bakmayı düşünüyorum bir ara, kendinden kararan ve daha büyükçe birşey. Bunu söküp yerine takmayı düşünüyorum.
      |
      |
      Bahsedilenler: redloves , oncule kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Suzuki Vitara 1.6 GLX (2018)

Hyundai Elantra Prime Plus Otm (2011/2012) (BRC)

• Yarbay
      2308 Mesaj
      28 Aralık 2018 19:35:35
      quote:

Orijinalden alıntı: akinkalayci Araca bakarken satış elemanına "şu araca şu basit ayna hiç yakışmış mı" demiştim. Benim diğer araçta kararan, geri viteste görüntüyü veren ve daha büyük bir ayna var, bu çok küçük ve işlevsiz gelmişti.

Gerçi arka cam karartılmış olduğu için kararan ayna olmayabilir bunda ama yine de hem küçük, hem görünüşü basit.

Ben üstüne takmak yerine Aliexpressten bakmayı düşünüyorum bir ara, kendinden kararan ve daha büyükçe birşey. Bunu söküp yerine takmayı düşünüyorum. Alıntıları Göster
      Şu araçta tek takıldığım nokta dikiz aynası. Yok sert plastikmiş, yok sert süspansiyonmuş hiç takılmam. Adaptif Cruise control varken, kararan aynanın olmaması gerçekten canımı sıkıştı. Sonradan kararan ayna montajı için herhangi bir tesisat gerekmiyor mu?

SUZUKİ VİTARA S

• Yüzbaşı
      859 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      metinkolay

28 Aralık 2018 22:07:24

arka kamera görüntüsü olmayacağı için sanırım sadece sıkı bir yapıştırma gerekiyor.
      |
      |

Suzuki Vitara 1.6 GLX (2018)

Hyundai Elantra Prime Plus Otm (2011/2012) (BRC)

• Yüzbaşı
      751 Mesaj
      28 Aralık 2018 23:32:00

Aracı ilk aldığımda ben de değiştirmeyi düşünmüştüm, araştırmıştım.

Ancak sonradan tüm camlara en açık UV cam filmi yapınca gerek kalmadı.

Eğer yapmak isterseniz çok zor değil. Aliexpress'te bolca çeşit var.
      https://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=autodimming+mirror

Bağlantısı için ise sadece uygun adaptör ile cama kendi yuvasına vidalamak gerekiyor.
      |
      |
      Bahsedilenler: redloves , metinkolay
    • Yarbay
      3196 Mesaj
      29 Aralık 2018 16:39:55

Aslında ayna yarı kararık yapılmış. Çok fazla da göz almıyor. Ben de ona baktım. Eski arabamda çok göz alıyordu. Yarı mat bir teknoloji kullanılmış. Ve otomatik kararan dikiz aynasına gerek görülmemiş.

Ben de en üst donanıma dahi kolçak koyulmamasına ifit oldum.

|
      |
    Hızlı Cevap

Reklamlar
web tasarım
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.