Şimdi Ara

Yeni Skoda Octavia'nın 330.000 bandında çıkacak olması!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne düşünüyorsunuz arkadaşlar bu konuda. Türkiye lansmanı yaklaşırken bayideki arkadaşımdan aldığım bilgidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sadece Octavia değil. Artık 1-2 otomobil hariç hepsi %80 ÖTV dilimine girecek. Mecbur.

Bu ne demek ? Bu gidişle giriş segment arabalar bile 280.000 TL'den başlayacak demek.

Vergilendirme sistemi bilerek böyle saçma yapıldı. Yerli üretim Clio, Egea vs aldırmak istediler halka.

Ama halk o parayı egea'ya vereceğime giderim X marka alırım dedi. Kısaca vergilendirme sistemi bize girdiğiyle kaldı.
    Kendilerininde bir işine yaramadı.

Baz paket 1.0 TSI Manuel Skoda Octavia

Almanya fiyatı: 21.565 € = 193.998 ₺

Almanya'da sadece %19 KDV vergisi var. 4.097 € KDV'yi çıkartıyoruz.

Almanya vergisiz fiyat: 17.468 € = 155.158 ₺

• Aracın Vergisiz Bedeli: 155.158 ₺

• ÖTV Oranı: %80

• ÖTV Tutarı: 124.126 ₺

• KDV Oranı: %18

• KDV Tutarı: 50.271 ₺

• Vergiler Toplamı: 174.397 ₺

• Toplam Fiyat: 329.555 ₺

En ucuz Skoda Octavia 330 bin liradan başlayacak gibi duruyor. Benzinli, manuel, baz paket bir otomobil için fiyat korkunç.

• Sadece Octavia değil. Artık 1-2 otomobil hariç hepsi %80 ÖTV dilimine girecek. Mecbur.

Bu ne demek ? Bu gidişle giriş segment arabalar bile 280.000 TL'den başlayacak demek.

Vergilendirme sistemi bilerek böyle saçma yapıldı. Yerli üretim Clio, Egea vs aldırmak istediler halka.

Ama halk o parayı egea'ya vereceğime giderim X marka alırım dedi. Kısaca vergilendirme sistemi bize girdiğiyle kaldı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • millette para bok, alan çatır çatır yine alıyor.

• manisa_tr kullanıcısına yanıt
    harbi ya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bayilerin fırsatçılığı bence
    Dolar Euro yeteri kadar düştü
    İsteseler %50 ye sokarlar ama işte .

• Ben 1 tane alırım koyarım fakirler düşünsün!

• MyWorldLife kullanıcısına yanıt

Maalesef hocam olan yine bize oldu. Umarım düzeltilir umarım dolar daha da düşer demekten başka bir şey diyemiyorum.

Octavia veya Golf 8 düşünüyordum artık sadece düşünmeden kalacak galiba maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnInvited_Guest -- 20 Kasım 2020; 12:12:24 >
  • Nirvana333 kullanıcısına yanıt

Mesele o değil mesele ülkenin durumu

• Millet 600-700 binlik araçlara sıra yazdırıyor kimse ağlamasın. Sayın Başkanımız doğru söylüyor kriz falan yok diye, bu öldüm bittim diyenleri biraz abartılı buluyorum. Alsınlar bir keyif çayı içsinler önce.

• Çok zengin değilseniz , haram kazanç yoksa elinizdeki arabaya sahip olun , her aldığınız aracın parası saraya gidiyor

• 19.000€ olarak TRye gelse 171.000tl demektir.

171.000 kdv ve ötvsiyle 350.000tl yapar.

330binse fiyat iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 20 Kasım 2020; 12:38:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Sadece Octavia değil. Artık 1-2 otomobil hariç hepsi %80 ÖTV dilimine girecek. Mecbur.

yerli üretim c segment arabalara sabit %50 ötv dilimi imtiyazı tanısalar güzel olurdu.

• 1.5 manuel orta donanım 230'a altta bekliyorum Yeni Skoda Octavia'nın 330.000 bandında çıkacak olması! 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeril -- 20 Kasım 2020; 12:56:54 >
  • O paraya öküz alirik öküz
    Şaka bir yana o parayi o araci vermem neden c segment dsg araç icin bence çok fazla para yerine şahsen en fazla 2 yasinda 3008 yada sifir 2008 düşünürüm

• escanor_ kullanıcısına yanıt
    Almanyada 37.5k liste fiyatı olan passatın ülkemizde 380 dolaylarında satıldığını hatırlatmak isterim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Baz paket 1.0 TSI Manuel Skoda Octavia

Almanya fiyatı: 21.565 € = 193.998 ₺

Almanya'da sadece %19 KDV vergisi var. 4.097 € KDV'yi çıkartıyoruz.

Almanya vergisiz fiyat: 17.468 € = 155.158 ₺

• Aracın Vergisiz Bedeli: 155.158 ₺

• ÖTV Oranı: %80

• ÖTV Tutarı: 124.126 ₺

• KDV Oranı: %18

• KDV Tutarı: 50.271 ₺

• Vergiler Toplamı: 174.397 ₺

• Toplam Fiyat: 329.555 ₺

En ucuz Skoda Octavia 330 bin liradan başlayacak gibi duruyor. Benzinli, manuel, baz paket bir otomobil için fiyat korkunç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FC7AB336F -- 20 Kasım 2020; 13:38:18 >

• Dacia duster da polo da 300k Onun yanında normal

Hangi araç olması gereken fiyatlarda ki zaten?

• Bu hesap maalesef doğru gözüküyor.

• Araba piyasaya bir çıksında 330 nin TL edip etmeyeceğine o zaman karar veririz. Eski kasa gibi yine ucuzlatılmış vw olacaksa o paraları etmez tabi ama Jetta'nın açığını kapatacağız diye özenirlerse 330 bin TL edebilir.

• 330 a 2020 5 bin km de yeni 508 alırım. Ister dizel ister benzin 180 ps. Hemde otomatik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.