Şimdi Ara

__(((... yeni SEAT LEON ...)))__ (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
2
Favori
191.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: reddevila3

ya beyler sakamı yapıyosunuz? yoksa bahsettiginiz degerlerin buyuk cogunlugunu uzun mesafe , dur kalk olmayan yollardamı yapıyosunuz? istanbulda şehir içinde 1.6 ve ustu benzinli olupta 9.5-10 litreden az yakan araba yok!

benim a3 1.6 fsi olmasına ragmen sehir ici 9.5-10 litre tuketimi var. yani bir depoyla ancak 550 kilometre gider. ama bahcelievler - beylukduzu E5 te 90-100 km hızlarla en cok 6.5 en az 5.4 yakıyo.. ki bu bence muhtesem bi tuketim.. 5.4 yaktıgı taktirde 1 depo 1000 km den fazla yol demek.

1.6(102hp) leon sehir icinde nasıl 650 km gidiyo!!??? eger bu gercekse hiç dusunmeden alırım 1.6leonu

arkadaşım karma tüketim denen bişey var! ben hafta içi işe gidip geliyorum bostancı-tuzla arası E-5(arada dur kalk da oluyor) ve haftasonu her türlü trafiğe giriyorum köprü trafiği dahil. ortalamam 7.5 - 8.0 arasında geziyor. ve her depoda en az 650 km yol yapıyorum. ayda 2000 km yolum var, araç 11000 de ve 6 aylık! eğer sürekli devirli kullanayım, hep 2-3 km lik kısa yollara gideyim dersen o söylenen 10-11 litreyi görürsün, ama efendi gibi en fazla 3500 devirde vites değiştirecek şekilde kullanırsan benim yazdığım değerleri görürsün...uzun yolda da 6 litre fabrika verisini tutturuyor araba hem de 110-120 km ortalama hızda. ama cruise control'e alacaksın ve fazla sollama yapmayacaksın! ekonomik kullanmak biraz da kullananın elinde

• ben bu araba ile mini cooper arasında kalmıştım. mini cooper ın yakıt tüketimi çok daha az görünmekteydi ama şu an yol bilgisayarında ortalama 16.2 litre yazıyor. siz siz olun fabrika verilerine inanmayın arkadaşlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: wiccan

ben bu araba ile mini cooper arasında kalmıştım. mini cooper ın yakıt tüketimi çok daha az görünmekteydi ama şu an yol bilgisayarında ortalama 16.2 litre yazıyor. siz siz olun fabrika verilerine inanmayın arkadaşlar

genelde karmayı benzın yakısı gibi gostermeye calısırlar, ama cogu ınsan arabayı %90 sehir içi kullanırlar, cooper'ın 16 belki cok fazla ama, sehirici cok rahat 12 litre yakar.
  • guncelleyim
  • bu topiği taşımamız gerekiyor
    bir yardım edinde ilgili yere atak.
  • Su an alınabilecek en karizma araclardan , fiyatı da cok uygun

Bu topicin yeri de 10.sayfa degil 1.sayfa
  • Arkadaşlar,

Ben araç almayı düşünüyorum. Öncelikli amacım HB modeller. İçlerinden baktığım zaman ciddi sıkıntı var gibi. O da, tüm özellikleriyle tam bir araç bulmak gerçekten zor. Birinin dış dizaynı çok iyi ancak içi çok basit. Yada tam tersi. Örneğin Leou'nun dış dizaynı çok iyi ancak içi çok basit geldi bana. Özellikle de kokpiti ve 8 V lik motoru.
  • valla bu arabanın tipinin ve iç kabininin tartışılacak hiçbir tarafı yok,özellikle siyah ve grisi çok çok güzel.Şu ana kadar bu sınıfta Fiat Brava çok güzel bi tasarımdı,şu anda 2007 ler içinde en güzeli gerçekten Leon,Ben yeni Corolla aldım (biraz performansı seviyorum).Leon 8 valf değilde Golf deki FSİ motoru kullansaydı hiç kaçırmazdım (niye yalan söyleyeyim hala aklım kaldı 8 valf işine rağmen)...
  • Dış tasarım olarak söylenecek hiç bir şey yok, belkide şuanda en iyi tasarımlardan biri. Ancak, özellikle kokpiti çok basit(bence). Aynı özen kokpitte ve motorda olsaydı çok ciddi satışlara ulaşabilirdi diye düşünüyorum. Örneğin Mazda 3 yada Honda civic HB kokpiti gibi. Ancak yinede güzel bir araç,

Sitedeki orjinal aksesuarların fiyatlarını bilen arkadaş var mı?
  • bu yeni leon a oluyom bitiyom yaaaa

keşkem BMW de LEON yapsa
  • kardes ozamn gidiceksin daha fazla performans bekliosan 2.0 fsi 150 beygir veya 2.0 tfsi 185 hp alicaksin soledigin arabalar 1.8 ve gti dan basediosun bence yanlis bir kiyaslama sonucta motor farki var.. bende 1.6 leon stylance gayet memnunum.. daha fazlasini bekliyorsan dedgim gibi 2.0 konseptini dusuneceksin.. sonra yakit tuketimi diosan sehir icinde en fazla gordugum 10.3 bence alinir yaklasik 6bucuk aydir kullaniorum arabadan son derece memnunum kitlerde cok yakisior bunun gibisi hic birine olmuo bence orjinal full kitler super seatta.. benim fikrim bu arkadaslar...
  • beyler hangi donanim seçeneinde konsolda navigasyon ekranı war bir de 1.6 ların tiptroniki yok mu ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solta -- 16 Ekim 2006; 5:39:47 >
  • Arkadaşlar 8v motorlu olmasına rağmen bende leon almak istiyorum. Bayide bindim ama kullanmadım.Motor sesini dinletmişlerdi. Yukarıda bir arkadaşta sormuş: hangi donanımı alacağız??? Stylance mı yoksa sport up mı? Sport up'ın süspansiyonu çok rahatsız edicimi? Orjinal xenon takılabiliyormu? İnternet sitesinde xenon kit aksesuar listesinde var. Body kit istemiyorum sadece sunroof kesinlikle olmalı. İki renk arasında kaldım. Siyah veya kırmızı. Sİyah herkeste var. Kırmızı nasıl sizce?

Teşekkürler..
  • valla bende de 1.6 leon stylance var.. ilk aldıgımda full depo 480km civarı gidiyordu.. simdi 600km e cıktı ve yavas yavas ta artıyor ki yüksek devirde kullanmayı seviyorum sagolsun motor sesi hava filtresi vs :) 650km yakındır gibime geliyor...
    ben orj. xenon sordugumda 3 ay da gelir demişlerdi, navigasyonda bildigim kadarıyla ekstradan takılıyor donanım seceneginde yok. ama ön kokpite yakıscagını sanmıyorum, arabanın bütün ekranları kırmızı, ve aynanın altından da hafif kırmızı ışık düsüyor tam vitesin üstüne, renkli ekran bunun havasını bozar gibime geliyor.
    kırmızı leon gordum begendim, ama bende siyah var.. ve en cok grisini begeniyorum ben, neden siyah aldıysam:)
    sonuc olarak ben stylance dan memnunum ama alacaksan sport up al, sonucta sportif süspansiyon baya sertmiş ama olay alışma meselesi...
  • bende yaklaşık 1 haftalık bir leon sahibiyim ve çok memnunum..

selamlarr..
  • Ben leon alalı 3 ay oldu herşeyi çok güzel, viraj tutuşu filan süper fakat bence süspansiyon çok sert olduğundan otoban dıında hafif bozuk yol olsa bile gazı bayağı kesmek gerekiyor. Yoksa ufak bir tümsek bile kafada sanki tok diye hissediliyor. Spor araba olduğu için süspansiyonların sert olması normaldir diğer spor arabalar gibi
  • Seat leonda yollarda sarsıntı daha az hissedilmesi için amortisörler değiştirilebiliyormu bilen varmı acaba
  • yani seat leon alınmaz mı abi ya ben 1 hafta önce aldım ve allaha şükür 32 dişim açık geziyorum çok rahat özellikleri inanılmaz gerçekten bakan bidaha bakıyor. benim seatçı olma serüvenimde çok farklı 2006 alfa 147 aldım servise götürdüm araba patlak çıktı sonra gazeteden bi baktım o gün gittim aldım :)
    iyiki almışım. bu arada 17 yada 18 güzel bi jant almak istiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum
  • +10
    quote:

Orjinalden alıntı: trapezoid

bence golf 1.6 sportline a 41 kusur mılyar verecegine seat leon stylance 1.6 ya 34.900 verebılırsın..

hem tasarım olarak daha ii..hemde donanım
  • yakinda avrupada euro 5 normuna gecis yapilinca dizellerin isi bitecek, az yakan cok kacan benzinli uretecekler, senelerdir neden benzinlileri gelistirmiyorlar, intikam almak icin bkz 1.6 turbo mini,peugeot (bmw ile ortak urettiler) 1.4 tsi vw motoru. Sabredin kardeslerim iyi gunler yakin. Yakinda 1.4 200hp araclar cikarsa sasirmayin, dizel de neymis...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.