Şimdi Ara

__(((... yeni SEAT LEON ...)))__ (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
2
Favori
191.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha alalı 2 olmuştu motor başlatma unitesi arıza yaptı servise götürdüm Topkapı bilgin otoya yenisini taktılar ama aradan 2 hafta geçti dun ESP,EPC lambaları yanıyo arabam 2007 3 haftalık bi araba aldığım yere TOPKAPI BİLGİN OTO ya götürdüm değiştirin bozuk araba cıktı bu dedim suratıma bile bakmıyolar bu nasıl iş? yarın doğuş oto maslak ta randevum var arabaya bakıp karar verilcekmiş napılacağı ulan '0' alalım da rahat edelim dedik daha kötü cıktı arklar söyliyim sakın topkapı BİLGİN oto dan araba falan almayın hiç tavsiye etmiyorum sizce naapmalıyım bu konu hakkında bilginiz varsa beklerim napıcamı şaşırdım walla
  • Bayram Arefesi Leon 1,9 TDI aldım ve hemen Bursaya doğru yola cıktım. Giderken fazla basmadım 1,5 saat te bursadaydım

Dönüşte söyle bi basıyım dedim yarım gazla sakız çiğneme rahatlığında 190 Km/saat hızını gördüm daha basmadım önüme engel çıktı 105 ps bu kadar ii olacağını hiç tahmin etmezdim almayı düşünenlere hiç düşünmeyin alın derim.

Saygılarrrr..
  • Yorumlarınızı baştan aşağı üşenmeden okudum....

SEAT LEONU COK BEĞENİYORUM...yeni evlendim . haziran -temmuz ayına kadar elimde 6-7 milyar para biriktirip LEON STYLANCE almak istiyorum siyah renk.ancak ben ve eşim aylıkçı biriyiz...ve ev ile iş yeri arası 4 kilometre.Cumartesi pazar tatiliz o zaman 20 km ötede şehir merkezine gidebiliriz ancak. yani ayda cok uzun mesafe katetmeyeceğim.:

>> Hafta içi (Pazartesi - cuma) işyeri Lojmanından fabrikaya gidecem 5 gün..mesafe en fazla 2 km..Dönüşte var yani günde 4 km.
    Hafta sonu (Cumartesi - Pazar) ise en fazla 1 ayda 400-500 km yaparım...yani

yani 1 ayda TOPLAM (Hafta içi + Hafta sonu) = 500 km yaklaşık giderim. <<

bu hesabımı dikkate alarak 4 SORUYU CEVAPLARSANIZ BEYNİM KAFAM DAHA RAHAT OLACAK.SİZİN FİKİRLERİNİZ ÖNEMLİ::

1. hafta içi günde 4 km yapacak bir araba için 2000 motor almaya gerek yok...1.6 tercih ediyorum...... YANILIYORMUYUM?
    2. Elimde peşin para olmadığı için HAZİRAN - TEMMUZ AYINA KADAR 6-7 milyar biriktirip Leon stylance için banka kredisine girmek istiyorum. aylık toplam gelirimiz 2500 ytl - ( 500 masraflar + 800 araba banka kredisi) = 1 milyar cebimizde kalıyor. 20-25 milyar banka kredisi düşünüyorum 48 ay vade ile....elimde peşin para yok ve BU MUHTEŞEM ARABA İÇİN biraz sabırsızım acıkcası...İstiyorum onu... FİKRİNİZ?

3. hafta içi (5 günde) 4 km yapan bir leon kullanıcısı olmak istiyorum ama az yakıt tüketimim olduğu için ALFA ROMEO 147 1.6 'de aklımın ucundan geçiyor. yakıtta kullanım koşullarımı gözönüne aldığınızda zorlanırmıyım alfa 147 alsam? ort. ayda 500-600 km yapsam alfa ile? leona göre zararım ne kadar olur...çok oynar mı ki? TAVSİYENİZ?

4. BENİM ancak satın alabileceğim Haziran - temmuz aylarında LEON STYLANCE 'IN SİZCE 1.6 FSI veya 1.6 dizelleri çıkar mı piyasaya? FİKRİNİZ?

• öncelikle herkese selamlar, formunuza yenı uye oldum yaklasık 1 hafta once sıyah bır leon sahıbı oldum. daha once caddy sahıbıydım ancak bı arabadan beklentılerımı sıraladıgımda en ıyı secımın leon olduguna karar verdım ve degıstırdım. oncelıkle herkesın bır arabadan beklentısı cok farlıdır.

benım ıcın;
    1- sportıf gorunum
    2- malzeme kalıtesı
    3- donanım
    4- genıs ıc hacım
    5- baktıgımda hergun bıraz daha fazla beyenmem
    6- cok fazla modıfıye ıcın para harcamamak
    7- mp3 player
    8- cruıse control
    9-.....
    10-......

aracın ne kadar yaktıgı, beygır gucunun cok fazla olmasının benım ıcın cok onemı yoktu.
    ayda en fazla yapıcagım 500 km. bu yuzden ne kadar yakması cok onemlı degıldı.

ve bu krıterlere gore aracları sıraladıgımda fıyat/ıstek oranı en fazla olan arac seat leon du.

almadan once formlarda cok fazla yorum okudum. bana gore leon yapılan hıcbır elestırıyı hak etmıyor. bu fıyata bu donanımlarda ve sportıf dıs gorunumu veren baska bır arac yok ve sanırımda olamayacak.

• arkadaşlar aranıza katıldım bugun süprizle bana alınan araba seat leon çıktı siyah arabaya aşık oldum gerçekten hiç düşünüdklerim arasında yoktu amadoğuş otomotiv grubunda çalışan bi tnaıdık seat leon almasını önerince biizmkilere bizimkilerdei lk görüşte vurulmuşlar arabaya ve ben clio istemem rağmen bunu almışlar iyide etmişler ben çok beğendim tasarım dıştan süper herkes dönüp birdaha bakıyo tek dert bakalım benzin tüketimi nasıl olucak yandık gibi :) ilk biniş ve kullanışımda 60 km yaptım :) valla ben çok memnun kaldım tek sorunum ilk defa geri vitese bu şekilde geçen araba kullanıyorum zorlandım baya 1. vitese geçiriken filan ama motor kötü demiş arkadaşlar önceki sayfalarda sahil yolunda bugun eminim çok konuşuldum bence motor süper kimse kullanmadan laf sölemesin. Neyse biraz daha biniyim anlatırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: okko

arkadaşlar aranıza katıldım bugun süprizle bana alınan araba seat leon çıktı siyah arabaya aşık oldum gerçekten hiç düşünüdklerim arasında yoktu amadoğuş otomotiv grubunda çalışan bi tnaıdık seat leon almasını önerince biizmkilere bizimkilerdei lk görüşte vurulmuşlar arabaya ve ben clio istemem rağmen bunu almışlar iyide etmişler ben çok beğendim tasarım dıştan süper herkes dönüp birdaha bakıyo tek dert bakalım benzin tüketimi nasıl olucak yandık gibi :) ilk biniş ve kullanışımda 60 km yaptım :) valla ben çok memnun kaldım tek sorunum ilk defa geri vitese bu şekilde geçen araba kullanıyorum zorlandım baya 1. vitese geçiriken filan ama motor kötü demiş arkadaşlar önceki sayfalarda sahil yolunda bugun eminim çok konuşuldum bence motor süper kimse kullanmadan laf sölemesin. Neyse biraz daha biniyim anlatırım.

Hocam benzin masrafı üzerse ilerde lpg taktırırsınız sorun olmaz.

Bu arada hayırlı olsun araç

Seat sound system li motor da süper ses çıkarıo hani

Hem şekli güzel hem sesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loop -- 27 Mayıs 2007; 12:31:56 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Loop

quote:

arkadaşlar aranıza katıldım bugun süprizle bana alınan araba seat leon çıktı siyah arabaya aşık oldum gerçekten hiç düşünüdklerim arasında yoktu amadoğuş otomotiv grubunda çalışan bi tnaıdık seat leon almasını önerince biizmkilere bizimkilerdei lk görüşte vurulmuşlar arabaya ve ben clio istemem rağmen bunu almışlar iyide etmişler ben çok beğendim tasarım dıştan süper herkes dönüp birdaha bakıyo tek dert bakalım benzin tüketimi nasıl olucak yandık gibi :) ilk biniş ve kullanışımda 60 km yaptım :) valla ben çok memnun kaldım tek sorunum ilk defa geri vitese bu şekilde geçen araba kullanıyorum zorlandım baya 1. vitese geçiriken filan ama motor kötü demiş arkadaşlar önceki sayfalarda sahil yolunda bugun eminim çok konuşuldum bence motor süper kimse kullanmadan laf sölemesin. Neyse biraz daha biniyim anlatırım.

Hocam benzin masrafı üzerse ilerde lpg taktırırsınız sorun olmaz.

Bu arada hayırlı olsun araç

Seat sound system li motor da süper ses çıkarıo hani

Hem şekli güzel hem sesi.

saol dostum amin. BU aRADA araç içi ses sistemide son derece tatmin edici geldi bana baslar ve tizler çok net alınabiliyo kolonlardan mp3 çalarlı olmasıda ayrı bi güzelliği zaten.

• selam arkadaşlar.bende yeni seat leon kullanıcılardanım.arabamı gerçekten çok seviyorum daha önceki arabam dizeldi ve ekonomik olarak çok memnundum ve bir daha kesinlikle benzinli araba almam ve kullanmam diyordum ama LEONu görünce herşeyi unuttum ve aldım ne 8 valf olmasını düşündüm nede benzinliymiş çok yakar olduğunu düşündüm aşık olup hemen nikah kıydım yani..:))
    ama şimdi sitede de inceledikten sonra ciddi ciddi LPG taktırmayı düşünüyorum hatta taktıran leonları bile gördüm sitede,benim için performans çoık önemli değil sadece arabamla aşk içinde huzurlu,mutlu ve ekonomik olarak gezmek istiyorum.bu konuda sizlerin görüşleri nedir?..arabanın değerini düşürürmüyüm?,karizmayı çizdirirmiyim:))?..gerçi lpg ilgili bölümü gezdikten sonra hiçte öyle olduğunu zannetmiyorum..sizlerin görüşünü alırsam çok sevinirim..

• seatla alakam olmasada, taktıranlar memnunsa ve performans aramıyorsanız bence de taktırabilirsiniz.. sonuçta doya doya binmek istiyorsunuz rally yapmicaksınız :)

karizmayı çizdirme olayını da engellemek için lpg girişini artık tamponun altına doğru gizli bölmelerde de yapabiliyorlar öyle birşey yapabilir ve istasyondan istasyona lpg li olduğu anlaşılır hale getirebilirsiniz
  • saol dostum bende aynı düşüncedeyim zaten..büyük olasılıkla taktırıcam zaten bu günlerde sonucu yazarım sonra buraya..saygılar.!
  • leon almöayı düşünüoruz ama hızlı kaçmıor diorlar ama burda yazılanlara bakılırsa kaçıomuş salam bir araba mı??8-9 yıl gider mi??
  • hızlı kaçıyomu derkenb motor 1.6 ama sınıfının en ağır arbalarından biri 1.2 to çünkü yani belki kalkışta peugoet veya opellerle kapışamazsın ama sakarya izmit arası yolda 307 yi ağlattım 4. vitesten sonra arkamda heleki bayır çıkışlar filan süper ben daha 500 km yaptım arabamla ama inan rahat ve benim içim en az 5 yıl binebileceim bi araba sorarsan tavsiye ederim bie 1. viteste deil ama 2 ye taktıındadevrin ortalarında araba atağa kalkıyo o da çok hoşuma gidiyo
  • İç konsol malzeme kalitesinin kötü olduğundan bahsediliyor. bu bütün modeller için geçerli mi yoksa sadece baz donanımı yada alt donanımlar için mi böyle. bilgisi olan arkadaşlar fikir verebilirler mi acaba?
  • çok mükkemmel bir tasarım allah izin verirse 3 ay sonra bende aranızdayım kardesime alcaz leon 10 numara bi araç
  • quote:

Orjinalden alıntı: bluemistic

İç konsol malzeme kalitesinin kötü olduğundan bahsediliyor. bu bütün modeller için geçerli mi yoksa sadece baz donanımı yada alt donanımlar için mi böyle. bilgisi olan arkadaşlar fikir verebilirler mi acaba?

bencegayet güsel iç konsol tasarımıda kaliteside arabaya binen hayran kalıyo düşün bide benimki referance modeli yani dijital deil benim klima ama arabama kim binse ön konsola hasta oluyo zaten
  • o 307 1,4 DİZEL falandı galiba. Pejolar genelde sınıfında hondalardan sonra en seri arabadır. 1,6 benzinlide hiç şans tanımıyorum leona. 307imle bizzat temde kapıştım. Valla hiç zor olmadı leonu arkada bırakmak(aynı düzlükte 1,6 a3te patlamıştı) Motoru dışında leon çok güzel. TSI olsa süper olacak
    quote:

hızlı kaçıyomu derkenb motor 1.6 ama sınıfının en ağır arbalarından biri 1.2 to çünkü yani belki kalkışta peugoet veya opellerle kapışamazsın ama sakarya izmit arası yolda 307 yi ağlattım 4. vitesten sonra arkamda heleki bayır çıkışlar filan süper ben daha 500 km yaptım arabamla ama inan rahat ve benim içim en az 5 yıl binebileceim bi araba sorarsan tavsiye ederim bie 1. viteste deil ama 2 ye taktıındadevrin ortalarında araba atağa kalkıyo o da çok hoşuma gidiyo

• Leon da ki 8v lik motor özellikle düşük devirlerde araç kullananlar için çok ideal bir motordur. 1,6 FSI motorun az yakması ve daha fazla performanslı olmasına rağmen daha fazla devir istemesinden dolayı benim gibi kullanıcılar kesinlikle 8v lik motordan çok memnun kalacaklardır. Tabiki 1,6 FSI motorun Türkiye'ye sokulmamasının nedenleri belli olmasına rağmen bence leon kullanıcıları genellikle 8v lik motordan oldukça memnunlar.
  • leon cupradaki egsoz sistemini alıp başka bir turbo arabaya takarsak yine ayni akustiği elde edebilirmiyiz?
  • a3 e gelen 1.4 tfsi ne zaman leona gelecek bilen duyan var mı?
  • Arkadaşlar ben de birkaç gün içerisinde bir Leon sahibi olacağım sanırım ama takıldığım nokta yollarda neredeyse hiç olmayan beyaz leon.
    siyah mı alsam beyaz mı sizce? Beyaz 2008 modelden önce sadece özel siparişle geliyormuş. şimdi bir galeride buldum. Fikirleriniz cidden önemli bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GizliMesaj -- 9 Eylül 2007; 23:57:36 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.