Şimdi Ara

__(((... yeni SEAT LEON ...)))__

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
2
Favori
191.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 2006 Model Araçlar Fiyat Listesi

Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı
    Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı
    YTL
    YENİ LEON Selection 1.6 lt 102hp 29.860,00
    YENİ LEON Reference 1.6 lt 102hp 32.235,00
    YENİ LEON Stylance 1.6 lt 102hp 36.040,00
    YENİ LEON Sport up 1.6 lt 102hp 37.585,00
    YENİ LEON Stylance 2.0 lt FSI 150hp 47.875,00
    YENİ LEON Stylance 2.0 lt FSI 150hp Tiptronik 51.270,00
    YENİ LEON Sport up 2.0 lt TFSI 185hp 54.570,00
    YENİ LEON Stylance 1.9 lt TDI 105hp 46.130,00
    YENİ LEON Stylance 2.0 lt TDI 140hp 51.475,00
    YENİ LEON Stylance 2.0 lt TDI 140hp Tiptronik DSG 55.385,00

Opsiyon Farkları Anahtar Teslime Eklenir
    Metalik Renk 1.4 / 1.6 Motorlarda 720
    Metalik Renk 1.8 / 1.9 / 2.0 Motorlarda: 840
    Sunroof 1.4 / 1.6 Motorlarda: 1.600
    Sunroof 1.8 / 1.9 / 2.0 Motorlarda: 1.870

++++++++++++++++++++++++

__(((... yeni  SEAT LEON ...)))__

++++++++++++++++++++++++

DIŞ DONANIM

17" Alüminyum Alaşım Jantlar
    Ön Sis Farları
    Elektrikli, Isıtmalı, Katlanabilir, Gövde Rengi Dış Aynalar
    Gövde Rengi Tamponlar
    Koyu Yeşil Karartılmış Arka Camlar
    Krom Çerçeveli Radyatör Izgarası
    SEAT Logosundan Açılan Bagaj
    Arka park sensörü

İÇ DONANIM
    Manuel Klima
    Otomatik Klima (Sürücü ve Yolcu tarafı farklı ayarlanabilir)
    Kararan dikiz aynası + Yağmur sensörü
    Otomatik Yanan Farlar
    Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Elektromekanik Direksiyon
    Cruise Control (Hız Sabitleme Sistemi)
    Yol Bilgisayarı
    Elektrikli Far Yükseklik Ayarı
    Elektrik Kontrollü ve Sıkışma Önleyici Sistemli Camlar, Ön/Arka
    Radyo/CD , MP3, Direksiyondan Kumanda + 8 Hoparlör (4 ü tweeter)
    Deri Direksiyon ve Vites Topuzu
    Spor ön koltuklar
    Spor tasarım arka süspansiyon
    Parçalı Katlanır Arka Koltuklar
    2 Adet Bardak Tutacağı (arka orta konsolda)
    Sürücü Koltuk Altı Çekmece
    Çocuk Koltuğu Sabitleme Sistemi (Isofix)
    Aktif Sürüş Sistemi (DSR)
    Eve Kadar İzleme "Coming Home" Fonksiyonu
    Sürücü ve Yolcu Koltuğu Yükseklik ve Bel Destek Ayarı
    2 Adet 12v priz
    Merkezi Kilit + Uzaktan Kumanda + Sustalı Anahtar

GÜVENLİK
    ABS + TCS
    ESP + EBA (acil fren destek)
    Sürücü ve Yolcu Ön Hava Yastıkları
    Sürücü ve Yolcu Yan Hava Yastıkları
    Perde Hava yastıkları
    Alarm

+++++++++++++++++++++++++++

240 HP'lik Leon geliyor

Seat, en güçlü Leon modelinin örtüsünü temmuz ayındaki Londra Otomobil Fuarı'ndra kaldıracak

01.06.2006

İspanyol otomobil üreticisi Seat, geçtiğimiz yıl yenilenen Leon ailesinin en güçlü üyesini örtüsünü Temmuz ayında Londra Otomobil Fuarı’nda kaldıracak.
    240 HP gücündeki 2.0 TFSI motorundan aldığı güçle rakiplerine meydan okumaya hazırlanan
    Leon Cupra, önden çekiş yerine bu kez dört tekerden çekiş sistemine sahip olacak. Dinamik tasarımıyla büyük ilgi gören Leon’un sportif versiyonu daha kaslı görünümü ve spor aksesuarlarıyla tüm dikkatleri şimdiden üzerine çekmiş durumda.
    Yeni Leon Cupra ve serinin en önemli modeli Cupra R’da dizel motor seçeneği bulunmayacak.

++++++++++++++++++++++++++

Arkada$lar orta sınıftaki tum arabaları inceledim ve $ekil itibariyle en babası leon fakat motor benı dusunduruyor 8v ve 102 bg. bu kasaya agır kalır dıe korkuyorum. kulllanan arkada$lar bılgılendırebılırse sevınırım ve bu aracın ortalama yakıt tuketımı nedır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g0xe -- 9 Haziran 2006; 11:51:11 >

• Görkem arkadaşımız buralardaysa sana gerekli bilgiyi verecektir.
  • Alınır binilir. Güle Güle de kullanılır.

Bunun yanı sıra arabaya oyle cok yakıyor diyorlar ama yalan ! ortalama yakıt tüketimleri bence. O kasaya haklısın cok az agır kalabilir ama performans aramıyorsan bu hiç dert olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sebastian_RR -- 13 Mayıs 2006; 19:40:06 >
  • Arkadaşım ben geçen gün kullandım valla arabayı çok ta iyi taşıyor bence o yönünü kafana takma ama yinede istersen bi test sürüşü yap. Ama gayet güzel bi araba
  • golf5/a3/leon/toledo/octavia/jetta
    şaselerin kardeşilği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkes -- 14 Mayıs 2006; 15:00:00 >
  • Alınır tabiki hatta o fiyata en iisi.Ben a3 kullanıorum ve aynı motor var tasımak ne demek ii de kacıo :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseaz -- 13 Mayıs 2006; 21:23:29 >
  • NERDE YAPILIYOR BUNLAR? İSPANYOL ARBAASI AMA NERDE YAPILIYOR?
  • Sport up koltukları nasıl peki? ve jantları kendimiz mi seciyoruz yoksa sport up ta sadece 1 cesit jant mı var bunlar hakkında bilgisi olan var mı?
  • sportup modelinin farkı spor süspansiyon, spor koltuklar ve 17" jantlar. Bunun haricinde styliance modeli ile tamamen aynı. jant seçme şansın yok ben sormuştum.

ben test sürüşüne çıktım ve eski bir bora kullanıcısı olarak ve aynı zamanda a3 de kullanan birisi olarak (arkdaşımın) aynı havayı verdi bana diyebilirim. Motor olarak hiç de öyle yüzünü buruşturmana gerek yok bence gayet de iyi taşıyor aracı. Hatta motorun agresif bir havası var diyebilirim, belki de test aracı olduğu için ve yıpranmış olduğu için bana öyle bir ses gelmiş olabilir.
    Araçla ilgili (benim görüşüm) en büyük sorun ön konsol. Gerçekten çok kötü bir tasarımı var, daha iyi yapılabilirmiş.

Araç ispanyada üretiliyor ancak içerisinde kullanılan pek çok parçanın üzerinde hep Audi amblemi var. Eğer motor kapağını açarsanız bu amblemleri görürsünüz. Motor konusunda dert etmeye bence çok gerek yok.

Benzin ve ikinci el konusundaki uzun düşüncelerin ardından focus dizel almaya karar vermiş birisi olarak, eğer uzun yol yapmayacağımı bilsem kesinlikle bu aracı alırdım. Zaten a3 alamayan insanlar (benim gibi ) direk leona yöneliyorlarmış.

• saol Knight o zmn Stylance alacaz ve yayla olayı bitireces bakalım bi test suru$u yapalımda. benımde konsol ho$uma gıtmedı eski duruyo ama sorun deiL dı$ı cillop
  • bence golf 1.6 sportline a 41 kusur mılyar verecegine seat leon stylance 1.6 ya 34.900 verebılırsın..

hem tasarım olarak daha ii..hemde donanım
  • görkem abinin bi resmi vardı 220 km. ile onu bi göstertse :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: trapezoid

bence golf 1.6 sportline a 41 kusur mılyar verecegine seat leon stylance 1.6 ya 34.900 verebılırsın..

34900 degil onun fiyati. ben nakite son fiyat olarak 33.800 fiyat almistim. biraz pazarlik yaptim ve son olarak 33.500YTL'ye düştü.
  • öyle bir alınır ki bnce çok iyi bir araç mantığım 8v olmasını almadı ama sağlam diyorlar sorun teşkil etmiyormuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: Knightcop

quote:

bence golf 1.6 sportline a 41 kusur mılyar verecegine seat leon stylance 1.6 ya 34.900 verebılırsın..

34900 degil onun fiyati. ben nakite son fiyat olarak 33.800 fiyat almistim. biraz pazarlik yaptim ve son olarak 33.500YTL'ye düştü.

ya bazı bayilerde elinde araba kalıyo veya showroomdakını dusuk fiyatlara satıyo sanada oyle bır arabanın fıyatını vermıslerdır bende siparıs verdım benım aldıgım zamandada referance donanım paketli deniz mavisi kalmıs bı tane ellerinde 32.000 ytl lik arabayı 30.000 a verıyolardı..siparis yaparsan 34.900 stylance, dogustan kredi almazsan 34.100 ama faizlerle daha pahalıya gelıyo o yuzden anlamsız

• Herkes gibi benide 8v olması tereddute dü$ürüyo gorkem arkada$ımızda bi yorum yapmadıki her yerde adını duyuyoruz fakat... ztn $uanda kafamda sadece Leon la civic kaldı bakalım artık
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Knightcop

quote:

ya bazı bayilerde elinde araba kalıyo veya showroomdakını dusuk fiyatlara satıyo sanada oyle bır arabanın fıyatını vermıslerdır bende siparıs verdım benım aldıgım zamandada referance donanım paketli deniz mavisi kalmıs bı tane ellerinde 32.000 ytl lik arabayı 30.000 a verıyolardı..siparis yaparsan 34.900 stylance, dogustan kredi almazsan 34.100 ama faizlerle daha pahalıya gelıyo o yuzden anlamsız

dediğim gibi ben peşin fiyatini diyorum ve başta son verdiği fiyat "peşin için" 33.800 idi, bu fiyati telefonla almadım ama, yerinde. Daha sonra ise telefonla konuştuktan sonra 33.500'e düştü. Bakırköy'deki bu bahsettiğim Seat bayisi, ancak isminin hatırlayamiycam..

• Tasarım olarak çok güzel, özellikle siyah rengi;bir gören bir daha bakıyor
    Motor sesi mükemmel basınca artıyor ama tizleşmiyor ve asla rahatsız etmiyor
    İç mekan çok geniş ve epey kaliteli izlenimi verdi bana (Sport-up 1.6'ya bindim) Malzeme-işçilik de testlerde beğenildi
    Yol tutuş: mükemmel, hatta süspansiyon çok sert diye eleştirmişler ama sport-up'un ayarı biraz daha sert, ülkemiz için uygun değil Stylance daha yumuşak ama o da epey sert merak etme
    Performans: 11.7sn 0-100km/s 187km/s max. hız, çok hoş bir motor sesi eşliğinde sana makul değerler vaat ediyor ama yanından Megane 1.6 geçerken kenara geçmen gerekebilir, o kadar karizmatik bir araç için bence performans 2. sırada olmalı, yeterli diyorum kısaca
    yakıt tüketimi: yalama olmuş vw motorunu kullanıyor 102hp 148nm, 7.6lt fabrika verisi tüketim gerçekten de günümüze göre çok. Ortalama 6.8lt yakan 115hp 152nm megane'a kıyasla ayda yaklaşık 1.500km yapsan, 114lt yakıt eder, ortalaması 6.6lt olan başka bir 1.6c segment araç da 99lt yakar, arada

15lt yakıt farkı oluşur bu da 45milyon eder, yılda 540 YTL zarar ama bunu sınıfının en az yakan 1.6 modeline göre referans aldım. + Kullanıma bağlı olarak da yakıt tüketimi çok değişken benim hesabm fabrika verilerine göre kabaca.

• Alınmazmı bee yaww
  • Janjan karde$ peki seat ların servislerı hakkında bilgin war mı? fiyat i$cilik fln. Ve seatlar sorun cıkartan arabalarmıdır?
    quote:

Orjinalden alıntı: Janjan

Tasarım olarak çok güzel, özellikle siyah rengi;bir gören bir daha bakıyor
    Motor sesi mükemmel basınca artıyor ama tizleşmiyor ve asla rahatsız etmiyor
    İç mekan çok geniş ve epey kaliteli izlenimi verdi bana (Sport-up 1.6'ya bindim) Malzeme-işçilik de testlerde beğenildi
    Yol tutuş: mükemmel, hatta süspansiyon çok sert diye eleştirmişler ama sport-up'un ayarı biraz daha sert, ülkemiz için uygun değil Stylance daha yumuşak ama o da epey sert merak etme
    Performans: 11.7sn 0-100km/s 187km/s max. hız, çok hoş bir motor sesi eşliğinde sana makul değerler vaat ediyor ama yanından Megane 1.6 geçerken kenara geçmen gerekebilir, o kadar karizmatik bir araç için bence performans 2. sırada olmalı, yeterli diyorum kısaca
    yakıt tüketimi: yalama olmuş vw motorunu kullanıyor 102hp 148nm, 7.6lt fabrika verisi tüketim gerçekten de günümüze göre çok. Ortalama 6.8lt yakan 115hp 152nm megane'a kıyasla ayda yaklaşık 1.500km yapsan, 114lt yakıt eder, ortalaması 6.6lt olan başka bir 1.6c segment araç da 99lt yakar, arada

15lt yakıt farkı oluşur bu da 45milyon eder, yılda 540 YTL zarar ama bunu sınıfının en az yakan 1.6 modeline göre referans aldım. + Kullanıma bağlı olarak da yakıt tüketimi çok değişken benim hesabm fabrika verilerine göre kabaca.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.