Şimdi Ara

YENİ SEAT IBIZA 1.2 TSI STYLE Hk (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
399
Cevap
16
Favori
88.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar bende araci almak uzereyim.sizce style mi yoksa referance mi alayim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihaga

arkadaslar bende araci almak uzereyim.sizce style mi yoksa referance mi alayim ?

Bence direk style al hocam hatta imkanlar el veriyosa plus paketli al hocam

• Style aldım 20 gün kadar oldu, plus almadığıma bazen pişman oluyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: epsis

Style aldım 20 gün kadar oldu, plus almadığıma bazen pişman oluyorum

kaça aldınız hocam ? memnun musunuz? araçta ses yalıtım problemi varmı ?
  • 55.400 liste fiyatından 52.900'e düşürebildim İzmir'de. Ankara'da 52 ye veren varmış uzak geldi kurcalamadım, şimdilik memnunum henüz 400km oldu. 2000 model clio dan geçtiğim için şu an bana 5.20 BMW hissi veriyor

Ancak bir kaç ay sonra tam yorum yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi epsis -- 10 Haziran 2017; 23:44:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: epsis

55.400 liste fiyatından 52.900'e düşürebildim İzmir'de. Ankara'da 52 ye veren varmış uzak geldi kurcalamadım, şimdilik memnunum henüz 400km oldu. 2000 model clio dan geçtiğim için şu an bana 5.20 BMW hissi veriyor

Ancak bir kaç ay sonra tam yorum yapabilirim.

dostum reference alsam diyorum.sen baktın mı ? çok büyük fark var mı ? param ona yetiyo :) kafam aşırı karıştı..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Style da olup Reference da olmayanlar,

Ön arka disk fren

4 airbag

Sürücü ve yolcu icin kemer uyarısı

Sis farları + sürüşe duyarlı

Led stop ve park lambaları

Led gündüz farı

15 inch aluminyum jantlar (reference 14 inch teneke)

Gövde rengi ayna ve kapı kolları

Dijital klima

5inch renkli ekran Bluetooth aux usb

4 hoparlör 2 tweeter var ( reference arka hoparlör yok)

Çok fonksiyonlu deri direksiyon

Deri el freni ve vites Topuz'u

İç mekanda krom detaylar.

Sanırım birde arka koltuklar style da parçalı katlanıyor

Bayide ikisini de detaylı incelemelisin dostum, hayırlı olsun şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi epsis -- 11 Haziran 2017; 13:41:41 >
  • aradaki 4-5 liraya style paket almak değer bence...bu arada benimde pazartesi elime geçecek inş... araç style paketi..ben konyadan 53.200 e aldım.aracın benim için tek olumsuz tarafı arka koltuklarda oturanlar 175 üzeri boyluysa kafa tavana hafif değiyo.tabi arkaya oturacaklar düşünsün onu da mı ben düşüneyim:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalhan42 -- 11 Haziran 2017; 17:48:44 >
  • Merhaba kardeşime Seat Ibıza almayı düşünüyoruz Bursa bayiye gittiğimde 1.2 tsi style + plus paket için 56.500 TL fiyat aldım donanım olarak gayet dolu bir araç . Bu sene yeni kasası geliyor fiyat farkı çok olurmu birde bu fiyat nasıl karar veremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunaykarakas -- 11 Haziran 2017; 21:18:53 >
  • gunaykarakas G kullanıcısına yanıt
    Hocam plus için 25 Mayıs'ta 56.300 e kadar düşürmüştüm fiyatı daha da inmediler tüm blöflerime rağmen. Bayi yeni kasa için tahmini aynı donanımda yaklaşık 8.000 fark bekliyoruz dedi az bir rakam değil. Ayrıca yeni kasanın ilk versiyonu ne çıkacağı belli olmaz diye düşündüm. Çok iyide çıkabilir veya ilk kez seri üretime girdiği için belki minör sorunları olabilir ilk makyaja kadar. Benim araç Nisan 2017 fabrika çıkışlı belkide son üretilen partiden eh kaç yıldır aynı kasayı yapıyorlar iyice ustalık eseri olmuştur

Birde son olarak hep 105hp olan 1.2 tsi motor Euro 6 uyumu için 90hp ile sınırlandırılmış buda motor ömrünü uzatacaktır diye düşünüyorum. Artık 1.2 tsi motor üretilmeyecek yeni araçlar 1.0 tsi olacak. Bu gün araç 500km geçti, yola çıkmadan önce ikinci kez benzin aldım ilk 438km karma tüketimimin 6.3 lt /100km oldu.

Şimdilik çok memnunum, imkan var ise plus paket alınmalı, beyaz harici yoktu aldığımda beklemek istemedim.

Edit: yol bilgisayarı 6.2 gösteriyordu tüketimi, pompa ölçümüm 6.3 lt çıktı. Yol bilgisayarı hatasız çalışıyor diyebiliriz. Arkadaşın i20 sinde %10 kadar bir sapma oluyor bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi epsis -- 12 Haziran 2017; 0:10:58 >

• bayideki temsilci, yeni kasa ağustosda geliyo dedi.Fiyat olarak da 1.2 reference nin 63-65 arası oalcağını söyledi.style 68-70 gibi olur dedi..bu nedenle eski kasalarında 3-5 bin artış olabileceğini söyledi.ne kadar doğru bilemem tabi.

• epsis kullanıcısına yanıt
    ibiza 1.2 tsi style ile i20 1.2 mpi elite karşılaştırırsak sizce hangisi mantıklıdır?
  • _K_A_İ_N_ kullanıcısına yanıt
    Bir çok değişken var donanım, motor vs. hepsini çok iyi inceleyin, gidin test sürüşlerine çıkın. i20 tasarım olarak mevcut ibizadan daha albenili bir araç. LPG düşünüyorsanız i20 uygun olacaktır, biraz ağır bir araç ibizaya göre. Ben yıllık 5-6 bin km geçmediğim ve vag grubu araçları sevdiğim için turbo ibizayı tercih ettim, kütlesine göre çok iyi tork ve güç var araçta. i20 1.2 ile yaptığım test sürüşünde ibizaya göre bariz performans düşüklüğü hissettim. 15 senedir hyundai yetkili servisinde çalışan çok yakın akrabama danıştım sadece bir cümle söyledi bana. "avrupada üretilmiş bir araba alırsan daha iyi olur, yinede sen bilirsin"

Tabi ibiza 1-2 ay sonra yüzü eski bir araç olacak, sonuçta 8 yıldır üretilen bir kasa ve yenisi avrupada satışta. Ibiza alırsanız kısa süre sonra aracınız gözünüze çok eski gelebilir İmkanlar dahilinde ise yeni kasayı bekleyebilirsiniz.

2. el temiz bulurum diyorsanız 60.000 civarına 15.000-30.000 km lerde 2016 1.2 leon veya 2015 1.2 golf bulabilirsiniz. Ben 4 araç götürdüm ekspertize ve maalesef hep mide bulandırıcı sonuçlar çıktı + gereksiz ekspertiz masrafları. Hesaplı temiz araç bulamayınca B sınıfı olsun sıfır olsun dedim...

• Arkadaşlar ben de araştırmalarım sonucunda 1.2 tsi ibiza almayı düşnüyorum sizce bu dönemde almak mantıklı mı yoksa kasım aralık gibi fiyatlar düşer mi? Yukarıda br arkadaş yeni kasa yüksek fiyatlı olacağı için bir fiyat artışı olabilir demiş.Arac almamın aciliyeti yok sizce en uygun ne zaman alabilirim sıfır almayı düşünüyorum 55 bine kadar bütçemi zorlarım.Tavsiyelerinize ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler.
  • acelen yoksa beklemelisin.Fiyatlar artacak demişlerdi bana fakat kasım-aralıkda güzel kampanya yaparlar.hem fiyat indirimi hem de sıfır faiz oranları olur.

• Arkadaşlar merhaba yakın zamanda herhangi bir bayiide Reference model için pazarlık yapan bar mı acaba? Liste fiyatı 50.400. Kaça kadar düşebilirler?

• eeznoraa E kullanıcısına yanıt
    Öncelikle merhabalar siteye yeni kaydoldum size mesaj yazmak için hatam olursa affola , 1.2 tsi referance için bizde baktık son 49.000 diyorlardı biraz düşünelim dedik 1 hafta sonra 48.500'e bırakalım diye aradılar 48.500'e aldık fakat bize zam yapılacağı söylendi(vag grubunda vw ve skoda yeni %3-4 zam yaptı) ve ibiza kasa değiştirecek , gelecek ay içerisinde gelir fakat hem bu fiyatın hem de yeni kasa da fiyat farkı koyulacağı için büyük fark vermek zorunda kalabilirsiniz şahsen bu fiyata 10 yaşında bi sedana binmektense bu araç gayet makul kesinlikle tavsiye ederim .
  • Tarila T kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun aracınız. Güle güle kullanın. Hangi şehirden be bayiden aldınız acaba bu fiyata?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eeznoraa -- 16 Haziran 2017; 16:53:49 >
  • eeznoraa E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler , Balıkesir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarila -- 16 Haziran 2017; 16:55:29 >
  • ben izmirden 47900 fiyat aldım.fakat hala karar veremedim.aracı kullananlar iç hacmi hakkında ve belirli kullanım sonrasında iç plastikten ses gelip gelmediği hakkında bilgi yazabilir mi ?
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.