Şimdi Ara

YENİ PS3-PS4 ALACAKLAR VE ACEMİSİ OLANLAR[Fat-slim kasa] [ ULTIMATE KONU ] (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.248
Cevap
74
Favori
988.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

evimde 42 lcd tv im var ve arkasında iki adet hdmi girişi var
    bunun dışında yine bir adet 5+1 ev sinema sistemim var ki bu da philips ve bununda arkasında 1 adet hdmı out çıkısı var.
    ps3 40gb almayı düşünüyorum ve cihazı incelediğimde uzerinde 1 adet hdmı out gördüm.
    ps3 ü tv nin bir girişine 5+1 i de diğer girişe bağlarsam ps3 oynarken 5+1den ses alabilir miyim? eğer alamazsam almak için ne gibi bir yol izlemeliyim?
    yardımlarınızı bekliyorum bu konu kafama cok takılıyor şimdiden teşekkürler....
  • ps3'den hdmi yoluyla görüntüyü alıcaksın,ps3'den optik çıkış yoluyla da ses sistemine optik yoldan sesi vericeksin ki 5.1 ses alasın dostum

quote:

Orjinalden alıntı: yldrmyolcu

iyi gunler arkadaslar...

bunun dışında yine bir adet 5+1 ev sinema sistemim var ki bu da philips ve bununda arkasında 1 adet hdmı out çıkısı var.
    ps3 40gb almayı düşünüyorum ve cihazı incelediğimde uzerinde 1 adet hdmı out gördüm.
    ps3 ü tv nin bir girişine 5+1 i de diğer girişe bağlarsam ps3 oynarken 5+1den ses alabilir miyim? eğer alamazsam almak için ne gibi bir yol izlemeliyim?

• merhaba

c.tesi günü tesadüfen bir sony center shop ta 2 tane açılmamış PS3 60 GB gördüm ve arkadaşa haber verip 2 sini 2.600 YTL ye 12 ay taksitle aldım.
    Faturalı ve sony TR garantili. 2 BRay film 2 PS3 oyun hediye verdiler

sizce fiyatı iyimi arkadaşlar
  • peki ps3 den optik yolla sesi 5+1 e vermek için ne gibi bir kablo kullanmak lazım? sonuçta hem ses sisteminde hemde ps3 de 1 er tane hdmi çıkışı var...
  • Üzülerek söylüyorum,ama maalesef iyi değil

quote:

Orjinalden alıntı: lex

merhaba

c.tesi günü tesadüfen bir sony center shop ta 2 tane açılmamış PS3 60 GB gördüm ve arkadaşa haber verip 2 sini 2.600 YTL ye 12 ay taksitle aldım.
    Faturalı ve sony TR garantili. 2 BRay film 2 PS3 oyun hediye verdiler

sizce fiyatı iyimi arkadaşlar
  • hdmi ile PS3 tv ye bağlasam görüntüyü alırım. 5+1 i ps3 e neyle bağlamalıyım ki ps3 oynarken 5+1 dn ses alabiliim? fiber optik ses kablosu mu almalıyım bu iş için? yoksa ps3le 5+1 i de hdmi kablo ile bağlasam olur mu? yardımlarınızı bekliyorum ona göre kabloları sipariş edicem...

quote:

Orjinalden alıntı: keremx

ps3'den hdmi yoluyla görüntüyü alıcaksın,ps3'den optik çıkış yoluyla da ses sistemine optik yoldan sesi vericeksin ki 5.1 ses alasın dostum

quote:

iyi gunler arkadaslar...

• Ses sisteminizde digital audio in girişi varsa digital optik kablo ile ps3'e bağlayacaksınız. Yazdığınıza göre ses sisteminizin hdmı out çıkışı var ps3'de de hdmı out vardır ve bu yolla bağlayamazsınız. Ses sisteminizin hdmı in girişi varsa ancak hdmı kablo ile ps3 hdmı çıkışından ses sisteminin hdmı in girişine bağlanabilir.
    Digital optik bağlantı ile süper sonuç alırsınız ve sorununuz çözülür ancak sisteminizin, digital audio in girişi olması lazım.
  • çok teşekkürler şimdi tam olarak anladım son olarak digital optik kablo derken fiber optik kabloyu mu kastettiniz? çünkü philipsin altın kaplı fiber optik kablosu var onu almayı düşündüm eğer işimi görecekse tabii...

quote:

Orjinalden alıntı: bris

Ses sisteminizde digital audio in girişi varsa digital optik kablo ile ps3'e bağlayacaksınız. Yazdığınıza göre ses sisteminizin hdmı out çıkışı var ps3'de de hdmı out vardır ve bu yolla bağlayamazsınız. Ses sisteminizin hdmı in girişi varsa ancak hdmı kablo ile ps3 hdmı çıkışından ses sisteminin hdmı in girişine bağlanabilir.
    Digital optik bağlantı ile süper sonuç alırsınız ve sorununuz çözülür ancak sisteminizin, digital audio in girişi olması lazım.
  • quote:

çok teşekkürler şimdi tam olarak anladım son olarak digital optik kablo derken fiber optik kabloyu mu kastettiniz? çünkü philipsin altın kaplı fiber optik kablosu var onu almayı düşündüm eğer işimi görecekse tabii...

quote:

Ses sisteminizde digital audio in girişi varsa digital optik kablo ile ps3'e bağlayacaksınız. Yazdığınıza göre ses sisteminizin hdmı out çıkışı var ps3'de de hdmı out vardır ve bu yolla bağlayamazsınız. Ses sisteminizin hdmı in girişi varsa ancak hdmı kablo ile ps3 hdmı çıkışından ses sisteminin hdmı in girişine bağlanabilir.

Orijinalini gittigidiyorda buldum :
    http://urun.gittigidiyor.com/Playstation-3-Optik-Ses-Kablosu-Optical-Audio_W0QQidZZ8163899
    Bu özellikleri sağlayan bir kablo olacak. Yukarıda linki tesadüfen bulduğum için benzer özelliklere sahip kabloyu tam güvendiğiniz bir yerden alın lütfen. (Zaten fiyatı bana fazlasıyla abartılı geldi.)

• resmini koymaya çalıştım ama olmadı. ses sisteminin daha doğrusu benimki ev sinema sistemi onun arkasında coaxial digital in diye bir giriş var. bahsettiğiniz digital audio girişi burası mıdır? zira buraya o fiber optik kablo olmaz sanırım...

quote:

çok teşekkürler şimdi tam olarak anladım son olarak digital optik kablo derken fiber optik kabloyu mu kastettiniz? çünkü philipsin altın kaplı fiber optik kablosu var onu almayı düşündüm eğer işimi görecekse tabii...

quote:

• quote:

resmini koymaya çalıştım ama olmadı. ses sisteminin daha doğrusu benimki ev sinema sistemi onun arkasında coaxial digital in diye bir giriş var. bahsettiğiniz digital audio girişi burası mıdır? zira buraya o fiber optik kablo olmaz sanırım...

quote:

quote:

Üzgünüm değil ve sorunu çözmek zor gibi. Aşağıda linkini verdiğim topic'deki arkadaşlarla görüşün:
    http://forum.donanimhaber.com/m_21570020/tm.htm

• orada okuduklarımdan sonra benim sorunumun tek cözümü ps3 un arkasında da coaxial digital girişi bulunmasıymış. bilginiz var mı ps3 ün arkasında coaxial digital out die bir soket var mı?

quote:

quote:

resmini koymaya çalıştım ama olmadı. ses sisteminin daha doğrusu benimki ev sinema sistemi onun arkasında coaxial digital in diye bir giriş var. bahsettiğiniz digital audio girişi burası mıdır? zira buraya o fiber optik kablo olmaz sanırım...

quote:

quote:

Üzgünüm değil ve sorunu çözmek zor gibi. Aşağıda linkini verdiğim topic'deki arkadaşlarla görüşün:
    http://forum.donanimhaber.com/m_21570020/tm.htm

• hocam sen ses sisteminin modelini yaz bi bakalim istersen özelliklerine...
  • çok sevinirim dvd ev sinema sistemi philips hts3357... moralim bozuldu zaten :(

quote:

hocam sen ses sisteminin modelini yaz bi bakalim istersen özelliklerine...
  • Ben de 60'lık Pal var ve yok. Yukarıdaki tablolarda da görüldüğü gibi diğer modellerde de yok. Diğer topik'te dönüştürücünün Türkiye'de olmadığı yazıyor (verdikleri link'de 22$ - Amazon)
    Ama ben biraz pahalıda olsa bir ürün buldum belki işe yarayabilir. (132$) yalnız iyi soruşturmak lazım.
    http://www.compel.com.tr/Include/Modules/ProductDetail.php?CatID=15&ManID=10&ProID=278
    Sizin amacınız 5+1 ses almak ve bu dönüştürücüde ses stereo sese düşmemeli. Çünkü siz ses sisteminizde zaten rahatlıkla stereo ses alabilirsiniz.(Tv ses çıkışlarını ses sistemine bağlayarak)

• ama dolby digital yada prologic digital ses alamam sanırım... peki siz nasıl kullanıyorsunuz ps3 ünüzü? sesi nereden alıyorsunuz... en kötü ihtimalle 5+1 e bağlamadan lcd tv den ses alırım sonucta dolby digital onda da var ve hdmi ile baglicam...

quote:

Ben de 60'lık Pal var ve yok. Yukarıdaki tablolarda da görüldüğü gibi diğer modellerde de yok. Diğer topik'te dönüştürücünün Türkiye'de olmadığı yazıyor (verdikleri link'de 22$ - Amazon)
    Ama ben biraz pahalıda olsa bir ürün buldum belki işe yarayabilir. (132$) yalnız iyi soruşturmak lazım.
    http://www.compel.com.tr/Include/Modules/ProductDetail.php?CatID=15&ManID=10&ProID=278
    Sizin amacınız 5+1 ses almak ve bu dönüştürücüde ses stereo sese düşmemeli. Çünkü siz ses sisteminizde zaten rahatlıkla stereo ses alabilirsiniz.(Tv ses çıkışlarını ses sistemine bağlayarak)

• Ön / Yan bağlantılar USB, 3,5 mm'lik jak için mikrofon girişi, MP3 hat girişi
    Arka Bağlantılar HDMI çıkışı, S-Video çıkışı, Birleşik video (CVBS) çıkışı, Dijital koaksiyel giriş, AUX giriş, TV girişi (ses, cinch), FM Anteni, AM/MW Anten, Kolayca yapılabilen hoparlör bağlantıları, Video çıkışı

malesef optik yok,5.1 ses alamazsin kardeş..
  • quote:

ama dolby digital yada prologic digital ses alamam sanırım... peki siz nasıl kullanıyorsunuz ps3 ünüzü? sesi nereden alıyorsunuz... en kötü ihtimalle 5+1 e bağlamadan lcd tv den ses alırım sonucta dolby digital onda da var ve hdmi ile baglicam...

quote:

Ben de 60'lık Pal var ve yok. Yukarıdaki tablolarda da görüldüğü gibi diğer modellerde de yok. Diğer topik'te dönüştürücünün Türkiye'de olmadığı yazıyor (verdikleri link'de 22$ - Amazon)

Benim ses sistemim yok direkt lcd'ye bağlı hdmı ile ve 5+1 nasıl olur bilmiyorum. Lcd'den gelen ses gayet güzel ama 5+1'in farklı birşey olduğuda aşikar. Bence hiç konverterla uğraşmayın. Ps3 alacaksanız alın.
    Ben film için 5+1 almayı düşünmeyenlerdenim. Müzik için çok kaliteli 2 çıkışlı anfi taraftarıyım. Müzik içinde 5+1 önerilmez örneğin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bris -- 16 Mart 2008; 22:53:43 >

• Müzik için bile olsa surround olayı bitirir.
    Şöyle her taraftan kaliteli müzik gelince insan mest oluyor.

Hele 5+1 olayı başka bir dünya.
  • peki bu linkteki ürünlerden hangisini kullanmak lazım arkadaslar?

http://www.amazon.com/gp/product/B0002GV876/ref=pd_cp_e_1?pf_rd_p=250314601&pf_rd_s=center-41&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B0002J2MV4&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=03GVJMZAP8SB3VJH8DCD

burada coaxial den digital optiğe yada coaxialden fiber optik digitale çeviriciler var. şimdi coaxialden fiber digital optiğe çevireni kullanmak için ps3 un arkasındada fiber optik giriş olması lazım var mı böyle bir giriş? şayet yoksa sadece digital giriş varsa bu in mi out? ona göre coaxialden digitale cevirenlerden almak lazım... gerekirse getirtip denerim zaten 20dolar bişey fazla pahalı değil... çözüm olursa insanlık adına iyi bişey yapmış oluruz :)cevaplarınızı bekliyorum...

quote:

Ön / Yan bağlantılar USB, 3,5 mm'lik jak için mikrofon girişi, MP3 hat girişi
    Arka Bağlantılar HDMI çıkışı, S-Video çıkışı, Birleşik video (CVBS) çıkışı, Dijital koaksiyel giriş, AUX giriş, TV girişi (ses, cinch), FM Anteni, AM/MW Anten, Kolayca yapılabilen hoparlör bağlantıları, Video çıkışı

malesef optik yok,5.1 ses alamazsin kardeş..

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.