Şimdi Ara

YENİ PS3-PS4 ALACAKLAR VE ACEMİSİ OLANLAR[Fat-slim kasa] [ ULTIMATE KONU ] (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.249
Cevap
74
Favori
988.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bazı oyunların region free değilmiş.
    ben de şimdi usa den oyun sipariş edicem.
    ama kafamı karıştırdılar bazılarında region problemleri var diye.
    aşağıdaki oyunlarda region problemi varmı acaba?
    benim ps3 PAL.

Gran Turismo 5 Prologue
    Fight Night Round 3
    Virtua Tennis 3
    F1 Formula 1 Championship Edition
  • Arkadaşlar biraz önce başka bir topikte ilginç birşeyler duydum canım çok sıkıldı.

Şöyle ki, yeni satın aldığım Full HD LCD için bir Ev Sinema Sistemi kurmaya karar vermiştim. Sistemimde P3 ve Logitech Z-5500'den oluşacaktı. Böylelikle hem PS3 oyun oynayabilecektim, hem Blu-Ray ve hemde upscale özelliğinden yararlanarak DVD film izleyebilecektim (elimde yaklaşık 550 adet DVD film var ve onları ziyan edemem). Ancak bir arkadaş şu iddalarda bulundu:

1. PS3'ün UPSCALE özelliği yoktur. Bunda Blu-Ray Player kalitesinde DVD film izleyemezsin (playerlerde UPSCALE özelliği varmış),

2. PS3'te DVD film izlersen cihazın lensini bozarsın. Çünkü bu cihaz sadece PS3 oyunları içindir.

Evet...Bu konuya hakim olan arkadaşlar...Açıklamalarınızı bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dammak -- 23 Mart 2008; 17:17:09 >
  • 1. sorunun cevabını bilmiyorum ama 2. sorun için yorum yapiim: PS3'teki lens hassas bir lenstir fakat dvd orijinal olduğu sürece en ufak bir zararı olmaz ancak kopya/korsan dvd oynatmamanızı tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar bir kaç sorum olacak:
    1. PS3'e USB üzerinden harici harddisk takabiliyor muyuz?
    2. PS3'e dahili harddisk takabiliyor muyuz?
    3. PS3 PAL, NTSC-U, NTSC-J arasında oyunlar açısından -sansür dışında- bir fark yok deniyor. Yani benim TV'im PAL olsa bile NTSC bir PS3 çalışabilir mi?
    4. Diyelim ki HD-TV'im var. HD-TV'leri HDMI girişinden kullanırsak NTSC veya PAL olması gibi bir durum yok mu?
    5. NTSC PS3'ler, PAL PS3'lere göre çok ucuz. Eğer arada çok bir fark yoksa bu fiyat farkı nereden gelmekte?
    6. NTSC PS3'ler Türkiye'de garantisiz mi satılmakta?

Öğrenmek istediklerim bunlar, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: abs

Arkadaşlar bir kaç sorum olacak:
    1. PS3'e USB üzerinden harici harddisk takabiliyor muyuz?
    3. PS3 PAL, NTSC-U, NTSC-J arasında oyunlar açısından -sansür dışında- bir fark yok deniyor. Yani benim TV'im PAL olsa bile NTSC bir PS3 çalışabilir mi?
    4. Diyelim ki HD-TV'im var. HD-TV'leri HDMI girişinden kullanırsak NTSC veya PAL olması gibi bir durum yok mu?
    5. NTSC PS3'ler, PAL PS3'lere göre çok ucuz. Eğer arada çok bir fark yoksa bu fiyat farkı nereden gelmekte?
    6. NTSC PS3'ler Türkiye'de garantisiz mi satılmakta?

1. Evet istediğin harici harddiski takabilirsin, 500 gb da olur 1 tb de olur.

2. Takılabilir fakat garantiyi bozar.(aslında çok da emin değilim takılıp takılmadığı konusunda ama takılıyor diye duymuştum)

3. NTSC-J oyunlarında sansür var fakat TR'de satılan oyunların tümü region free olduğundan bir fark olmaz, fakat blu-ray filmlerde tüm filmler region free değil (%90 region free).
    Eğer LCD ya da plazma tv'niz varsa tv PAL da olsa NTSC olsa da problemsiz çalışır fakat eski tüplü tv'lerde siyah beyaz gösterebilir (kullananlar daha iyi bilir tabii).

4. Fark etmez, PAL da aynı NTSC de aynı olur.

5. PAL ile NTSC arasında fark şu; önceden bazı oyunlar PAL, NTSC-J ve NTSC-U diye ayrılıyordu ve örneğin; PAL makine ile sadece PAL ya da region free oyunları oynayabiliyordun. Şimdi ise ülkemizde satılan oyunların tümü region free olduğundan ister PAL al istersen NTSC al fark etmiyor. Ancak blu-ray filmde belki sıkıntı olabilir, blu-ray film için PAL daha avantajlı ancak yine filmlerin büyük çoğunluğu region free.
    Fiyat farkı'nın çok olmasının nedeni PAL makinelerin çoğu distribütor garantili bu yüzden pahalı ancak garantisiz PAL de yine NTSC'den pahalı bunun nedeni de PAL makine'nin NTSC'ye göre blu-ray film avantajı olması ama çok da büyük bi avantaj değil.

6. NTSC cihazlar avrupa versiyonu olmadığından ülkemizde bulunan tüm NTSC PS3'ler garantisiz'dir fakat bazı firmalar belli bir ücret karşılığında kendi garantilerini verebiliyorlar.

• Arkadaşlar hekeze merhaba,

Bimeksten oğlum ve kendim için PS3 40bg aldım,
    Fakat bir sorum olacak,
    PS3'e bağlı 42''Sony Bravia lcd tv ve logitech z5500 ses sistemi var
    tv'ye hdmi olarak bağladım ses tv den geliyor (buraya kadar herşey normal)
    sonra ayarlardan ses çıkışını optiğe aldım ve z5500'un optic girişine bağladım ve menudeki o sesleri duydum ve tamam dedim...
    sonra oyuna girdim z5500 ekranında DTS 5.1 yazısını görüyorum fakat ses gelmiyor,
    bir yerde yanlış yaptığımı sanmıyorum ama neden ses çıkmadığını anlamış değilim,
    bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi??
  • Arkadaşlar başka bir topikte, PS3'te doğru dürüst DVD ve Blu-Ray film izlenemediği sık sık donma problemi olduğu yazılıyor. Aranızda böyle bir problem yaşayan varmı? Artık şunu bir netleştirelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dammak -- 25 Mart 2008; 17:59:14 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: DarthVader_
    Arkadaşlar hekeze merhaba,
    Fakat bir sorum olacak,
    sonra ayarlardan ses çıkışını optiğe aldım ve z5500'un optic girişine bağladım ve menudeki o sesleri duydum ve tamam dedim...
    sonra oyuna girdim z5500 ekranında DTS 5.1 yazısını görüyorum fakat ses gelmiyor,
    bir yerde yanlış yaptığımı sanmıyorum ama neden ses çıkmadığını anlamış değilim,

Ben de yok ama sizin için öğrendim. PS3 audio settinglerinden optik çıkışı seçmeniz gerekiyormuş.
    http://community.eu.playstation.com/showthread.php?t=167218
    Linkinde bağlantı yapılabildiğine dair açıklamalar var.

• quote:

Orjinalden alıntı: MuSoniC

quote:

Orjinalden alıntı: abs

2. Takılabilir fakat garantiyi bozar.(aslında çok da emin değilim takılıp takılmadığı konusunda ama takılıyor diye duymuştum)

Yok böyle birşey. Tabii ki garanti maranti bozulmaz.
    Ama tüm sorumluluk kullanıcıya aittir.
    Değiştirirken başına bişey gelirse o zaman problem olur.
    Onun dışında gayet normal ve garanti dahilinde bir çalışma.
    ama her hangi bir değişim/iade durumunda orjinal harddiski istiyorlarmış.
    Elde tutmak lazım.

Burda da gavurlar tartışımış uzun uzun:
    http://boardsus.playstation.com/playstation/board/message?board.id=ps3&thread.id=998789&view=by_date_ascending&page=1

Hatta onu bunu bırakın "Güvenlik ve Destek" kitapçığında 36. sayfayı açıyosun. Adamlar anlatmış disk nasıl değiştirilir diye.
    Daha ne olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OffLineR -- 25 Mart 2008; 19:56:39 >

• Arkadaşlar ben hala soruma net bir cevap alabilmiş değilim.

PS3'te DVD film seyrederken donma/takılma problemi yaşanıyormu?

Şu ana kadar edindiğim izlenim, kimsenin bu konuda çok net bir cevap verememesi. Galiba PS3'ü ağırlıklı olarak oyun konsolu olarak kullanıyoruz. Büyük çoğunluk bu cihazın ev sinema sistemi özelliğinden yararlanmıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dammak

Arkadaşlar ben hala soruma net bir cevap alabilmiş değilim.

Şu ana kadar edindiğim izlenim, kimsenin bu konuda çok net bir cevap verememesi. Galiba PS3'ü ağırlıklı olarak oyun konsolu olarak kullanıyoruz. Büyük çoğunluk bu cihazın ev sinema sistemi özelliğinden yararlanmıyor.

Blueray disklerin 60Ytl olduğu ortamda çok miktarda film izleme imkanı olmuyor. Dvd playerınız varken dvd izlemek için PS3 lensini de eskitmek istemiyorsunuz. Benim izlediğim birkaç blue-ray filmde hiç takılma donma olmadı. Aslında pek izlemek istemiyorum çünkü başına oturunca gerçek dünyadan daha net bir dünyayı izlemekten insan kendini alamıyor.

• Haklısın arkadaşım. Kimse DVD film izlemek için PS3'ün lensini bozmak istemez. Ancak bildiğim kadarıyla bu cihaz sadece bir oyun konsolu olarak değil ürayrıca bugüne kadar piyasaya çımış en DVD ve Blu-Ray Player olarak lase edildi. Ki yurtdışındaki yorumlarda böyle. Ama doğrusu Türkiye'deki duruma bir türlü akıl sır erdiremedim. Kimi donmadan, kimide senin gibi lensi bozmaktan söz ediyor.

Arkadaşlar nedir bu işin doğrusu acep, gerçekten bilen ve deneyimlerini bize aktarabilecek birileri varmıdır?

quote:

Orjinalden alıntı: bris

quote:

Orjinalden alıntı: dammak

Arkadaşlar ben hala soruma net bir cevap alabilmiş değilim.

Blueray disklerin 60Ytl olduğu ortamda çok miktarda film izleme imkanı olmuyor. Dvd playerınız varken dvd izlemek için PS3 lensini de eskitmek istemiyorsunuz. Benim izlediğim birkaç blue-ray filmde hiç takılma donma olmadı. Aslında pek izlemek istemiyorum çünkü başına oturunca gerçek dünyadan daha net bir dünyayı izlemekten insan kendini alamıyor.

• bris,
    teşekkürler sorunum düzeldi,
    yardımın için sağol...

quote:

Orjinalden alıntı: bris

quote:

Orjinalden alıntı: DarthVader_
    Arkadaşlar hekeze merhaba,
    Fakat bir sorum olacak,

Ben de yok ama sizin için öğrendim. PS3 audio settinglerinden optik çıkışı seçmeniz gerekiyormuş.
    http://community.eu.playstation.com/showthread.php?t=167218
    Linkinde bağlantı yapılabildiğine dair açıklamalar var.

• Playsation 3 Almak istiyorum bir kaç sorum var...

1-) PS3 aldığımda ağız tadıyla online oyun oynayabilecek miyim ? (Hilesiz, lagsız vs..)
    2-) Wireless sadece 60 GB versiyonda mı var ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: magic2melody

Playsation 3 Almak istiyorum bir kaç sorum var...

1-) PS3 aldığımda ağız tadıyla online oyun oynayabilecek miyim ? (Hilesiz, lagsız vs..)
    2-) Wireless sadece 60 GB versiyonda mı var ?

1-)Tabiki oynıyacaksın.Türkiye içi bağlantılarda neredeyse hiç lag olmuyor(pes2008).Diğer oyunlardada dış bağlantılarda azcık oluyor.
    2-)40-60-80 GB versiyonların hepsinde wireless mevcut.
  • monitöre bağlantı yapmak için satılan aparatın fiyatı nedir acaba?
  • Arkadaşlar halen PS2 var ama artık onu PS3 le değiştirmeyi düşünüyorum. Bazı sorularım olacak:

1. PS3 te de çip takıp kopya oyun oynayabilirmiyim?
    2. Evdeki wireless modemi kullanarak internete bağlanabilirmiyim?
    3. Başlangıç için 40gb lik makina yeterlimi? Hard diski sonra arttırabilirmiyim?
    4. PS3 ü kullanabilmek için illa LCD tv mi olması gerekiyor?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: nealle
    1. PS3 te de çip takıp kopya oyun oynayabilirmiyim?
    2. Evdeki wireless modemi kullanarak internete bağlanabilirmiyim?
    3. Başlangıç için 40gb lik makina yeterlimi? Hard diski sonra arttırabilirmiyim?
    4. PS3 ü kullanabilmek için illa LCD tv mi olması gerekiyor?

1. Hayır. (oyunlar 100YTL civarında)
    2. Evet
    3. Evet, evet. (PS2 oyunları da oynayacaksanız 60'lık alın derim.)
    4. Hayır.
  • Flash Card okuyucu için gidip 60GB'lık model alınmaz, başka sebeplerin vardır o ayrı ama üzerinde USB okuyucu kullanabildikten sonra çok da irdelenecek birşey yok, 40GB'lık model çok güzel ve uygun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cronus75
    Flash Card okuyucu için gidip 60GB'lık model alınmaz, başka sebeplerin vardır o ayrı ama üzerinde USB okuyucu kullanabildikten sonra çok da irdelenecek birşey yok, 40GB'lık model çok güzel ve uygun.

Flash Card okuyucuyu neden yazdığınızı anlayamadım. Çünkü benim cevabımda bununla ilgili birşey yok.

Arkadaş ps2 kullandığı için, 40'lıkların da ps2 desteği olmadığı ve elindeki oyunları oynayamayacağı için 60'lık alın dedim.
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.