Şimdi Ara

Yeni Porsche Cayman 1,6 Litre ve 2 Litre Turbo Motorlarla Gelebilir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar, Porsche bu dönem büyük değişikliklere gitti önce 911 modelinin motorları turboya geçti. Şimdi sırada küçük kardeşlerinde...

Porsche Cayman ve Boxter modellerinde büyük yeniliğe gidiyor. Önceden iki ayrı model olarak satılan araçlar artık 718 adı altında birleşiyor. Uzun süredir Rakamlarla isim vermeyen porsche turbo motorlarla üzdüğü fanlarını isim değişimleriyle mutlu etmeyi amaçlıyor olabilir. Bu isim beraberinde iki önemli yenilik getiriyor. Birincisi; artık Cayman, Boxter modelinin altında yer alacak ikinci yenilik ise yeni turbo motorlar.

Bazı söylentilere göre 1,6 litre ve 2 litrelik turbo motorlara geçilecek. bir başka söylentiye göre ise 2 ve 2,5 litrelik turbo motorlara geçilecek. Eski modellerle yakın fiyatlandırılacağı öngörülen 718 serisi için Cayman modeli mi ucuzlar yoksa Boxter mı daha pahalıdan satışa çıkar bilemiyorum.

Asıl merak ettiğim Eğer 1,6 litre motorla gelirse tahmini 250 bin lira civarında satışa çıkacak Cayman Türkiyede ne kadar satar? Cayman'ın Porschenin en keyifli arabası olarak anıldığını unutmayalım. Umarım Porsche 1,6 Lirelik motorlarla çıkarır da yollarda güzel araç görme fırsatına erişiriz.

Kaynak isteyenler için:http://www.roadandtrack.com/new-cars/news/a27619/718-boxster-cayman-engines/ (Burada 2 ve 2,5 litre diyor)
    https://www.youtube.com/watch?v=rWK7SRn2ecA (almanca video, almancası olmayan altyazı denesin :D burada yorumlardan da anlaşılabileceği gibi 1,6 ve 2 litre diyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Godvater -- 2 Ocak 2016; 20:19:11 >

• 2 litre cift turbo guzel bir motorla gelir en az.

Porscheden bahsediyoruz.
  • Kimmiş bunu soyleyen. Kaynak lazım bu haberler için. Veya ciddi haber Siteleri. Mesela bak bende biliyorum desem 5 serisine 1.6 dizel gelecek inanirmisin
  • keşke.
  • Satsın diye 1.2 TSI koyacaklar utanmasalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erbay güney

Kimmiş bunu soyleyen. Kaynak lazım bu haberler için. Veya ciddi haber Siteleri. Mesela bak bende biliyorum desem 5 serisine 1.6 dizel gelecek inanirmisin

Kaynak eklendi, birkaç hafta önce birçok yerde görmüştüm, bugün videou görünce aklıma geldi paylaşmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Godvater

quote:

Kimmiş bunu soyleyen. Kaynak lazım bu haberler için. Veya ciddi haber Siteleri. Mesela bak bende biliyorum desem 5 serisine 1.6 dizel gelecek inanirmisin

Kaynak eklendi, birkaç hafta önce birçok yerde görmüştüm, bugün videou görünce aklıma geldi paylaşmak.

1.6 diye birşey yok. Ayrica 275 beygirden bahsediyorlar. Vag da varmi böyle 1.6 motor. Siz psa ile karistirdiniz. 1600 cc ibaresini silin milletin Porsche sevgisini bitirmeyin.
  • quote:

quote:

quote:

1.6 diye birşey yok. Ayrica 275 beygirden bahsediyorlar. Vag da varmi böyle 1.6 motor. Siz psa ile karistirdiniz. 1600 cc ibaresini silin milletin Porsche sevgisini bitirmeyin.

Yazimin kaynak bolumunu bir daha okumanizi oneririm. Almanca ve ingilizce biliyorum. Eger almancaniz varsa sayet, ki olmadigi dusuncesindeyim kaynaklar dediklerimi destekliyor.

Ayrica kucuk motor kotu motor dusuncelerinizi kenara atin artik. Milletin olusturdugu temelsiz kaliplara kendinizi yerlestiriyorsunuz. Alfa Romeo'nun en efsane motoru 1.8 litrelik motorudur. Ferrarinin 2 litrelik v12'leri efsanedir. Efsane ralli araclarinda 1600 ve 2000cc lik turbo beslemeli motorlar kullanildi. Kucuk motor hicbir zaman kotu bir sey olmadi dogru tasarlandigi surece sporcu ruhunu her motor korur.

Son olarak uslubunuza dikkat etmenizi oneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Godvater -- 2 Ocak 2016; 20:46:07 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yazimin kaynak bolumunu bir daha okumanizi oneririm. Almanca ve ingilizce biliyorum. Eger almancaniz varsa sayet, ki olmadigi dusuncesindeyim kaynaklar dediklerimi destekliyor.

Ayrica kucuk motor kotu motor dusuncelerinizi kenara atin artik. Milletin olusturdugu temelsiz kaliplara kendinizi yerlestiriyorsunuz. Alfa Romeo'nun en efsane motoru 1.8 litrelik motorudur. Ferrarinin 2 litrelik v12'leri efsanedir. Efsane ralli araclarinda 1600 ve 2000cc lik turbo beslemeli motorlar kullanildi. Kucuk motor hicbir zaman kotu bir sey olmadi dogru tasarlandigi surece sporcu ruhunu her motor korur.

Hocam ingilizce yeteri kadar var herhalde. Almanca kaynak göremedim. Almanca cat pat var. Ne ise artık.

1600 cc düşmanı değil tam tersi dostuyum. Ben kullanabilecegim motor grubuna bakarım. Üstüne kullanacak param yok maalesef. Mesela panamera hibrit var ancak o da 3000 cc. Bana en uygunu i 8 onunda fiyati malum.

Haber su olsa idi inanirdim. 1600cc hibrid gelebilir. O zaman harika olurdu. Zaman sonra illaki gelecek ancak su an için bisey demek bence zor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ingilizce yeteri kadar var herhalde. Almanca kaynak göremedim. Almanca cat pat var. Ne ise artık.

1600 cc düşmanı değil tam tersi dostuyum. Ben kullanabilecegim motor grubuna bakarım. Üstüne kullanacak param yok maalesef. Mesela panamera hibrit var ancak o da 3000 cc. Bana en uygunu i 8 onunda fiyati malum.

Haber su olsa idi inanirdim. 1600cc hibrid gelebilir. O zaman harika olurdu. Zaman sonra illaki gelecek ancak su an için bisey demek bence zor.

Paylastigim almanca videoda 1.6l ve 2 litrelik motorlar ile gelecegi soyleniyor.

Alfa Romeo'nun herkesi kendine asik birakan 4C modeli(caymanin birebir rakibidir) 1.8 litre 4 silindir tek turbo ile 240 beygir guc uretiyor. Baslangic modeli caymanin 1.6 litre cift turbo motorlarla bu degerleri gecmesi hic de zor olmaz.

Ayrica porschenin baslangic modellerinin guc konusunda yetersiz olmasi bu yuzden herkesi s modelini almak zorunda birakmalari senelerdir devam eden bir satis stratejisidir.

Anlasilacagi uzere Porscheler ile icli disli bir insanim. Ilk porscheden bu yana bilmedigim bir porsche oldugunu sanmiyorum. (Yaris modelleri disinda) Bu haberleri duydugumda heyecanlandim acikcasi. 1.6 bana da en basta cilginca gelmisti ama muhendislerin halledemeyecegi bir durum degil bu. Porsche dramatik degisimler yapiyor ve yapmak zorunda. Mustangin 2.3 litre turbo motora gectigi, Bmw'nin onden cekisli araclara gectigi gunumuzde Porschenin boyle bir secim yapmasi supriz degil gerekliliktir kanimca.

• 1,6 motorla gelirse Şahin'le Porsche aynı vergiyi ödüyor yorumları,gazete haberleri ve ötv artışı
    Gelmesin.
  • icemy İ kullanıcısına yanıt
    Bir porsche yuzunden vergi artiyorsa eyvah eyvah :D vergi fiyat uzerine yuzdeden hesaplaniyor yani ayni vergi de yok
  • Godvater kullanıcısına yanıt
    Aynı vergiyi vermediklerini elbette biliyorum ama bu Araç bu motorla gelirse ben 1,6 nın ötv sinde güncelleme olacağını düşünüyorum.
    Tabi daha öncesinde e ve 5 serisi 1,6 dizele geçince yükseltmezlerse
  • quote:

Orijinalden alıntı: icemy

Aynı vergiyi vermediklerini elbette biliyorum ama bu Araç bu motorla gelirse ben 1,6 nın ötv sinde güncelleme olacağını düşünüyorum.
    Tabi daha öncesinde e ve 5 serisi 1,6 dizele geçince yükseltmezlerse
    Bildiğinizin farkındayım zaten :D Getirmem lazım bu aracı Türkiye'ye :D

Bir Porsche için değil de Bmw ve mercedesin 1.6 lık benzinlileri sonrasında böyle bir yasa önerisi okumuştum. Fiyatı 100 bin liranın üzerinde olup da 1.6 olan araçlar eksra vergi yiyecekti diye hatırlıyorum. Sömürecekler ya halkı hayatta açık bırakmaz bunlar...
  • Godvater kullanıcısına yanıt
    1.6 nedir arkadaş. Bence gelmesin, ayağa düşecek sonra.
  • bdf B kullanıcısına yanıt
    Porsche zaten ferrari gibi gordugunuzde donup bakacaginiz yollarda nadir goreceginiz bir arac degildir. Avrupada her yerde gorursunuz.

Normalde olmasi gereken de budur zaten. Porschenin ozel modellerinin bu kadar cok olmasinin sebebi de budur zaten. Daha ozel bir porsche isteyen gts turbo gt gibi modellere yonelebilir.

Turkiyede bu kadar nadir gorulmesi sizleri yaniltmasin. Caymana 60-70 bin turk lirasi olan biner Almanyada.
  • quote:

Bir Porsche için değil de Bmw ve mercedesin 1.6 lık benzinlileri sonrasında böyle bir yasa önerisi okumuştum. Fiyatı 100 bin liranın üzerinde olup da 1.6 olan araçlar eksra vergi yiyecekti diye hatırlıyorum. Sömürecekler ya halkı hayatta açık bırakmaz bunlar...

Premium markalarda e segmenti 1600 cc dizel geldiği an % 45 lik dilim dışında ki araçlar çok az olacağı için vergi düzenlemesi şart olur.

Lux spor ve aile araç satışları zaten her zaman az olmuştur. Bknz bmw bunu hibrid ile delmesine ragmen satış rakamları belli. Porsche 1600 cc ile gelmesi fiyatinin 2000 cc gibi olacağını ayrica vergi duzenlemesine bir adim daha kazandiracagi gözüküyor.

Hani derler ya yedirmeyiz size diye su anki iktidar yedirmez bize

• quote:

Orijinalden alıntı: juke sero

quote:

Premium markalarda e segmenti 1600 cc dizel geldiği an % 45 lik dilim dışında ki araçlar çok az olacağı için vergi düzenlemesi şart olur.

Lux spor ve aile araç satışları zaten her zaman az olmuştur. Bknz bmw bunu hibrid ile delmesine ragmen satış rakamları belli. Porsche 1600 cc ile gelmesi fiyatinin 2000 cc gibi olacağını ayrica vergi duzenlemesine bir adim daha kazandiracagi gözüküyor.

Hani derler ya yedirmeyiz size diye su anki iktidar yedirmez bize

Alıntıları Göster
    Panameraya taksinlar 2 litrelik motoru, alayim bir tane.

• 1.4 tsi 180 bg ilede gelebilir aslinda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasa_

1.4 tsi 180 bg ilede gelebilir aslinda.
    Spor araca binmenin amacı yüksek hacimdir.. Bazen o rahvan gidişin verdiği hoşluk, bazen hacimden dolayı çıkan ses, yada atmosferik bir motora yapılan eklentiler ile heyecan aramaktır.. Gelişen teknoloji bilmem ne muhabbetine girmeyeceğim.. En basit ama en basit örneğini bugün itibariyle bir adet bmw 5.20d ile bir 5.30d arasındaki farkı kullanın anlarsınız.. daha uzatmaya gerek yok..

1,600 cc denen şeyden porsche olsa ne olur olmasa ne olur..

Daha yeni eve gelirken yanımdan makas atarak geçen (ankara, eskişehir yolu) elektirikli bmw i8 sürücüsün sürüştren aldığı keyif falan yok bana göre.. Sadece hız ve olsa olsa görece değişik bir araç ile, hızlı gitmek..

Mesele sadece hız yada ne bileyim gösteriş veya saçma sapan bol gürültü değil.. Umarım anlatabilmişimdir..

Kaldı ki bu vergi sisteminde o araç en alt dilimdeki vergi ile bu ülkeye giriş yapsa bile o aracı ithal eden firma belli, çatısı altında bulunduğu bünyenin dünyaca yaptığı skandal belli..

Yani sonuçta, bu memlekette insanca o araca bindirmezler..

En basit örneğini şöyle vereyim, 3.20d çıktığında 120 bin tl ye düzgün bir şey alınabiliyordu. ama şuan o paraya benzinli ve 1.600cc olanını alabiliyorsun.. Anlatabildim mi?
    (kur artışı falan meselesi değil)

İyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 3 Ocak 2016; 2:49:52 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.