Şimdi Ara

Yeni Porsche Cayman 1,6 Litre ve 2 Litre Turbo Motorlarla Gelebilir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
30
Cevap
0
Favori
988
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Markalar ve Modelleri >> Yeni Porsche Cayman 1,6 Litre ve 2 Litre Turbo Motorlarla Gelebilir.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    8325 Mesaj
    Porsda oldü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Myronides

Satsın diye 1.2 TSI koyacaklar utanmasalar

Elleri değmişken bari 1 öne 1.0 ecoboost bir de arkaya 1.0 ecoboost koysunlar.Ruhsata da motor hacimlerini toplayıp / motor sayısına bölüp öyle yazsınlar vergiden de avantajlı olur.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Hamdi0555

Spor araca binmenin amacı yüksek hacimdir.. Bazen o rahvan gidişin verdiği hoşluk, bazen hacimden dolayı çıkan ses, yada atmosferik bir motora yapılan eklentiler ile heyecan aramaktır.. Gelişen teknoloji bilmem ne muhabbetine girmeyeceğim.. En basit ama en basit örneğini bugün itibariyle bir adet bmw 5.20d ile bir 5.30d arasındaki farkı kullanın anlarsınız.. daha uzatmaya gerek yok..

1,600 cc denen şeyden porsche olsa ne olur olmasa ne olur..

Daha yeni eve gelirken yanımdan makas atarak geçen (ankara, eskişehir yolu) elektirikli bmw i8 sürücüsün sürüştren aldığı keyif falan yok bana göre.. Sadece hız ve olsa olsa görece değişik bir araç ile, hızlı gitmek..

Mesele sadece hız yada ne bileyim gösteriş veya saçma sapan bol gürültü değil.. Umarım anlatabilmişimdir..

Kaldı ki bu vergi sisteminde o araç en alt dilimdeki vergi ile bu ülkeye giriş yapsa bile o aracı ithal eden firma belli, çatısı altında bulunduğu bünyenin dünyaca yaptığı skandal belli..

Yani sonuçta, bu memlekette insanca o araca bindirmezler..

En basit örneğini şöyle vereyim, 3.20d çıktığında 120 bin tl ye düzgün bir şey alınabiliyordu. ama şuan o paraya benzinli ve 1.600cc olanını alabiliyorsun.. Anlatabildim mi?
    (kur artışı falan meselesi değil)

İyi forumlar

Hay agzin bal yesin...

Mercedes bmw gibi markalarin 1.6sina tam alismadan 3silindir olayina girmelerini hala yadirgiyorum. Porsche nin diwnsizing modasina neden kapildigini anlamiyorum. Satis endiselerimi var arkadas. Ferrari bile 4.3 v8 atmosferik motoru kucultup turboladi 3.8e dusurdu o bile benim yuzumu eşkitti. Insanlar bi takim dogmalari hayatlarindan atmak istesede atamiyor hatta atmiyor atmak icin tereddutte etmiyor.

Ama 2l caymanda hos olur 300bg falan.

|
    |

• Yüzbaşı
    355 Mesaj

Porshe un buradaki, Almanya'daki ve Avrupa'daki durumunu gayet iyi biliyorum hocam. Sonuçta Türkiye pazarından bahsediyoruz ve burada nadir. 1.6 motor da bizim gibi motor hacmi vergi ikilemi içinde olan ülkeler için.1.6 yaparsa muhtemelen de çift turbo yapar, güçlü bir şey yapar.
    Demem o ki, üç kuruş ile arabayı almaya ve deli gibi sürmeye kalkan bilinçsiz bir kitlemiz var!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Godvater kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    |
    |
    Sonuçda küçülse bile beygir gücü olarak üzmez Porsche. Ancak benim anlamadığım niye küçük hacime geçiyo? Türkiye için olamaz diye düşünüyorum. Yani çoğu ülkede vergilendirmede hacim önemli değil, ÖTV bile yok. Ben ülkemin vergi politikaları nedeni ile downsizing i her daim desteklerim ama nedeni ne?

Orijinalden alıntı: Doritoch

Sonuçda küçülse bile beygir gücü olarak üzmez Porsche. Ancak benim anlamadığım niye küçük hacime geçiyo? Türkiye için olamaz diye düşünüyorum. Yani çoğu ülkede vergilendirmede hacim önemli değil, ÖTV bile yok. Ben ülkemin vergi politikaları nedeni ile downsizing i her daim desteklerim ama nedeni ne?

Maliyetten dolayı olabilir mi hocam?
    |
    |

buyuk ihtimalle avrupa birliginin emisyon gibi uygulamalarindan kaynaklaniyor. Hemen hemen her marka amerika pazarinda buyuk hacimli motorlarla boy gosterirken avrupaya daha kucuk hacimli motorlarla satis yapmak zorunda kaliyorlar.
    |
    |
    Doritoch kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PSN : Jeopol
  • Çavuş
    68 Mesaj
    1.6 litre ve 200000 bandında gelirse kapıyı yağmalarım.

|
    |
Reklamlar
haberler
Canlı Tv izle
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.