Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (672. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
294
Favori
1.547.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 670671672673674
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bizim 308 lerin arka cam açık kaldığında kumanda üzerinden kapatılamıyor mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blazer24 B kullanıcısına yanıt
    Kumandadan kilit butonuna sabit basılı tutunca kapanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fasson

Kumandadan kilit butonuna sabit basılı tutunca kapanıyor.

Clio icon var bende. Bırak kumandayla camları kapatmayı, arabayı stop ettirdiğinizde bile cam elektrikleri çalışmıyor ve bir yerde arabada beklerken cam için arabayı çalıştırmak kadar saçma birşey yok.

• mekmaster M kullanıcısına yanıt
    Sadece kontak açıkken de çalışmıyor mu, 308 de stop ettikten sonra bile bir süre enerjiyi kesmiyor, araçtan inmemiş olup anahtarı cikarsanizda camları ayarlayabiliyosunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasson -- 21 Ağustos 2016; 19:38:17 >
    Kartı tekrar takın kontağı acar ve camları açıp kapatabilirsiniz. Aracı çalıştırmaya gerek yok. Bende de clio 4 var hocam.

• Merhabalar
    Araçtan memnuniyetimi hep paylaştım.
    Ancak serviste ve satışta bayiler başarılı değiller.
    Bayinin başarısızlığı aslında Türkiye Peugeot'undur
    Aracı satın alırken bluehdi motorla acces modelde yeralan motor arasında ki farkı bilmeyen satıcı ile konuşmak benim için çok zor oldu. Değişken trigonometri turboya sahip bir motoru kendisine anlattım.
    İlk servis randevumda bakım harici urun satmaya çalışan servis danışmanına hayretle seyrettim.
    Sonra sinyal kolu için değişimi için stokta olmadığı bilgisi beni yıktı.
    Servis hizmetlerinin olmazsa olması minimum stok anlayışının Peugeot servislerinde olmadığını anladım.
    Son sayfalarda gorduğum smeg ekran problemi incelendiğinde minimum short list yani araç için gerekli zaruri yedek parçanın ne servislerde ne de Peugeot Turkiyede olmadığı belli oldu. Bakımda kullanılan sarf malzemeler depoda doludur.
    Sebep olarak satış adetleri cirolar mazeretleri olabilir. Ancak peugeot Turkiyede yukselmek istiyorsa satış servis hizmet kalitesini yükseltmelidir. 2016 da satışı yapılan ilk 30 model arasında 5000 kusur adetle Peugeot 301 listede vardı.Kiralama firmaları alışları ile..
    Bu markaya yazık olmaktadır.
    Bu konulara örnek teşkil edecek diğer marka deneyimlerimi bu forumda yazmak istemiyorum.

anahtarı takmanız yeterli. çalıştırmanıza gerek yok. kapıyı açmadan 1 dk kadar elektriği kesmiyor. açınca pöff.

308 lerde anahtardan cam çekiliyor. önemli bir özellik.
  • Merhabalar. Peugeot 308 Style 1.6 120 Hp. Dizel Otomatik aracımı geçen hafta itibariyle satın almış bulunmaktayım. Uzun araştırmalarım sonucunda; Opel Astra K, Kia Cee'd ve Peugeot 308 arasından, diğerlerini eleyerek bu aracı tercih ettim. Aracın gücü, yol tutuşu ve otomatik şanzımanın sarsıntısız konforlu geçişleri gerçekten mükemmel. Şu ana kadar araçtan çok memnun kaldım. Diğer kullanıcılara faydası olması açısından; araçla birlikte verilen usb belleğin içindeki kullanım kılavuzunu ekte paylaşıyorum.

2016 MODEL YENİ PEUGEOT 308 II KULLANIM KILAVUZU:
    http://uploaded.net/file/gon1i21o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koksalbasaran -- 21 Ağustos 2016; 22:20:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahakt

Kartı tekrar takın kontağı acar ve camları açıp kapatabilirsiniz. Aracı çalıştırmaya gerek yok. Bende de clio 4 var hocam.

Valla hocam kartı tekrar taksam da işe yaramıyor. Sizde uzun süreli beklemede de işe yarıyor mu bu dediğiniz? Eğer öyleyse benim araçta sorun var

Aracı stop ettirdikten sonra yaklasik 10 saniye camları açıp kapayabiliyorum. Daha sonra tekrar camları kontrol için motoru çalışmayan araçta kartı tekrar çıkarıp tanıyorum. Sonra yine camları kontrol edebiliyorum. Sizin de aynı olması lazım hocam bir deneyin

• koksalbasaran kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın aracınızı, şanzımanda vites yükselişinde sorun yok fakat zaman zaman 3.vitesten 2.vitese düşüşte sarsıntı oluyor, bizim araçlar 2015, sizdede bu durum varmı, eğer yoksa 2016 larda bu durum düzeltilmiş mi bunu yazarsaniz sevinirim.

• Gezgin3453 G kullanıcısına yanıt
    Satışı bilmem ama serviste bayiler gerçekten başarılı değiller.

C.tesi, -garanti kapsamında değişecek olan ancak stokta olmadığı! için parçayı beklemek zorunda kaldığım- işlem için sabah 9'da randevuya gittim.

buraya bir saplama yapayım, stokta olmayan parçaya sipariş geçildi ve gelince sizi arayacağız denildi, 20 günü geçince benim ustayı aradım ne oldu bizim parça dedim, bakayım abi dedi, sonra arayıp; senin parça gelmiş çoktan dedi, ama benim MH temsilcisi izinde olduğundan hiçkimsenin beni aramak aklına gelmemiş... Allahtan kullanmaya mani acil bir parça değildi...

Neyse konuya dönelim, saat 10.30 gibi servise baktığımda araç liftte ve lastik-rulman sökülmüş idi, tanıdığım usta bana; "Abi depoda senin adına gelmiş parçayı bulamıyoruz" Dedi.

11'e doğru tekrar baktım hareketlilik göremeyince, benim MH temsilcisine gittim, durumu sorunca stokta bakıyorlar dedi, adam araç kabul sorumlusu, onun arayacak hali yok tabii ne desin...

Müdür kim dedim bana M.İlişkileri sorumlusu Sevgi hanımı gösterdiler, kadınla görüşüp verdim ayarı, ilgilendi parça müdürünü aradı vs vs..

Neyse saat 12'ye doğru baktım bizim aracın rulman-disk takılmış, ancak halen bekliyor, Benim Ustayla görüştüm ne oluyor diye, ABS kaptörü kayıpmış onu bulmaya çalışıyorlarmış şaka gibi...

Sonuç olarak öğle tatiline girdiler, bu arada benim Usta, "Abi, ABS kaptörünü bulamadık eski takılanı takıyoruz tekrar, yeniden sipariş geçeceğiz acil koduyla, kaptörde zaten sorun yoktu, sıkıntı olmaz" dedi.

Saat 9'da girdiğim servisten 14'gibi çıkabildim, teşhis için geldiğimde, başka bir sorun çıkmazsa 1-1,5 saatlik bir işlem, demişlerdi. ben ancak 5 saat sonra çıkabildim servisten.

Benim MH temsilcisi de bana halen uzatılmış garanti satmaya çalışıyor....
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: fasson

Güle güle kullanın aracınızı, şanzımanda vites yükselişinde sorun yok fakat zaman zaman 3.vitesten 2.vitese düşüşte sarsıntı oluyor, bizim araçlar 2015, sizdede bu durum varmı, eğer yoksa 2016 larda bu durum düzeltilmiş mi bunu yazarsaniz sevinirim.

Merhabalar, hocam benim araçta hiç öyle bir problem yok. Çok sarsıntısız bir şekilde geçiyor. Hiç bir vites değişiminde söylediğiniz bu sorunla karşılaşmadım.
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun abi senin Göral Konya Yolunda beklemediğin görülmemiştir zaten. Bidahakine Göral Ümitköy e gidelim
  • Sorun çözüldü mü abi ?
  • Eyvallah kardeş,

Haklısın bu 3. oldu, Sırf benim usta orada diye, yoksa işim olmaz orada...

insaatmüh.86, henüz test edemedim...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • ampul_patlatan A kullanıcısına yanıt
    ilginç şekilde service box ta parça kodunu bulamadım. eminmisiniz kodun bu olduğuna? Kompresör mesnetleri var ama parça kodları çok farklı.
  • ampul_patlatan A kullanıcısına yanıt
    Bu islemlerden sizden bir ücret istendimi acaba

• kemturk K kullanıcısına yanıt
    Ayni yol ayni veriler Astra K ile 👍
    1.6 cdti otomatik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi from_anatolia -- 22 Ağustos 2016; 18:55:06 >
  • Benim araç 2016 1.6 eat6 120 Hp. dizel otomatik. yokuşta hilholderi yaklaşık 10 sn denedim. kilit gibi tuttu. belki de 3 sn. tutması sadece 2015 modellere özgü bir sistem olabilir. 2016 modellerdeki yazılımda bu optimize edilmiş olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 670671672673674
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.