Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.227
Cevap
294
Favori
1.548.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 207m

quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Fotolardan 208' in kabinide çok güzel duruyordu ama kalitesi maalesef berbat. 308' de durum aynı olmaz inşallah ( bence olmayacaktır ). Fiyat konusunda C4 + 3.000 TL olur kanaatindeyim.

Bu yorumlari yaptiran sey ne ben anlamiyorum.

208'in ic mekani, o segmentteki en kaliteli ic mekanlarda birisi. Yqni bazen kendi algilamamdq sorun varmis gibi hissediyorum. Ozellikle usy donanimlisinda koltugundan kapi ici kaplqmalarina kadar butun rakiplerini ezip gececek olcude kaliteli.

Daha bu yeni 308'e bile gelmeden onyargili yaklasacaginizi belirtmissiniz bu mesajla. Daha feristahi gelse begendiremez size bu arabayi. Geldikten sonra da "ic mekwni berbat" deyip gecrsiniz.

Bakın kırmızıyla renklendirdiğim yerlerde ne yazıyor. 308' in iç mekan kalitesi, 208 gibi kötü olmayacaktır anlamına geliyor. Siz buna ön yargı mı diyorsunuz. Ters ön yargı sanırım bu... 208' in Allure 3K paketinde kullanılan koltukların şekline aldanmayın, deri-alcantaralı koltukta bile deri malzemesine ve işçiliğe bir bakın isterseniz. Direksiyon kaplamaları, deri kullanılmaması ( allure hariç ), Allure paketinde kullanılan kaplamalar dışında elle tutulur bir kalite olgusu yok maalesef. Plastik kalitesi falan berbat zaten. Sert plastik kullanıyorsun madem, en azından dokunma hissini arttır. O da yok. Sadece yine Allure pakette ön konsolda deri kaplama kullanılmış ki o da ufak bir yerinde. İşçilik kalitesi falan, kapı plastiklerinde ki çapakları, trim hatalarını falan hiç saymıyorum zaten.

Bence saymaya calismayin, cok zorlama olacak cunku. Saydiklarinizda cok ciddi yanlisliklar da var.

Ha forumlarin guzelligi su Inanc bey, karsindaki somut olarak o anda bir sey sunamayacagi icin salla sallayabildigin kadar. Sizi tenzih ederim. Yuz yuze geldigimizde bunlarin cogunu soylemeyeceginize eminim.

Cunku forumda Jetta kalitesiz diyenlere karsilik verirken, yuzunuze karsi soyledigimizde en ufak itirazda bulunmadiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 13 Mayıs 2013; 20:47:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• şıklıkta bir c4 değil bence.

• O ekran olmadan gelirse Türkiye'ye vay halimize.
  • Dış tasarım fena sayılmaz ama içi rezillik abidesi.

Güncel kasa 308 in iç mekanı kat kat daha güzel bundan.(direksiyon hariç)
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdfg112

hocam active dizel için 51bin civarı demişsiniz ama ben geçen ay 48bine aldım. 112hp otomatik, ben mi ucuza aldım fiyatlara zam mı geldi?

kısacası aldığım fiyata sevinmeli miyim :)

f/p nin kralı derim başka da bşy demem =) sevinin zaten her bindiğiniz de yüzünüzü güldürüyordur

50 bin km 308 kullandım benzinli her açıdan gayet iyidi benım için tek olumsuz yanı kazık gibi direksiyonuydu sözde hidrolık bir de hidrolık olmasa iki kişi çevirir anca
  • Platform değişmiş, süspansiyon sistemi umarım 307/308'deki gibi rezalet değildir (özellikle arka).

Tasarım olarak da ne desem bilemedim. Canlı görmeden bir şey söylemek zor olacak sanırım.

307/308'deki ferahlık ve iç mekandaki pratikliğe sahipse, süspansiyonları da adam ettilerse binilir bu arabaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E-HDI

quote:

hocam active dizel için 51bin civarı demişsiniz ama ben geçen ay 48bine aldım. 112hp otomatik, ben mi ucuza aldım fiyatlara zam mı geldi?

f/p nin kralı derim başka da bşy demem =) sevinin zaten her bindiğiniz de yüzünüzü güldürüyordur

50 bin km 308 kullandım benzinli her açıdan gayet iyidi benım için tek olumsuz yanı kazık gibi direksiyonuydu sözde hidrolık bir de hidrolık olmasa iki kişi çevirir anca

direksiyon ile ilgili dediğiniz çok ilginç geldi. benim fikrim de çok yumuşak olduğu yönünde. keşke biraz daha sert olsaymış diyorum. bazı insanlar serçe parmağıyla çevirmek istiyor direksiyonu hatta takıntılı olanlar bile var :) ben ne kadar sert olursa kendimi o kadar araca hakim hissediyorum, önceki aracın da etkisi var tabi, megane 1

• politik bir dış tasarım olmuş. özellike 308 dış tasarımıyla herkese hitap etmemişti, beğeneni kadar beğenmeyeni de vardı.
    iç tasarım ise bence on numara. direksiyonun aşağıya konumlandırılması 208 1,6thp'de çok hoşuma gitmişti ki bu araçta da öyle konumlandırılmış. dış tasarımını ise beğendiğimi söyleyemeyeceğim.
  • Arkası süper olmuş 1.4 HDi ile gelsin km de 14 kuruş yaksın 40.000 e satılsın param olsun alayım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: E-HDI

quote:

direksiyon ile ilgili dediğiniz çok ilginç geldi. benim fikrim de çok yumuşak olduğu yönünde. keşke biraz daha sert olsaymış diyorum. bazı insanlar serçe parmağıyla çevirmek istiyor direksiyonu hatta takıntılı olanlar bile var :) ben ne kadar sert olursa kendimi o kadar araca hakim hissediyorum, önceki aracın da etkisi var tabi, megane 1

sizin ki makyajlı model ve üst donanım oldugu ıcın belkı farklılık vardır

benım 308 2008 üretimi confort + stıl 2 paket di

• quote:

quote:

quote:

quote:

Fotolardan 208' in kabinide çok güzel duruyordu ama kalitesi maalesef berbat. 308' de durum aynı olmaz inşallah ( bence olmayacaktır ). Fiyat konusunda C4 + 3.000 TL olur kanaatindeyim.

Bu yorumlari yaptiran sey ne ben anlamiyorum.

208'in ic mekani, o segmentteki en kaliteli ic mekanlarda birisi. Yqni bazen kendi algilamamdq sorun varmis gibi hissediyorum. Ozellikle usy donanimlisinda koltugundan kapi ici kaplqmalarina kadar butun rakiplerini ezip gececek olcude kaliteli.

Daha bu yeni 308'e bile gelmeden onyargili yaklasacaginizi belirtmissiniz bu mesajla. Daha feristahi gelse begendiremez size bu arabayi. Geldikten sonra da "ic mekwni berbat" deyip gecrsiniz.

Bakın kırmızıyla renklendirdiğim yerlerde ne yazıyor. 308' in iç mekan kalitesi, 208 gibi kötü olmayacaktır anlamına geliyor. Siz buna ön yargı mı diyorsunuz. Ters ön yargı sanırım bu... 208' in Allure 3K paketinde kullanılan koltukların şekline aldanmayın, deri-alcantaralı koltukta bile deri malzemesine ve işçiliğe bir bakın isterseniz. Direksiyon kaplamaları, deri kullanılmaması ( allure hariç ), Allure paketinde kullanılan kaplamalar dışında elle tutulur bir kalite olgusu yok maalesef. Plastik kalitesi falan berbat zaten. Sert plastik kullanıyorsun madem, en azından dokunma hissini arttır. O da yok. Sadece yine Allure pakette ön konsolda deri kaplama kullanılmış ki o da ufak bir yerinde. İşçilik kalitesi falan, kapı plastiklerinde ki çapakları, trim hatalarını falan hiç saymıyorum zaten.

Bence saymaya calismayin, cok zorlama olacak cunku. Saydiklarinizda cok ciddi yanlisliklar da var.

Ha forumlarin guzelligi su Inanc bey, karsindaki somut olarak o anda bir sey sunamayacagi icin salla sallayabildigin kadar. Sizi tenzih ederim. Yuz yuze geldigimizde bunlarin cogunu soylemeyeceginize eminim.

Cunku forumda Jetta kalitesiz diyenlere karsilik verirken, yuzunuze karsi soyledigimizde en ufak itirazda bulunmadiniz.

Utku bey,
    Bu işten çok iyi anlıyorum diyorsanız bu sektörde çalışmanızı öneririm.Çünkü bu sektörde çalışmış insanlara bile " yazdıklarınızda ciddi yanlışlar var " diyebilecek kadar iddialı laflar ediyorsunuz. Çoğu arabayı test etmiş, incelemiş olabilirsiniz ama bu işi profesyonelce yapmadığınızı ve işi derinlemesine bilmediğinizide hatırlatmakta fayda var. Jetta konusuna hiç girmiyorum çünkü polemik yaşamak istemiyorum sizinle. Ama bu konuda cevap verebileceğim çok şey var bunuda bilin !

• Kısa boyluların alması tehlikeli ve yasaktır.
  • her şey iyi hoşta neden o devir saatini ters yapmışlar onu anlamadım
  • quote:

Utku bey,
    Bu işten çok iyi anlıyorum diyorsanız bu sektörde çalışmanızı öneririm.Çünkü bu sektörde çalışmış insanlara bile " yazdıklarınızda ciddi yanlışlar var " diyebilecek kadar iddialı laflar ediyorsunuz. Çoğu arabayı test etmiş, incelemiş olabilirsiniz ama bu işi profesyonelce yapmadığınızı ve işi derinlemesine bilmediğinizide hatırlatmakta fayda var. Jetta konusuna hiç girmiyorum çünkü polemik yaşamak istemiyorum sizinle. Ama bu konuda cevap verebileceğim çok şey var bunuda bilin !

Vatan Computer'daki satıcılar da pazarlama işini benden iyi yapıyor. Tıpkı sizin işinizde başarılı olduğunuz gibi.

Ama hiçbiri sattığı ürünü benim kadar bilmiyor.

Magazin sektörü kaypak. Bana göre değil. Kaypak olmayana da araba vermişyorlar zaten. O yüzden hiç imrenmiyorum, halimden ve tecrübemden fazlasıyla memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 13 Mayıs 2013; 23:42:37 >

• Bakın bu Jetta'nın arka kolçağıyla ilgili açtığım konuda yaptığınız bir yorum.

quote:

Kesinlikle kol dayamada sorun var.Bindiğim araçların hiçbirinde bu olay yoktu.Kapak kol dayamanın üstüne geliyordu.Bence müşterilerden biri bakarken kapağı kırmıştır.

Halbuki bütün Jetta'larda durum öyleydi ve çalıştığınız yere tonla Jetta girip çıkıyor.

Sektörde çalışan insanın ne söylediğine, ne de bildiğine asla güvenmem. Pazarlamacı neticede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 13 Mayıs 2013; 23:48:06 >
  • şekil şemal olarak güzel olmuş.
  • quote:

Bakın bu Jetta'nın arka kolçağıyla ilgili açtığım konuda yaptığınız bir yorum.

quote:

Kesinlikle kol dayamada sorun var.Bindiğim araçların hiçbirinde bu olay yoktu.Kapak kol dayamanın üstüne geliyordu.Bence müşterilerden biri bakarken kapağı kırmıştır.

Halbuki bütün Jetta'larda durum öyleydi ve çalıştığınız yere tonla Jetta girip çıkıyor.

Sektörde çalışan insanın ne söylediğine, ne de bildiğine asla güvenmem. Pazarlamacı neticede.

Bu konuyu alıntılayacağınıza emindim. Bu mesajımdan sonra gönderdiğim mesajıda alıntılarsanız sevinirim. Bu olayın doğruluğunu vurgular nitelikte bir msj atmıştım. Neyse odur Utku bey. Gelen müşteriye, " bakın kapı içlerinde ki malzeme ne kadar kaliteli " demiyorduk. Ama insanların çoğu buna takılmıyordu. Çünkü Jetta sınıfında ki en konforlu, en şık, en iyi yol tutan, en geniş iç hacme ve bagaja sahip, marka imajı en yüksek olan araçlardan bir tanesi. Gelen müşterilerin çok ufak bir azınlığı buna takılıyordu. Takdir edersiniz ki Vw' nin Türkiye' de bir imajı var. Karizması var. Jetta almak isteyenlerin bir çoğunun kafasında başka bir araç yok çünkü. Adam gelipte " fluence yada jetta " demiyordu mesela.Neyse konuyu saptırmayalım, 308' den kaliteli blr iç mekan bekliyorum ki güncel model bile iyi bir kaliteye sahip.Peugeot eskiye dönüş yapıyor gibi. Çekik farlardan ve uzun ön camdan
    vazgeçmeye başladı. Daha tok duran araçlar yapıyor. Tam olarak 208' de olmasa bile yeni 308' de bu bariz şekilde belli oluyor. Ön ve arka tamponların güçlü yapısı bunu sağlıyor. Ben dizayn olarak beğendim. Sade ve şık. Abudik gubidik dizaynları oldum olası sevmem. İç tasarım yine sade ve şık. Ortada ki ekran cidden devasa olmuş :) Türkiye' ye getireceklerini umuyorum. Sürüş dinamikleri iyileşir ve kalite artarsa çok iş yapar. Segmentinde güçlü bir seçenek olur.

• Yeni Leon gibi iç mekan dış tasarım iyi bakalım nolcak .
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaggeredByRuhtan

Yeni Leon gibi iç mekan dış tasarım iyi bakalım nolcak .

güzel olacak , aracı sevdim
  • fıstık gibi olmuş
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.