Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (1064. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
294
Favori
1.547.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10621063106410651066
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ufak bir sorum olacak. 2015 Allure paket 308 sahibiyim fakat hız sabitleyici ile ilgili bir sorunum var.

Aracı almadan önce motor testine soktuk ve bunun sonucunda tüm arıza ışıkları yandı. Daha sonrasında bu arıza ışıklarının tümü söndü fakat hız sabitleyiciyi kullanmak istediğim zaman "Sistem Devre dışı, Sıfırlama Sürüyor" diye bir hata çıkıyor ve hız sabitleyici aktif olmuyor.

Bu sorunla daha önce karşılaşan oldu mu acaba?
  • Arkadaşlar merhaba. 2015 model 1.2 Puretech Allure 308 sahibiyim. Geçen ay servisten çağırdılar, ücretsiz olarak bujileri değiştirip yazılımı güncellediler. Bugün araca cam suyu ilave ederken bana mı öyle geldi bilmiyorum ama araç sanki dizel motor gibi sesli çalışıyordu. Acaba başına böyle bir şey gelmiş olan var mı?
  • Arkadaşlar motor ısıtmak asla rölantide yapılmaz.

Bu hem motora zarar hem cebe hem de çevreye

Kullanılan yağın özelliğinden kaynaklı maksimum 30 saniye rölantide beklemek fazlasıyla yeterli

Isıtmak yolda 2000 devri geçmeyecek şekilde ve sportif olmayan kullanımla olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: out

Arkadaşlar Bugün kasko ve Trafik sigortası poliçelerini yeniledim.
    Forumda Sigorta yenileyeceklere bilgi olması açısından buraya da yazıyorum

Firma: Groupama sigorta,

Trafik sigortası : 635 TL
    Genişletilmiş Elit Kasko: 1313 TL
    Toplam:1948 TL tuttu. Trafik 5, Kasko 9 taksit yapıldı.

Bu arada Aslanımla 3. yılı kazasız belasız devirdik.

Periyodik bakım haricinde herhangi bir masraf/ sorun çıkarmadı.
    Herkese Aslan'ları ile kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.
    İyi akşamlar.
    İyi fiyat vermişler. Daha geçen haftalarda benim 4.5 yaşındaki 208'e Anadolu Sigorta hasarsızlık indirimine rağmen 1500 lira kasko ücreti geçirdi. Daimi müşteri olunca daha da sağlam geçiriyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar, Eat6 1.2 puretech 130 hp almayı düşünüyorum. Fakat araştırdığımda 1.2 motorda sorunlar olduğunu okudum; buji ateşleme sorunları, buji kırılması vs. motor değişimime kadar giden bazı başka sorunları okuyunca endişelendim açıkçası. Bu sorunlar yeni modellerde devam ediyor mu ? 2017- 18, 1.2 130 hp kullanan arkadaşlar, sorun olup olmadığı ile ilgili kısa bir bilgilendirme yaparsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brky -- 12 Ocak 2019; 21:43:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brky

Merhabalar, Eat6 1.2 puretech 130 hp almayı düşünüyorum. Fakat araştırdığımda 1.2 motorda sorunlar olduğunu okudum; buji ateşleme sorunları, buji kırılması vs. motor değişimime kadar giden bazı başka sorunları okuyunca endişelendim açıkçası. Bu sorunlar yeni modellerde devam ediyor mu ? 2017- 18, 1.2 130 hp kullanan arkadaşlar, sorun olup olmadığı ile ilgili kısa bir bilgilendirme yaparsa sevinirim.
    Bende bahsettiğiniz aracın 2015 modeli var. Şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. Geçen ay genel merkezden arayıp ücretsiz buji değişimi ve yazılım güncellemesi yapılması gerektiğini söylediler. Ben de servise götürüp yaptırdım. Bu işlemlerden sonra sanki motor biraz sesli çalışıyor gibi geldi bana tekrar servise gittim, kontrol ettiler ve hiçbir sorun olmadığını, motorun saat gibi çalıştığını söylediler. (Araç 15.500 km de). Sonuç olarak ben motorun özellikle performansından çok memnunum. Gaza hafif dokundun mu araç resmen şahlanıyor. Ayrıca son 3 yıldır bu motor kendi sınıfındaki en iyi motor seçiliyor diye biliyorum.

• Merhaba arkadaşlar 2014 sonrası peugeot 308 aracım için önerebileceğiniz 3D Havuzlu paspas var mı? Birkaç ürün arasında kaldım kimi tam oturuyor demiş kimi arkalar uyumsuz diyor.
  • Arkadaşlar yeni bluehdi ve eat8 ne zaman gelecek?
  • Mark. M kullanıcısına yanıt
    orjinal paspas almanızı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baristeel

Değerli arkadaşlar,

2015 Peugeot 308 BlueHDI aracımın mirrorlink aktif olacak şekilde smeg güncellemesi yapılabiliyor mu? Yaptıran var mı? Mümkün mü değil mi?

Saygılar,
    mümkün değil bizdeki smeg üniteler desteklemiyor makyajlı kasada smeg in yerini NAC aldı ve o ünite destekliyor
    desteklemesi için ünite ve ekran değişikliği yapmanız gerekiyor
  • tolgasu T kullanıcısına yanıt
    nerden aldınız ankarada aracı aldığım göral a sordum onlarda havuzlu paspas yok

internette buldum ama çokda güvenemiyorum

birde bagaj için havuzlu paspas aldınız mı?
  • 13/01/2019 İzmir - Antalya seyahati 1.6 bluehdi yakıt tüketim değeridir. Seviyorum bu arabayı :)

• samic S kullanıcısına yanıt
    havuzlu paspas değil ama havuzlu gibi kenarlarında ufak bir yükseklik farkı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: termomuk

13/01/2019 İzmir - Antalya seyahati 1.6 bluehdi yakıt tüketim değeridir. Seviyorum bu arabayı :)

26.000 km ortalamam 4.4 lt idi 308 bluehdi ile şimdiki aracım olan 3008 ile de yaklaşık aynı km.lerdeyim ve ortalamam 4.8

Peugeot dizel motorlarının tüketim başarısı muazzamdan da öte.

Tabii en büyük faktör burda sürücü kullanım alışkanlıkları bence

• Bu konuda ben de naçizane görüşümü paylaşmak istiyorum:
    Kanaatimce düşük yakıt sarfiyatı için asıl olan hangi hızla seyrettiğimiz değil, aracı hangi devirde kullandığımızdır.
    Bu noktada Yeni Peugeot 308 için en ideal devirin 1500-1600 olduğunu gözlemledim.
    Sizin görüşünüz nedir?
    Herkese sağlıklı sürüşler dilerim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunduzocak

Bu konuda ben de naçizane görüşümü paylaşmak istiyorum:
    Kanaatimce düşük yakıt sarfiyatı için asıl olan hangi hızla seyrettiğimiz değil, aracı hangi devirde kullandığımızdır.
    Bu noktada Yeni Peugeot 308 için en ideal devirin 1500-1600 olduğunu gözlemledim.
    Sizin görüşünüz nedir?
    Herkese sağlıklı sürüşler dilerim.
    En düşük yakıt tüketimi turbo araçlar için (ki günümüzde atmosferik kalmadi gibi bir şey) maksimum torkunu verdiği devirin bir tık üstü yani 308 bluehdi maksimum torkunu 1750 devirde verdiğinden yaklaşk 1800-2000 devir aralığı en ideal aralık.

Hem yakıt ekonomisi hem de motor sağlığı ve DPF için

• hassey kullanıcısına yanıt
    Bizim araçların yakıt tüketiminde ideal devir aralığı olan 1800-2000 bütün vitesler için mi geçerlidir? Yani 4. viteste de, 5. viteste de, 6. viteste de aynı sarfiyata (lt/100km) mı tekabül eder? Yoksa, "şu viteste 1800-2000 devir arası sürüş en ekonomik tercihtir" denilebilir mi?
    Selamlar.
  • es29en54 kullanıcısına yanıt
    Bu aracın tek olumsuz yanı arka koltuk diz mesafesi. Bu sizin için sorun olmayacaksa gözünüz kapalı alın. Gerçekten kazası olmayan düşük km si olan mümkünse geri görüş kameralı olan birini seçin. Pişman olmazsınız.
  • Havalar soğuyunca yakıt tüketimi arttı. Şu an 6.9 litre ortalama tüketimim var. Neredeyse tamamı kısa mesafe ve şehir içi kullanım. Havalar bu kadar soğuk olmadığında 5.9 litre oluyor. Bu nedenle devir kısmına fazla takılmayın derim
  • 
Sayfa: önceki 10621063106410651066
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.