Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (890. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
16 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62.450
Cevap
636
Favori
2.485.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 888889890891892
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Her araç segmentte ki rakiplerine göre donanım belirliyor.

Sizin maliyet olarak görmediğiniz basit bir şey bile aslında toplamda ciddi maliyetler getiriyor.

Plastik 1 TL, kumaş kaplanmış bir plastik 2 TL gibi düşünün. Kumaştan ziyade işçilik çok daha fazla maliyet tutuyor örneğin.

Kaput amortisör hangi rakiplerinden var mesela?

Qq da elektrikli bagaj full donanıma bile makyaj kasada bile yok.

Multimedia ekran tarihi eser.. Kumaş kaplı kapı içi saklama gözü ise zaten hiç aramayın..

n3008 in her donanım seviyesi, rakiplerine göre aynı seviye donanım için hep fazla..D segment te bulunun bir çok donanım bile 3008 de bulunabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguuz83

quote:

Orijinalden alıntı: hassey

quote:

Orijinalden alıntı: honour16

Boya koruma & Seramik özellikle kuş pisliğinin boyayı yakmasını engellemek için düşünülebilir. Tabi park ettiğiniz yer ağaç & elektrik teli & çatı vb şeylerin altıysa risk fazla. ama kapalı garajda duracaksa araç pisliği farkeder farketmez silerek de boyayı koruyabilirsiniz diye düşünüyorum.

Ben kendi aracıma komple Oracal Marka kendi renginden folyo uygulaması yaptım.

Kafam rahat, ben çizilme ve kuş pisliği reçine vb dış etkenlerden koruma amaçlı yaptım. Eğer benim gibi hassassanız gerçekten en etkili koruma yöntemi

Yalnız burda uygulama yapan yerin kullandığı folyo ve montajı çok önemli. Bana 5 yıl garanti verildi

Son 6 aracımı hep folyo yaptırdım ve gerçekten faydasını gördüm.

kaça yaptırdınız ?

3000 tl'ye yaptırdım.

Aracı komple tavan ve tamponlar dahil olmak üzere yaptırdım.

Montaj 2 gün sürdü.

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Hocam şu bagaj konusunu açma gözünü seveyim
    tam unutuyorum hatırlatıyorsun :)
  • Sonunda navigasyon ile birlikte sistem güncellemesini de yaptım.Aracın wi-fi sine cep telefonu ile bağlanmayınca sistem güncellemesini yapmadı.İlk bakışta dur/kalk dışında bir değişiklik görmedim.Ancak 2.5 GB lık bir dosya güncelledi illaki arka plandada olsa bir değişiklik vardır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakura71

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

Yazılımı güncelledim. İlk fark ettiğim şey. Start stop un adı türkçe olmuş. Dur-kalk.

Ama biz hala start stop diyoruz.

Start stop düğme ile motoru anahtarsiz çalıştırma.

Stop start ise motor çalışırken araç hareketsiz hale geldiğinde motorun otomatik olarak susturulması ve tekrar çalıştırılması

İyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Elektrikeb kullanıcısına yanıt
    Farklı birşey görürsen bilgi verirsen sevinirim.
    Açıkcası gözle görünür bir iş yoksa niyetim yok güncellemeye
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhsin_2122

Arkadaslar bende b7 kasa passat vardı bundan önce ve soğukta klimayi sicakta açtığımda yaklaşık 10 dk(motor ısınana kadar) sıcak üflemezdi bunda klima açık olunca (a/c) yaklaşık 1 dkda ısıtmaya daha doğrusu ılık bir hava vermeye başlıyor. Audilerde vardı rezistans sistemi fön makinesi benzeri motor ısınmadan önce o devreye girer ve erken ısıtır. Acaba bizim araçta da var mı boyle bir mekanizma? Kullanim klavuzunda göremedim bilgisi olam var mı.

Klima ile ilgisi yok, elektrikli ısıtma sistemi var.

Klimayı kapalı tutarsanız tecrübe edersiniz

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: estacion

Arkadaşlar tekrar selamlar,

Belki daha önce de konuşulmuş/tartışılmıştır ancak sayfa sayısı çok olduğu için hepsinin üzerinden geçmeden tekrar sormak istedim.

Aracı için alt koruma (ses izolasyon + araç altı koruması) yaptıran var mıdır? Varsa fiyat kaç civarı olur ve tavsiye eder misiniz? Gerçekten ses izolasyonunda fark edilir bir iyileşme oluyor mu ve araç altının korunması açısından nasıldır? Tavsiye eder misiniz? Bu konuda görüşlerinizi almak istedim.

Teşekkürler.

Bunlar para tuzagidir.

Boşuna para vermeyin.

İyi forumlar...

• Esk-3008 E kullanıcısına yanıt

• Elektrikeb kullanıcısına yanıt
    Normalde bu güncelleme ile TomTom trafik gelmesi lazım navigasyon a ama yine yok galiba.

Arkadaş nerdeyse 200 bine sattıkları araca 1yil gecmesine rağmen trafiği nasıl aktif etmezler.

Pug. Tr. nin hiçbir şey den haberi yok .

• quote:

Orijinalden alıntı: mc5088

Şu tam ekran paylaşma olayını becerebileniniz var mı?. Ben buraya kadar getirdim. Ancak stabil çalışmıyor.

Merhabalar,

facebooktaki peugeot 3008 turkey grubunda Mehmet Ali Akbay'ın paylaşımlarından yararlanarak ben de denedim. Buradan kendisine paylaşımları için çok teşekkür ediyorum. Android telefonda (s7 edge ) Lg mirror drive ve butonsavior uygulamaları kurulduktan sonra mirrorlink ile telefon ekranını yansıtmayı başardım ben de.Yalnız çok stabil değil,mirrorlink ile bağlantı yaptıktan sonra lg mirror drive uygulamasına tıklayınca telefon ekranı aracın ekranına aktarılıyor, buradan örneğin youtube uygulamasını seçince mirrorlink ile uyumlu değil diyor ve mirrorlink ekranına geri dönüyor tekrar lg mirror drive'basınca youtube açılmış olarak ekranda gözüküyor, sonra istediğiniz gibi video aratıp seyredebiliyorsunuz, araç hareket halinde olsa bile. Her uygulamaya tıkladığımda bunu yapmak zorunda kaldım. platformların tv izleme programları da aynı şekilde çalışıyor. Sadece ses 2-3 saniye geriden geliyor bende , bu rahatsız edici. Bunun dışında geriye dönüşlerde tekrar mirrorlink ekranına düşüyor ve yine lg mirror drive simgesine tıklamak durumundasınız ( bazen 2 kez ) Çok pratik değil yani , android auto bana daha çok uyuyor, google maps ve spotify yeterli bana araç sürerken :) onun dışında futbol,basketbol meraklısı iseniz , canlı tv uygulamaları ile ya da aboneliğiniz varsa platform tv'lerin uygulamaları ile maçlara göz atmak eğlenceli olabilir. Tabii ki trafikte çok dikkat dağıtıcı olacaktır, siz yine de güvenliğiniz için araç sürerken gözünüzü yoldan ayırmayın :)

• cchemic kullanıcısına yanıt
    Güzel olmuş,android e 2 puan yazıyorum Apple karşısında.

• Arkadaşlar Michelin Alpin 5 kış lastiklerini takmadan önce 6.2 ortalama tüketimim vardı. Yazlık lastiklerim Michelin Primacy 3 bu arada. Lastikler sonrasında bu değer 7.1'e çıktı. Bugün 100 km'lik yola gittim ve gerçekten yol tutuşu ve viraj performansı harika bir lastik.

Fakat yakıt tüketimini de beklediğimden çok daha fazla artırdı. Günlük olarak işe gidip gelirken gaza basmaya ihtiyaç duymadığım yerde lastiğin yuvarlanma direncinden dolayı gaza basma gereği oluşuyor. Çekiş de nispeten azaldı gibi. Şu an lastiklerin havası 33. İlk defa kış lastiği kullanıyorum ve aracın tavsiye ettiği basınç yük durumuna göre 2.1-2.3 arası. Kış lastiklerini nasıl kullanmak daha iyidir? Hava basıncı yaz lastikleri ile aynı şekilde mi uygulanmalı?

• Arkadaşlar selamlar,

Şu anda araçlarınızdaki yazılımın en güncel versiyonu nedir? Versiyon numarası olarak bilgisi olan var mıdır?

Aracımı haftaya teslim alacağım da, öncesinde yazılım sürümü güncel değilse (ki muhtemelen daha önceden gelmiş olan bir araç olduğu için güncel değildir diye düşünüyorum) versiyonunu servisinde almadan güncelleteyim diyorum.

İyi forumlar herkese...
  • grykasap G kullanıcısına yanıt
    Hocam navigasyon güncelleme dosyası üzerinde "tomtom" yazıyor ama ayrıntısını bilmiyorum.
  • Delpo41 kullanıcısına yanıt
    Benim. İstanbul 5.7 lık genel ortalamam 6.1 civarına çıktı 3 haftalık alpin 5 kullanımda. Çok dramatik bir yükselis olmadı henüz.

• cchemic kullanıcısına yanıt
    Paylaşım için teşekkürler

Bunu daha önce denemiştik android auto çıkmamıştı o zaman, başarılı olamamistik. Demekki ilgili yazılımlar kendilerini geliştirmiş.

Tabi yinede arkadan dolaşma yöntemi olduğu için dsidigniz gibi çok performanslı değil. Belirtilen gecikmeler de iyilstirilebilir tabi zamanla

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Paylaşım için teşekkürler

Bunu daha önce denemiştik android auto çıkmamıştı o zaman, başarılı olamamistik. Demekki ilgili yazılımlar kendilerini geliştirmiş.

Tabi yinede arkadan dolaşma yöntemi olduğu için dsidigniz gibi çok performanslı değil. Belirtilen gecikmeler de iyilstirilebilir tabi zamanla

Aynen, daha önce başka uygulamalar ile denemiştik yapamamıştık, aslında buradaki kritik uygulama lg mirror drive,bu apk mirrorlink ile telefon ekranını yansıtabilmeyi başarıyor. butonsavior ise araç ekranı üzerinde telefondaki home,back ve aktif uygulamalar butonlarını kullanabilmeyi sağlıyor.
  • bu araç kaplatma hakkında ne düşünüyorsunuz ? üstteki yorumlarda yaptıranlar bahsedince aklıma geldi. Bizim burada park ettiğimiz yerlerde kuşlar çok pisletiyor. aracımda cam tavan var.

+ istediğimiz zaman çıkarabilecğeimiz bir kaplama mı ?
    + peugeot servisinde bunu yaparlar mı ?
  • Arkadaşlar merhaba,

Ankara da yaşıyorum havalar soğudu sabahları arabanın her yeri malum don oluyor.

Şu şekilde bir sorunum var. Aracın silecekleri nerede ise 30 dk falan araç ısınmış olmasına rağmen su atmıyor ki içinde -30 derece kışlık su dolu olmasına rağmen acaba uçlarımı donuyor diyeceğim donsa bile belli bir süre sonra araç ısınınca açılması lazım böyle bir sorun yaşayan var mıdır? Varsa nasıl bir çözüm üretiyorsunuz teşekkür ederim. Aracım active sportback
  • 
Sayfa: önceki 888889890891892
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.