Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (891. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
21 Misafir (1 Mobil) - 20 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62.224
Cevap
636
Favori
2.462.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 889890891892893
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ankara da yaşıyorum havalar soğudu sabahları arabanın her yeri malum don oluyor.

Şu şekilde bir sorunum var. Aracın silecekleri nerede ise 30 dk falan araç ısınmış olmasına rağmen su atmıyor ki içinde -30 derece kışlık su dolu olmasına rağmen acaba uçlarımı donuyor diyeceğim donsa bile belli bir süre sonra araç ısınınca açılması lazım böyle bir sorun yaşayan var mıdır? Varsa nasıl bir çözüm üretiyorsunuz teşekkür ederim. Aracım active sportback
  • SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt
    Araç kaplama konusunda kullandığınız malzeme ve işçilik çok önemlidir. Öncelikle araç kaplama malzemesi olarak PVC esaslı değil POLİÜRETAN malzeme seçilmelidir.

PVC esaslı boya koruma filmlerinin dayanıklığı kısa süreli olur ve tekrar sökülmesinde problemler oluşabilir.

POLİÜRETAN esaslı boya koruma filmleri ise darbelere karşı çok dayanıklı, araç üzerinde sorunsuz 7-10 yıl kalabilecek ve sökülmesi esnasında da boyaya hiç bir zarar vermeyecek ürünlerdir. Tabi maliyeti PVC esaslı filmlere göre daha fazladır. Boya koruma filmleri konusunda detaylı bilgiyi bu işleri yapan kurumsal firmaların WEB sayfalarından inceleyebilirsiniz. Tabi uygulamayı buralarda da yaptırırsanız maliyeti piyasaya göre çok daha yüksek olacaktır ama araştırmanızı tavsiye ederim.

Servislerde bu işleri yaptırmamanızı öneririm, bu işleri yapan işçiliği son derece iyi olan bir çok usta vardır.

Örneğin ORAGUARD 270 PVC esaslı film olup, ORAGUARD 280 POLİÜRETAN esaslıdır. Ama her şeyde olduğu gibi bir çok usta ne farkeder diyecektir size ve elindeki malzemeyi vermeye çalışacaktır. Yazdıklarım çerçevesinde mutlaka araştırmanızı öneririm.
  • toes T kullanıcısına yanıt
    Bu poliüretan kaplamalar muayenede sorun çıkartırmı?
  • gramofoncu G kullanıcısına yanıt
    Hayır çıkarmaz, belli olmaz zaten şeffaftır. Bu malzeme sadece boya koruma filmi olarak üretilmiştir, aracın rengini değiştirmez, araç komple kaplanabilir, yasal olarak hiç bir engel yoktur cam filmi gibi.
  • Bunlardan hariç bir de aracın rengini değiştiren renkli folyolar vardır, tabi bunlardan araç rengi dışında başka renk folyo kaplatırsanız gerekli yasal mevzuatı yerine getirmeniz gerekir.

Ama Avrupa ve ABD'de boya koruma filmi; Poliüretan esaslı 150, 175 veya 200 mikron kalınlığında şeffaf filmlerdir.
  • toes T kullanıcısına yanıt
    Zaman zaman görüyorum, aracı komple kaplamışlar sanırım araç renginde ama mat bir kaplamayla.o nedenle sormuştum.çünki mat olanın bariz belli kaplama olduğu renk aynı da olsa.
    ben yazarken siz cevap vermişsiniz.peki araç renginde olursa sorun oluyormu muayenede.
    Aynı renk olursa sorun olmaz ama dayanıklılığını bilmiyorum.
  • Ama önerim; poliüreatan esaslı şeffaf boya koruma filmleridir.
  • 2018 ile birlikte donanımdan kısma dalgası gelebilir pejoyada, fiyatlar iyice şişiyor çünkü, almayı düşünenler en geç 2018in ilk haftalarında işi netleştirmeyi düşünsün öneriyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • araca ön ve arkaya orjinal paçalık almıştım önü taktım arkaya ihtiyaç duymadım isteyen olursa aldığım fiyata verecem ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tardokath

araca ön ve arkaya orjinal paçalık almıştım önü taktım arkaya ihtiyaç duymadım isteyen olursa aldığım fiyata verecem ..

kaça aldınız hocam.ben talip olabilirim..
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Active allure arası donanım gelebilir.Genelde orta üst arası versiyon getiriyor pug

Ama fiyattan dolayı access active arası birşeylerde sıkıştırabilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • icemy İ kullanıcısına yanıt
    Kısaca bir darbe daha 3008 e diyebiliriz teşekkürler Türkiyem

2018 de bir düzenleme olabilir.Otomobil fiyatları akıl alır gibi değil.

İnternet, cep faturaları dahil bir çok şey 2018 de yürürlüğe girecek yasa ile zamlanacak iken sanmıyorum hocam, şuan herşeyden para kapalım derdinde devlet açıklar yüzünden.

Evet.Bu maliye bakanının aklı fikri vergi artışlarında.Kendince nedenleri vardır tabi.Bütçeyi ayarlamak zorunda.

Ama 2018 seçim yılı olacak gibi.Bekleyip göreceğiz.Böyle bir olasılık içinde 3008 için beklemedeyim.Zaten araba olduğu için rahatım.

Umarım güzel şeyler olur bu konuda ve insanlar araba yenileyebilir, böyle güzel araçlardan mahrum bırakılmak, ederinden kat be kat para bayılmak utanç verici

belki 2018 başında 2017 modelleri eritmek için güzel şeyler yapabilirler bunun takipçisi olmak lazım birde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 8 Aralık 2017; 19:53:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Nası bir düzenleme olabilir ki? Yurtdışı satış fiyatlarından gidyor araçlar. Neredeyse firmalar dip kârla satıyor. Vergiler ve kur bu kadar şişiriyor fiyatları. Vergi indirimi ise ben şahsen asla beklemiyorum.

• Kışlık lastiklerinizde hava basıncını kaç yaptınız arkadaşlar? Active donanımda yük durumuna göre 2.1-2.3 arası olması gerekiyor. Kışlık için de aynı mı bu durum?

• 
Sayfa: önceki 889890891892893
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.