Şimdi Ara

Yeni Passat gözlemlerim (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
3
Favori
7.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: spark73

Merhaba,

1.4 150bg DSG'li modeller Nisan'damı gelecekmiş, bilgisi olan varmıdır? Bir arkadaşa bayide Nisanda gelecek o modeller denmiş.

Act'leri bilmiyorum ama benzinlilerde tek tük kalmıştır 2014

Gerisini 2015 mart-nisan gibi getireceklermiş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DH-ALEMDAR kullanıcısına yanıt
    Hocam bende aynı araç için gittim aslında trendline hiç getirmemişler gibi birşey neredeyse highline bile yok hep comfort

Benzinli manuel bulamayız ama 2 tane tdi-dsg var dedi şubata

Tsi manuel için ya sıraya yazılın yada mart-nisan gibi gelecek olan 2015 modellerden şansınıza düşmesini bekleyin dedi.

• Hiçbir şeyi fiyatından ayrı yorumlayamayız ancak işin gerçek anlamında mantığını arıyorsanız, Türkiye'de sıfır kilometre otomobil almamanız gerekir. Açıkçası forumda açılan fiyat konularından gına geldiğini düşünüyorum, hemen hemen her gün 70-80,000 TL'lik Golf konusu ya da son hafta fenomen olan Passat konusu aldı başını gidiyor. Burada yazılıp çizilenlere göre gerçek hayatın yürümediğini herkes biliyor, buna rağmen olmayacak şeyleri yazmaktan da kimse geri kalmıyor.

Satacak arkadaşım satacak; 2010 senesinde 1.6 MPI 102 HP manüel ve Trendline B6 Passat'ın 1 sene içinde ikinci elde 15,000 TL fazlaya satılması gibi bu da satacak. Size sadece kanıksamak kalacak. Neden mi? Çünkü şu an piyasada "Müşteriye neyi dayarsam satarım" mantığı hakim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetiner19

Hocam bende aynı araç için gittim aslında trendline hiç getirmemişler gibi birşey neredeyse highline bile yok hep comfort

Tsi manuel için ya sıraya yazılın yada mart-nisan gibi gelecek olan 2015 modellerden şansınıza düşmesini bekleyin dedi.

Model çokta önemli değil sıraya yazılsak Ocak ta gelir mi 1.4 man.trend birde indirim alabilir miyiz araç geldiğinde nasıl zam yapabiliyolarsa indirim de yapabilirler değil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yine çok satacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

quote:

Model çokta önemli değil sıraya yazılsak Ocak ta gelir mi 1.4 man.trend birde indirim alabilir miyiz araç geldiğinde nasıl zam yapabiliyolarsa indirim de yapabilirler değil mi

İsterseniz bayileri arayıp sorun ama ocakta gelirse 2014 olur yani bu kombinasyonda hiç araç yok dedi. Trend man için mart-nisan gibi duruyor hocam. Hatta showrooma koyacak trendline araç bile yokmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: The Power of Faith

Hiçbir şeyi fiyatından ayrı yorumlayamayız ancak işin gerçek anlamında mantığını arıyorsanız, Türkiye'de sıfır kilometre otomobil almamanız gerekir. Açıkçası forumda açılan fiyat konularından gına geldiğini düşünüyorum, hemen hemen her gün 70-80,000 TL'lik Golf konusu ya da son hafta fenomen olan Passat konusu aldı başını gidiyor. Burada yazılıp çizilenlere göre gerçek hayatın yürümediğini herkes biliyor, buna rağmen olmayacak şeyleri yazmaktan da kimse geri kalmıyor.

Satacak arkadaşım satacak; 2010 senesinde 1.6 MPI 102 HP manüel ve Trendline B6 Passat'ın 1 sene içinde ikinci elde 15,000 TL fazlaya satılması gibi bu da satacak. Size sadece kanıksamak kalacak. Neden mi? Çünkü şu an piyasada "Müşteriye neyi dayarsam satarım" mantığı hakim.

Bu konuda size katılıyorum.

Gerçekte olanla burada olan çok farklı. O kadar şey yazdım herkes temsili olarak yazdığım "aracın fiyatına" takılmış...zaten liste fiyatıda bu.
    İnsanlar beğeniyor ve alıyor yapacak birşey yok. Tsi olduktan sonra banada oldukça mantıklı görünüyor

• Devletin koyduğu vergi ne kadar az mis ya birde kızıyordum ilk koyduklarında bu kadar vergi olurmu diye hale bak millet sıraya giriyor yeni b.ka sinek misali.

İkinciel desen daha beter halde malum siteye koyulan her ilandan hatri sayılır para alınmadığı sürece 2. El diye birsey olmaz yeni araç bakan biri olarak ikinciellere bakıyorum arkadas herkes sıfırdan pahalı fiyat çekmiş 1-2 yıllık Aracına, o ona bakıyor, o ona bakıyor fiyatı arttırıp duruyor dangalaklar gidip sıfır fiyatına milletin bakmadığını sanıyor e nasıl olsa oltayı sallamak bedava keriz de bol, nasıl bir memleket olduk anlamadım ki :)

Velhasıl kelam bu araçlara talep yapın sıraya girin siz adınızı yazdırın devlet de yeni vergi paketlerini hazırlasın gecen sene koyduğu az gelmis koşun bayilere koşun şimdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatların artması sadece talebin fazla mı olması? yoksa paramızın değer mi kaybetmesi.
    42000 e 2. el 6000km de araç aldım.bir sene bindim ev alıcam diye 45000 e sattım.Evi alamadım aynı aracı geri alayım dedim 3 ay geçmişti 2. eline.50000 istediler.Alamadım,kendimi aptal gibi hisstettim.

175000 e alınan eve 5 sene sonra 280 istiyorlar.Kirada oturduğum evin yanındaki ev 270 e satılıyordu 5 sene geçti 340 istiyor.
    Çıktığında sıfırı 59000 olan aracı pahalı diye almamıştım.Eşek gibi 63ooo e 2. elini 12000km de iken aldım.Sıfırı 75 olmuştu.
    Para biriktireyim desen piyasaya gelen zamla maaşa gelen zam denk gelmiyor.Sürekli zarardasın.Yetişemiyorsun.
    birader 2013 model yılı olan s60 sıfır otomatik dizel aracı 2014 te bir kaç opsiyonuyla 105 e almıştı.Demiştim ne yapıyorsun başka araca bak.
    Şimdi iyi yapmış diyorum.
    Ya hiç kasmayacan , öyle zevkin falan olmayacak.Para tutup ev arsa o işlere gireceksin.Torunların yiyecek parayı.Sende yaşlanınca rahat edecen.(sürekli birikim yapmak hastalıktır.Bir süre sonra istesende harcayamazsın parayı:)Ya da eşek gibi çalışıyorum birazda kendimi mutlu edeyim diyeceksin harcayacaksın.
    Geçen dersteyim % faiz hesapları anlatıyorum.Faturaları falan anlattık geldi araç ötv,kdv hesaplarına.18 kişilik sınıfta 3 kişi sıfır araç almış.
    Biri ormancı,diğeri şömine ustası,biride inşaat işçisi.
    Devlet okulu.
    Buunduğum bölgede özel okullar 600-650 tl yani çok uçuk fiyat değil.Çocukların söylediği Araçlar yeni focus dizel,toyota pikap,diğeride ford...ne olduğu tam aklımda değil.Yani alan alıyor ama iş ama zevk.
    Gücü yeten alsın.Kimsenin boykot edeceğide yok.Olan almayana oluyor.
    Piyasadaki hiçbir araç o paranın arabası değil hiçbiri.Bunu tartışmak bile bana saçma geliyor.Ama bu arabaya bu para verilir mi demek çok mantıksız.
    Piyasa bu.2. eldek fiyatlara bakınca bana sıfırlar daha ucuz geliyor.

• Büyük jantla bi şeye benziyor araba bu haliyle bi garip. Önceki Passat'lara göre kasasına bakarak söylüyorum fena olmamış ama fiyatını haketmiyor kesinlikle
  • quote:

Herkes 138'e takılmış ama fiyat listeside böyleydi zaten, sadece alan kişi en mantıksız seçimi yapmış bare highline alsaymış.

Oradaki satış temsilcisiyle konuşma şansım oldu biraz

Yunanistandaki lansmanda 8 ülke temsilcisi içinde bizimkini " en çok passat satılan ülke temsilcisi" diye çağırmışlar adam bayaa övünüyordu
    7-DSG yağlı mı oldu diye sordum o bana baktı ben ona, sonra vazgeçtim
    Adamın anlattığına göre sadece antakya gümüşe 55-60 tane 2015 için sipariş gelmiş hatta daha passat bile bayilere gelmeden birileri gelip al şu kaporayı siparişler gelince benide yazarsın demiş

antakyada durum biraz farklı o 138 bine alan adam muhtemelen gider mercedeste alabilir bmw de(gerçi antakya da mercedes tutulur) çok arkadaşım üst segment araç alacakken gidip passat alıyor niye "abi şimdi ticaret yapıyorum mercedes alsak antakya da dedikodu vs olur" diye

• quote:

Orijinalden alıntı: mc33

Fiyatların artması sadece talebin fazla mı olması? yoksa paramızın değer mi kaybetmesi.
    42000 e 2. el 6000km de araç aldım.bir sene bindim ev alıcam diye 45000 e sattım.Evi alamadım aynı aracı geri alayım dedim 3 ay geçmişti 2. eline.50000 istediler.Alamadım,kendimi aptal gibi hisstettim.

175000 e alınan eve 5 sene sonra 280 istiyorlar.Kirada oturduğum evin yanındaki ev 270 e satılıyordu 5 sene geçti 340 istiyor.
    Çıktığında sıfırı 59000 olan aracı pahalı diye almamıştım.Eşek gibi 63ooo e 2. elini 12000km de iken aldım.Sıfırı 75 olmuştu.
    Para biriktireyim desen piyasaya gelen zamla maaşa gelen zam denk gelmiyor.Sürekli zarardasın.Yetişemiyorsun.
    birader 2013 model yılı olan s60 sıfır otomatik dizel aracı 2014 te bir kaç opsiyonuyla 105 e almıştı.Demiştim ne yapıyorsun başka araca bak.
    Ya hiç kasmayacan , öyle zevkin falan olmayacak.Para tutup ev arsa o işlere gireceksin.Torunların yiyecek parayı.Sende yaşlanınca rahat edecen.(sürekli birikim yapmak hastalıktır.Bir süre sonra istesende harcayamazsın parayı:)Ya da eşek gibi çalışıyorum birazda kendimi mutlu edeyim diyeceksin harcayacaksın.
    Geçen dersteyim % faiz hesapları anlatıyorum.Faturaları falan anlattık geldi araç ötv,kdv hesaplarına.18 kişilik sınıfta 3 kişi sıfır araç almış.
    Devlet okulu.
    Buunduğum bölgede özel okullar 600-650 tl yani çok uçuk fiyat değil.Çocukların söylediği Araçlar yeni focus dizel,toyota pikap,diğeride ford...ne olduğu tam aklımda değil.Yani alan alıyor ama iş ama zevk.
    Piyasadaki hiçbir araç o paranın arabası değil hiçbiri.Bunu tartışmak bile bana saçma geliyor.Ama bu arabaya bu para verilir mi demek çok mantıksız.

Piyasa aynen anlattığınız gibi. Bundan sonra düzelir mi ? Sanmıyorum çünkü yalancı istikrar balonu patladı.

Ya elini acele tutup alacaksın ya da bu konuda kendini kasmayıp şansına düşeni bekleyeceksin.

• Blue_Knight kullanıcısına yanıt
    Tabii buda bir etken. Ama ben hemşehrilerimin ( reyhanlı ) aldığını düşünüyorum. Haberi alan bayiye koşmuş herkes tanıdık v.s

Ticaretin içinde olanlar esnaf olanlar iyi bilir bunu. Parası olsada nazar denen bişey olduğundan premium araçları istemezler.

• vatandaş 20 bin tl. ye oyun bilgisayarı alıyor ona şaşmıyorsunuz da buna niye şaşıyorsunuz :)

http://forum.donanimhaber.com/m_99552318/tm.htm
  • Renault Latitute gibi bir araçla aynı fiyatta olması utanç verici Volkswagen adına.http://www.renault.com.tr/araba/binek/latitude/fiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: mc33

Fiyatların artması sadece talebin fazla mı olması? yoksa paramızın değer mi kaybetmesi.

Devlet okulu.

• Vw'i ne kadar sevmesemde sirf meraktan oturu bugun yeni passati incelemeye gittim.Arac yeni oldugu icin aracin etrafinda bir insan kalabaligi vardi bu anlasilirdi fakat epey bekledikten sonra tam araca binecekken yasi 40 45 araliginda olan kel sisko varlik,sanki ilk binene 2.0 tdi highline hediye etceklermis edasiyla kalitesizce kostura kostura arabaya atlayip benden once arabaya bindinginde, sag koltuga montunu ve esyalarini,arkaya karisini cocuklarini yerlestirdiginda ve sonrasinda bekledigimi gordugu halde 15 dk arabadan inmeyip tum vitesleri teker teker kombinasyon show yaparak denediginde,satilmis arabanin sanziman katili oldugunda anladimki,bu insanlara vw preminyumdur sabit fikri yerine baska hangi gercek disi yargiyi verirsen kosulsuz sartsiz ve suzgecsiz kabul ederler.koyunluguna biraz yolunmaya karsi direnclik serpistirirsen,bir dozda herkes gibi olma asisi verirsen, bu insanlar variyla yoguyla dusunmeden ve karsilastirmadan senin ve urununun askerleri olurlar. tebrikler d sinifini 150 binlere kadar cikarip bu insanlari kapisinda kole eden firmalara.cunku bu insanlar bunu hakediyor bugun bunu gordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cetiner19 kullanıcısına yanıt
    Rakibi yok çünkü, bu fiyata, bu ebatlarda, bu donanımlarda, bu servis ağında alternatifi yok. Vw'ni fazla sevmesem de bu böyle ve satışları da bunun ispatı.
    Misal 508 kötü araba mı? Ama satışlar ortada değil mi ?

• D sınıfı bir araba 150 bin...

• Viper74 kullanıcısına yanıt
    Vw nin servis ağında ne var ? Çokmu uygun yapıyorlar..yada bakımlar garanti sürecinde bedava mı

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.