Şimdi Ara

Yeni Passat 2.0 TDI 240bg 500Nm Test Sürüşü (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
300
Cevap
2
Favori
12.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tired of waiting

quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Adama "dediğin detaylar anca detaydır" demişsin de adam soğutmalı torpido gözünden bahsetmemiş.

Passat'ın size göre en büyük kozu olan bu 240 beygirlik motorunun pratikte daha güçsüz olan 3 Serisi'nin gerisinde kaldığını belirtmiş.

Trafikte envai çeşit motora sahip 3 Serisi varken neden sadece 1.6 dizel Passat satıldığını düşündün mü? Ha evet evet premium şakşakçılığı doğru.

bmw 320 serisinde 1.6 dizel var mi ?

olmayan motorlarla karsilastirma yapmaya devam edin

hll knk

adam ayni passat ile ayni bmw arasinda 100 bin lira fark oldugunu idrak edemiyor

passata 200 bin pahali ayni versiyon m 320d ye 300 o pahali degil

hll knk

passatın 200 bin ettiği piyasada 3 serisi milyon etse zoruma gitmez.

• A4'e 260bin vereceksin bu performansı da alamayacaksın ne demektir ? a4'e kim veriyormuş 260bin passata 203 bin kim veriyormuş ? türkiye çapında kaç tane satacaklarını düşünüyorlarda bu kadar iddialı cümleler kuruyor bunlar. zaten aşırı itici biri şu sunan adam carviserı bile izlerken daha uzun izleyebiliyorum ki onda bile yapmacıklıktan ölecek diye 1-2 dkk en fazla tahammül edip kapatıyorum.

Kapı değişmiş kaput değişmişmiş bu muhabbetleri kendini halka otomobil konusunda bilgi verecek diye tanımlayan adamın yapmaması gerek en azından. Bir araba tek kapıdan hasar almış şaşede hasar yok kapıyı orjinaliyle değiştiriyorlar eğme bükme ısıtma çekiçleme yok mis gibi 0 kapı işte noldu ? araba yol mu tutmuyor ? gaza basınca fren yapmaya mı başlamış ? saçma sapan aptal saptal yorumlar bunlar, çakal galericilerin(ki hala hemen hemen hepsi çakal) zamanında o arabanın burası şöyle orası böyle diye fiyat kırmak için uydurduğu tonla bahaneler. Bizim milletin boş gereksiz erkek egosu da işin içine girince gele gele bu piyasaya geldik işte böyle kafadaki adamların sunmasıyla bu halkda bir halt sanıyor her videoda konuşanı. Boyasız(ama boya kalmamış üzerinde) ae101 kasa corolla 30 kağıt eder hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Orijinalden alıntı: trust06

Yine klasik premium şakşakçıların boş lafları.

Tek tek dönenmeyeceğim kusura bakmayın.

Daha konforlu diyorum aksini ispat edemiyorsunuz konuyu başka yere çekiyorsunuz.

Yaşama alanı daha fazla diyorum konuşamıyorsunuz.

Daha ucuz diyorum laf edemiyorsunuz.

Daha performanslı diyorum susuyorsunuz.

Siz kendi kendinize gelin güvey olmaya devam edin en iyisi.

Ama Gönüllerin şampiyonu 3 20 d , bravo şak şak şak büyüksün

soru basit
    passat daha genis ondan bmw den daha konforlu bmw alacagima ust segment passat alirim dsgli passat bmwden iyidir.
    bunun konusunu acabiliyor musun,cesaretin varsa buyur forumda tartismasini yap,ankette eklettir yoneticilere,gorelim kim kimin saksakcisiymis.
    tek yorumda atmayacagim soz;)

Boş soru sormuşsun böyle sorarsan konu kilitlenir bir kere...

Passat, 3 ten üst segment demedim, bir kere bu 1.

Passatın 1.6 sı ile BMW 3.20 d yi karşılaştırmıyorum 240 hp sini karşılaştırıyorum bu 2.

Konuyu "Passat 240 hp, BMW 320 d x drive dan daha seri, daha atak, daha konforlu hem de daha ucuz, almayı düşünüyorum" diye açsaydım daha güzel olurdu.

Ama buraya niye açayım? Bir sürü anti gözlüklü anti vw tayfası ve premium şakşakçısı varken?

Sadece at gözlüklerinizi çıkarın artık demiştim ama siz aynı tas aynı Hamam devam edin bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

quote:

Orijinalden alıntı: tired of waiting

quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Adama "dediğin detaylar anca detaydır" demişsin de adam soğutmalı torpido gözünden bahsetmemiş.

Passat'ın size göre en büyük kozu olan bu 240 beygirlik motorunun pratikte daha güçsüz olan 3 Serisi'nin gerisinde kaldığını belirtmiş.

Trafikte envai çeşit motora sahip 3 Serisi varken neden sadece 1.6 dizel Passat satıldığını düşündün mü? Ha evet evet premium şakşakçılığı doğru.

bmw 320 serisinde 1.6 dizel var mi ?

olmayan motorlarla karsilastirma yapmaya devam edin

hll knk

adam ayni passat ile ayni bmw arasinda 100 bin lira fark oldugunu idrak edemiyor

passata 200 bin pahali ayni versiyon m 320d ye 300 o pahali degil

hll knk

passatın 200 bin ettiği piyasada 3 serisi milyon etse zoruma gitmez.

Hah ben de bunu diyordum az bile demişsin gerçekten
    3 serisi ulaşılmaz bir fiyat olmalı ki değeri bilinsin.
    Müstehaktır bize.

• quote:

Konuyu "Passat 240 hp, BMW 320 d x drive dan daha seri, daha atak, daha konforlu hem de daha ucuz, almayı düşünüyorum" diye açsaydım daha güzel olurdu.

Şöyle açalım konuyu:
    "Passat 240 hp, BMW 320 d x drive dan daha seri, daha atak, daha geniş olduğu için konforlu hem de daha ucuz daha iyi bir otomobil.ondan daha üstündür.
    diyebilecek cesaretiniz var mı?
    Lafı eveleyip gelevelemeyin yok almayı düşünüyorum yok falandır filandır.Kullandığınız cümleler bunlar,buyrun açın konuyu.Daha önce birileri a4le s60ı kıyaslayacağını söyleyip audi mi volvo mu diye konu açmış sonra da rezil olmuştu,o hallere düşerseniz herhalde kilitlerler

• Buradaki çok bilen anti vw ve premium şakşakçısı otomobil eksperleri mi değerlendirecek?

Hayatında o kadar paranın yarısını bir arada görmeyen adamın binmeden sürmeden şu şundan üstündür demesi mi belirleyecek?

Asıl önemlisi Burada yazılanlardan farklı bir şey mi çıkacak?

Buradaki yorumlara göre araba alınsa Passat diplerde olurdu, neyse ki almaya gelince parasının kıymetini bilen hesap kitap yapanlar var demek ki.

Usta bak bu kısmı iyi oku: elinde bilgi belge varsa bu karşılaştırma işini yapmış profesyonel kurumlar veya kişiler varsa 2 arabanın karşılaştırılması varsa getir (yerli yabancı kaynak ) işte bunlardan dolayı üstündür de yoksa laf kalabalığı ile vaktimizi harcama günlerce boş yazışıp dururuz.

Ha sen yine de çok istiyorsan aç sen konuyu, anti vw tayfasının da gazını alırsın belki..

3-5 laf atarlar rahatlarlar desarj olurlar.

• 7 DSG var deniyor.
    Burdaki DSG kuru değildir herhalde? 6 ileri ıslak olanı biliyorduk da bu neyin nesidir bilen var mıdır?
  • vdaha dusunceni forumda savunacak gucun yok cesaretin yok ne diye bukadar konustun oyleyse?madem forum premium saksakcisi niye burdasin yillardir,bazatla 3 serisi kapistiran vag forumlarina takilsana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

vdaha dusunceni forumda savunacak gucun yok cesaretin yok ne diye bukadar konustun oyleyse?madem forum premium saksakcisi niye burdasin yillardir,bazatla 3 serisi kapistiran vag forumlarina takilsana

Düşüncemi savunuyorum ya burda, ama bak hala laf kalabalığı yapıyorsun.

Bana 3 ün x drive ın Passat 240 hp den daha iyi olduğunu ispat et.

Yukarıda yazdığım kalemlerde Passat üstün zaten aksini iddia edemiyorsun çünkü teknik detaylar ve fiyat belli.

Ha ispat edemeyeceksen artık yazma da boşuboşuna parmaklarımız yorulmasın.

Not: Antivw tayfasına sor, sana yardımcı olsunlar kaynak falan bulmana....

• lafi eveleyip geveleyerek bir yere varamazsin.madem bazat daha iyi,buyur aslanlar gibi konusunu ac fikrini savun arkadasim.fikrini savunamayan insanin hicbir lafi ciddiye alinmaz.sanzimani arizali olan bir arabayi bmwyle kiyaslaman zaten saksakciligin daniskasi oluyor.seni defalarca fanboyluktan mimlediler bu forumda,daha soyledigin tezin konusunu acacak cesaretin yok,millete premium saksakcisi dedigin foruma cayir cayir mesaj atiyorsun,halende laf yetistiriyorsun.
    dogru soyle bu isten para flan kazanmiyorsun degilmi baskasi olsa coktan birakirdi bu forumu ;)

• quote:

lafi eveleyip geveleyerek bir yere varamazsin.madem bazat daha iyi,buyur aslanlar gibi konusunu ac fikrini savun arkadasim.fikrini savunamayan insanin hicbir lafi ciddiye alinmaz.sanzimani arizali olan bir arabayi bmwyle kiyaslaman zaten saksakciligin daniskasi oluyor.seni defalarca fanboyluktan mimlediler bu forumda,daha soyledigin tezin konusunu acacak cesaretin yok,millete premium saksakcisi dedigin foruma cayir cayir mesaj atiyorsun,halende laf yetistiriyorsun.
    dogru soyle bu isten para flan kazanmiyorsun degilmi baskasi olsa coktan birakirdi bu forumu ;)

Sen Önce okumayı öğren, yine de anlar mısın anlamaz mısın bilmem.

1. Burada savunuyorum zaten, buradaki bilgisi olmayan ön yargılı at gözlüklü kişiler için konu açmam, sen dahil çünkü değmez yazdıklarıma yazacaklarıma
    2. Arızalı araba diyerek zaten vw düşmanı olduğunu baştan belli ediyorsun bu da senin at gözlüğükleri taktığını gösterir.
    3. Ben burada savunurken sen savunamıyorsun çünkü elinde bir cacık yok, hayır çok ısrar ediyorsan teknik verileri paylaşayım ama rezil olacaksın

4.senden başka kimse kalmadı boşu boşuna mesaj atıp konuyu kirleten, bu da senin bmw fanitikliğinden geliyor demek ki.

Son kez söylüyorum paylaşabilecek Bilgin varsa paylaş ispat et öğrenelim yoksa atıp tutmaktan vazgeç.

Bana laf atacağına biraz araştır da bilmediğimiz varsa bilelim.

• dsg arizali bir sanziman ureticiside bunu soyluyor itirazinmi var
    soylediklerin hep ayni seylr,basina gelecegi bldigin icin konuyu acamiyorsun olay bu.fanboysun,dibine kadar hemde.
    bak istersen konuyu ben acayim,orda senin bu dusuncelerini direk soyleyeyim.nickinide vereyim,bende o cesaret var sen ne diyosun;)

• Abi hayatınızda binmediğiniz iki arabayı nasıl böyle ölümüne savunabiliyorsunuz ve karşılaştırabiliyorsunuz şaştım kaldım yav

• quote:

dsg arizali bir sanziman ureticiside bunu soyluyor itirazinmi var
    soylediklerin hep ayni seylr,basina gelecegi bldigin icin konuyu acamiyorsun olay bu.fanboysun,dibine kadar hemde.
    bak istersen konuyu ben acayim,orda senin bu dusuncelerini direk soyleyeyim.nickinide vereyim,bende o cesaret var sen ne diyosun;)

Üreticisi dsg arızalı nerede söylemiş kim demiş ne zaman demiş kaynak göster be arkadaş hala laf kalabalığı...

İstiyorsan Konu aç ne yazıyorsan yaz ...
    İSPATLAYAMADIKTAN sonra anca boş boş yazarsın böyle...

Dolu bir şey yazamıyorsan da konuyu kirletme...

Bir şeyler yazarak konuyu gündemde tutuyorsun bak milletin alacağı da yoksa sayende alacaklar bu arabayı..

• quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

Abi hayatınızda binmediğiniz iki arabayı nasıl böyle ölümüne savunabiliyorsunuz ve karşılaştırabiliyorsunuz şaştım kaldım yav

şaşacak bir şey yok,burda bangır bangır passat 3 serisinden iyi diye bağırıyor,varsa cesareti buyursun konusunu açsın diyorum,foruma premium şakşakçısı diyor.madem premium şakşakçısı foruma niye bangır bangır mesaj atıyorsun o zaman?Bunu defalarca etiketlediler vw fanboyluğuyla,daha savunduğu düşüncenin konusunu açacak cesareti yok.3 serisi nere passat nere yav.Adam audiyi sürüyor bmw nin karşısına düşün Vag yani bu passatı üreten firma,bu da burada gelmiş yok benim boyum uzun konfor benim için büyüklüktür bilmemne deyip arabayı neredeyse E segmenti diye kakacak milleteYine söylüyorum hodri meydan,eğer passat 2.0 240hp bmw 3 serisinden iyiyse açsın konusunu.AÇAMAZ.bir satır bile yazamaz.Biliyor çünkü ondan sonra ne muamele göreceğini.Eğer bu konuyu açsın ilk mesaja harbi delikanlıymışsın seni tebrik ederim yazacağım,başka da yorum atmayacağım.ama YAZAMAZ.

• quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

Abi hayatınızda binmediğiniz iki arabayı nasıl böyle ölümüne savunabiliyorsunuz ve karşılaştırabiliyorsunuz şaştım kaldım yav

Ne diyorum zaten?

Karşılaştırma işini profesyonellerce yapan kurum veya kişilerce yapılması lazım diyorum.

Adam bana hala konu aç diyor..

Kapiş???

• quote:

Üreticisi dsg arızalı nerede söylemiş kim demiş ne zaman demiş kaynak göster be arkadaş hala laf kalabalığı...

A VW spokesman has commented on 8 May 2013, saying that the “hot and humid climate mixed with the traffic chaos makes the DSG incompatible” while not revealing the problem that would occur. VW further says that the DSG gearbox would need a fair amount of “cooling by the wind” to work efficiently.
    Volkswagenin dsg hakkındaki mayıs 2013 tarihli açıklaması.Eğer ingilizcen yoksa çevireyim.Alenen şanzımanın sorunlu olduğunun itirafıdır.Var mı üstüne koyacak sorunsuz olduğuna dair resmi belgen?
    Konuyu şu şekilde açacağım:
    Forumdaki bir arkadaşımız Passat'ın 2.0 dsg 240 hp lik tdi motorlu versiyonu bmw nin 2.0d xdrive modelinden daha üstündür demektedir.Sizce bu araç bmw 3 serisinin x drive 2.0d modelinden üstün müdür?Arkadaşımız söylediklerine dayanak olarak şunu göstermektedir:
    Benim için genişlik konfordur,passat daha geniş ondan daha konforlu,3 serisinin premium olmasının önemi yok Segmentler de boyut ile belli olur, boyutlar arttıkça segmenti de artış gösterir.

Demektedir.Siz bu arkadaşın yorumuyla alakalı ne düşünüyorsunuz?Benim açımdan 3 serisi her versiyonuyla passatın içinden geçecek bir araç.Ama arkadaş farklı düşünmekte.Arkadaşımızı da konuya davet ediyorum düşüncesini savunsun.Ve altına nickini koyup seni haberdar edeceğim.Var mı cesaretin?

• quote:

Karşılaştırma işini profesyonellerce yapan kurum veya kişilerce yapılması lazım diyorum.

Sen profesyoneller karşılaştırma yapsın demiyorsun,Auto bild gibi vag yayın organları superble E serisini falan kıyasladılar ya,aklınca onları profesyonel zannediyorsun
    EE ne diyorsun açayım mı konuyu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 8 Ocak 2016; 13:23:41 >
  • Bu konu hala var mı yav. Hala ölümüne savunuyor musunuz şu passatı.

Bmw = audi.

Vw nin premium markası audi dir. Mercedes bmw ile yarısabilecek marka audi dir. Vw degil.

Üreticisinden daha iyi biliyorsunuz herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Bu konu hala var mı yav. Hala ölümüne savunuyor musunuz şu passatı.

Bmw = audi.

Vw nin premium markası audi dir. Mercedes bmw ile yarısabilecek marka audi dir. Vw degil.

Üreticisinden daha iyi biliyorsunuz herhalde.

kaç gündür aç konusunu diyorum,açamam bu forum premium şakşakçısı diyor.neden o zaman bu forumdasın diyorum,gık yok.Kimin kimin şakşakçısı olduğu ortada da,itiraf edemiyor işte.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.