Şimdi Ara

YENİ OPEL CORSA 2015 - ANA KONU (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.167
Cevap
37
Favori
201.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Slm arkadaşlar 2015 1.4 auto benzinli aracım 29 bin km oldu 30 bin bakımı için izmir opel egem 900 TL fiyat verdi sizce çokmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • scor kullanıcısına yanıt
    Yok artık daha neler. Çok mu kelime mi hocam. 15k bakımını 500 küsüre yaptırmıştım. 30k bakımına o kadar para abartı bence. Basit bi B sınıfı benzinli araç için uçuk paralar bence. Senelerde Avensis'e bakımlar yaptırdık 500 lirayı geçmedi hiçbir zaman. İyice saçmalamaya başladılar. 900 e falan yaptıracaksak gider dışarda yaptırırım. zaten garantisi de bitiyor 2. sene sonunda.
  • Telefondaki şarkıları araçda nasıl dinleyebilirz

Aracım 1.4 enjoy

• Canuz C kullanıcısına yanıt
    Telefonu Bluetooth ile araca bağladıktan sonra media tuşuna basarak cd-radyo-telefon-usb arasında geçiş yaparak telefona gelin ve ardından media oynatıcınızdan şarkıyı açın. Aynı işlemi telefonu usb ile bağlayarak da yapabilirsiniz.
  • 2. Yıl bakımını dısarıda yaptırmayı düşünüyorum. Servis bir halta yaramıyor zaten. Garanti de biteceği için fazla para vermeye gerek yok.

• 2016 model otomatik corsa enjoy 8000 km aracim var sifir aldim.yanliz aracta 3gundur durmaya yakin frene bastigimda motorda titremw oluyor dur kalk yaptgmda titreme oluyor kalkislarda.boyle birseyle karsilasan var mi tedirgin oldum

• dirty_harry D kullanıcısına yanıt
    Bende de 2015 corsa 1.4 essentia otomatik araç var. 22k oldu. Çok çok nadir titreme oluyor oda araç dururken frene hafif basıp durma işlemi çok uzadığı zaman oluyor. O ara bi kararsızlık oluyor şanzımanda. Bu olay 2 yada 3 defa başıma geldi. Çok nadir görüldü benim aracımda. Kalkışta bi titreme sorunu ile karşılaşmadım henüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çift diplomalı -- 17 Haziran 2017; 11:32:28 >
  • PIERzig kullanıcısına yanıt
    lpg montajını yapan kişi bu durumu lpg beyni üzerinden ayarlıyor. misalen diyor ki 4000 devirde benzin de atmaya başla lpg yanında. 5000 devirden sonra sadece benzin kullan lpg yi kes gibi. tamamen tercih meselesi.
  • çift diplomalı Ç kullanıcısına yanıt
    Valla hocam benimde bakım zamanı geldi Ankaradaki servislerde 950 - 975 arası fiyat verdiler 2. bakım için.garanti yıl sonu bitiyor bitince bir daha servise gitmem sanırım
  • kanoxoz K kullanıcısına yanıt
    Ciddi olamazsınız hocam. Geçen sene Ankara ve Eskişehir'deki yerler 15k bakımının fiyatını 680 liradan açmışlardı. Aracı aldığım şehirden 150-160 lira daha uyguna yaptırdım. Aracı aldığımız bayi baya uygun veriyor fiyatı. Aracı aldığınız bayi mi 975 lira fiyat verdi?

• Ben yağını filtrelerini dışarıdan aldım. Hatta bujileri ve balatayı da aldım yan sanayi. Ustaya gitti güzelce gözümüzün önünde değiştirirdik hepsini. Çok da güzel oldu. İşçilik dahil 380 lira param gitti. Serviste balata değişimi hariç 950 lira istendi. Balatalar da değişse 1500 ü bulurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raiser34 -- 22 Haziran 2017; 11:8:59 >
  • çift diplomalı Ç kullanıcısına yanıt
    Hocam araba istanbuldan alınmış ben 2. sahibiyim Ankara opal ve opan'ı aradım 2side aynı fiyatı verdi. 1-2 servis daha var arıyacağım ama fiyatın çok değişeceğini sanmıyorum.

Arkadaşımda da corsa var d kasa geçen sene 500 tl civarı yaptırdım dedi bakımları bende servise bu konuyu ilettim motor aynı parça aynı kasasına göremi fiyat veriyorsunuz parçalara dedim. Geçen sene Euro 3 liraydı bu sene 4 lira beyefendi dediler. :)

Renaultumu özledim valla fıstık gibi özel servisimde vardı veriyordum 280 liramı fıstık gibi bakım yapılıyordu arabama.

Balatalar değişirse bu fiyat dahada artabilirmiş bu arada öyle dedi telefondaki paşa.

Not : Reis Opel 980 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanoxoz -- 22 Haziran 2017; 11:18:47 >
    30k bakımı aralık ayında gelecek bakalım kaç söyleyecek Özkaymak servisi. Euro muhabbeti aşırı saçma bakım yaptırırken 3.6 falandı şimdi 3.9 servislerde mecburuz diye iyice işin tadını kaçırdılar. Dizelin bakımı 1500 tl falan sanırım bu durumda.

• Garantisi bitiyor nasıl olsa vermeyin arkadaşlar aracınızı servise. Toyota da bile böyle rakamlar çıkmıyor fahiş fiyatlarla istiyorlar. Ben kesinlikle götürmek servise yılda bir bakım yaptırıyorum ben km'yi dolduramiyorum onu da sanayide opelcilerden birine yaptırırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bende 2000 model passat vardı.O dediğiniz şeyi 320 bin km de yapmaya başlamıştı.Baktırın bence hatırlıyorumda ışıkta durmak istemiyodum hemen n ye alıyodum bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

2. Yıl bakımını dısarıda yaptırmayı düşünüyorum. Servis bir halta yaramıyor zaten. Garanti de biteceği için fazla para vermeye gerek yok.

Aynen hocam rezalet işçilik ve aşırı pahalı.Benimde kaput çubuğunun sabitleme aparatını kırmışlardı.Ayrıca borulardan biri tam oturmamıştı.Başta öyle olduğunu söylediler ben deyince düzelttiler.Ampul patladı garanti dışı dediler.Sanayideon numara ustalar var.Yarı fiyata gözümün önünde yaptırcam bi dahaki bakımı
  • Beyler fren balatami değiştireceğim sizlerden oneri bekliyorum aracın garantisi olduğu için serviste mi değiştirmeliyim yoksa kendim alıp herhangi bir ustaya mi taktirayim? Maddi acıdan bide bakarsak ne kadara mal olur bana

• Arkadaşlar 13 aydır sahip olduğum aracımla ilk uzun yolculuğumuzu taamladik. Aydın'dan yola çıkıp Burdur bucak üzerinden Antalya ve aynı rota üzerinden Aydın'a geri döndük. Araçta 3 yetiskin bir bebek ve full dolu bagaj vardı (270 kg bireylerin kg'su ve de ortalama 40 kg bagaj)

Araç 1.2 enjoy benzinli manuel.

Ortalama 1100 km yol yaptım klima full açıktı toplamda 300 TL benzin yaktı yol bilgisayarı verisine göre ortalama tüketim 5.7

Araç yola çıkarken 1600 kmdeydi geldiğimizde ise 2700 kusurda. Sizce tüketim değeri nasıl?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 motora göree ıyi benimde aracım aynısı benimde o civarlarda yakmisti gelirken gece geldim klima çok açık değildi o halde biraz daha az yaktı antalya isparta yollarında antalyaya g giderken rampalarda bayılıyor araba tek sıkıntısı o

• zenmavi Z kullanıcısına yanıt
    İnanın ilk defa böylesine yüklü bir araçta böylesine makul bir kullanım görüyorum. Araç hiç yakmamış resmen. Yazdıklarınıza bakılırsa fabrika verilerinden bile az yakmışsınız. 310kg ağırlık, klima ful açık. gerçekten inanılmaz az bir tüketim hemde 1.2 için.
    Benim 1.4 At aracım var 100TLye İstanbulda inanın o kadar fazla yakıyorki bıktım arık LPG taktırdım. 100KMde 5,6 litrenin altına düşemedim. :-(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayhanpulurbey -- 29 Haziran 2017; 15:4:55 >
  • 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.