Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir - 17 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şöyle demek istedim seat leon 1.4 140 fr modelinin 0–100 ü 8.2 saniye. Ara hızlanmaları ve yakıt tüketimi ise pratikte gayet başarılı. Yani aktarma ve ağırlık başarılı.

Güncel astra şahane bir otomobil olmasına karşın, aktarması zayıf ve kasası ağır olduğundan çok yakıyor. Bir diğer deyişle hantal.

Eğer diyorum yeni astra, platform konusunda leon kadar başarılı olursa, 1.6 cdti ve 1.4 turbo motorlar yıkım olur, yanında yatmalık olur yani. Düşünsenize 0–100 ü 9.5 saniyeye yakın ara hızlanmaları çok başarılı, tork grafiği çok başarılı, sınıfının en yakışıklılarından olan ve pratikte bile şehir içi 6 litreyi geçmeyen 1.6 cdti astrayı. Aman diyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

Şöyle demek istedim seat leon 1.4 140 fr modelinin 0–100 ü 8.2 saniye. Ara hızlanmaları ve yakıt tüketimi ise pratikte gayet başarılı. Yani aktarma ve ağırlık başarılı.

Güncel astra şahane bir otomobil olmasına karşın, aktarması zayıf ve kasası ağır olduğundan çok yakıyor. Bir diğer deyişle hantal.

Eğer diyorum yeni astra, platform konusunda leon kadar başarılı olursa, 1.6 cdti ve 1.4 turbo motorlar yıkım olur, yanında yatmalık olur yani. Düşünsenize 0–100 ü 9.5 saniyeye yakın ara hızlanmaları çok başarılı, tork grafiği çok başarılı, sınıfının en yakışıklılarından olan ve pratikte bile şehir içi 6 litreyi geçmeyen 1.6 cdti astrayı. Aman diyorum.

adamlar buna çalışıyor zaten

hafiflemiş bir astrada 1.6 cdti 136 hp rakip tanımaz

• Fena değil, tahmin ettiğim gibi tasarımda çizgiler keskinleşmiş. Güzel . . .
  • akifsari A kullanıcısına yanıt
    Rakip tanımaz ifadesi hafif kalır..ezer geçer..bu hali ile bile yarışı burun farkı ile takip ediyor. Ağırlığından ötürü doğan handikaplar yüzünden aktarma fakiri diyenler yeni versiyonların yanında Hint Fakiri gibi kalacaklardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: tartekin

Rakip tanımaz ifadesi hafif kalır..ezer geçer..bu hali ile bile yarışı burun farkı ile takip ediyor. Ağırlığından ötürü doğan handikaplar yüzünden aktarma fakiri diyenler yeni versiyonların yanında Hint Fakiri gibi kalacaklardır

astra gümbür gümbür geliyor

mart 2015 bence tanıtılır
  • değişik ve güzel
  • akifsari A kullanıcısına yanıt
    Aracı almadan önce Astra fanı değildim hatta çok da düşünerek aldım ama satın aldıktan sonra ve de kullandıkça gitgide fanlaştığımı hissetmeye başladığımı itiraf etmeliyim.2015 K kasa dizel otm Cosmo için şimdiden birikim yapmaya başlıyorum
  • resimdekiler gibiyse güncel kasa daha ağır ve güzel duruyor
  • Tam iyi bi tasarım buldu opel derken yine her şeyi batırdılar. Sade ve şık bir araç yapsalar daha iyi olur bana göre bu tasarımlar göz yoruyor japonlardan farkları yok tasarımlarıyla. Sade ve şık bir araç yapsınlar bu sayede araçtaki kalite algısıda yükselir
  • Abi bunlar neden vw nin yolundan gitmiyorlar ki?Golfü görüyoruz o tasarıma rağmen kaç senedir aynı devam ediyor.

Fıstık gibi tasarımı var astranın değiştirme işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_virüs

2015 yılına daha bayağı bi zaman var herhalde yeni astra'ya çift kavrama ve yeni motorlar entegre edilir
    Bu aracın 180 kilo falan hafiflemesi gerekmez mi ? 80 kilo hafifleme az değil mi? umarım çözüm bulurlar yoksa performans olarak yine nal toplayacak

Evet,80 kilo hafifleme ile hala rakiplerinden daha ağır olacak.Yeni 308 140 kilo hafifledi,Astra en az 150 kilo hafiflemeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anthony Hopkins -- 5 Haziran 2014; 15:43:21 >
  • Source kullanıcısına yanıt
    Ne zaman tanıtılacak Yeni Astra? Kesin bir bilgi var mıdır? Sedan versiyonu da aynı anda çıkacak mı? Türkiye'de ne zaman satışa sunulur? Güncel bilgilerimizi paylaşırsak çok sevinirim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

Ne zaman tanıtılacak Yeni Astra? Kesin bir bilgi var mıdır? Sedan versiyonu da aynı anda çıkacak mı? Türkiye'de ne zaman satışa sunulur? Güncel bilgilerimizi paylaşırsak çok sevinirim...

Hocam 2015 sonunda tanıtılması bekleniyor, sedan versiyonu yine daha sonra çıkabilir türkiye'ye de yıl sonu gelecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

Hocam 2015 sonunda tanıtılması bekleniyor, sedan versiyonu yine daha sonra çıkabilir türkiye'ye de yıl sonu gelecektir

İnşallah en geç 2015 sonuna kadar araç değişikliği planım var. Sedanı daha geç çıkacaksa güncel j kasa sedana yöneleceğim. Hayırlısı bakalım bekleyip görelim. Bilgi için teşekkürler

•  Yeni Opel Astra K (ANA KONU)
  • İçi insignia ve corsa karışımı gibi. Göstergeleri merak ettim.
  • Dokunmatik ekran ziriltisi yuzunden konsollar tek sekil olmaya basladi. Eger bu kabinle gelecekse buyuk hayal kirikligi olacak.

• Şuan ki Astra'nın ön konsolu daha güzel bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: tartekin

Yeni Megane 4' u hesaba katmazsaniz tabi..Dci 130 Bg- 150,160 Bg'e cikacagi konusuluyor ki Yurt disinda kullanilmaya baslandi bazi modeller de diye biliyorum.....Motor secenekleri arasinda olmasi ihtimal..Ezer gecer demekle degil de, bekleyip gormekle alakasi var bu isin...Tabi hafifletilmis kasa ile beraber...

• Kesin bilgi yok mu arkadaslar hala? 2015 mart gibi Tr'ye gelmesi mumkun mu?vauxhall resmi sitesinde 2015de cikacagi bilgisi var.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.