Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1927. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19251926192719281929
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: snurce

Selamlar tekrardan, Dediğiniz gibi hava şartlarına da bağlı olabilir tabi bu durum, biraz daha takip edeyim bakalım.

Özellikle gazı bırakınca 900 devir civarından aşağı inerken kaputun altında resmen trampet çalıyor 1-2 saniyelik, ama her zaman da değil. Tam hangi koşulda oluyor henüz bulamadım. 3 silindir sesini bende seviyorum da bu ses o değil malesef :/ Servise gitsem o ses orda çıkmıcak kesin, o yüzden sizde de varmı diye sorayım dedim. Cevap için teşekkürler  

Olağan dışı bir ses olduğunu düşünüyorsanız mutlaka servise gösterin tabii ki ancak Murphy kanunları gereği dediğiniz gibi servise götürdüğünüzde muhtemelen o an ses gelmeyecek. Sesi kaydetme imkanınız olursa bahsettiğiniz durumu öyle de görebiliriz.

• sarppy kullanıcısına yanıt

sebebi belli 12 yıllık astra kullanıcısı olarak söylüyorum gm yağ fabrıka çıkışıdır yağı lugı moly ıle değişin ses yuzde 80 duzeyde azalır.

• Lastik değiştirme zamanı geldi artık. 1-2 ay içerisinde almayı düşünüyorum. Asymetric 5 düşünüyorum ama değiştirip memnun olan var mı?

• önermem pek kullandım hem asimetrık 3 hem asımetrık 5 ıkısınıde 10 bın km 5 daha sesli ve hiç bir fark yok aksine 3 hem daha sessiz hemde daha konforluydu.

• Bir anlaşmazlık var herhalde, kaç gündür fiyat listesi ortada yok.
  • Yeni yılda araç muayenesi KDV dahil 342 TL’den 373 TL’ye çıkmış, bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 5 Ocak 2021; 10:48:52 >
  • Değerli arakadaşlar opel astra k araçlarda bazılarında ön kamera sistemi bazılarında radar sensörü olduğu belirtilmiş donanıma göre hangi araçlarda ön kamera sistemi hangi araçlarda radar sensörü kullanılmış bilgilendirirseniz sevinirim.

• erenilter E kullanıcısına yanıt

Şerit takip asistanı, Çarpışma Hafifletici gibi görsellik odaklı sistemler kamera ile çalışır. Bunlar varsa araçta kesinlikle kamera vardır.

ACC(Adaptif cruise control) için de radar gereklidir. Öndeki aracın(varsa) size göre bağıl hızını ve size olan mesafesini sensörler ile sürekli olarak ölçer.

Bu şekilde basit çıkarımlardan araçtaki donanım bilgisi hakkında fikir edinebilirsiniz.

• 2020 araç ilanlarında, marka-model sıralamasında son 5 ayın lideri Volkswagen Passat, Renault Clio, Opel Astra, Renault Megane ile Ford Focus..
    Kaynak:: Milliyet
  • guida kullanıcısına yanıt

Sunroof 8.000 kayme olmuş  Yeni Opel Astra K (ANA KONU) 

sunroof + ön-arka koltuk-direksiyon ısıtma-arka koltuk 2*usb paketi 3.400 liraya almıştım vay vay...

• GILMOUR kullanıcısına yanıt
    Sunroof 2.250 TL’ye almışım sene 2016. 4 senede 4 kat. Arabaya pek zam gelmemiş, extra donanıma gelmiş zam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 5 Ocak 2021; 19:57:40 >
  • 1.5D elegance 353K.. satan bayiiyi ayrı , satın alan vatandaşı ayrı tebrik ederim  Yeni Opel Astra K (ANA KONU) 

• Aracın ara ara titreme yapması, geri vitese taktığımda manuel araba gibi stop etme sorunları vardı.
    Servise götürdüm,
    10.500 tl masraf çıkardılar.

Turbo radyatörü, valf , egsoz emisyon manifoltu değişcek dendi.

Varmı benzeri durumla karşılaşan arkadaşlar?

Araç : 1.4 t 2016 model

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • başka bir yetkili servise de baktırabilirsiniz, aracınız sürekli servis bakımlı ise iyi niyet garantisini zorlayın. benim ne esnafa ne servise güvenim yok. servis uğraşmaz, risk almaz, direkt değişim taraftarı oluyor genelde. Opel yetkili servisleri bazen sorun yaratabiliyor. kendi sattıkları insignia OPCyi tamir edemeyen yetkili servisler var.

• Sabah telefonuma sarı siteden mesaj geldi. Gece 03'de yazmış arkadaş. Neymiş efendim, benim satılık ilanımdaki aracımın aynısı kendisinde varmış 2017 model, 200bin TL'nin aşağısına koymasına rağmen fiyatı arayan soran yokmuş. Suçlusuda benmişim. Çünkü benim gibi fırsatçılar yüzünden piyasa bu hale gelmiş. Benim yüzündenmiş. Bi kere şunu bilmiyor o arkadaş. Benim aracının aynısı kendisinde varmış, yok öyle bir şey. Birebir aynısı yok, sitede de yok, dışarıda da yok. Açıklama bölümünü oku ondan sonra karar ver aynısımı değilmi diye. Benim aracımın fiyatı bu ister 250 koyarım ister 300bin TL koyarım. Kimene.Kimseyi ilgilendirmez. Piyasası daha düşükmüş, banane. Ne yapayım 180bine mi satayım millete mahçup olmamak için. 3 aydır fiyatı değiştirmiyorum, değiştirmeyeceğimde. İsterse sıfır fiyatı sattığım fiyata kadar insin umrumda değil. Alan alır, almayana ne yapayım. Ben daha öncede burda yazdım. Benim paraya ihtiyacım yok, ev alacam diye, borcum var diye aracı satmıyorum. Ben SUV alacağım diye satıyorum. İsterse 1 sene satılmasın umrumda değil. Benim aracımın fiyatı bu arkadaş, bana ne piyasaki araç fiyatlarından. 3 Ayda 9.218 görüntüleme olmuş, 158 favori var, 253 mesaj atılmış. En son gelen fiyat istediğim fiyata yakındı buna rağmen vermedim. 1 lira aşağısına satsam ki satmam hanımla papaz oluruz. Takip ediyor ilanı çünkü. Hanım burayı okumadığı için rahatça yazabilirim. Satılmaması benim için daha iyi, seviyorum arabamı. Aracı satışa koymuşum, koyduktan sonra üzerine o kadar çok masraf ettimki. Salakmıyım ben satışa koyduğum arabaya bunca masraf yapayım. Bana ne alan yapsın der geçerim. Tek bir sıkıntısı, sorunu yok. Daha öncede söyledim benim aracım al satçı kişiye gelmez, kullanmak İçin alacaksın. Bütün mesele bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 9 Ocak 2021; 10:15:30 >

• farukdanis F kullanıcısına yanıt

Bu ürünü geçen hafta alıcı gözle araştırdım ve Android işletim sistemli telefon kullanıcısı olduğum için bana pek de bir artısı olmayacağını gördüm. Cihazı telefon ile kablosuz olarak kullanabilmek için Apple kullanıcısı olmak gerekiyor ki başta da belirttiğim gibi Android işletim sistemli telefon kullanıyorum. Tabletmiş gibi yapılandırıp telefonun internetini paylaşarak kullanalım dersek bu sefer de Yandex için araçtan güç alacak şekilde GPS anten bağlamak ve araçta bunun için uygun bir yer ayarlamak gerekecek. Benim gördüğüm tek artısı araçta istediğimiz gibi video izlemeye imkan sunuyor olması, eğer ihtiyaç video izlemekse tercih edilebilir.

Benim isteğim telefonu kablosuz olarak araca bağlamak olduğu için final hale yaklaşan AAWireless'ı bekliyorum. Android işletim sistemli telefon kullanıp benzer isteği olanlar varsa aşağıdaki linkten ürünü inceleyebilirler, son aşamada ufak tefek sorunlar çıkmıştı ancak şu an hepsi çözülmüş gibi gözüküyor.

https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/updates/all

AAWireless'ın şöyle de güzel bir tanıtım filmi var  Yeni Opel Astra K (ANA KONU)  Ürünün final hali videodakinden daha küçük olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarppy

Bu ürünü geçen hafta alıcı gözle araştırdım ve Android işletim sistemli telefon kullanıcısı olduğum için bana pek de bir artısı olmayacağını gördüm. Cihazı telefon ile kablosuz olarak kullanabilmek için Apple kullanıcısı olmak gerekiyor ki başta da belirttiğim gibi Android işletim sistemli telefon kullanıyorum. Tabletmiş gibi yapılandırıp telefonun internetini paylaşarak kullanalım dersek bu sefer de Yandex için araçtan güç alacak şekilde GPS anten bağlamak ve araçta bunun için uygun bir yer ayarlamak gerekecek. Benim gördüğüm tek artısı araçta istediğimiz gibi video izlemeye imkan sunuyor olması, eğer ihtiyaç video izlemekse tercih edilebilir.

Benim isteğim telefonu kablosuz olarak araca bağlamak olduğu için final hale yaklaşan AAWireless'ı bekliyorum. Android işletim sistemli telefon kullanıp benzer isteği olanlar varsa aşağıdaki linkten ürünü inceleyebilirler, son aşamada ufak tefek sorunlar çıkmıştı ancak şu an hepsi çözülmüş gibi gözüküyor.

https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/updates/all

AAWireless'ın şöyle de güzel bir tanıtım filmi var   Ürünün final hali videodakinden daha küçük olacak.

Hocam bir kaç anlaşılmayan noktayı düzeltelim öncelikle. Bu cihazın sizin iPhone telefon kullanıp kullanmamanızla hiç ilgisi yok.

Bu cihaz; arabanızın CarPlay arayüzünü kullanarak Android arayüzünü aracınızın ekranına yansıtıyor.

Yani aracınızın CarPlay özelliği varsa; sadece bu ürünü aracınızın USB'sine takarsanız ekranınıza android box'un arayüzü yansıyor. Tıpkı bir tablet gibi. Bu noktaya kadar herhangi bir telefona ihtiyacınız yok. Bu noktada daha önce cihaza kayıt ettiğiniz videoları izleyebilir, offline android uygulamalarını sorunsuz çalıştırabilirsiniz.

Siz eğer youtube, netflix vs gibi internet gerektiren uygulamaları kullanmak isterseniz o zaman telefon ve ya taşınabilir modem kullanmanız gerekiyor. Telefon olarak iPhone ya da Android olması farketmez. Sonuçta sadece internetinizi paylaşacaksınız.

Gps anten konusuna gelirsek, araçların bir kısmı kendi üzerinde bulunan GPS anteninin verilerini bu cihaza iletiyor. Örneği; Clio'da ekstra anten takmanıza gerek yok. Bazı araçlarda ise bu durum olmadığından kutunun içinden standart çıkan anteni kullanmanız gerekir. Bu anten ile android box arasında kablosuz haberleşme var. Dolayısıyla bagaja da koyabilirsiniz. Normalde gps anteni sigortadan güç alacak şekilde kablo ile gelse de, kolayca çakmaklıktan güç alacak şekilde dizayn edilebiliyor (internette bir türk ün videosunda gördüm). Dolayısıyla bagajda çakmaklık varsa oraya da takılabilir.

Bunun dışında bu cihazla android veya iPhone telefonunuzun ekranını arabanızın ekranına yansıtma da yapabilirsiniz.

Normalde android auto ekran yansıtmaya izin veren bir arayüz değil. Cihazını rootlamanız gerekir. Bununla alakalı daha önce başka biri için yorumlarımı yazmıştım buraya aktarıyım.

"""Bu konu hakkında bildiklerimi söylemek isterim:

1.Root denilen işlem zaten güvenlik problemleri olan android telefonları tamamen savunmasız bırakır.

2. Root yapmak telefonunuzu garanti dışı bırakır.

3. Root yapıldığında özellikle cihaz dosyaları üzerine yapıldığında google ve samsung güvenlik programları ile algılanarak telefonunuzu kalıcı olarak bazı uygulamalardan engelliyor.

4. Root'u muhtemel çoğu kullanıcı yapamaz ve telefoncuya verir. İmei klonlanması açısından bile böyle bir işlem risktir. Ki daha bir çok riskleri var

5. Rootlu cihazınızdan Netflix, Amazon Prime, Bein connect, Tv Plus gibi programlardan DRM koruması nedeniyle görüntü aktaramazsınız.

6. Netflix için özel bir ayarla görüntüyü aktardığınız zaman ise o cihazda Netflix görüntü kalitesi kalıcı olarak 480p'ye düşmektedir. Aracınız muhtemelen daha iyisini desteklemesine rağmen 480p üzerine çıkmaaycaksıız. Araca bağlı olmasanız bile daha kaliteli izleyemezsiniz.

7. Araç için ayrı bir samsung vs android telefon alıp yukardaki işlemleri yapmak istediğiniz de ise yeni bir hat almanız gerekiyor. Çünkü araca kablosuz bağlandığınız cihaza aynı anda farklı bir telefondan internet paylaşımı yapamıyorsunuz.

8. Bazı araçlarda CarPlay arayüzü olmasına rağmen Android Auto arayüzü desteği yok (Sizin bahsettiğiniz olay için AndroidAuto gerekli). Bu ürün CarPlay arayüzünden bağlantı kuruyor.

Bütün bunlar göz önüne alındığında günlük olarak kullandığınız, bankacılık işlemleri yaptığınız telefonunuzu root'layıp garanti dışı bırakmak, hackerların hedefi haline getirmek ve arabaya bağlamak çok mantıksız.."""

Sizin tek istediğiniz Android telefonunuzu aracınıza kablosuz olarak bağlamaksa o bahsettiğiniz ürünü beklemeniz mantıklı ancak ucuz bir ürün olacağını düşünmüyorum. Şuan piyasada bulunan Kablosuz CarPlay araçları bile vergiler ve kargo dahil olunca 1000 Tl ye yaklaşıyor.

Ancak AAwireless ile ekranda video oynatamazsınız (Youtube, Netflix, iptv vs.). Asıl olarak bu cihazla AAwireless farklı şeyler.

Yine aklınıza takılan şeyler olursa cevaplamaya çalışırım.

Bu arada android tabletin içine Launcher (Nova launcher vb) kullanırsanız daha iyi bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Ek olarak Android auto veya Carplay arayüzüne benzeyen aplikasyonlar androidde mevcuttu. Onları kullanarak hem android auto/carplay hem de video vs izleyebilme keyfini aynı cihazla yaşayabilirsiniz.

• Gerçekten benim de ihtiyacım olan bi ürün.

Hareket esnasında kablo telefon soketinden çıkıyor veya temassızlık yapıyor vs. sonuç olarak bağlantı kopuyor. Durumu düzeltmeye çalışmak da, haliyle sürüş

sırasında  Yeni Opel Astra K (ANA KONU)  dikkat dağınıklığı yaratıyor. Dört gözle piyasaya çıkmasını bekliyorum.

Merak ettiğim konu, KIA bile yeni araçlarında Wireless AA desteği sunuyorken, birçok büyük firmada bile halen bu özelliğin opsiyonel olarak bile sunulmamasının nedeni nedir? Maliyetli mi yoksa çok mu zor bişey  Yeni Opel Astra K (ANA KONU) 

• 
Sayfa: önceki 19251926192719281929
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.