Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1872. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18701871187218731874
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar astra k benzinli gs line aracın şu an fiyatı nedir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam,

2. el 2016 model Astra K 1.4T Manuel şanzıman araç almayı düşünüyorum. 30-35.000 km arasında bakıyordum. Ancak yerli ve yabancı forumlarda oldukça fazla sayıda piston kırma-rektefiye işlemleri ile alakalı şikayetler okudum. Hatta rektefiye olduktan sonra tekrardan problem yaşayanlar da mevcuttu. Bu durum için siz kullanıcıların yorumları nedir? Manuel veya otomatik farkediyor mu bu problem için? Ayrıca belli bir tarihten sonra bu probleme çözüm bulundu mu?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xaero24

Arkadaşlar selam,

2. el 2016 model Astra K 1.4T Manuel şanzıman araç almayı düşünüyorum. 30-35.000 km arasında bakıyordum. Ancak yerli ve yabancı forumlarda oldukça fazla sayıda piston kırma-rektefiye işlemleri ile alakalı şikayetler okudum. Hatta rektefiye olduktan sonra tekrardan problem yaşayanlar da mevcuttu. Bu durum için siz kullanıcıların yorumları nedir? Manuel veya otomatik farkediyor mu bu problem için? Ayrıca belli bir tarihten sonra bu probleme çözüm bulundu mu?

Teşekkürler.
    Merhaba Astra aracım yok ve kullanmadım baştan berlirteyim. astra başlığında bununla ilgi alt başlık açmıslar, isterseniz bakın;şöyle ki bu problemin Otomatik şanzımanda olduğunu yazmıs arkadaslar.Manuel için bu problemden bahsedilmemiş.

Şunu anlamıyorum, VW için dsg şanzıman kötü diyolar, opel şanzımanı için piston kırılması deniyor, bu kadar para verip bu problemleri yaşayan var mı arkadaslar otomotik aracı olanlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

Merhaba Astra aracım yok ve kullanmadım baştan berlirteyim. astra başlığında bununla ilgi alt başlık açmıslar, isterseniz bakın;şöyle ki bu problemin Otomatik şanzımanda olduğunu yazmıs arkadaslar.Manuel için bu problemden bahsedilmemiş.

Şunu anlamıyorum, VW için dsg şanzıman kötü diyolar, opel şanzımanı için piston kırılması deniyor, bu kadar para verip bu problemleri yaşayan var mı arkadaslar otomotik aracı olanlar?

Alıntıları Göster
    Sorun şanzımanda değil motorda. Şanzımanla alakası yok hepsi kırabiliyor. Astra'nın kullandığı otomatik şanzıman gayet sorunsuz. Yeni çıkarılan yağ ve yapılan yazılım güncellemeleri ile sorunun iyice azaldığı belirtiliyor.

Benim aracım daha 37 binde bir sorun yaşamadım şuanlık. Motor ısınmadan yüklenmemeye, düşük devirde giderken aniden dip gaz yapmamaya dikkat ediyorum ve genelde spor mod açık sürüyorum.

• Arkadaşlar merhaba. 2016 model astra k aracım var. Akü azaldığından dolayı start-stop çalışmamaya başlamıştı. Aküyü rastgele bir akücü'den değiştirdim. 72 amper efb start stop'lu mutlu akü taktırdım. Zaten üzerinden çıkan da orjinal aküsü değildi. Ama aküyü yeni değişmeme rağmen şuan start stop hala çalışmıyor. Acaba bilgisayara bağlatıp tekrar mı tanıtmak gerekiyor? Böyle bir durumla karşılaşanınız var mı acaba?
  • levo90 kullanıcısına yanıt
    Geçen bagaji söktüm. Bendeki 1.4t üzerinde varta yapımı gm etiketli agm 80 amperlik akü mevcut. 72 amper yanlış bir tercih olmuş galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aykutoz -- 11 Mayıs 2020; 12:47:58 >
  • Carplay'de spotify veya youtubedaki muzikleri çalarken albüm fotoğrafı çıkıyor mu? Bir ayarı var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weezer -- 15 Mayıs 2020; 13:53:32 >
  • Beyaz far ampulü takmak isteyen arkadaşlar. Resimlerde gördüğünüz gibi aracımda Philips H7 Diamond Vision ampul takılıdır. Crystal Vision gibi sarımtırak değildir. Halojen ampullerden alabileceğiniz en iyi beyaz ton da budur ve renk sıcaklığı 5000k'dır. Şöyle söyleyeyim Xenon beyazı mavimsidir bu ise daha sıcak beyazdır. Farlardaki beyaz led köşe lambalarıyla renk tonları çok yakındır.

Aydınlatma konusunda birçok yerde orjinal düz sarı ampullerden daha az aydınlattığın hatta yağmurda hiç göstermediği söylenmekte.

Bu durumu size şöyle anlatabilirim:
    Sokak, cadde, otoyol lambaları ve araç farlarımız sarı olduğundan sanki sarı ampul daha güçlü aydınlatıyor gibi hissederiz. Halbuki sarı ve beyaz ampuller aynı watt ve lümene sahiptir. Yani birbirlerinden eksik veya fazlaları yoktur. Yağmurda aydınlatmıyor diyen arkadaşlar ışığın yarısı yağmurun yoğunluğundan kaybolduğu için yine sokak lambaları desteğiyle sarı ışığın daha fazla aydınlattığını düşünmektedir. Sokak lambaları beyaz olan bir sokakta sarı ampuller daha az gösterir beyazlar daha iyi. Aslında bu ampulleri denemeniz gereken yer köy yolları gibi ışığın olmadığı yollar olmalıdır. Bu yollarda 2 farklı renkteki ampullerle yapacağınız denemelerde göreceksiniz ki ikisi de aynı oranda aydınlatıyor. Ben 6 aydır bu farları kullanıyorum ve aydınlatmadığı bir yer görmedim. Hatta uzun farlarım da aynı model H1 tipi diamond vision ve yağmurlu havada uzun yol da yaptım hiçbir fark hissetmedim.

İnterntte resimlerde beyaz ampul aradığınızda karanlık otoparkta farlarını duvara karşı yakıp fotoğrafını çekenleri görebilirsiniz. İşte o fotoğraflar gerçek renk tonunu vermektedir.

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)  Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leonly -- 15 Mayıs 2020; 21:18:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Leonly

Beyaz far ampulü takmak isteyen arkadaşlar. Resimlerde gördüğünüz gibi aracımda Philips H7 Diamond Vision ampul takılıdır. Crystal Vision gibi sarımtırak değildir. Halojen ampullerden alabileceğiniz en iyi beyaz ton da budur ve renk sıcaklığı 5000k'dır. Şöyle söyleyeyim Xenon beyazı mavimsidir bu ise daha sıcak beyazdır. Farlardaki beyaz led köşe lambalarıyla renk tonları çok yakındır.

Aydınlatma konusunda birçok yerde orjinal düz sarı ampullerden daha az aydınlattığın hatta yağmurda hiç göstermediği söylenmekte.

Bu durumu size şöyle anlatabilirim:
    Sokak, cadde, otoyol lambaları ve araç farlarımız sarı olduğundan sanki sarı ampul daha güçlü aydınlatıyor gibi hissederiz. Halbuki sarı ve beyaz ampuller aynı watt ve lümene sahiptir. Yani birbirlerinden eksik veya fazlaları yoktur. Yağmurda aydınlatmıyor diyen arkadaşlar ışığın yarısı yağmurun yoğunluğundan kaybolduğu için yine sokak lambaları desteğiyle sarı ışığın daha fazla aydınlattığını düşünmektedir. Sokak lambaları beyaz olan bir sokakta sarı ampuller daha az gösterir beyazlar daha iyi. Aslında bu ampulleri denemeniz gereken yer köy yolları gibi ışığın olmadığı yollar olmalıdır. Bu yollarda 2 farklı renkteki ampullerle yapacağınız denemelerde göreceksiniz ki ikisi de aynı oranda aydınlatıyor. Ben 6 aydır bu farları kullanıyorum ve aydınlatmadığı bir yer görmedim. Hatta uzun farlarım da aynı model H1 tipi diamond vision ve yağmurlu havada uzun yol da yaptım hiçbir fark hissetmedim.

İnterntte resimlerde beyaz ampul aradığınızda karanlık otoparkta farlarını duvara karşı yakıp fotoğrafını çekenleri görebilirsiniz. İşte o fotoğraflar gerçek renk tonunu vermektedir.

2 senedir aynı ürünü kullanıyorum. F/p ürünü bence. Ama tabi led matrix yada xenon kit gibi çok güçlü aydınlatması yok :(

• Arkadaşlar İstanbul Anadolu yakasında multimedya sistemini update ettirebileceğim ve seyir halinde video izlemeyi açtırabileceğim tavsiye edeceğiniz bir yer var mı?
  • astra daha ne kadar güzelleşebişir dedikçe daha iyisini yapıyolar tasarım harika olmuş
  • Merhaba Arkadaşlar

2016 model opel astra 1.6 dizel 135bg gücündeki arabadan satın almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar önerir misiniz? Bazı yerlerde zincir problemi yaşandığını söylediler. Sizlerden böyle bir sorun yaşayan var mı? Kullananlardan yakıt kullanım verilerinizi öğrenebilir miyim?
  • astra k aşırı sportif bir görünüm kanzanmış ve özelliklerini de baya yenilemişler çok başarılı buldum almak nasip olur inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: jenqdodo

Merhaba Arkadaşlar

2016 model opel astra 1.6 dizel 135bg gücündeki arabadan satın almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar önerir misiniz? Bazı yerlerde zincir problemi yaşandığını söylediler. Sizlerden böyle bir sorun yaşayan var mı? Kullananlardan yakıt kullanım verilerinizi öğrenebilir miyim?
    Merhaba

3 senedir kullanıyorum 0 km olarak aldım. Zincir problemi dediğiniz ne oluyor ? Mekanik olarak bir problem yaşamadım. Sadece sağ far garantiden değişti.

Yakıt tüketimi şuan şehir içi trafikte 6.0 (Klima kapalı ) Şehir dışı 5.0 civarı geziyorum. Otoban'da da 130'u geçmem. En son denizli'ye gitmiştim şubat ayında 4.6 litre yakmışım. Motor gücü, torku vs gayet yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GöKHaN 35 -- 21 Mayıs 2020; 19:57:14 >

• Arkadaşlar benim aracım 2016 model. Öndeki ızgaraya özellikle tam ordadan,opel logosu olan yerden , bastırınca baya bi esneme oluyor ızgarada. Acaba herkesin mi böyle? Yoksa fark etmeden çarptılar mı bi yerde benimkine?

• sb_turan kullanıcısına yanıt
    Esneme bizim araçta da var.

• biz ailecek astra h kullanıyoruz şimdi yeni astra k'yı görünce değiştirmeyi düşündük çok iyi olmuş :)
  • Arkadaşlar bu exelence de olan vites etrafındaki deri kısmı dışarda yapabilirler mi yoksa emanet gibi mi durur sizce koltukları kaplatırken onada bi baktırayım diyorum

• Aracıma alcantra-deri görseldeki gibi Döşeme yaptırıcam ikinci resimdeki yeni astra K koltukları ortasındaki dikiş ayrıntıları vs araca ayrı bir sportiflik katmış sizce alcantraya o dikişlerden yaptırılır mı böyle durur mu yoksa resimdeki gibi sade mi olsun
     Yeni Opel Astra K (ANA KONU)
     Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

• Leonly kullanıcısına yanıt
    Ben de ilgili islemi yapabilecegim bir yer ariyorum.

• 
Sayfa: önceki 18701871187218731874
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.