Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1870. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18681869187018711872
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar makyajlı astra için konuşuyorum.

1.4 t, 145 ps, cvt sanziman.

1.5 dizel, 122 ps, eat 9 sanziman.

Önerir misiniz yoksa golf mu alayım sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şagop kullanıcısına yanıt
    Makyajlı kasa 9 ileri tam otomatik aldım. 2 hafta oluyor alalı.
    İsim dolayısı ile ve Corona muhabbetine çok binemedim arabaya bindigim kadar söyleyeyim.

1.5 122 bg bir CDTI değil fakat tam bir ekonomi canavarı.

120 km hızı 1800 devirde yapıyor. Anlık tüketimi 2.8-3.0 lt arası.
    140 km hızı 2000 devirde yapıyor. Anlık tüketime bakamadım.

Süspansiyonlar çok sert değil Çukurlardan geçerken gup diye ses geliyor.
    Gs-line paket + sunroof almıştım. Elegance ile aralarında anam babam fark yok.
    140 km hızda yol sesini az şekilde alıyor.
    Araba bir bütün hareket ediyor.

Motor 3 silindir. Beni korkutan noktası bu. Fakat yurt dışında piyasada olan bir motor(almadan önce çok araştırdım)
    9 ileri tam otomatik ise Ford ve GM ortak üretimi bir şanzıman. ABD de f150-f650 lerde kullanılıyor.

Yaklaşık 300 km kullanmısimdir.

300km boyunca memnunum:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Eoudoxias kullanıcısına yanıt
    Makyajsız olan Astra ya göre yalıtım farkı var mı acaba? Birde yeni şanzımanın vites geçişleri nasıl? Dpf sık doluyor mu? Trim sesleri giderilmiş mi?

Dizel motorlar dayanıklı oluyor hocam. 3 silindir de olsa sanmıyorum sıkıntı çıkarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 19 Nisan 2020; 5:20:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

Makyajlı kasa 9 ileri tam otomatik aldım. 2 hafta oluyor alalı.
    İsim dolayısı ile ve Corona muhabbetine çok binemedim arabaya bindigim kadar söyleyeyim.

1.5 122 bg bir CDTI değil fakat tam bir ekonomi canavarı.

120 km hızı 1800 devirde yapıyor. Anlık tüketimi 2.8-3.0 lt arası.
    140 km hızı 2000 devirde yapıyor. Anlık tüketime bakamadım.

Süspansiyonlar çok sert değil Çukurlardan geçerken gup diye ses geliyor.
    Gs-line paket + sunroof almıştım. Elegance ile aralarında anam babam fark yok.
    140 km hızda yol sesini az şekilde alıyor.
    Araba bir bütün hareket ediyor.

Motor 3 silindir. Beni korkutan noktası bu. Fakat yurt dışında piyasada olan bir motor(almadan önce çok araştırdım)
    9 ileri tam otomatik ise Ford ve GM ortak üretimi bir şanzıman. ABD de f150-f650 lerde kullanılıyor.

Yaklaşık 300 km kullanmısimdir.

300km boyunca memnunum:)
    Hocam.dediginiz paket için bana 194 k fiyat teklif edildi. Siz kaça aldınız?

Motor sanziman arastirmissniz, sizce opel buna devam eder mi?

Ayni paraya golf de alabiliyorum sıfır sayilir ama astrada ki bir çok özellik yok onda da. Resmen bosline.

• yusuf24 kullanıcısına yanıt
    Makyajsız astrayi bilmiyorum hocam yalıtım olarak.

Ama makyajlı kasa da motor sesi ve yol sesi az geliyor.

Trim sesi duymadım daha. 300 km olduğu için ne desem yalan olur.

Vites geçişleri üst vitese geçerken hissettirmiyor.
    Alt vitese düşerken kısa bir ileri geri oynama oluyor.

2,3,4,5. Vitesleri seri bir halde atıyor. 6,7,8,9 vitesler uzun.
    Dpf için de bir şey diyemiyorum şu an için.

İlginçtir araba otomatikte de manuel olarak kullanılacaksa da 1. Viteste değil 2.viteste kalkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eoudoxias -- 19 Nisan 2020; 13:42:26 >
  • Şagop kullanıcısına yanıt
    Bende paspas hediye + full mazot 193000tl almıştım.

Motor GM nin motoru. Opel psa grubuna geçti. GM motoru psa'ya vermeyebilir.

Kasa da 2022 de değişecek deniyor. Full psa yapımı astra çıkacaktır.

Bu kasa da GM tarafından yapılan kasa oldu.

Test edin hocam.

Astra gs-line dolu bir araç.
    Golf de golf için gereksiz pahalı bence. Tercih karar sizin

• Merhabalar
    Bu yeni hız gösterge panelini acaba bizim 2017 astra k ya takarlar mı servisinde bilgisi olan var mı

• motor 2.0 cdti 210ps lik motorun ( insignia gsi da var ) 1.5 olarak uyarlanmış hali
    emisyondan ötürü 210ps olan 2.0 174 e düştü makyajlı insignia da

yine insignia ve astra da kullanılan 1.6 cdti 136hp emisyonu karşılamadığında 2.0 dizel yukarıdaki motor 1 silindir azaltılarak 1.5 122ps lik bir motor türetildi
    yani makyajlı insignia ve makyajlı astra K psa ile hiç bir şekilde alakası olmayan son opel araçları diyebiliriz

bende şu an insignia grand sport kullanıyorum 1.6 ctdi 136hp ve 1 yıl kaldı sözleşme
    ve bu motor artık yok
    almanya sitesine baktığımda 1.5 122hp görünüyor insignia da ancak motor seçeneklerinde sadece 6 ileri manuel var
    bir kaç hafta önce 8 ileri otomatik girilmişti bilgilere ancak dün baktım yine yok
    sadece 2.0 da görünüyor otomatik
    2.0 olunca da malum arabaya 100-150 bin arası ekler

bilemiyorum çok memnunum ve insignia dan devam etmek istiyorum ancak 1.5 122 lik motor düşündürmüyor değil

• 2016 1.4T Dynamic otomatik aracımı satıyorum. İzmirdeyim. İlgilenen olursa mesaj atabilir...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaslar aracin head unit'i (R 4.0 IntelliLink) aldigimdan beri ayni (2016). artik Android Auto calismamaya basladi.

bunu guncellettirmek ne kadar tutar? daha once guncelleme yaptiraniniz oldu mu? pisman miyiz? :)
  • Son zamanlarda serviste fren balatası değiştiren oldu mu. Fiyatlar ne durumda acaba
  • Aceba motor sicakligibdan mi oldu. Boyle birsey yasayan oldu mu

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • On kaputun orta bolgesi, nasil olmus olablilr.Botaya benzemiyor.koruyucu filmde var kaputta

• m.olcay kullanıcısına yanıt
    27 Şubat tarihinde Astra k 1.4 excellence ön-arka balata değişimi için Opel Bostancıoğlu’na gittim.
    Yapılan işlem işçilik dahil 1.070 lira tuttu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infestor

arkadaslar aracin head unit'i (R 4.0 IntelliLink) aldigimdan beri ayni (2016). artik Android Auto calismamaya basladi.

bunu guncellettirmek ne kadar tutar? daha once guncelleme yaptiraniniz oldu mu? pisman miyiz? :)
    530 lira çekti aç opel servisi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infestor -- 30 Nisan 2020; 14:57:45 >
  • Infestor kullanıcısına yanıt
    5 liralık kumanda piline işçilik değişimi adı altında 50 lira isteyen servisden beklenen bir fiyat uygulaması.

Ayrıca kendi istekleri doğrultusunda çalışan my opel kartımın yenisiyle değişim ücretini müşterisine fatura eden hizmet anlayışlarını da unutmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GILMOUR

5 liralık kumanda piline işçilik değişimi adı altında 50 lira isteyen servisden beklenen bir fiyat uygulaması.

Ayrıca kendi istekleri doğrultusunda çalışan my opel kartımın yenisiyle değişim ücretini müşterisine fatura eden hizmet anlayışlarını da unutmadım.
    İkili pil zaten 12-13 liraya satılıyor. Değişimide çok basit. Serviste değiştirmek beni yolun demek.
  • GöKHaN 35 kullanıcısına yanıt
    Zamanında yazdığını birebir uyguladım ; servise rutin bakım için işim düşmüştü eve geçtiğimde kumandanın pilinin bittiğine dair bilgilendirildim , 50 lira değişim ücretini duymamla kumanda pilinin tanesini 8 liraya satan yerden pili temin ederek servise gitmem bir oldu.Aldığım yeni pili Opel Değer’de çalışan Gürkan’ın yanında kumandayı ikiye ayırıp takınca “abi senden korkulur” demesi de ayrıca bir ironiydi :)
  • Geçenlerde yaşadığım bir olayı anlatayım. Yol boş, hızlanmak istedim. Devir 3bine geldi ve yükselirken birdenbire araç stop eder gibi gaz kesti. Devir 1’in altına düşer gibi oldu tekrar yükseldi. Boşluğa düştü araç sanki. Hızımda 80. Aradan 15 dakika geçti dedim bir daha yapayım aynı hareketi bastım gaza yine tam ivmelenirken yine gaz yemedi yine 1-2 saniye sonra toparladı kendini. Bu olay 20 gün önce oldu. O günden beri olmuyor. Benzinlemi alakalıdır acaba. 1 ay sonra yıllık bakımı geliyor aracın. Sorunu çözemedim ve anlayamadım.

Bu arada Kasko zamanı geldi aracın. Fiyat aldım 1.850 TL dediler. Dedim araç yatıyor garajda kalsın şimdilik. 10 gün geçti sigortacı aradı indirim geldi fiyat 1.500 TL oldu deyince yaptırdım. Bu arada benim aracın 1.4T raiç bedeli 130bin TL olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 1 Mayıs 2020; 12:8:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 18681869187018711872
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.