Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1808. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18061807180818091810
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: guida

Benim araç 2016 Ağustos çıkışlı. Astra K Dynamic Turbo otomatik. 14.000 km’de bujiler değişmişti. Bende itiraz etmiştim, fakat bujileri bana gösterdiklerinde kömür gibiydi. Hemen dedim değiştirin.
    Hocam yakıtı nedir aracın ? İzmirde yaşıyorum Honda Civic LPG li aracım var 2017 modelde niyeyse Astra bana daha modern geliyor ve performansı daha iyi. Birde bu excellence ile dynamic arasında çok fark varmı ? Mesela Hondada elegance ile exacutive arasında deri koltuk hayalet gösterge multimedya anahtarsız giriş çıkış ve çalıstırma ve en buyuk etken full led farlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuzi_35

Hocam yakıtı nedir aracın ? İzmirde yaşıyorum Honda Civic LPG li aracım var 2017 modelde niyeyse Astra bana daha modern geliyor ve performansı daha iyi. Birde bu excellence ile dynamic arasında çok fark varmı ? Mesela Hondada elegance ile exacutive arasında deri koltuk hayalet gösterge multimedya anahtarsız giriş çıkış ve çalıstırma ve en buyuk etken full led farlar.

Alıntıları Göster
    Benzin, Shell Nitro kullanıyorum arabayı aldığım günden bugüne. Başka marka yakıtın damlası dahi depoya girmedi. Şimdi karşılaştır diyorsun Honda ile Astra’yı. Lafım sana değil, genelleme yapıyorum. Honda Civic’i yapan mühendis yada mühendislerin neyi düşünerek yada neyi hayal ederek bu aracı çıkardılarını anlamak zor. Hangi kesime hitap ediyor bilen varsa banada söylesin. Abartının bir üst tanımı varsa siz söyleyin. Arabanın kasasına söylenecek abartı kelimesi çok iyimser kalır. Nascar’a araç yapacaklardı da şaşırdılar biz kullanıcıların kullanımınamı sundular. Astra bana göre K ile en iyi kasasını çıkardı. Bu kasayı değiştirsinler bundan daha iyi olmayacaktır. Astra her kesime hitap ediyor. Civic Tuning’çi kesimin. Astra Exc ile Dyn arasında en göze çarpan fark ışık paketi. Diğer ufak farklar kafaya takılacak farklar değil. Bana göre Astra K Dynamics.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 6 Nisan 2019; 16:5:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: goxelgokcell

Merhaba arkadaşlar

Astra K 1.4 T Dynamic Otomatik vites kullanıcısıyım. Aracı 2.el olarak aldım. Araç 2016 Mart trafik çıkışlı. Şu anda 21 bin km de. 3. yıl bakımı yapılacak. Yetkili servis 4 buji dahil 1000 tl fiyat verdi. Özel servis ise 4 buji dahil 650 tl fiyat verdi. Asıl sormak istediğim; 21 bin kmde olan 2016 mart çıkışlı bir araç için buji değişimi şart mıdır? Değiştirmesem 1 sonraki bakıma kadar idare eder mi? Çok kararsız kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
    motor yağı filtreler ve bujiler için önerdiğiniz marka modeller nelerdir?
  • quote:

motor yağı filtreler ve bujiler için önerdiğiniz marka modeller nelerdir?

Alıntıları Göster
    Yağ liqui moly veya motul, filtreler mann

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _chimera_ -- 7 Nisan 2019; 9:55:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • garykane kullanıcısına yanıt
    aynı sorun var malesef düzeltilebiliyormu bilmiyorum ama dikkatli bakınca belli oluyor
  • Astra K 1.4 T Otomatik Benzinli için;

Motor Yağı, GM Dexos 1 Gen 2, Liqui Moly Special Tec Dx1 5W30 Dexos1 Gen2, Motul 8100 Eco-lite 5W-30 Dexos 1 Gen 2

Filtrelerde Mann, Gm, Motocar

Buji Gm ve Bosch markalar öneriliyor.

Siz hangilerini öneririsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goxelgokcell -- 8 Nisan 2019; 22:29:46 >
  • Yetkili servise bakıma giderken kendi yağımızı götürebiliyor muyuz?

• Bir de tümsekten veya parke taşlı yollardan geçerken ön taraftan lakır lakur bir sallantı gibi bir ses geliyor, ön takımlar sağlam bu sesin sebebini bilen var mı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizci81

Yetkili servise bakıma giderken kendi yağımızı götürebiliyor muyuz?
    Her servis kabul etmiyor arayıp sormanız gerekir.

• Astra K 1.4 T Otomatik 2016 mart çıkışlı 21 bin km de aracımın bakımı için yaşadığım şehirdeki 3 özel servisten 2si bujilerin 60 bin km de değiştiğini söylüyor. Diğer özel servis ve yetkili servis ise bujilerin değişmesi gerektiğini söylüyor. Sizce kim haklı?
  • Bujıler ılk değişim 30 bın km hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: garykane

Bir de tümsekten veya parke taşlı yollardan geçerken ön taraftan lakır lakur bir sallantı gibi bir ses geliyor, ön takımlar sağlam bu sesin sebebini bilen var mı arkadaşlar?
    Hocam geçmiş olsun arabayı ilk aldığımda benimde aynı sorun vardı daha önceki konularda çokça bahsetmiştim. Sizinde %95 olasılıkla direksiyon kutunuz bozuk benim gibi. Direksiyonu araba hareket etmiyorken rolantide çalışırken hızlıca ve hafifçe sağ sol, sağ sol yapınca tuk tuk diye ses geliyorsa direksiyon kutusudur.
  • scorpıonkıng kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevap için teşekkürler. Dediğinizi denedim ama hiç ses gelmedi, başka bir sebep olabilir mi?
  • Fiyat listesine baktım da artık Astra’da excellence model opsiyonu yok ve 19 model de listeye eklenmemiş.
    Opel Türkiye Astrayı gözden çıkartmış anlaşılan.

• quote:

Astra K 1.4 T Otomatik 2016 mart çıkışlı 21 bin km de aracımın bakımı için yaşadığım şehirdeki 3 özel servisten 2si bujilerin 60 bin km de değiştiğini söylüyor. Diğer özel servis ve yetkili servis ise bujilerin değişmesi gerektiğini söylüyor. Sizce kim haklı?
    Ben gecen ay 15000km bakimda bujileri degistirdim.Bana sorarsaniz erken ancak arabaniza ne kadar iyi bakmanizla ilgili 30000kmye kadar ayni bujilerle devam edebilirsiniz.

• Merhaba,

Ben de ikinci el Astra K dynamic dizel otomatik almayı düşünüyorum. Araç nasıldır yakıt tüketimi vb gibi kısa bilgiler verebilir misiniz.

• milagrofzb M kullanıcısına yanıt
    Bugün sonunda bakım yaptırdım. 

4 LT Motul 8100 Eco-Lite 5W-30 Dexos 1 Gen 2

Wunder marka hava polen yağ filtreleri değişti

350 TL

Bujileri degistirmedim

• gosünüs kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık yüzde 60 ı şehir içi gerisi şehirlerarası toplam tüketimim bu şekilde 1.6 dizel otomatik aracımda.

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

• 
Sayfa: önceki 18061807180818091810
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.