Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
37.149
Cevap
294
Favori
1.853.907
Tıklama
Giriş
    1878 Mesaj
    Sabah arabayı aldım söylene söylene gidiyorum yolda. Sırasımıydı şimdi bu akü probleminin, 1000 TL masraf açacak zamanmı deyip direksiyonu tokatlarken. Işıklarda S&S çalıştı. :) :) Bu araba sınıyor beni. Deneme amaçlı trafiğe girdim 30 dk trafikte dolaştım S&S normal çalışıyor. Neyle sınanıyorum ben böyle.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    4424 Mesaj
    Radyatör suyu olarak normal su koydum biraz. Sıkıntı olur mu sizce? Eğer başka bir şey kullanıyorsanız önerir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Kırmızı renkli soğutma sıvısı hariç başka birşey koymayın demişti bir usta. su oksitlenmeye sebep oluyormuş.

|
    |
    Ragnarok. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar astra k dynamic bir araç bakıyorum. Aracın kısa farı yanmıyor ve arka dış sağ stop lambasında kırık var. Satıcı farı kendisi yaptıracağını söylüyor. Bunlarda led ampul var sanırım. Standart olan modeli nedir fiyat nedir bir link atabilir misiniz? Arka stop içinde ledli ve ledsiz var. Dynamikler ledli ama içi sağlamsa ledsiz stop alıp mı takılıyor yoksa içleri farlı ve ledli olanlardan mı almalı. Stop bana ait. Lambalar yanıyorsa ledsiz mi alınacak yoksa model mi farklı? Tam anlatabildim mi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Yüzbaşı
    363 Mesaj
    2016 dynamik dizel otomatiklerin hepsinde ss lu akü var mı? Anahtarsız çalıştırma olupda ss olmayan modeller de var mı?

Orijinalden alıntı: ANTtuArRi

Arkadaşlar astra k dynamic bir araç bakıyorum. Aracın kısa farı yanmıyor ve arka dış sağ stop lambasında kırık var. Satıcı farı kendisi yaptıracağını söylüyor. Bunlarda led ampul var sanırım. Standart olan modeli nedir fiyat nedir bir link atabilir misiniz? Arka stop içinde ledli ve ledsiz var. Dynamikler ledli ama içi sağlamsa ledsiz stop alıp mı takılıyor yoksa içleri farlı ve ledli olanlardan mı almalı. Stop bana ait. Lambalar yanıyorsa ledsiz mi alınacak yoksa model mi farklı? Tam anlatabildim mi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
    ön farlar mercekli far 1 ay önce falan değiştim sağ ön far komple değişti 1200 civarına geldi orjinal yanlız beyni yoktu eski fardaki beyni söküp yenisine taktık benim sadece dış camı kırıktı

Arka stoplarda sadece enjoy paketlerde ledsiz far var dynamic lerde ledli alman lazım garantiden 1 sene önce değişti sol arka sadece dış taraf 600 civarıydı faturada yazan şimdi ne kadardır bilmiyorum
    İ5 4690K / MSİ Z97 GAMİNG 5 / ASUS ROG STRIX GTX 1070 / 16 GB DDR3 RAM/ / Samsung 840 EVO 120 Gb SSD / / Seagate Barracuda 2 TB HDD / Aerocool Strike-X Xtreme Devil Red Edition / Corsair CX 750M / / MSI Optix MAG241C Monitör / Logitech G710+ / Logitech G930 / Logitech G502/
  • Er
    1 Mesaj

Merhaba mesajınızı gördüm. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Aracımı 1. Yıl bakımına verdim. Sonrasında bir kez park aistanı blokajı hatasını aldım. Şimdilerde ise nerdeyse her çalıştırdığımda veriyor. Servise verdim hatayı bulamıyorlar. Siz ne yaptınız. Sorunu nasıl çözdünüz? Bu konuyla ilgili iletişime geçmek isterim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    chessmania kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Dizel otomatiklerde ss sistemi yoktur. Dizel olarak manuel’de ss vardır

|
    |
    ANTtuArRi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: freieradler

Merhaba mesajınızı gördüm. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Aracımı 1. Yıl bakımına verdim. Sonrasında bir kez park aistanı blokajı hatasını aldım. Şimdilerde ise nerdeyse her çalıştırdığımda veriyor. Servise verdim hatayı bulamıyorlar. Siz ne yaptınız. Sorunu nasıl çözdünüz? Bu konuyla ilgili iletişime geçmek isterim
    hata kodu vermiyor çünkü hocam bilgisayarda filan çıkmıyor arıza olarak. Bilgisayara bağlayıp tek tek sensörleri tanıttılar şu an çok şükür bir sıkıntı yok bende
    |
    |

Orijinalden alıntı: M.YILMAZ40

ön farlar mercekli far 1 ay önce falan değiştim sağ ön far komple değişti 1200 civarına geldi orjinal yanlız beyni yoktu eski fardaki beyni söküp yenisine taktık benim sadece dış camı kırıktı

Arka stoplarda sadece enjoy paketlerde ledsiz far var dynamic lerde ledli alman lazım garantiden 1 sene önce değişti sol arka sadece dış taraf 600 civarıydı faturada yazan şimdi ne kadardır bilmiyorum

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. Ön farda sadece kısanın ampulu yanmıyordu sanırım. Ampul değişince sorun kalkacak sanırım ama ampulün türünü bilmiyorum. Arka stop ledli olanla komple değişecek o zaman.
    |
    |

Teşekkür ederim.
    |
    |
    GöKHaN 35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Benim de oyle uretim hatasi

|
    |
    garykane kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    32 Mesaj
    arkadaşlar merhaba bugün 15000 km bakımı için servise geldim. servisteki yetkili karter muhafaza taktırmanız iyi olur vs dedi. Emin olamadım.açıkçası baya ağır bir sac muhafaza. kullananların yorumları nelerdir? bu arada ilk bakım fiyatı 999 TL sac muhafaza fiyatı 230 TL

opel. merkeze bunla ilgili baya yazıştık. israrla asla tavsiye etmiyoruz dedi, tabi aracı tasarlayan Avrupalı Türkiye şartlarını nerden bilsin. ben teslim almadan taktirdim. 3 sene önce 90 tl civarıydı, simdi baktım dışarda 130 tl gibi rakamlar var. ben tavsiye ederim

|
    |
    Det_Nye_Riket kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Det_Nye_Riket

arkadaşlar merhaba bugün 15000 km bakımı için servise geldim. servisteki yetkili karter muhafaza taktırmanız iyi olur vs dedi. Emin olamadım.açıkçası baya ağır bir sac muhafaza. kullananların yorumları nelerdir? bu arada ilk bakım fiyatı 999 TL sac muhafaza fiyatı 230 TL
    Sorman hata . Taktır tabiki, karter bi delinse dünyanın masrafı açılır. Bayide taktırıp öyle teslim aldım bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _chimera_ -- 30 Mart 2019; 11:53:33 >
    |
    |

2008’den beri kullandığım 3 kasa (h-j-k) Astra karter korumalıydı.Türkiye şartlarında karter korumasız yola çıkmak oldukça cesaret işi.Düşün ; Türkiye’nin en elit semti olarak kabul gören Bebek’de bile sakin giderken aracın altını sürttüm , neyseki sadece koruma çizilmişti.
    Koruma şart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GILMOUR -- 30 Mart 2019; 20:22:55 >
    |
    |
    Det_Nye_Riket kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Det_Nye_Riket

Bende karter korumayı teslim almadan taktırmıştım. 2,5 sene dikkatli kullanmama rağmen ( kasis, çukur vs. ) Geçen ay Bayrampaşada altını bir vurdum ki akıllara zarar. Arabayı sağa çektim yattım altına karter korumada ceviz büyüklüğünde göçük vardı. Vurduğumda dedim motor indi aşağı herhalde. Karter koruma tavsiye edilmez , Mecburidir, elzemdir takılması Türkiye şartlarında.

|
    |
  • Onbaşı
    32 Mesaj
    arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. karter muhafazanın gerekli olduğuna bende hemfikirim ancak koskaca ağır sac plakanın arabanın altına bağlanmasına sıcak bakmadığım için taktırmadım.sağlam kaucuk plastik bir malzeme olsaydı hiç düşünmezdim artık daha dikkatli kullanıcaz yapcak birşey yok.

J ve K kasalarda değiştiğini zannetmiyorum 4 litre motor yağı alıyor benzin turbolar lakin bir yerde yağ filtresi de değişiyorsa 5 litre dökülmeli gibi bir şey hatırlıyorum var mıdır bilgisi olan?

şu yağdan aldım bosch yağ filtresi ile beraber ama döksek mi hepsini bilemedim.6 ay önce GM dexos2 yağ koydurmuştum yine bosch filtre ile beraber ve 1000 km yaptım.face grubunda da tartışması olunca dedim değiştireyim gitsin kafama takılacağına.
    https://www.liquimolyturkey.com/special-tec-dx1-5w30-motor-yagi-5-litre-20969

not: bunun için yağ mı değişir diyeceksiniz 5 ay sonra %75 diyordu sensör yağ kalitesine ama sonra birden %60 oldu.yağ yakıyor dedi bir arkadaş.24500 km'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Edward Teach -- 30 Mart 2019; 18:15:27 >
seo paketleri
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.