Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1806. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
41.265
Cevap
306
Favori
2.350.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18041805180618071808
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    michelin primacy 3, yazlık
  • Varta Akü’nün Genel Merkezini aradım. Onlarda bana Distribütör’ün telefonu verdiler. Burası hem satış, hem servis. Bağcılar Sanayi sitesi. Aradım burayı, bir yetkiliyle görüştürdüler beni. Dedim elinizde Silver Dynamic AGM 580 901 080 Specs Akü varmı, var dediler. Dedim ne kadar eski akümü alacaklarını üzerine de 950 TL sayacaklarını söylediler. Peki dedim. Ben arabamla ilgili hiç bir şey söylememe rağmen adam şu soruyu sordu bana. Arabamın markasını ve modelini. Söyledim. S&S varmı dediler var deyince, adam bana akünüzün ömrü Max.3 Yıl dedi. Sonra ben derdimi anlatınca ( S&S çalışmıyor ) adam dedi akü bitmek üzere dedi. Dedim S&S, Sunroof, koltuk ve direksiyon ısıtma, klima açık, telefon sürekli şarjda. Adam dedi kaç yaşında araba, dedim 2,5.. İyi dayanmış fabrikasyon akü dedi. Bu saydıklarımı sürekli kullandığımda Varta’da olsa 3 bilemedin 4 yıl ömrü akünün dedi. Ne kadar çok bızaklarsan elektrikli aletleri o kadar çabuk akünün ömrünü bitirirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 25 Mart 2019; 13:36:2 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Aradım servisi S&S çalışmıyor dedim. Gelin kontrol edelim akünüzü dediler. S&S hava şartlarına göre devreye girermiş yada diğer sebep aküyle alakalıymış arkadaşlar, başka bir nedeni olamazmış. Hava şartlarımı !?!?!@₺&@&@.. Hadi doğru kabul ettim diyelim, İstanbul havasında bu özellik nasıl devre dışı kalır anlamakta zorluk çekiyorum. Ben ya kör cahilim, yada bilmedikleri bir konuyu bana biliyormuş gibi yansıtıp, anlatıyorlar. Dedim akü sorunlu çıkarsa siz ne takacaksınız. Opel ne söylerse o takacaklarmış. Dedim ben istediğim aküyü takarsam yada taktırmak istersem, araç Garanti dışı kalırmış. Böyle saçma bir durum olabilir mi? Dedim akü problemli çıktı, aküyü alayım dışardan getireyim servise, sen tak işçilik ücretini al. Bunuda kabul etmediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 25 Mart 2019; 19:32:10 >
  • guida kullanıcısına yanıt
    servis ne fiyat çekiyor merak ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YasiN® Y kullanıcısına yanıt
    Derler hocam derler https://www.youtube.com/results?search_query=cam+polisaj
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyLordTR

Derler hocam derler https://www.youtube.com/results?search_query=cam+polisaj
    Benim ön camın %30’luk bölümünde otoparkın beyaz tavanından akan beyaz kirece benzeyen bir sıvı ile berbat bir duruma geldi. Cam kuruyken bir leke gözükmüyor, gel görki cama su at, yada yağmurlu bir havada leke olduğu gibi ortaya çıkıyor. Kime göstersem herkesin dediği bu kimyasal cama işlemiş, çıkmaz diyor. Bu polisaj cama işlemiş bu lekeleri çıkarırmı. Eğer çıkarırsa bu işi yapacak İstanbul’da bir yer önerirmisiniz. Ön camı bile değiştirmeyi düşündüm. Servis 3000 dedi, bir kısmınıda kaskodan karşılatacakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 26 Mart 2019; 0:27:50 >

• Sabah arabayı aldım söylene söylene gidiyorum yolda. Sırasımıydı şimdi bu akü probleminin, 1000 TL masraf açacak zamanmı deyip direksiyonu tokatlarken. Işıklarda S&S çalıştı. :) :) Bu araba sınıyor beni. Deneme amaçlı trafiğe girdim 30 dk trafikte dolaştım S&S normal çalışıyor. Neyle sınanıyorum ben böyle.

• Radyatör suyu olarak normal su koydum biraz. Sıkıntı olur mu sizce? Eğer başka bir şey kullanıyorsanız önerir misiniz?

• Ragnarok. R kullanıcısına yanıt
    Kırmızı renkli soğutma sıvısı hariç başka birşey koymayın demişti bir usta. su oksitlenmeye sebep oluyormuş.

• Arkadaşlar astra k dynamic bir araç bakıyorum. Aracın kısa farı yanmıyor ve arka dış sağ stop lambasında kırık var. Satıcı farı kendisi yaptıracağını söylüyor. Bunlarda led ampul var sanırım. Standart olan modeli nedir fiyat nedir bir link atabilir misiniz? Arka stop içinde ledli ve ledsiz var. Dynamikler ledli ama içi sağlamsa ledsiz stop alıp mı takılıyor yoksa içleri farlı ve ledli olanlardan mı almalı. Stop bana ait. Lambalar yanıyorsa ledsiz mi alınacak yoksa model mi farklı? Tam anlatabildim mi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Opel Astra'ların bazılarının ön tampon ile kaput köşelerinin ile birleştiği yerler biraz yukarı kıvrılmış gibi oluyor, neden olur ki bu bilen var mı?
  • 2016 dynamik dizel otomatiklerin hepsinde ss lu akü var mı? Anahtarsız çalıştırma olupda ss olmayan modeller de var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ANTtuArRi

Arkadaşlar astra k dynamic bir araç bakıyorum. Aracın kısa farı yanmıyor ve arka dış sağ stop lambasında kırık var. Satıcı farı kendisi yaptıracağını söylüyor. Bunlarda led ampul var sanırım. Standart olan modeli nedir fiyat nedir bir link atabilir misiniz? Arka stop içinde ledli ve ledsiz var. Dynamikler ledli ama içi sağlamsa ledsiz stop alıp mı takılıyor yoksa içleri farlı ve ledli olanlardan mı almalı. Stop bana ait. Lambalar yanıyorsa ledsiz mi alınacak yoksa model mi farklı? Tam anlatabildim mi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
    ön farlar mercekli far 1 ay önce falan değiştim sağ ön far komple değişti 1200 civarına geldi orjinal yanlız beyni yoktu eski fardaki beyni söküp yenisine taktık benim sadece dış camı kırıktı

Arka stoplarda sadece enjoy paketlerde ledsiz far var dynamic lerde ledli alman lazım garantiden 1 sene önce değişti sol arka sadece dış taraf 600 civarıydı faturada yazan şimdi ne kadardır bilmiyorum

• chessmania kullanıcısına yanıt
    Merhaba mesajınızı gördüm. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Aracımı 1. Yıl bakımına verdim. Sonrasında bir kez park aistanı blokajı hatasını aldım. Şimdilerde ise nerdeyse her çalıştırdığımda veriyor. Servise verdim hatayı bulamıyorlar. Siz ne yaptınız. Sorunu nasıl çözdünüz? Bu konuyla ilgili iletişime geçmek isterim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ANTtuArRi kullanıcısına yanıt
    Dizel otomatiklerde ss sistemi yoktur. Dizel olarak manuel’de ss vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: freieradler

Merhaba mesajınızı gördüm. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Aracımı 1. Yıl bakımına verdim. Sonrasında bir kez park aistanı blokajı hatasını aldım. Şimdilerde ise nerdeyse her çalıştırdığımda veriyor. Servise verdim hatayı bulamıyorlar. Siz ne yaptınız. Sorunu nasıl çözdünüz? Bu konuyla ilgili iletişime geçmek isterim
    hata kodu vermiyor çünkü hocam bilgisayarda filan çıkmıyor arıza olarak. Bilgisayara bağlayıp tek tek sensörleri tanıttılar şu an çok şükür bir sıkıntı yok bende

• quote:

Orijinalden alıntı: M.YILMAZ40

ön farlar mercekli far 1 ay önce falan değiştim sağ ön far komple değişti 1200 civarına geldi orjinal yanlız beyni yoktu eski fardaki beyni söküp yenisine taktık benim sadece dış camı kırıktı

Arka stoplarda sadece enjoy paketlerde ledsiz far var dynamic lerde ledli alman lazım garantiden 1 sene önce değişti sol arka sadece dış taraf 600 civarıydı faturada yazan şimdi ne kadardır bilmiyorum

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. Ön farda sadece kısanın ampulu yanmıyordu sanırım. Ampul değişince sorun kalkacak sanırım ama ampulün türünü bilmiyorum. Arka stop ledli olanla komple değişecek o zaman.

• GöKHaN 35 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • garykane kullanıcısına yanıt
    Benim de oyle uretim hatasi

• arkadaşlar merhaba bugün 15000 km bakımı için servise geldim. servisteki yetkili karter muhafaza taktırmanız iyi olur vs dedi. Emin olamadım.açıkçası baya ağır bir sac muhafaza. kullananların yorumları nelerdir? bu arada ilk bakım fiyatı 999 TL sac muhafaza fiyatı 230 TL

• 
Sayfa: önceki 18041805180618071808
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.