Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1807. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.247
Cevap
305
Favori
2.346.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18051806180718081809
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    opel. merkeze bunla ilgili baya yazıştık. israrla asla tavsiye etmiyoruz dedi, tabi aracı tasarlayan Avrupalı Türkiye şartlarını nerden bilsin. ben teslim almadan taktirdim. 3 sene önce 90 tl civarıydı, simdi baktım dışarda 130 tl gibi rakamlar var. ben tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Det_Nye_Riket

arkadaşlar merhaba bugün 15000 km bakımı için servise geldim. servisteki yetkili karter muhafaza taktırmanız iyi olur vs dedi. Emin olamadım.açıkçası baya ağır bir sac muhafaza. kullananların yorumları nelerdir? bu arada ilk bakım fiyatı 999 TL sac muhafaza fiyatı 230 TL
    Sorman hata . Taktır tabiki, karter bi delinse dünyanın masrafı açılır. Bayide taktırıp öyle teslim aldım bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _chimera_ -- 30 Mart 2019; 11:53:33 >
  • Det_Nye_Riket kullanıcısına yanıt
    2008’den beri kullandığım 3 kasa (h-j-k) Astra karter korumalıydı.Türkiye şartlarında karter korumasız yola çıkmak oldukça cesaret işi.Düşün ; Türkiye’nin en elit semti olarak kabul gören Bebek’de bile sakin giderken aracın altını sürttüm , neyseki sadece koruma çizilmişti.
    Koruma şart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GILMOUR -- 30 Mart 2019; 20:22:55 >
  • quote:

arkadaşlar merhaba bugün 15000 km bakımı için servise geldim. servisteki yetkili karter muhafaza taktırmanız iyi olur vs dedi. Emin olamadım.açıkçası baya ağır bir sac muhafaza. kullananların yorumları nelerdir? bu arada ilk bakım fiyatı 999 TL sac muhafaza fiyatı 230 TL
    Bende karter korumayı teslim almadan taktırmıştım. 2,5 sene dikkatli kullanmama rağmen ( kasis, çukur vs. ) Geçen ay Bayrampaşada altını bir vurdum ki akıllara zarar. Arabayı sağa çektim yattım altına karter korumada ceviz büyüklüğünde göçük vardı. Vurduğumda dedim motor indi aşağı herhalde. Karter koruma tavsiye edilmez , Mecburidir, elzemdir takılması Türkiye şartlarında.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. karter muhafazanın gerekli olduğuna bende hemfikirim ancak koskaca ağır sac plakanın arabanın altına bağlanmasına sıcak bakmadığım için taktırmadım.sağlam kaucuk plastik bir malzeme olsaydı hiç düşünmezdim artık daha dikkatli kullanıcaz yapcak birşey yok.

• J ve K kasalarda değiştiğini zannetmiyorum 4 litre motor yağı alıyor benzin turbolar lakin bir yerde yağ filtresi de değişiyorsa 5 litre dökülmeli gibi bir şey hatırlıyorum var mıdır bilgisi olan?

şu yağdan aldım bosch yağ filtresi ile beraber ama döksek mi hepsini bilemedim.6 ay önce GM dexos2 yağ koydurmuştum yine bosch filtre ile beraber ve 1000 km yaptım.face grubunda da tartışması olunca dedim değiştireyim gitsin kafama takılacağına.
    https://www.liquimolyturkey.com/special-tec-dx1-5w30-motor-yagi-5-litre-20969

not: bunun için yağ mı değişir diyeceksiniz 5 ay sonra %75 diyordu sensör yağ kalitesine ama sonra birden %60 oldu.yağ yakıyor dedi bir arkadaş.24500 km'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Edward Teach -- 30 Mart 2019; 18:15:27 >
  • quote:

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. karter muhafazanın gerekli olduğuna bende hemfikirim ancak koskaca ağır sac plakanın arabanın altına bağlanmasına sıcak bakmadığım için taktırmadım.sağlam kaucuk plastik bir malzeme olsaydı hiç düşünmezdim artık daha dikkatli kullanıcaz yapcak birşey yok.
    Sanayide ustama gorusunu sordugumda usta ''aracin altina eklenecek herseyin araci asvalta daha da yakinlastiracagini '' soylemisti. ben araca 4 senedir biniyorum ,bende olmamasina ragmen hicbir problem yasamadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Edward Teach

J ve K kasalarda değiştiğini zannetmiyorum 4 litre motor yağı alıyor benzin turbolar lakin bir yerde yağ filtresi de değişiyorsa 5 litre dökülmeli gibi bir şey hatırlıyorum var mıdır bilgisi olan?

şu yağdan aldım bosch yağ filtresi ile beraber ama döksek mi hepsini bilemedim.6 ay önce GM dexos2 yağ koydurmuştum yine bosch filtre ile beraber ve 1000 km yaptım.face grubunda da tartışması olunca dedim değiştireyim gitsin kafama takılacağına.
    https://www.liquimolyturkey.com/special-tec-dx1-5w30-motor-yagi-5-litre-20969

not: bunun için yağ mı değişir diyeceksiniz 5 ay sonra %75 diyordu sensör yağ kalitesine ama sonra birden %60 oldu.yağ yakıyor dedi bir arkadaş.24500 km'de.
    dostum kitapcikta motor modeline gore filtre degisimi ile birlikte konmasi gereken yag miktari yazar. aldigin yag en kaliteli yag iyi yapmissin bende dizel icin olanindan kullaniyorum. ayarlardaki kalan yag bilgisine cok takilma o zamana gore otomatik dusuyor. yag cubugundan belli periodlarda kendin kontrol et.

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

• astrak2015dieselauto A kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim aydınlatıcı oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harbour

Bugün Astra k 1.6 CDTİ aracım için ilk bakım randevusunu aldım 15.000KM. Ankara Konya yolu Opel 1000TL
    Engelli aracı alim satım tescil konusunda acil görüşebilirmiyiz. Beni ararmisin lütfen 0507 5639310

• Merhaba arkadaşlar Bende ikinci el olarak astra K aldım ve aranıza katıldım. Bu konularda çok bilgim yok. Ankara da Arza ışığı yakmadan Zenon far uygulaması yaptırmak istiyorum vede mümkün ise otomatik kapanan ayna modülü var mıdır güvenilir bir yer

• Arkadaşlar yazlık lastikleri garaja koymuştum ama malesef çalınmış !

Harbiden sinirden deliricem , adamlar lastikleri çalmış ya

Neyse, benim acilen lastik almam lazım, kışlık lastiklerden kurtulmak istiyorum.

Hangi lastiği önerirsiniz? Üzerinde primacy 3 ler vardı onlar gitmiş.

• Merhaba arkadaşlar

Astra K 1.4 T Dynamic Otomatik vites kullanıcısıyım. Aracı 2.el olarak aldım. Araç 2016 Mart trafik çıkışlı. Şu anda 21 bin km de. 3. yıl bakımı yapılacak. Yetkili servis 4 buji dahil 1000 tl fiyat verdi. Özel servis ise 4 buji dahil 650 tl fiyat verdi. Asıl sormak istediğim; 21 bin kmde olan 2016 mart çıkışlı bir araç için buji değişimi şart mıdır? Değiştirmesem 1 sonraki bakıma kadar idare eder mi? Çok kararsız kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
  • goxelgokcell G kullanıcısına yanıt
    Bursa Neskar 2. bakımda bujiler, yakıt katkısı, fren hidroliği, motor yağı ve filtreler gözüküyor dedi bana 1200 tl civarı bir fiyat verdiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: goxelgokcell

Merhaba arkadaşlar

Astra K 1.4 T Dynamic Otomatik vites kullanıcısıyım. Aracı 2.el olarak aldım. Araç 2016 Mart trafik çıkışlı. Şu anda 21 bin km de. 3. yıl bakımı yapılacak. Yetkili servis 4 buji dahil 1000 tl fiyat verdi. Özel servis ise 4 buji dahil 650 tl fiyat verdi. Asıl sormak istediğim; 21 bin kmde olan 2016 mart çıkışlı bir araç için buji değişimi şart mıdır? Değiştirmesem 1 sonraki bakıma kadar idare eder mi? Çok kararsız kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
    Bir önceki bakım Bursa Neskar'da yapılmış ve şu şekilde. Benim bujiler hiç değişmemiş

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

@deepak_kumar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucancisim

Merhaba arkadaşlar Bende ikinci el olarak astra K aldım ve aranıza katıldım. Bu konularda çok bilgim yok. Ankara da Arza ışığı yakmadan Zenon far uygulaması yaptırmak istiyorum vede mümkün ise otomatik kapanan ayna modülü var mıdır güvenilir bir yer
    Otomatik kapanan ayna modülünü İstanbul’da odak dynamic yapıyordu bi tek bildiğim . Ledleri ise fardoktıru yapıyordu ama onda arıza yakmayan kalmamış. İnternetten eski seri photon milestone al h7 , yeni 2 plus olanlar arıza yakıyor. Almadan önce satıcıya söyle eski seri mi diye . Uzunlarada inwells h1 al. Bi tuningçide taktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _chimera_ -- 4 Nisan 2019; 12:42:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mokotow

Arkadaşlar yazlık lastikleri garaja koymuştum ama malesef çalınmış !

Harbiden sinirden deliricem , adamlar lastikleri çalmış ya

Neyse, benim acilen lastik almam lazım, kışlık lastiklerden kurtulmak istiyorum.

Hangi lastiği önerirsiniz? Üzerinde primacy 3 ler vardı onlar gitmiş.
    Hocam ya Goodyear f1 asymetric 3 ya da michelin pilot sport 4 al. İkiside çok iyi lastiktir. Hangisini alsan pişman olmazsın. Geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: ucancisim

Merhaba arkadaşlar Bende ikinci el olarak astra K aldım ve aranıza katıldım. Bu konularda çok bilgim yok. Ankara da Arza ışığı yakmadan Zenon far uygulaması yaptırmak istiyorum vede mümkün ise otomatik kapanan ayna modülü var mıdır güvenilir bir yer
    hocam yeni farlar arıza ışığını yakmıyor sadece arabayı ilk çalıştırdığınızda "sağ/sol huzme arıza" diye bir uyarı veriyor o kadar. sol koldaki düğmeye basıp geçiyorsun. sonradan sürekli panelde yanan arıza ışığı vs yok yani.
  • falterubbix kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Ben şimdilik beyaz halojen(Philips H7 Tip CRYSTAL VISION) ile değiştirmeyi deneyeceğim bu işin bayağı acemisiyim çünkü , fakat sislere ve uzunlara uygun ne kullanmam gerekiyor bulamadım açıkçası ne önerirsiniz.
  • goxelgokcell G kullanıcısına yanıt
    Benim araç 2016 Ağustos çıkışlı. Astra K Dynamic Turbo otomatik. 14.000 km’de bujiler değişmişti. Bende itiraz etmiştim, fakat bujileri bana gösterdiklerinde kömür gibiydi. Hemen dedim değiştirin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 18051806180718081809
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.