Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir Kullanıcı, 16 Masaüstü Kullanıcı
37.134
Cevap
296
Favori
1.850.009
Tıklama
Giriş
    1878 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

Havalandırmada max seçili ise ss devre dışı kalabilir
    Aykut nasılsın dostum. Sağlığın keyfin nasıl. Bir ben bir sen kaldık burda eskilerden tırmalayan :)... Havalandırma kapalı, yani herşeyi kapattım fakat S&S devreye girmiyor. Sadece S&S’da bu sorunu yapması aküyle alakalı bir sorun ise, ilerleyen günlerde beni yarı yolda bırakma olaslığıda var. Önemli bir konu. Belkide beni uyarıyor sorun çıkarmam an meselesi diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 23 Mart 2019; 23:39:9 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1878 Mesaj
    Aküyü henüz kontrol ettirmedim ama olur da akü arızalı çıkar değiştirmek icap ederse hazırlıklı olmak için fiyatlara baktım. AstraK S&S benzinli araca uygun olan akü bu zannedersem. ( Aşağıda görselleri ekledim.) Daha öncede bu konu bur da işlenmişti. Bu ürün ortalama 1.000-1.200 arası. Bir aküye bu kadar para verilir mi. İlla Varta mı olacak, Mutlu olsa olmuyo rmu.
    *** Diğer sorum ise ben aracımda koltuk ve direksiyon ısıtmayı / Klimayı sürekli kullanan biriyim kış aylarında, Buda etkiler mi aküyü, Standart bir araçta da bu akü var, koltuk ısıtmalı araçta da bu akü var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 24 Mart 2019; 12:21:4 >
    AstraK Dynamic 1.4 Turbo 150 HP S&S, Otomatik Neptun Mavi Opsiyonel Donanım (Sunroof / GPP / Kıs Paketi 1) 2 Yıl Ext.Garanti AstraK Onemli Notlar ((https://forum.donanimhaber.com/m_82219537/mpage_202//tm.htm#117585123 ))

• Binbaşı
    1555 Mesaj

Çok şükür sen nasılsın. eski dediğin daha 20bin deyiz :) kontak açık değilken elektronik park freni ve dediğin özellikler akuyu oldukça yorar. çalışır vaziyette iken devreye almak lazım. şöyle kesintisiz bi 100km uzun yol yapsan kendine gelir belki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    guida kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

haklısınız eskisi gibi motor sesinden sorunu bulan usta bulmak imkansız şu an kimse sorunu çözmekten yana kullanmıyor sosyete tamircisi gibi hemen değiştirme taraftarı birde bir işi yaparken başka bir yeri bozma olasılığı çok büyük ama dediğim gibi yollar çok kötü olduğu için ne yaparsan yap bir tarafı yapacaksın diğer taraftan ses gelecek aracı yumuşak tarzda kullanman gerek ve lastik basıncını 32 yapman gerek ama bu güçte bir motor için de biraz zor plastik aksamlı olan yerlere çift taraflı yumuşak bant uygulaması yapılması lazım bence müziği hafif açıp keyifli sürüşe devam
    |
    |
    _chimera_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cam ısıtması
    Cam ısıtması kışın kesinlikle gereklidir ve 120W harcar.
    Ön cam sileceği
    Ön cam silecekleri 80-150 watt arası enerji harcar.
    Kısa/Uzun farlar
    Modern LED sistemleri 50W gibi düşük bir seviyede enerji tüketir.
    Elektronik ısıtma
    Isıtma motorun ürettiği ısıyı kullanır, fakat 1000W’lık enerji tüketimiyle yine de akünün ana tüketicilerinden biridir.
    Koltuk ısıtıcısı
    Güzel ve rahat! Bir koltuk ısıtıcısı genellikle koltuk başına 100-200 watt harcar.
    Klima
    Klimayı açınca enerji esas olarak motordan gelir. Ancak buna ilaveten akünün gücünden 500W daha harcar.
    Elektrikli açılır tavan
    Tavan kapanmak için akünün gücünden 200W harcar.
    Cam Açma Mekanizması
    Aracın pencere ve kapı yönetim sistemi birkaç elektrikli motor kullanır ve 150W'a kadar akü gücü harcar.
    Çakmak girişi
    Çakmak girişi, akıllı telefonunuzu şarj etmek için kullanılabilir ve ortalama 100W'a kadar güç harcar.
    Marş motoru
    Aracınızın motorunu çalıştırabilmek için akünün gücünden 800-3000W harcar.
    Radyatör fanı
    Muntazam soğutma, güçlü motor performansı. Radyatör, elektrik sisteminden yaklaşık 800W güç çeker.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 24 Mart 2019; 12:35:50 >
    |
    |
    AstraK Dynamic 1.4 Turbo 150 HP S&S, Otomatik Neptun Mavi Opsiyonel Donanım (Sunroof / GPP / Kıs Paketi 1) 2 Yıl Ext.Garanti AstraK Onemli Notlar ((https://forum.donanimhaber.com/m_82219537/mpage_202//tm.htm#117585123 ))

• Binbaşı
    1878 Mesaj

Aykut şu Varta Akü 1.000 TL fiyatı var. Akü alacağız fiyata bak. Ben kötüyü düşünerek akü bakmaya başladım. Olurda değiştirmek gerekir hazırlıklı olayım :) İlla varta mı almak lazım. Mutlu akü kötümü ? Beni biliyon olacaksa en iyisi olsun. yeter ki zırtpırt değişim yapmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 24 Mart 2019; 12:46:56 >
    |
    |
    Aykutoz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    101 Mesaj
    Vay be 3 kuruşluk akü 1000 lira mı olmuş. Varta bu fiyat olduysa en dandik aküler bile 400-500 lira olmuştur herhalde.
    |
    |

hocam resim gözükmüyor ama alınacak akünün agm ve start stop özellikte ayrıca ayni amperde olması lazım. marka seçimi de sana kalmış oluyor. inci akü 700 civarında. ben değiştirecek olsam inci veya mutlu bakarım. herşeyden yeteri kadar kazık yiyoruz zaten. benim yiyemedigim parayı araba yiyor

|
    |
    Merhaba, 0 Astra K üzerinde hangi lastikler gelmekte? (17 inç için)

Orijinalden alıntı: qary

Merhaba, 0 Astra K üzerinde hangi lastikler gelmekte? (17 inç için)
    mişlen

hocam resim gözükmüyor ama alınacak akünün agm ve start stop özellikte ayrıca ayni amperde olması lazım. marka seçimi de sana kalmış oluyor. inci akü 700 civarında. ben değiştirecek olsam inci veya mutlu bakarım. herşeyden yeteri kadar kazık yiyoruz zaten. benim yiyemedigim parayı araba yiyor
    Resmi defalarca sildim yükledim, ama gözükmüyor dediğin gibi. Alttaki boşluğa tıklarsan ekrana resmi açıyor. Mesaj içeriğinde gözükmüyor sadece. 1000 TL akümü olur, Döviz fırladıkça ki önümüzdeki günlerde yükselecek diye tahmin ediyorum 1000 TL’ninde üzerine çıkar diye düşünüyorum. Servise gitsem servis değişmesi gerektiğini söylerse onlar ne takıyor acaba, Varta mı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1878 Mesaj
    quote:

Ben aküyü bitirdim herhalde. Sunroof, direksiyon ve koltuk ısıtmayı her arabaya binişte açar kaparsan olacağı bu. Klima açık, telefonu sürekli takılı bırak, S&S sürekli açık kalsın. Vs vs. 1 saat önce 40 km yol gittim şehir içinde ışıklarda, dur kalklarda S&S devreye girmiyor. Var bi şey, dediğiniz gibi aküyle alakalı muhtemelen. 2,5 senede geçti aradan. Fabrika çıkışlı aküler ne kadar güvenilir oda muamma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 24 Mart 2019; 18:54:11 >
    |
    |
  • Onbaşı
    24 Mesaj

Michelin lastiklerin modeli nedir? ve 4 mevsim mi?
    |
    |
    FourierSeries kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: qary

Michelin lastiklerin modeli nedir? ve 4 mevsim mi?
    4 mevsim kim veriyor. Yazlık tabiki de modelini tam bilmiyorum ama ucuz olan lastiği neyse o.
    |
    |

michelin primacy 3, yazlık
    |
    |
    qary kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Varta Akü’nün Genel Merkezini aradım. Onlarda bana Distribütör’ün telefonu verdiler. Burası hem satış, hem servis. Bağcılar Sanayi sitesi. Aradım burayı, bir yetkiliyle görüştürdüler beni. Dedim elinizde Silver Dynamic AGM 580 901 080 Specs Akü varmı, var dediler. Dedim ne kadar eski akümü alacaklarını üzerine de 950 TL sayacaklarını söylediler. Peki dedim. Ben arabamla ilgili hiç bir şey söylememe rağmen adam şu soruyu sordu bana. Arabamın markasını ve modelini. Söyledim. S&S varmı dediler var deyince, adam bana akünüzün ömrü Max.3 Yıl dedi. Sonra ben derdimi anlatınca ( S&S çalışmıyor ) adam dedi akü bitmek üzere dedi. Dedim S&S, Sunroof, koltuk ve direksiyon ısıtma, klima açık, telefon sürekli şarjda. Adam dedi kaç yaşında araba, dedim 2,5.. İyi dayanmış fabrikasyon akü dedi. Bu saydıklarımı sürekli kullandığımda Varta’da olsa 3 bilemedin 4 yıl ömrü akünün dedi. Ne kadar çok bızaklarsan elektrikli aletleri o kadar çabuk akünün ömrünü bitirirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 25 Mart 2019; 13:36:2 >
    |
    |

• Binbaşı
    1878 Mesaj
    Aradım servisi S&S çalışmıyor dedim. Gelin kontrol edelim akünüzü dediler. S&S hava şartlarına göre devreye girermiş yada diğer sebep aküyle alakalıymış arkadaşlar, başka bir nedeni olamazmış. Hava şartlarımı !?!?!@₺&@&@.. Hadi doğru kabul ettim diyelim, İstanbul havasında bu özellik nasıl devre dışı kalır anlamakta zorluk çekiyorum. Ben ya kör cahilim, yada bilmedikleri bir konuyu bana biliyormuş gibi yansıtıp, anlatıyorlar. Dedim akü sorunlu çıkarsa siz ne takacaksınız. Opel ne söylerse o takacaklarmış. Dedim ben istediğim aküyü takarsam yada taktırmak istersem, araç Garanti dışı kalırmış. Böyle saçma bir durum olabilir mi? Dedim akü problemli çıktı, aküyü alayım dışardan getireyim servise, sen tak işçilik ücretini al. Bunuda kabul etmediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 25 Mart 2019; 19:32:10 >
  • Binbaşı
    1555 Mesaj

servis ne fiyat çekiyor merak ettim.

|
    |
    |
    |
    YasiN® kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Şu öksüz Türklüğümü
  • Binbaşı
    1878 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SkyLordTR

Derler hocam derler https://www.youtube.com/results?search_query=cam+polisaj
    Benim ön camın %30’luk bölümünde otoparkın beyaz tavanından akan beyaz kirece benzeyen bir sıvı ile berbat bir duruma geldi. Cam kuruyken bir leke gözükmüyor, gel görki cama su at, yada yağmurlu bir havada leke olduğu gibi ortaya çıkıyor. Kime göstersem herkesin dediği bu kimyasal cama işlemiş, çıkmaz diyor. Bu polisaj cama işlemiş bu lekeleri çıkarırmı. Eğer çıkarırsa bu işi yapacak İstanbul’da bir yer önerirmisiniz. Ön camı bile değiştirmeyi düşündüm. Servis 3000 dedi, bir kısmınıda kaskodan karşılatacakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 26 Mart 2019; 0:27:50 >
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
seo paketleri
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
2,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.