Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1766. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17641765176617671768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

garanti devam ediyor umarım değiştirirler.

son 7 hafta sonumun 5 haftası serviste geçti, sabrımın sınırlarındayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: falterubbix

an itibariyle sağ far;

Zamanında Mazda 2 aracım vardı. Bundan çok daha az olan buğulanma için servise gittim, anında değiştiler farı garantiden.

Opel servisinin böyle yapacağını hiç sanmıyorum.

• Yasakpınar kullanıcısına yanıt
    benden daha önceki sahibine de olmuş, sağolsun aracı satmadan bana dürüstçe söylemişti böyle böyle far buğu yapmıştı garantiden değiştirdiler onun dışında hiçbir değişeni yok diye. ama sağ mı demişti sol mu tam hatırlayamıyorum.

şu anda sağ farda sorun, cumartesi sabahına randevu aldım yine servis yolllarında kaldım.
  • quote:

an itibariyle sağ far;

Geçmiş olsun bende'de aynı durum olmuş bu kadar yayılmamıştı. Servis garanti'den değiştirdi.

• GöKHaN 35 kullanıcısına yanıt
    randevuyu aldım cumartesi 9:30a, fazla uzun süreceğini sanmıyorum çok bariz zaten. şu anda daha bile fazla hatta. cumartesi de yağmur yağacakmış zaten ben gidene kadar bile yapar buğuyu sanırım.

gerçek otonun trim sesleri konusundaki tavrı hiç iyi değildi, bakalım bu konuda ne olacak.
  • quote:

randevuyu aldım cumartesi 9:30a, fazla uzun süreceğini sanmıyorum çok bariz zaten. şu anda daha bile fazla hatta. cumartesi de yağmur yağacakmış zaten ben gidene kadar bile yapar buğuyu sanırım.

gerçek otonun trim sesleri konusundaki tavrı hiç iyi değildi, bakalım bu konuda ne olacak.
    İlgilenmezlerse başka servise gösterin veya Opel Tr'ye şikayette bulunun.
  • GöKHaN 35 kullanıcısına yanıt
    edit: çift mesaj gitmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falterubbix -- 27 Eylül 2018; 20:42:54 >
  • bu kış bir deney yapıyorum. Bir tarafta astra j nin kapaklarını koydum. bir tarafta orjinal kapaklar. bizim kapaklar oldukça serbest monte oluyor. j nin kapakları sımsıkı saglam kilitleniyor. içeri kolayca nüfuz eden sıcak hava bugulanmayi hızlandırıyor diye düşünüyorum. test edip göreceğim. lambalarım halojen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GöKHaN 35

İlgilenmezlerse başka servise gösterin veya Opel Tr'ye şikayette bulunun.

Alıntıları Göster
    yukarıda yazdım hocam trim sesi olayını.

prosedür gereği biz sesi duymadıkça müdahale etmiyoruz dediler bana geçen hafta.

adama dedim ki bunun adı trim sesi, bunu bazen yapar, bazen yapmaz, sıcakken yapar, soğukken yapar, kasiste yapar, yapar da yapmaz. canı istemedi mi yapmaz. ben sana telefonla video çektim, gelen sesi duyurdum nerden geldiğini gösterdim söyledim. ha senle test sürüşüne çıktım yapmadı şansa ama eve geri dönerken yine yaptı, yalan mı söylüyorum hoşuma mı gidiyor benim servise gelmek diyorum, adamlar hala bizim duymamız lazım diyor.

sonunda sert şekilde basıcam fırçayı o olacak ya da dediğiniz gibi şikayet edeceğim.

• sarpuli kullanıcısına yanıt
    İsteğiniz opel servisine ücretsiz olarak güncelleme yaptırabilirsiniz, önceasinde randevu almayı unutmayın. Bu arada işlem 1,5 saat kadar sürüyor bilginize.

• falterubbix kullanıcısına yanıt
    araç yıkadıktan sonra oluyor bende biraz ama sonradan geçiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Far buğulanması bende 2 farda da oluyor. Normal olduğunu düşündüğümden servise gitme gereği duymadım. Başka Astra larda da aynı durumu gördüm. Farların değişmesi mi gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YasiN®

Far buğulanması bende 2 farda da oluyor. Normal olduğunu düşündüğümden servise gitme gereği duymadım. Başka Astra larda da aynı durumu gördüm. Farların değişmesi mi gerekiyor?
    far buğulanması normal bir şey değildir hocam. olmaması gereken bir şeydir.

araç garantili olduğu için servisler genelde değiştiriyor sanırım. garantisiz bi araç varsa önce bi gösterin, belki bi yerinde çatlak, boşluk vs bir şey vardır ve silikonla falan onarılabilir. far değişimi masraflı olur çünkü.
    Normal garantim mayıs ayında bitmişti. Artı 2 yıl garantim var şuanda.

• quote:

Orijinalden alıntı: YasiN®

Normal garantim mayıs ayında bitmişti. Artı 2 yıl garantim var şuanda.
    uzattıysanız aynı şey fark etmiyor garantili araç hala.

işin ilginç yanı, şimdi işten geldim arabayı park edince dedim bi bakayım şuna. kaputu kaldırdım baktım far yukarda dipten cam değil mika olan kısımdan çok hafif çatlamış. kaza yapmadım, bir yere vurmadım, kaputu bile kaldırmadım işin ilginç yanı. nasıl olmuş fikrim yok.

şimdi merak ediyorum çatlak olduğu için fiziksel hasar olduğu için servis bana kullanıcı hatası falan bunu garantiden yapamıyoruz falan der mi acaba?
  • Gm kauçuk paspasını satan varsa satın alabilirim.
  • servisten geldim biraz önce ve beklediğim gibi oldu.

arkadaş far kaputun altında kalan kısımdan çatlamış. nasıl olduğu konusunda hiçbir fikrim yok. hiçbir yerde çizik yok. kaza yapmadım, araç hep kapalı otoparkta duruyor ve sağ tarafım duvar. yani sağ taraftan gelip hasar verebilmek mümkün değil araca.

tampona dokunsanız bile far olan kısım esnemiyor hiçbir şekilde yani tampona dokunmakla da orası çatlamaz.

resmen titreşimden midir nedendir bilmem far kaputun altındaki dip kısımdan çatlamış.

1600 tl istediler farı değiştirmek için.

ben de arabayı hiçbir yere çarpmadım etmedim bana kanıt gösterin şöyle bir darbe olmuş ve aracın farı çatlamış diye ben de tamam diycem kaputun altında kalıyor bu kısım dedim kabul etmediler. sinirlendim çıktım.

şimdi size sorum opel türkiye'ye şikayette bulunsam vs sonuç alır mıyım?

yoksa çatlak olduğu için hiç uğraşma asla garantiden yapmazlar mı diyorsunuz?

aracı aldığımdan beri doğru düzgün yüzüm gülmedi, trim seslerinden sebep 5 defa servise gittim tam şimdi bir de bu çıktı başıma.

satsam aracı 120.000 bandına ne alabilirim diye düşünüyorum güncel araç olsun istiyorum hiçbir aracı astra kadar beğenmiyorum kafayı yicem.

Çatlak, kaput kapalı iken dışardan görünmüyor ise japon ile yapıştırın, farın kapağını açın içindeki buğu gitsin. Bunun için araba satılmaz bana göre. Yine de siz bilirsiniz.

• bunkerops kullanıcısına yanıt
    hocam çatlak hafif içeriye yani çamurluğa doğru uzanan yere gidiyor gibi. farı elime alabilsem çok güzel yaparım aslında japon + ince güzel bir kat su silikonu ile ancak farı sökemedim. sanırım davlumbazlar ve tamponun sökülmesi lazım oralarda da vidalar var galiba.

üstteki vidaları falan söktük hafif bi çektim ama gelmiyor bir türlü. internette de bir türlü video falan bulamadım farı sökmekle ilgili.

sanayiye götürüp farı sökün elime verin desem yaparlar mı bilmiyorum bi denemek lazım.
    farı sökmek için tamponun da inmesi lazım hocam

• 
Sayfa: önceki 17641765176617671768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.