Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1765. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17631764176517661767
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: akadir19

Arkadaşlar merhaba, 2,5 yıldır Astra K dizel otomatik araç kullanıcısıyım. Aracım 62.000 km de. Bugün aracı iş dönüşü çalıştırdığımda "Otomatik çarpışma hazırlığı devre dışı" uyarısı verdi, stop edip tekrar çalıştırdım, çarpışma ikaz sistemini kapatıp tekrar açtım fakat aynı uyarıyı vermeye devam etti. Daha önce yaşayanlar oldu mu acaba? Bakımına 3.000 km kaldı, geçen yıl da direksiyon kolonu kilidi hatası vermişti fakat serviste yazılımsal olduğunu söyleyip halletmişlerdi, Umarım bu da benzer bi yazılımsal sorundur. Bilgilendiren olursa çok sevinirim.
    ön cam kirlenmiştir benimde olmuştu arabayı yıkayınca düzelmişti
  • Bir konu hakkında size danışayım. Arabayı kenara çektim hareket halinde değilim, rolantide çalışıyor araba. Fakat motorun çalışmasında bir sıkıntımı var yoksa benmi öyle sanıyorum çözemedim. Çıt çıt sesi hiç duymadım ne dururken nede hareket halindeyken. Fakat rolentide,, nasıl anlatsam alzheimer hastalarında olur bi titreme gelir ama ara ara hep değil. Titreme öyle sallama şeklinde değil, dikkatinizi vermeniz lazım motora öyle hissedersiniz. LSPI olabilirmi acaba. LSPI daha çok çıt çıt sesi ile farkediliyor. Bende böyle bir ses yok.. Kullandığım yakıtla alakalı olabilirmi Nitro+..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 25 Eylül 2018; 19:19:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • guida kullanıcısına yanıt
    vites park vaziyetindemi yoksa d de mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hayatımda aracima 2 kez nitro koydum fakat araç aşırı sesli çalıştı titreme şikayeti ile servise gittim sonuç yakıt katkılı fullsave alın oldu ve 2 yildirda fullsave aldım bir daha şikayetim olmadı nitroyu kullanmak riskli

• quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

vites park vaziyetindemi yoksa d de mi?
    İyi akşamlar Aykut. Elektronik fren çekili, vites P’de. Bak merak ettim şimdi Aykut. Bilmediğim bir şey çıkacak galiba. Kendine iyi bak dostum. Sağlığın keyfin yerindedir inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hacivat116

Hayatımda aracima 2 kez nitro koydum fakat araç aşırı sesli çalıştı titreme şikayeti ile servise gittim sonuç yakıt katkılı fullsave alın oldu ve 2 yildirda fullsave aldım bir daha şikayetim olmadı nitroyu kullanmak riskli
    Nitro risklidir demişsiniz neden ?.. Nitro abartmayayım sadece örnekleme yapayım. 245 Nm Turbo aracı 10-15 Nm üzerine koyar. Bu benim tecrübelerime ve kendi yorumuma göre söylüyorum. Eğer Nitro’dan kaynaklıysa bu sarsıntı yada titreme, razıyım titresin. LSPI sorunu olmasın yeter.

Benim zaten 185 ps birde nitro alıp ucmayalim tam.hocam:))

rolantide benim araçta hafif titreme yapıyor ara ara hissediyorum bende her zaman full save kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.YILMAZ40

rolantide benim araçta hafif titreme yapıyor ara ara hissediyorum bende her zaman full save kullanıyorum
    Bu titremeyi duymak yada hissetmek için dikkat kesilmek lazım. Öyle sallama şeklinde değil tabii. Rolantisi bozuk arabada olduğu gibi fakat çok daha hafifi.

Geçen yolda 50-60 ile giderken arkama Fiat Punto takıldı, dibimde gidiyor. Aldım Sport moduna kick down modunda uzayayım dedim. Aynadan gördümki aramızda bir araba mesafe var. Nerdeyse aynı gidiyoruz. Bu olayı çözemedim. Bir anda uzayıp giden ben, gel gör Punto benle aynı hizada gitsin. Sonra çekersin manuele, yermisin yemezmisin. Punto sonra aynada nokta şeklinde gördüm. İlk kickdown’da aynı hizada gitmemiz beni düşündürdü. Ya tam kickdown yapamadım, yada artık yaş ilerledikçe kickdown’u beceremiyorum.

Bazen mermi gibi gitmeye başlayınca araba kan basıncım tavan yapıyor. Arabayı durduramayacağım hissine kapılıyorum. Bi anda ivmeleniyor araba. Kickdown benim için heyecandan öte zorunlu hallerde kullanım için var. Sağlığımı bozacağım yoksa. Eskiden çok yaptık, e yeter :) Bunuda bir yere yazdım, yani Punto olayını. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 26 Eylül 2018; 9:21:54 >

çok şükür iyiyiz sen nasılsın? kısa mesafelerde kullanımdan yapabilir. temmuz civarı bende arasıra hissettim. otobana çıktım yaklaşık bir 30km 5.viteste yüksek devirde koşturdum. daha sonra geçti. her titreşimi ona yormayınız. motor şanzıman uygun çalışma sıcaklığına ulaşmadan durunca titreşim oluyor daha sonra geçiyor. 18500km deyim ilk depo hariç hep fuelsave kullandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

çok şükür iyiyiz sen nasılsın? kısa mesafelerde kullanımdan yapabilir. temmuz civarı bende arasıra hissettim. otobana çıktım yaklaşık bir 30km 5.viteste yüksek devirde koşturdum. daha sonra geçti. her titreşimi ona yormayınız. motor şanzıman uygun çalışma sıcaklığına ulaşmadan durunca titreşim oluyor daha sonra geçiyor. 18500km deyim ilk depo hariç hep fuelsave kullandım.
    İyi çok şükür Aykut. Mücadele. İş güç çocuğun okulu derken zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyoruz.

Bu arada araçlara bir indirim daha gelmiş, 203 sonra 192 şimdi 180’lere inmiş Turbo Dynamicler. ÖTV indirimi geldi patır patır fiyatlar düştü.

araçların değerlenmesini istemiyorum, zaten sıfır araç alma hayaline elveda dedik

geçen aracı satıp aklımın kalmayacağı bir araba alayım dedim, sahibindene baktım vazgeçtim içim elvermedi
    aynen dediğiniz gibi rolanti bozuk gibi ama daha hafif

punto yüklüdür yoksa kafa tutamaz :) lastiklerde önemli bende primacy 3 var rezalet gaza yüklenince hemen sarıyor yaza doğru değiştireceğim inş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.YILMAZ40

aynen dediğiniz gibi rolanti bozuk gibi ama daha hafif

punto yüklüdür yoksa kafa tutamaz :) lastiklerde önemli bende primacy 3 var rezalet gaza yüklenince hemen sarıyor yaza doğru değiştireceğim inş.
    goodyear eagle f1 asymmetric 3 var bende. Kuru havayı söylemeye gerek yok, yağışlı havada dai kickdownda ne bir savurma ne bir patinaja düştüğümü hatırlamıyorum. Yere zamk gibi yapışıyor. Lastik basınçlarım 32.

• Dostlar uzun zamandır uğramıyorum ama :) Aracımı da son dönem zamları vs derken pek kullanmıyorumda...
    Bugün Opel Değer Maltepe den aradılar, motor ile ilgili update varmış, opel garanti kapsamında randevulu olarak araçları servise çağırıyormuş... Haftaya çarşambaya randevu verdiler. Sizlerde durum ne ? Aranan yaptıran var mı? Yaptırsak mı?
  • sarpuli kullanıcısına yanıt
    yayinlanan bültende yazılım yuklenmeyen araclarda dogacak sorunlarda mesuliyet kabul etmeyeceklerini bildirmisler. bence yaptirmalisin. pozitif olarak şehir içi tüketim net olarak 0.5 ve 0.75 litre arasında kullanima göre düştü diyebilirim. negatif olarak o da kişiden kişiye değişir öfkeli abimiz sinirli bir abiye evrildi

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

Dostlar uzun zamandır uğramıyorum ama :) Aracımı da son dönem zamları vs derken pek kullanmıyorumda...
    Bugün Opel Değer Maltepe den aradılar, motor ile ilgili update varmış, opel garanti kapsamında randevulu olarak araçları servise çağırıyormuş... Haftaya çarşambaya randevu verdiler. Sizlerde durum ne ? Aranan yaptıran var mı? Yaptırsak mı?
    Güncelleme yaptır dostum. LSPI ile ilgili bir güncelleme bu. Bir sorun olursa servis biz çağırdık gelmedin demesin. Aylar öncesinde be çağırdılar yaptırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 26 Eylül 2018; 22:51:26 >
  • Tamam dostlar ;) yaptırayım en erkeninden, beni bugün çağırdılar daha :) Bu arada arabayı aldığım bayi bana uzak ama ÇOK yakında başka opel var, ona yaptıramam mı? Bir daha Maltepe'ye gitmesem olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

Tamam dostlar ;) yaptırayım en erkeninden, beni bugün çağırdılar daha :) Bu arada arabayı aldığım bayi bana uzak ama ÇOK yakında başka opel var, ona yaptıramam mı? Bir daha Maltepe'ye gitmesem olur mu?
    Sistemleri ortak. Başka bir servise gidebilirsin diye tahmin ediyorum. Bir telefon açarak ( daha yakın olan servise ) öğren bence gitmeden. Nerde yaptırırsan yaptır, sistemdeki plakandan yapıldı diye düşücektir. Seni çağıran firma işçilik ücreti talep etmeyecektir, kendi rızanla gideceğin yer talep edebilir. Bu sadece bir varsayım. Bir telefon açıp öğren bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 27 Eylül 2018; 9:38:58 >
  • bakımdan sonra benim yakıt tüketimi arttı.

• 
Sayfa: önceki 17631764176517661767
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.