Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: gosünüs Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
36.261
Cevap
288
Favori
1.670.438
Tıklama
Giriş
      184 Mesaj
      27 Eylül 2018 20:39:49

edit: çift mesaj gitmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falterubbix -- 27 Eylül 2018; 20:42:54 >
      |
      |
      GöKHaN 35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

en iyi öğretmen, en son yapılan hatadır.
    • Binbaşı
      1498 Mesaj
      27 Eylül 2018 20:41:31
      bu kış bir deney yapıyorum. Bir tarafta astra j nin kapaklarını koydum. bir tarafta orjinal kapaklar. bizim kapaklar oldukça serbest monte oluyor. j nin kapakları sımsıkı saglam kilitleniyor. içeri kolayca nüfuz eden sıcak hava bugulanmayi hızlandırıyor diye düşünüyorum. test edip göreceğim. lambalarım halojen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Astra 1.4 T AT Dynamic Neptün Mavi
    • Teğmen
      184 Mesaj
      27 Eylül 2018 20:42:07
      quote:

Orijinalden alıntı: GöKHaN 35

İlgilenmezlerse başka servise gösterin veya Opel Tr'ye şikayette bulunun.

Alıntıları Göster
      yukarıda yazdım hocam trim sesi olayını.

prosedür gereği biz sesi duymadıkça müdahale etmiyoruz dediler bana geçen hafta.

adama dedim ki bunun adı trim sesi, bunu bazen yapar, bazen yapmaz, sıcakken yapar, soğukken yapar, kasiste yapar, yapar da yapmaz. canı istemedi mi yapmaz. ben sana telefonla video çektim, gelen sesi duyurdum nerden geldiğini gösterdim söyledim. ha senle test sürüşüne çıktım yapmadı şansa ama eve geri dönerken yine yaptı, yalan mı söylüyorum hoşuma mı gidiyor benim servise gelmek diyorum, adamlar hala bizim duymamız lazım diyor.

sonunda sert şekilde basıcam fırçayı o olacak ya da dediğiniz gibi şikayet edeceğim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      849 Mesaj
      28 Eylül 2018 00:17:39

İsteğiniz opel servisine ücretsiz olarak güncelleme yaptırabilirsiniz, önceasinde randevu almayı unutmayın. Bu arada işlem 1,5 saat kadar sürüyor bilginize.

|
      |
      sarpuli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Astra K 2016 Beyaz Dynamic 1.4 lt 150HP AT
    • Yarbay
      2604 Mesaj
      28 Eylül 2018 05:24:55

araç yıkadıktan sonra oluyor bende biraz ama sonradan geçiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      falterubbix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      2155 Mesaj
      28 Eylül 2018 11:01:12
      Far buğulanması bende 2 farda da oluyor. Normal olduğunu düşündüğümden servise gitme gereği duymadım. Başka Astra larda da aynı durumu gördüm. Farların değişmesi mi gerekiyor?

• Teğmen
      184 Mesaj
      28 Eylül 2018 17:00:20
      quote:

Orijinalden alıntı: YasiN®

Far buğulanması bende 2 farda da oluyor. Normal olduğunu düşündüğümden servise gitme gereği duymadım. Başka Astra larda da aynı durumu gördüm. Farların değişmesi mi gerekiyor?
      far buğulanması normal bir şey değildir hocam. olmaması gereken bir şeydir.

araç garantili olduğu için servisler genelde değiştiriyor sanırım. garantisiz bi araç varsa önce bi gösterin, belki bi yerinde çatlak, boşluk vs bir şey vardır ve silikonla falan onarılabilir. far değişimi masraflı olur çünkü.

• Yarbay
      2155 Mesaj
      28 Eylül 2018 17:19:53

Normal garantim mayıs ayında bitmişti. Artı 2 yıl garantim var şuanda.

|
      |

• Teğmen
      184 Mesaj
      28 Eylül 2018 18:09:21
      quote:

Orijinalden alıntı: YasiN®

Normal garantim mayıs ayında bitmişti. Artı 2 yıl garantim var şuanda.
      uzattıysanız aynı şey fark etmiyor garantili araç hala.

işin ilginç yanı, şimdi işten geldim arabayı park edince dedim bi bakayım şuna. kaputu kaldırdım baktım far yukarda dipten cam değil mika olan kısımdan çok hafif çatlamış. kaza yapmadım, bir yere vurmadım, kaputu bile kaldırmadım işin ilginç yanı. nasıl olmuş fikrim yok.

şimdi merak ediyorum çatlak olduğu için fiziksel hasar olduğu için servis bana kullanıcı hatası falan bunu garantiden yapamıyoruz falan der mi acaba?
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      28 Eylül 2018 23:28:32
      Gm kauçuk paspasını satan varsa satın alabilirim.
      |
      |

Malın kölesi olmayın , mal sizin köleniz olsun. Opel Astra K 1.6 Cdti 2016 35.000 km.
    • Teğmen
      184 Mesaj
      29 Eylül 2018 14:17:22
      servisten geldim biraz önce ve beklediğim gibi oldu.

arkadaş far kaputun altında kalan kısımdan çatlamış. nasıl olduğu konusunda hiçbir fikrim yok. hiçbir yerde çizik yok. kaza yapmadım, araç hep kapalı otoparkta duruyor ve sağ tarafım duvar. yani sağ taraftan gelip hasar verebilmek mümkün değil araca.

tampona dokunsanız bile far olan kısım esnemiyor hiçbir şekilde yani tampona dokunmakla da orası çatlamaz.

resmen titreşimden midir nedendir bilmem far kaputun altındaki dip kısımdan çatlamış.

1600 tl istediler farı değiştirmek için.

ben de arabayı hiçbir yere çarpmadım etmedim bana kanıt gösterin şöyle bir darbe olmuş ve aracın farı çatlamış diye ben de tamam diycem kaputun altında kalıyor bu kısım dedim kabul etmediler. sinirlendim çıktım.

şimdi size sorum opel türkiye'ye şikayette bulunsam vs sonuç alır mıyım?

yoksa çatlak olduğu için hiç uğraşma asla garantiden yapmazlar mı diyorsunuz?

aracı aldığımdan beri doğru düzgün yüzüm gülmedi, trim seslerinden sebep 5 defa servise gittim tam şimdi bir de bu çıktı başıma.

satsam aracı 120.000 bandına ne alabilirim diye düşünüyorum güncel araç olsun istiyorum hiçbir aracı astra kadar beğenmiyorum kafayı yicem.

• Yüzbaşı
      849 Mesaj
      29 Eylül 2018 16:33:03

Çatlak, kaput kapalı iken dışardan görünmüyor ise japon ile yapıştırın, farın kapağını açın içindeki buğu gitsin. Bunun için araba satılmaz bana göre. Yine de siz bilirsiniz.

|
      |

Astra K 2016 Beyaz Dynamic 1.4 lt 150HP AT
    • Teğmen
      184 Mesaj
      29 Eylül 2018 16:39:34

hocam çatlak hafif içeriye yani çamurluğa doğru uzanan yere gidiyor gibi. farı elime alabilsem çok güzel yaparım aslında japon + ince güzel bir kat su silikonu ile ancak farı sökemedim. sanırım davlumbazlar ve tamponun sökülmesi lazım oralarda da vidalar var galiba.

üstteki vidaları falan söktük hafif bi çektim ama gelmiyor bir türlü. internette de bir türlü video falan bulamadım farı sökmekle ilgili.

sanayiye götürüp farı sökün elime verin desem yaparlar mı bilmiyorum bi denemek lazım.
      |
      |
      bunkerops kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1498 Mesaj
      29 Eylül 2018 17:57:51

farı sökmek için tamponun da inmesi lazım hocam

|
      |

Astra 1.4 T AT Dynamic Neptün Mavi
    • Teğmen
      184 Mesaj
      29 Eylül 2018 20:25:12

onu beceremem çok uğraştırır malesef en kötü sananiye gidip bi ustaya rica edicem sök ver farı elime ben silikonu vs süreyim geri takarsın diye.
      |
      |
      Aykutoz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      12919 Mesaj
      30 Eylül 2018 12:10:27
      Bu işin üstüne gidin. Hala garantisi var aracın. Başka servislere gösterin.

2017 Opel Astra K 1.6 Cdti 136 ps Dynamic - Sunroof - Manyetik Gri
    • Teğmen
      184 Mesaj
      30 Eylül 2018 12:27:37
      quote:

Orijinalden alıntı: GöKHaN 35

Bu işin üstüne gidin. Hala garantisi var aracın. Başka servislere gösterin.
      bu hafta içi öncelikle opel türkiyeye şikayette bulunacağım direk. gerekirse fotoğrafları onlara da göndereceğim.

artık beşiktaş gerçek otoya gitmiycem orayla kestim bağlantımı. çekmeköyde gedizler servis var hayli yakın bana. internette çok olumlu yorumlar göremedim aslında ama gerçek otodan kötü olacaklarını sanmıyorum. cumartesi oraya gideceğim.

• Yarbay
      12919 Mesaj
      30 Eylül 2018 13:05:36
      quote:

Orijinalden alıntı: falterubbix

bu hafta içi öncelikle opel türkiyeye şikayette bulunacağım direk. gerekirse fotoğrafları onlara da göndereceğim.

artık beşiktaş gerçek otoya gitmiycem orayla kestim bağlantımı. çekmeköyde gedizler servis var hayli yakın bana. internette çok olumlu yorumlar göremedim aslında ama gerçek otodan kötü olacaklarını sanmıyorum. cumartesi oraya gideceğim.

Alıntıları Göster
      Gerekirse tüm servisleri dolaşın. Memnun kalmadığınızı şikayet edebilirsiniz.
      |
      |

2017 Opel Astra K 1.6 Cdti 136 ps Dynamic - Sunroof - Manyetik Gri

• Binbaşı
      1343 Mesaj
      30 Eylül 2018 13:18:45
      3 hafta önce sıfır dizel otomatikle aranıza katıldım. Frene araba dururken basıp bıraktığınızda lık lık diye bir ses geliyor mu. Onun haricinde araba resmen akıyor. 15 bin bakımdan sonrada chiptuning yaptırmak istiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Binbaşı
      1820 Mesaj
      30 Eylül 2018 19:12:31
      Otomatikte düşük devirde yüksek vites problemi için artık Sport modda kullanıyorum. 50 ile giderken 6. Vites nedir kardeşim. Manuele çekip düşürmekten bıktım. Sport modda hep yüksek devir gezerim daha iyi. Benzin 10 krş fazla yakacak ama şu LSPI’den kaçınmış olurum en azından.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hızlı Cevap

Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
web tasarım
SEO
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,718
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.