Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1764. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
41.264
Cevap
306
Favori
2.350.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17621763176417651766
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teknokolik35

Peki alarm çaldığında dörtlülerde yanıyormuydu.
    Yanmıyordu. Hatta ben ilk başta sesin benim arabadan gelip gelmediğini anlayamamıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bunkerops

Sağ taraf B sütunu mu
    Sağ ve sol. İkisinde de var.
  • Yasakpınar kullanıcısına yanıt
    Bende de sağ taraftan ses geliyordu B sütunu diye düşünürken sesin kaynağının yolcu koltuğu kafalığının demir çubuklarından geldiğini tepit etmiştim, o bakımdan sordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    tamam aynı sorun ozaman. bende lambalar yanmıyor diye hiç üzerimede alınmadım. ama sonra baktım arabadan geliyor dediler kapıları açıp kapadım düzelmedi sonra ses kesildi. o gün bu gündür alarmı kurmuyorum ama tek sefer kitlemeye bassamda ön camdaki led yanıp sönüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik35

tamam aynı sorun ozaman. bende lambalar yanmıyor diye hiç üzerimede alınmadım. ama sonra baktım arabadan geliyor dediler kapıları açıp kapadım düzelmedi sonra ses kesildi. o gün bu gündür alarmı kurmuyorum ama tek sefer kitlemeye bassamda ön camdaki led yanıp sönüyor
    Aracınız otomatik vitesliyse, vites ışıklarının yanıp yanmadığına dikkat ettiniz mi ? Bende o olaydan sonra sönük kaldı çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bunkerops

Bende de sağ taraftan ses geliyordu B sütunu diye düşünürken sesin kaynağının yolcu koltuğu kafalığının demir çubuklarından geldiğini tepit etmiştim, o bakımdan sordum.
    Bence kesin olarak kemer mekanizmasından geliyor fakat yine de kafalıkları kontrol ediyim bakalım.
  • Önümüz kış. Kış Lastiği önerisi olan varmı ?
    225/45/R17 için.

• Merhaba opel 2016 astra k kasa oto benzinin garantisini uzatmak icin servisten fiyat aldim.kdv dahil 795 lora dediler +2 yil icin yarin uzatma odemesini yapicam.garantiyi uzatanlar varmi veya cok gerekli fikir duyabilirmiyim

• Harbour H kullanıcısına yanıt
    Nokian

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nokian aldım şimdide 2018 üretim 2700 tl 4 adet harika verileri var inceleyin
  • serhat611 S kullanıcısına yanıt
    Geçen kış aldım 2000 tl 4 adet. Baya zam gelmiş.
  • Fiyatlar inanılmaz yükselmiş gerçekten.
  • selamlar arkadaşlar, daha önce trim sesi ile ilgili çok kez yazmıştım bilirsiniz belki.

bugün işten dönerken video çektim sesi bariz yakalayınca. bu ses sol b sütünü ya da kapının içinden geliyor tam emin değilim, emniyet kemeri mekanizması ya da kilit yerinin altından.

bunun dışında sağ kapıda hoparlöre yakın yerde pürüzlü yolda cızırtı gibi bir ses var yine, bazen araç devir düşürünce de oluyor.

km saatini dandik yaptıkları için kendim söküp izole etmiştim daha önce. oradan sorunum kalmadı gibi bir şey şu anda.

km saatinden sebep ilk gittiğimde adam bana şunu demişti test sürüşüne çıkınca.

"bu araçlar kaymak asfalt için yapılmış daha çok, kaymak asfaltta sorun yoksa pek önemli değil"
    ben de yapıştırmıştım ona cevabı elimden 5 farklı araç geçti ve astra k dan önce 8 sene astra H kullandım ve araçta tık sesi yoktu diye. sonra parke yola gitmiştik, hee tamam ses geliyor bunu izole edicez falan dedi.

şimdi muhtemelen yarın yine aynısı olacak. test sürüşüne çıkalım 5 dk diyecekler. düz yolda gidecek diyecek ki ses yok, halbuki araç en küçük yol çizgisinde, yaya çizgisinde, pürüzlü asfatta bu tip sesler yapıyor ki ben ses takıntılıyım. servise sert çıkmayı düşünüyorum yarın eğer böyle bir şeyle gelirlerse. evde astra j sedan var, fiesta vardı bundan önce, hiçbirinde böyle sesler yoktu. kaldı ki 2016 model 20.000 km de araçtan bahsediyoruz.

videoya bakarsanız sesin ne kadar sinir bozucu olduğunu anlarsınız. bana diyorlar ki müzik aç. kardeşim ben müzik açmak zorunda mıyım? bazen kafa dinlemek istiyorum diyelim bu ses sesimi bozuyor benim. doğru olan benim müzik açmam ya da bu sesi hiç takmamam mı yoksa bu sesin olmaması gerektiği mi?

yarın servisten sonra tekrar yazacağım buraya durumları. beşiktaş gerçek otoya gideceğim yine.

not: videoyu biraz yüksek sesle dinleyin. cızırtı gibi gelen o ses trim sesi. aslında daha çok tıkırtı ama videoda bu şekilde çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falterubbix -- 21 Eylül 2018; 20:50:9 >

• arkadaşlar biraz önce aldım aracı geldim. yaşadıklarımı anlatayım size.

servise gittim şikayetim zaten belliydi biliyorsunuz. gittim dedim ki zikirden ziyade elimde video da var, dün iş çıkışı çektim bak gelin izleteyim. neyse bindik araca ustayla izlettim videoyu ama dedim ki her zaman yapmıyor bunu. mesela geçen hafta 5 gün yapmadı dün çıldırttı beni dedim içerde bişeyler oluyor dedim.

tamam bakalım dedi falan 2-3 tur attık yapmadı bu sesi sol kapı. ama orta vites kutusu ve direksiyonun ordan gelen cızırtılar vardı. vites sesini kendisi de duydu buna bakalım dedi kesin, direksiyon için de direksiyon kutusunu açmamız lazım alttan falan çok iş dedi. dedim ne demek çok iş? sizin işiniz bu değil mi dedim? işte yok çok ince bir sesten sebep oraları söktürmenizi tavsiye etmem bilmem ne falan. dedim tamam ordan gelen ses beni rahatsız etmiyor o kadar sen sol kapıya yoğunlaş. neyse 2-3 tur attık kapı o sesi yapmadı ama oradaki herkese videoyu izlettim ve baya kötü ya bu falan dediler.

bıraktım aracı çıktım. saat 2 de aradılar aracınız bitti gelin ama sol kapıdan biz ses alamadık, bir kez daha test sürüşü yaptık ve ses alamayınca sökmedik dediler. dedim kardeşim siz dalga mı geçiyosunuz? size ben video izletim mi izletmedim mi? bunu her zaman değil bazen yapıyor dedim mi demedim mi? sen benim şikayetimi es geçtin sadece vites kutusunun içine yalıtım yaptık dedin arabayı veriyorsun. şimdi bu bu hafta içinde tekrar bu sesi yaparsa ne olacak ben haftaya tekrar servise gelicem ve size bunu eşşek gibi söktürüp aracın başında bekliycem dedim. getirsiniz tamam dediler, benim şartellerim attı ama anladılar onu. bu ses çıksa da çıkmasa da haftaya buraya gelicem bu ses var beni rahatsız ediyo diycem ve size o kapıyı söktürücem dedim. şikayet de edicem ona göre dedim bastım çıktım.

bu hafta içi memnuniyet anketi için ararlarsa felaket basıcam fırçayı ve o ustayı da şikayet edicem.
    lanet olsun servisine yemin ediyorum sanayideki ustaya parasını ver söktür daha iyi.

• göstergeden ses gelmiyor dedim ya foruma yazdığımı farketti bugün çıt çıt konuştu sohbet ettik : )))

• Merhaba arkadaşlar,

Aracımı satıyorum ilgilenen varsa pm yolu ile ulaşabilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sahibinden-astra-k-1.4-turbo-150hp-608179403/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beetle Juice

Merhaba arkadaşlar,

Aracımı satıyorum ilgilenen varsa pm yolu ile ulaşabilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sahibinden-astra-k-1.4-turbo-150hp-608179403/detay/
    Hayırlısıyla satarsın inşallah dostum. Açıklama bölümünü okudum. 2016’dan beri Nitro+ kullanmışsın. Aynı benim gibi. Fişleri saklamışsın. Bak bu benim aklıma gelmedi. Nitro+ normal benzine göre fazla yakıyor fakat arabanın hakkınıda veriyor. Bir benmiyim dedim bunca zaman Nitro+ kullanan, sen varmışsın meğer. Depoya başka yakıt koymadım. Hatta bir seferinde ( Tekirdağ tarafıydı ) benzin ışığı yandıktan sonra hepey gittim. Sonra riske atmamak için çektim BP’nin istasyonuna arabayı, minibüse atlayıp Shell istasyonuna gittim benzin almak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 24 Eylül 2018; 12:38:26 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• guida kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim, benim aslında nitro + kullanmamın ilk başta sebebi shell karta x2 puan yazmasıydı. Ancak araç hakkında bilgiler oturdukça bu yakıtın iyi olduğuna kanaat getirdim. Hakikaten performans olsun, motor parçalarının temizliği olsun yakıttan memnun kaldım.
  • Arkadaşlar merhaba, 2,5 yıldır Astra K dizel otomatik araç kullanıcısıyım. Aracım 62.000 km de. Bugün aracı iş dönüşü çalıştırdığımda "Otomatik çarpışma hazırlığı devre dışı" uyarısı verdi, stop edip tekrar çalıştırdım, çarpışma ikaz sistemini kapatıp tekrar açtım fakat aynı uyarıyı vermeye devam etti. Daha önce yaşayanlar oldu mu acaba? Bakımına 3.000 km kaldı, geçen yıl da direksiyon kolonu kilidi hatası vermişti fakat serviste yazılımsal olduğunu söyleyip halletmişlerdi, Umarım bu da benzer bi yazılımsal sorundur. Bilgilendiren olursa çok sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 17621763176417651766
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.