Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: teknokolik35 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
36.261
Cevap
288
Favori
1.670.483
Tıklama
Giriş
      849 Mesaj
      28 Ağustos 2018 23:46:21

Kaput keçesi mevzusu derin mevzu hiç girmeyin bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      GöKHaN 35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Astra K 2016 Beyaz Dynamic 1.4 lt 150HP AT
    • Çavuş
      83 Mesaj
      28 Ağustos 2018 23:59:05

İkinci usb nasıl takılıyorki bir tane usb yeri var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      bunkerops kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      12919 Mesaj
      29 Ağustos 2018 00:34:44
      quote:

Orijinalden alıntı: bunkerops

Kaput keçesi mevzusu derin mevzu hiç girmeyin bence
      Hatırladoığım kadarıyla yeni A serisinde'de yoktu. Sanırım işe yarayan malzeme olmaktan çıktı üreticiler koymamaya başladı. :)
      |
      |

2017 Opel Astra K 1.6 Cdti 136 ps Dynamic - Sunroof - Manyetik Gri
    • Yüzbaşı
      849 Mesaj
      29 Ağustos 2018 00:38:23

Usb huh ile. Ben şunu kullanıyorum 2 yıldır.

|
      |
      batu_han2010 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1498 Mesaj
      29 Ağustos 2018 07:11:43
      vernik yanigi olmuş araçlara dikkat ederseniz tavan, tavan kuşakları, sedan araclarda bagaj üstü ve motor kaputunda olduğunu gorursunuz.

kecesiz kaput oluyor desek, tavana mantikli açıklama olmuyor.

bence birinci öncelik arabayi gunesten korumak. piyasada genel kabul görmüş waxların uv korumasina büyük katkisi oluyor. benim araba gunde 2 saat güneş alıyor korumasini surekli güncel tutuyorum.

ayrica sararmış farlara dikkat ettim ozensiz yikamayla oluşan kılcal çiziklere nufuz eden güneş ışıkları zamanla o görüntüyü yaratıyor

|
      |

Astra 1.4 T AT Dynamic Neptün Mavi
    • Yarbay
      4911 Mesaj
      30 Ağustos 2018 13:07:30

Garanti devam ediyorsa garantiden değiştirtin. J kasada yaşadık bu sıkıntıları garantiden çözüldü.

|
      |
      ilkerkd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Astra K 1.6 CDTI 136 HP Dynamic + Sunroof A/T

Punto Evo 1.3 Mjet 75 :) HP Active+ Hibrit Turbo
    • Binbaşı
      1655 Mesaj
      30 Ağustos 2018 13:37:30
      60.000 KM de bugün servisimize tekleme şikayeti ile gelen ASTRA K 1.4T 150 HP B14XFT motorun 1. pistonunun hali, ayrıca silindir de üst ölü noktadan alt ölü noktaya kadar çizik, masraf 11.000 TL

Astra K FAN'larına duyurulur

Sen Ofsayt Nedir Bilirmisin ? İşte O Benim ...
    • Binbaşı
      1820 Mesaj
      30 Ağustos 2018 17:23:38
      quote:

Orijinalden alıntı: zx636

60.000 KM de bugün servisimize tekleme şikayeti ile gelen ASTRA K 1.4T 150 HP B14XFT motorun 1. pistonunun hali, ayrıca silindir de üst ölü noktadan alt ölü noktaya kadar çizik, masraf 11.000 TL

Tekleme yapıyor demişsiniz. Teklemeyi kalkıştamı yapıyordu yoksa trafikte seyir halindemi yani 40-50 km hızlardamı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 30 Ağustos 2018; 17:23:53 >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      579 Mesaj
      30 Ağustos 2018 17:46:58
      quote:

Orijinalden alıntı: zx636

son motor güncellemesi araca yapılmışmıydı ?

motor güncellemesi sonrasında mı yine piston sorunu oluştu ?

• Yarbay
      2155 Mesaj
      30 Ağustos 2018 18:15:44
      Doğuş olsa marka karalama diye kan alırdı.

• Binbaşı
      1655 Mesaj
      30 Ağustos 2018 18:40:26

Aracın sahibi aracın güncellemesinin yapıldığını ,

yetkili serviste dexos 1 gen 2 yağ kullanıldığını söylüyor

Aracın garantisi 20 gün önce bitmiş, servis kabul etmiyor

aracın sahibi 17 yıllık profesyonel şoför,

her gün şirket aracı kullanıyor, Bu araç kendi şahsi aracı

Araç, aniden yağ kaçırmaya ve teklemeye başlamış

Bize geldiğinde ön grank keçesinden yağ kaçırıyor ve rölantide bile tekliyordu, silindirleri Tek tek kompresor öçümü yaptığımız da 1. Silindirin kompresör kaybı yaşadığını gördük , silindir kapağını sökme kararı aldık , alttan karteri açmamızla kırık piston parçalarının görünce komple motoru söküp dağıttık mecburen ve piston gördüğünüz duruma diğer silindirlerde sorun yok , Ancak mecburen komple motor yapıcaz, parçaları da piyasada yok sadece Opel yetkili servis üzerinden sipariş edilebiliyor, Bazı parçalar Almanya sipariş diyor serviss araç sahibi kara kara düşünüyor bakalım ne olacak çıkma çalışan bi motor falan bakacak galiba

|
      |
      Bahsedilenler: teknologi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör guida

• Binbaşı
      1655 Mesaj
      30 Ağustos 2018 19:11:34
      quote:

Orijinalden alıntı: YasiN®

Doğuş olsa marka karalama diye kan alırdı.
      Karalama mı yapıyoruz sizce, piston ortada neyi karalayalım gerçekten kırmış işte
      |
      |

• Çavuş
      83 Mesaj
      30 Ağustos 2018 23:47:14
      Benim 32 binde kırılmıştı. Şuan 53 bindeyim. Hiç bir sıkıntısı yok. Piston kırmanın ön belirtisi olan çıt çıt sesini tamirden sonra hiç duymadım. Bence yağdan ziyade güncelleme çözdü bu işi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Er
      11 Mesaj
      31 Ağustos 2018 11:25:28

Hocam bu problem bilinen bir durum. Dolayısıyla yeni bir tespit yapmadınız. Bu yüzden duyuru ilanı vermenize de gerek yok bence. Bende bu araca 2 yıldır sahibim. Benim aracım 13 bin km'de. Araç sahibi 2 yılda 60 bin km yapmış. 17 yıllık şoför diyorsunuz. Benim babam 40 yıllık şoför. Aracı ona teslim etsem 5 bin km sonra pistonu kırıp, bana teslim eder. Araç 70-80 ile giderken 6. viteste seyrediyor. Manuel olarak vitesi küçültmeden biraz yüklenirseniz, motorda lspi durumu oluşabiliyor. Bu durum sizinde bileceğiniz üzere tüm düşük hacimli benzinli turbo araçlarda görülebilen bir durum. Ancak bu araç daha hassas. Motor yazılım güncelleme ve yağ yenileme ile bu problemi biraz daha hafifletmeye çalıştılar, kısmende başardılar bence. Ancak tekrar söylüyorum problemi tamamen ortadan kaldıramadılar. Zaten teknik olarak da direk enjeksiyonlu motorlarda pek de mümkün değil.
      Şunu da söylemeden geçmek istemiyorum, Opel fanı falan da değilim. Sadece şu ekonomik koşullarda, yerine tekrar yenisini koyamayacağım için aracıma sahip olmaya çalışıyorum. Bu araca sahip olan arkadaşlar düşük devirlerde seyrederken dikkat ederlerse, bu arkadaşın yaşadığı problemle karşılaşma ihtimali düşük olacaktır diye düşünüyorum.
      Not: Diğer araçlardan bu problem olmuyor, vay efendim şu marka taş gibi hiç problemsiz diye cevap yazmayın. Böyle bir problemden haberi olmayan ve B14XFT motor kodlu turbo astra araçlarını sorunsuz kullanan müşterilerinize bu probleme ilişkin sizin de doğal olarak bileceğiz birtakım uyarılarda bulunursanız amme hizmeti yapmış olursunuz.
      |
      |
      zx636 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1655 Mesaj
      31 Ağustos 2018 12:48:52
      quote:

Orijinalden alıntı: kacoskuner

Hocam bu problem bilinen bir durum. Dolayısıyla yeni bir tespit yapmadınız. Bu yüzden duyuru ilanı vermenize de gerek yok bence. Bende bu araca 2 yıldır sahibim. Benim aracım 13 bin km'de. Araç sahibi 2 yılda 60 bin km yapmış. 17 yıllık şoför diyorsunuz. Benim babam 40 yıllık şoför. Aracı ona teslim etsem 5 bin km sonra pistonu kırıp, bana teslim eder. Araç 70-80 ile giderken 6. viteste seyrediyor. Manuel olarak vitesi küçültmeden biraz yüklenirseniz, motorda lspi durumu oluşabiliyor. Bu durum sizinde bileceğiniz üzere tüm düşük hacimli benzinli turbo araçlarda görülebilen bir durum. Ancak bu araç daha hassas. Motor yazılım güncelleme ve yağ yenileme ile bu problemi biraz daha hafifletmeye çalıştılar, kısmende başardılar bence. Ancak tekrar söylüyorum problemi tamamen ortadan kaldıramadılar. Zaten teknik olarak da direk enjeksiyonlu motorlarda pek de mümkün değil.
      Şunu da söylemeden geçmek istemiyorum, Opel fanı falan da değilim. Sadece şu ekonomik koşullarda, yerine tekrar yenisini koyamayacağım için aracıma sahip olmaya çalışıyorum. Bu araca sahip olan arkadaşlar düşük devirlerde seyrederken dikkat ederlerse, bu arkadaşın yaşadığı problemle karşılaşma ihtimali düşük olacaktır diye düşünüyorum.
      Not: Diğer araçlardan bu problem olmuyor, vay efendim şu marka taş gibi hiç problemsiz diye cevap yazmayın. Böyle bir problemden haberi olmayan ve B14XFT motor kodlu turbo astra araçlarını sorunsuz kullanan müşterilerinize bu probleme ilişkin sizin de doğal olarak bileceğiz birtakım uyarılarda bulunursanız amme hizmeti yapmış olursunuz.
      Bilinen durum diyorsunuz da araç sahibi bilseydim almazdım diyor, demek ki bilen var bilmeyen var siz bildiğiniz için herkez biliyor sanıyorsunuz

Duyuru ilanı gibi ne demek oluyor ,

Burası forum, formun amacı insanları bilgilendirmek, uyarmak, faydalı olmak

Burada malının aybını kabul etmeyen Opel firmasını kınamanız gerekirken, Ne kadar da Opel fanı değilim deseniz de astra K sahibi olduğunuz için yanlı yorum yapıp , kullanıcı hatası gibi gösterip aracı aklamaya çalışmayın

Bu motorlara tasarım hatası var, bunu kabul etmeyip hatayı kullanıcılara yüklemek acizliktir

Evet Lpsi olayı oluşuyor, oluşuyorsa firma bunu kabul edip araçlarını paşa paşa geri toplayacak, hatayı kullanıcıda bulmayacak

Diğer araçlar kusursuz diye birşey deneyecektim zaten hiçbir araç kusursuz değildir ,

Ama malına sahip çıkan tüketiciyi madur etmeyen firmalar var.

Bu ayıp büyük bir ayıp öyle, " vites topuzu soyulması, direksiyon derisinin atması " gibi bir olay değil

Biz müşterilerimize B14XFT 1.4 T 150 HP motorlu, Manuel vites araçlardan uzak durun tavsiyesi yapıyoruz

• Yüzbaşı
      849 Mesaj
      31 Ağustos 2018 13:54:22
      Anladığım kadarı ile opel servisinde mekanik bölümünde görevlisiniz, yanılıyorsam düzeltiniz.

Benim merak ettiğim şey şimdiye kadar servisinizde kaç astra k ya bu sebeple işlem yapıldı ve kaçı otomatikti.

• Binbaşı
      1498 Mesaj
      31 Ağustos 2018 14:50:44

ne marka araç tavsiye edersin?
      |
      |

• Binbaşı
      1655 Mesaj
      31 Ağustos 2018 15:11:44
      quote:

Orijinalden alıntı: bunkerops

Anladığım kadarı ile opel servisinde mekanik bölümünde görevlisiniz, yanılıyorsam düzeltiniz.

Benim merak ettiğim şey şimdiye kadar servisinizde kaç astra k ya bu sebeple işlem yapıldı ve kaçı otomatikti.
      Opel servisinde görevli falan değilim, kendi özel servisimiz var

• Binbaşı
      1655 Mesaj
      31 Ağustos 2018 15:18:43
      quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

ne marka araç tavsiye edersin?
      Araç Tavsiye etmek kişinin isteklerini bilip bu istekleri karşılamak doğrultusunda yapılır,

eğer Opel astra gibi C segment bir araç tavsiyesi istiyorsanız ve istediğiniz araçta aradığınız şey '' sorunsuzluk '' ise Auris / Corolla tavsiye ederim ( hiç sorunu yoktur demiyorum az sorun çıkartan araçlardan biridir )

• Binbaşı
      1498 Mesaj
      31 Ağustos 2018 16:13:10

mesela diyelim toyota düşündüm ben asla manuel araç kullanmam kısa bir araştırmada: mm şanzımanın baskı balata değiştirici robotlu beyinli suyuna gitmediğin zaman sahibini en olmadık yerde bırakabilecek güncel kurlarla 6binli rakamları bulabilecek olduğunu gördüm. bu saydıklarım enınde sonunda olacak arızalar..

bunun içinde toyota forumlarında yazıyormusunuz?
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
web tasarım
Satılık Köpek
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,421
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.