Şimdi Ara

Yeni Octavia 1.4 TSI Elegance DSG İzlenimlerim (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
2
Favori
52.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar çok güzel ve kaliteli bir forum

şu anda 2008 astra benzinli kullanıyorum 3 yılda 52000 km yapmışım
    birçok arabaya baktım dün octavia 1.4 dsg içinde fiyat aldım ambiante için 50.300 tl fiyat aldım
    dizellere pek bütçem yetmiyor octavia bana içine binince şık ve güvenli izlenimi verdi
    benim için ciddi bir bütçe acaba değecekmi diye düşünüyor insan?
  • işin özü TSİ motorlu araclar yakıt konusunda emeklı işi...

gaz pedalına cok yuklenerek ve yuksek devırde kullanıyor ısenız tsı dan uzak durun..

10 lt nın altına ınemezsınız....

ama sakın kullanımda sehır içi 7lt-8 lıtre arsı ... uzun yolda da 6-7 lıtre arası yakıyor.....
  • Kendi konumu hortlatayım biraz, en son şehir içi yakıt değerlerimi vereyim

Efendi kullanımla , Ankara şehir içi trafiğinde 1 depo ortalama yol bilgisayarı 7.1 lt.

gittiği yol 610 km, henüz benzin lambası yakmadı. Yaklaşık 43 lt benzin ile 610 km... 1 lt ile yaklaşık 15 km... Bundan iyisi şamda kayısı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Kendi konumu hortlatayım biraz, en son şehir içi yakıt değerlerimi vereyim

Efendi kullanımla , Ankara şehir içi trafiğinde 1 depo ortalama yol bilgisayarı 7.1 lt.

gittiği yol 610 km, henüz benzin lambası yakmadı. Yaklaşık 43 lt benzin ile 610 km... 1 lt ile yaklaşık 15 km... Bundan iyisi şamda kayısı...

Araç kaç km de peki.

Bakım aralıkları 10.000km mi yapılıyor.Ayrıca otomatik vitesin yağ değişim periyodu kaç km de gerçekleşiyor acaba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: altrea

quote:

Kendi konumu hortlatayım biraz, en son şehir içi yakıt değerlerimi vereyim

Araç kaç km de peki.

Bakım aralıkları 10.000km mi yapılıyor.Ayrıca otomatik vitesin yağ değişim periyodu kaç km de gerçekleşiyor acaba..

arac 30 bin km de , 27 binde ilk bakımı yapıldı yaklaşık 350 tl civarı tuttu. inan bundan sonra kaç km de bilmiyorum yol bilgisayarına bakıp söyleyeyim kalan km yi.. şu an 6.9 lt ortalamadayım şehir içi 500 km oldu çeyrek depo var görünüyor...
  • Yeni guncelleme , sehir ici 6.9 ile isik yanmadan benzin aldim 43 lt yani 1 depo ile 635 km sanirim dizellere meydan okuyorum :)
  • Benim 2009 Model Passat'ım var 1.4 TSI Trendline DSG. Octavia düşünüyorum ama segment olarak herhalde Jetta'nın karşılığı bu araç . Açıkcası Yeni Jetta'ya hafta sonu DOD Çankaya'da bindim. Passat'ın ön konsoluna o kadar alışmışım ki Jetta'ya oturuşum ile kalkışım bir oldu. Octavia'ya da bugün bakacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bmnankara

Benim 2009 Model Passat'ım var 1.4 TSI Trendline DSG. Octavia düşünüyorum ama segment olarak herhalde Jetta'nın karşılığı bu araç . Açıkcası Yeni Jetta'ya hafta sonu DOD Çankaya'da bindim. Passat'ın ön konsoluna o kadar alışmışım ki Jetta'ya oturuşum ile kalkışım bir oldu. Octavia'ya da bugün bakacağım.

Elbette Passat'taki lüks hissini Octavia/Jetta da kısmen alabilirsiniz ama bunlar sürüş olarak da benzer araçlar.
    D segmenti bir aracı satıp C segmentine yöneldiğiniz gerçeğini baz alırsak, Passat'tan sonra 1.4 TSI bir Octavia/Jetta sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacaktır.
    Kendi aracım olduğu için Octi hakkında yorum yapmak isterim.

1.4TSI Octavia sahibiyim. Passat ile aracımı kıyaslamam gerekirse bana göre en büyük eksisi Octavia'nın ses yalıtımı konusundaki zayıflığı.
    Kendi C segmentindeki diğer marka araçlarla kıyaslandığında bence aynı durumda olsa da , bir Passat ile yüksek hızlarda da sessiz bir sürüş yapılabilirken, Octi de sürat arttıkça rüzgar sesi almaya başlıyor araç

Passat işçilik olarak 1 adım daha önde bir araç ancak bu demek değil ki octinin işçiliği kötü. Ben a4 octi de kullandım. Arada fersah fersah fark var eskisiyle... Elegance donanımın malzeme ve işçilik kalitesi gayet iyi.

Bunun dışında araçlarda kullanılan parçaların çoğu aynı. Tek farkı üzerinde VW değil Skoda yazıyor ve kırmızı değil yeşil renkteler ışıklandırmaları vs.

Octavia kasa değiştirecek 2013 veya 2014 te, bu sizin için önemliyse Jetta'ya yönelebilirsiniz.. Önemli değil diyorsanız, bütçenize de uyuyorsa Passat'tan inen VW grubu araçlara alışkın biri için iyi bir tercih bence Octavia
  • 1.4 TSI düz vites ile Ankara-Manavgat arası 520 km yaklaşık yarım depo ile gidildi ortalama 115 km süratle
    Ortalama 5.3 litre..
    Fabrika verisi 5 litre
    Gayet güzel bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnsuff

1.4 TSI düz vites ile Ankara-Manavgat arası 520 km yaklaşık yarım depo ile gidildi ortalama 115 km süratle
    Ortalama 5.3 litre..
    Fabrika verisi 5 litre
    Gayet güzel bence

Toroslardan geçtiyseniz bir derece daha mukemmel diyelim...
  • Uzun yolda iyidir ama şehiriçinde çok üzer TSI :)
  • Vallahi eski 1.6 MPI hitler octaviamdan fazla tüketmiyor şehir içinde
    Buna karşılık harika performansı var.
    Hatta TSI de insan gibi sakin kullanınca MPI dan daha da az tükettiğini düşünüyorum şehir içinde
    Ancak bu zevkli motoru böyle kullanmak mümkün olmuyor.
    Dolayısıyla 1.6 MPI a verdiğimden fazla benzin parası vermiyorum ama keyif kat kat fazlası
  • quote:

Orijinalden alıntı: hipofiz

Uzun yolda iyidir ama şehiriçinde çok üzer TSI :)

şehir içi en iyi değer 650 km daha ne yapsın bu motor :) bundan iyisi şamda kayısı... bir motor istendiğinde köklüyor istendiğinde kokluyorsa daha ne istersin ki ?
  • 6 ay 1.4 TSI Superb kullandım İstanbulda hem de 1 sene evvel. O zaman yapabildiğim en iyisi 500km idi bir depo ile. Gayette sakin kullanırım aracı. Uzun yolda da en fazla 5.8 lt ortalamaya düşürebildim. Belki ağırlıktan dolayı Octavia bu seviyelere ulaşmıştır ama bence pek yeterli değil. :)
  • tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    iyi akşamlar..şuanda dizel araç fiyatları uçtu gitti.bu nedenle benim aklımda dsg vitesli 1.4 tsi elegance octavia var..şuan cizredeyim ama istanbula tayinim çıkacak yaza..yani şehir içide kullanıcam..
    sizden ricam litre olarak araç şehir içi ve şehir dışı tüketimi,aracın periyodik bakım masraflarını,aracın varsa eksilerini,dsg mi yoksa manuelmi almam gerektiğini ve en son ikinci elde dahil alınabilirliği ile ilgili fikirlerinizi paylaşmanızı istiyorum..teşekkür ederim şimdiden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mevtek

iyi akşamlar..şuanda dizel araç fiyatları uçtu gitti.bu nedenle benim aklımda dsg vitesli 1.4 tsi elegance octavia var..şuan cizredeyim ama istanbula tayinim çıkacak yaza..yani şehir içide kullanıcam..
    sizden ricam litre olarak araç şehir içi ve şehir dışı tüketimi,aracın periyodik bakım masraflarını,aracın varsa eksilerini,dsg mi yoksa manuelmi almam gerektiğini ve en son ikinci elde dahil alınabilirliği ile ilgili fikirlerinizi paylaşmanızı istiyorum..teşekkür ederim şimdiden..

Dostum dsg elegance octavia 2010 da sifir aldim bugun 70bin km yi devirdim, aractan cok ama cok memnunum ki ilk 30 bin km de dsg kavrama ve megatronik degisti su an yeni nesil dsg ile arac maasallah tas gibi hizlanmasi ekonomisi cok iyi, sehir ici suratli kullanirsan 8.3 lt 100 km de dikkatli sakin kullanirsan 6.3 lt 100 km yol bilgisayatlri degeri var , 1 depo ile sehir ici 530km ile 660 km arasi yol yapabiliyorum. Siddetle tavsiye ederim cok oturakli ve deli gibi guclu bir arac, gecen ay sifirini almak icin ilana koydum ertesi gun sabah satildi ancak sifirlara o hafta zam gelince arayip satisi ozur dileyerek iptal ettim, en az 200bin km ye kadar araci tutacagim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 24 Mart 2014; 19:32:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TSİ motorlardan hangisini önerirsiniz ? Ve lpg uyumu nasıldır ? Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

TSİ motorlardan hangisini önerirsiniz ? Ve lpg uyumu nasıldır ? Şimdiden teşekkürler

Yeni yüksek beygir 1.4 tsi lar iyidir sanırsam, artık tsi a lpg takılıyor, servisde bir elemanın arkadaşı 300bin km de octavia ya lpg taktırmıs canavar gibi demişti...
    Benim TSI 79 bin km yi devirdi maasalah diyelim ...
  • 1.4 tsi dsg hakkında çok az yorum yapılmış. Ankara da ki iki bayide de bu araç kalmamış, sanırım Türkiye genelinde de durum böyledir.

2014 model tsi dsg kullanıcıları biraz aracı anlatsa da bizler bilgilendirseler keşke.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

TSİ motorlardan hangisini önerirsiniz ? Ve lpg uyumu nasıldır ? Şimdiden teşekkürler

Yeni yüksek beygir 1.4 tsi lar iyidir sanırsam, artık tsi a lpg takılıyor, servisde bir elemanın arkadaşı 300bin km de octavia ya lpg taktırmıs canavar gibi demişti...
    Benim TSI 79 bin km yi devirdi maasalah diyelim ...

Konuyu gördüğüm kadarıyla 4 yıl önce açmışsınız. Mesajlarınızı okudum, şöyle bir şey soracağım. Ben 1.2 tsi ambition octavia düşünüyorum. Donanım ambitionda benim için yeterli seviyede onun için daha yüksek meblalar vermek istemiyorum. Bir ikincisi DSG sizce ne kadar önemli ve aracınızda 4 yılda gördüğünüz yakıt tüketimi nasıldır? Bir de aracınızla ilgili herhangi bir şikayetiniz oldu mu?

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.