Şimdi Ara

Yeni Octavia 1.4 TSI Elegance DSG İzlenimlerim (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
2
Favori
52.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ÖzGüR-LüK

quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

TSİ motorlardan hangisini önerirsiniz ? Ve lpg uyumu nasıldır ? Şimdiden teşekkürler

Yeni yüksek beygir 1.4 tsi lar iyidir sanırsam, artık tsi a lpg takılıyor, servisde bir elemanın arkadaşı 300bin km de octavia ya lpg taktırmıs canavar gibi demişti...
    Benim TSI 79 bin km yi devirdi maasalah diyelim ...

Konuyu gördüğüm kadarıyla 4 yıl önce açmışsınız. Mesajlarınızı okudum, şöyle bir şey soracağım. Ben 1.2 tsi ambition octavia düşünüyorum. Donanım ambitionda benim için yeterli seviyede onun için daha yüksek meblalar vermek istemiyorum. Bir ikincisi DSG sizce ne kadar önemli ve aracınızda 4 yılda gördüğünüz yakıt tüketimi nasıldır? Bir de aracınızla ilgili herhangi bir şikayetiniz oldu mu?

Teşekkürler.

Araçtan çok memnunum 82bin km oldu, dsg olmazsa olmaz, onsuz düşünemiyorum... çok sakin kullanım 6.2 litreye agrasif kullanırsan 8.3 litreye standart trafikten hızlı kullanorsan 7 litre tüketimi var. 1 depo ile ışık yanmadan yanmaya en iyi sehiriçi mesafem 650 km ortalama 550 km ...

Yola oturuşu süratlenmesi konforu virajı ... parasının çok ötesinde bir araç...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ÖzGüR-LüK

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

TSİ motorlardan hangisini önerirsiniz ? Ve lpg uyumu nasıldır ? Şimdiden teşekkürler

Yeni yüksek beygir 1.4 tsi lar iyidir sanırsam, artık tsi a lpg takılıyor, servisde bir elemanın arkadaşı 300bin km de octavia ya lpg taktırmıs canavar gibi demişti...
    Benim TSI 79 bin km yi devirdi maasalah diyelim ...

Konuyu gördüğüm kadarıyla 4 yıl önce açmışsınız. Mesajlarınızı okudum, şöyle bir şey soracağım. Ben 1.2 tsi ambition octavia düşünüyorum. Donanım ambitionda benim için yeterli seviyede onun için daha yüksek meblalar vermek istemiyorum. Bir ikincisi DSG sizce ne kadar önemli ve aracınızda 4 yılda gördüğünüz yakıt tüketimi nasıldır? Bir de aracınızla ilgili herhangi bir şikayetiniz oldu mu?

Teşekkürler.

Araçtan çok memnunum 82bin km oldu, dsg olmazsa olmaz, onsuz düşünemiyorum... çok sakin kullanım 6.2 litreye agrasif kullanırsan 8.3 litreye standart trafikten hızlı kullanorsan 7 litre tüketimi var. 1 depo ile ışık yanmadan yanmaya en iyi sehiriçi mesafem 650 km ortalama 550 km ...

Yola oturuşu süratlenmesi konforu virajı ... parasının çok ötesinde bir araç...

Parasının çok çok ötesinde bir araç biliyorum. Çünkü insanlar 50000 küsüre clionun boş paketini alıyor. 60 bine octavia çok normal. Teşekkürler bilgilendirme için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aracim 99bin km ye geldi... maasallah diyelim... ilk gunku gibi..

• quote:

Aracim 99bin km ye geldi... maasallah diyelim... ilk gunku gibi..

Daha önce 2006 audi a4 2005 s60 2003 passat gibi araçlar kullandim. 1 ay önce 2012 tiguan aldim ama sedan tadını vermedi. Yeni kasa octavia 1.4 tsi düşünüyorum. Ne dersiniz daha onceki sedanlarin tadını yada onlara yakın bir sürüş zevki verir mi?

• altinok A kullanıcısına yanıt
    1.8T Passat tan gecmistim o araca hic fark hissetmmedim, tsi octavia cok iyi arabadir memnun eder.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar uzun süren Sedan kullanımından sonra 2 ay önce Suv grubu bir araç aldım (Tiguan 1.4 TSI DSG) ama yüksek sürüş pozisyonunu sevmedim yeniden sedan bir araç almak istiyorum. Almak istediğim araç, Octavia. Ama 1.4 Tsi Dsg ile 1.6 dizel Dsg arasında kararsız kaldım. 1.4 Tsi 140 bg benim önceki aracı aratmaz fakat bayide yok 2. el neredeyse hiç ilan yok. 1.6 seçeneği ise diğerine görece daha düşük bir motor gücü, ama çok güçlü bir 2. el. 5 kişilik bir aileyiz.

Ne dersiniz, bu veriler ışığında 1.4 Tsi 140 Bg mi yoksa 1.6 dizel otomatik mi? Dizel otomatik 140 bg olan versiyonu aratır mı, uzun yolda falan nasıldır. Teşekkür ederim.

Not: Tavsiyede bulunacak olan arkadaşlar yakıt tüketimi avantajı/dezavantajını dikkate almasınlar lütfen. İşletme üzerine alacağım için yakıt önemli bir kriter değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altinok

Arkadaşlar uzun süren Sedan kullanımından sonra 2 ay önce Suv grubu bir araç aldım (Tiguan 1.4 TSI DSG) ama yüksek sürüş pozisyonunu sevmedim yeniden sedan bir araç almak istiyorum. Almak istediğim araç, Octavia. Ama 1.4 Tsi Dsg ile 1.6 dizel Dsg arasında kararsız kaldım. 1.4 Tsi 140 bg benim önceki aracı aratmaz fakat bayide yok 2. el neredeyse hiç ilan yok. 1.6 seçeneği ise diğerine görece daha düşük bir motor gücü, ama çok güçlü bir 2. el. 5 kişilik bir aileyiz.

Ne dersiniz, bu veriler ışığında 1.4 Tsi 140 Bg mi yoksa 1.6 dizel otomatik mi? Dizel otomatik 140 bg olan versiyonu aratır mı, uzun yolda falan nasıldır. Teşekkür ederim.

Not: Tavsiyede bulunacak olan arkadaşlar yakıt tüketimi avantajı/dezavantajını dikkate almasınlar lütfen. İşletme üzerine alacağım için yakıt önemli bir kriter değil.

Benim dikkatimi çeken şey 1.4 TSI ikinci elde çok yok.
    Ya sıfırı az satılıyor, ya da alanlar memnun.

• Evet haklısınız. 1.4 tsi 7-8 tane ancak var.

• altinok A kullanıcısına yanıt
    Konuyu acan kisi olarak 100bin km sonra aracami satip yine bir sofor bir octavia aldim bu sefer 1.6 tdi oldu.. 1.4 tsi alacaktim ama siparisle geliyormis beklemedim ama simdi kafama edeyim tsi a alisan tdi da zorluk ceker.. bin pismanim tsi i buraktigima girgirgir kafa utuluyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba hocam. şuan dizel kullanmaya devam ediyorsanız biraz bilgi paylaşırmısınız.

• Sadık ve uzun dönem kullanıcısı, tebrik ederim.

• yusufkenan2010 Y kullanıcısına yanıt

Biraz geç cevap oldu ama dizel ile olmadı... gürültüsüne alışamadım.. kısa süre sonra satıp F10 520i aldım...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.