Şimdi Ara

Yeni Octavia 1.4 TSI Elegance DSG İzlenimlerim (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
2
Favori
52.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oquzdag

dostum yanlış anlama ama, 1.6 mpi passat ile çekmeköy beşiktaş sabah 6 boş trafikte 90-110 arası hızlarda ve levent civarı ışıklarda durarak. 4.8 ile beşiktaşa varabiliyorum.

70 km ile hiç dur kalk yapmadan 4.9 çok normal bir tüketim.

Valla dostum 1.8T passattan sonra 4.9 lt bana rölanti gibi geliyor :)
  • tOLGA BEY ÖNCE HAYIRLI OLSUN SONRADA GEÇMİŞ OLSUN.
    Ben şu aralar skoda ile ilgileniyorum. octavia 1.6 tdi yada superb 1.6 tdi olmazsa olmazlarım.
    Benzinli araca veda edeli 7 yıl oldu.
    Sık seyaha ve ankarada günlük 60 km min yolum var.o nedenle sizin verdiğiniz 30 kr tüketim benim şu anki tüketimimin tam 2 katı.
    2004 cmax tdci ghia 1400 kg lik manual aracım ile ş .içinde 1000 km yapıp 145 tl ye fulluyorum.Tabi etap %60 ş . dışı + %40 klasik ş içi trafik karakterinde. Aracım su an 135.000 km de.
    Tüm bu nedenlerle dizel düşünüyorum.
    Almanyada superb 1.6 tdı satışta onun TR ye gelmesini bekliyorum.
    Octavia bagajı mükemmel olan sağlam araç. siz neden 1.6 tdi düşünmediniz? Merak ediyorum.
    Tabi bir de test ettiniz ise görüşleriniz neler ?
    DGG vw ve skoda da motor bölmesi darlığı nedeni ile yanlamasına monte edildiğini okumuştum. sorunun bir kaynağı yer darlığı olabilir mi? Çünkü audi de DSG ler sorunsuz hizmet ediyor.
    Son olarak yazılım yuklemesi hikayesi bana 6 yıl önce ford da yaşadığım EPB(ELEK PARK FRENİ ) Sorununu hatırlattı.
    Yazaılım sorunu 1 yıl sürmüş ve UK den yardım ile çözülmüş idi.
    Teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tissot -- 7 Ekim 2010; 14:03:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tissot

tOLGA BEY ÖNCE HAYIRLI OLSUN SONRADA GEÇMİŞ OLSUN.
    Ben şu aralar skoda ile ilgileniyorum. octavia 1.6 tdi yada superb 1.6 tdi olmazsa olmazlarım.
    Sık seyaha ve ankarada günlük 60 km min yolum var.o nbedenli sizin verdiğiniz 30 kr tüketim benim şu anki tüketimimin tam 2 katı.
    2004 cmax tdci ghia 1400 kg lik manual aracım ile ş .içinde 1000 km yapım 145 tl ye fulluyorum.Tabi etap %60 ş . dışı + %40 klasik ş içi trafik. Aracım su an 135.000 km de.
    Tüm bu nedenlerle dizel düşünüytorum.
    Octavia bagajı mükemmel olan sağlam araç. siz neden 1.6 tdi düşünmediniz? Merak ediyorum.
    DGG vw ve skoda da motor bolmesi darlığı nedeni ile yanlamasına monte edildiğini okumuştum. sorunun bir kaynağı yer darlığı olabilir mi? Çünkü audi de DSG ler sorunsuz hizmet ediyor.
    Son olarak yazılım yuklemesi hikayesi bana 6 yıl önce ford da yaşadığoım EPB(ELEK PARK FRENİ ) Sorununu hatırlattı.
    Teşekkür ederim

Bu tamamen yıllık yapılan km ve maliyet hesabıyla alakalı birşey olsa gerek.
    Mesela ben yılda en fazla 6000-7000 km yol yapıyorum.
    Bu durumda dizel almak kadar saçma birşey olamaz benim için. TSI 122bg in performansı da cabası..

Sizin durumunuzda yılda yaklaşık 20 bin km eder, e o zaman dizel tabii ki mantıklıdır.
    1.6 tdi bence superbe yakışan bir motor değil. TSI nin bile superbi octiye göre kabaca yaklaşık 1 sn geç hızlandırdığı düşünülürse, ben 1.6tdi superb alanların araçlarının performansından hiç hoşlanmayacağını düşünüyorum.
    Volvo s80 çıkardılar mesela. 75 bin tl ye satıyolar. 1.6 focus dizel motoru... E o da kağnı gibi..

Tamam ekonomik vs ama o segmente komik kaçıyor o motor..

• TR gerçekleri.
    1.6 lt den buyuk motor hacimli araçların pazar payı %8.
    1.6 lt ve aşağılarınki ise %92.
    Bu hafta OtOHABER dergisnde skoda superb 1.9 tdi (105 hp 250 nm) 60.000 km testi yer aldı. Bu test ALmanyada halen sürmekte olan uzun dönem testi.
    Okumanı önerrim. Zira 1.6 tdi ile güç ve tork değerleri birebir aynı .
    Ben şahsen superb 1.6 tdi gelince ciddi ciddi düşüneceğim.
    2 ay önce uzun yolda 1 vw passat 1.6 tdi 160 km bandında uzun uzun süzülüp gitti önümden: motorlarımız aynı : ben cc ile tasarruf modunda idim test etmedim vw nin sınırlarını ama kesinlikle tatminkardı.

Önümüzdeki 5 yılda 1.6 tdi/tdci furyası orta sınıfta SALGIN OLACAK
    iZLEMEYE DEĞER.

• quote:

Orijinalden alıntı: tissot

tOLGA BEY ÖNCE HAYIRLI OLSUN SONRADA GEÇMİŞ OLSUN.
    Sık seyaha ve ankarada günlük 60 km min yolum var.o nedenle sizin verdiğiniz 30 kr tüketim benim şu anki tüketimimin tam 2 katı.
    2004 cmax tdci ghia 1400 kg lik manual aracım ile ş .içinde 1000 km yapıp 145 tl ye fulluyorum.Tabi etap %60 ş . dışı + %40 klasik ş içi trafik karakterinde. Aracım su an 135.000 km de.
    Tüm bu nedenlerle dizel düşünüyorum.
    DGG vw ve skoda da motor bölmesi darlığı nedeni ile yanlamasına monte edildiğini okumuştum. sorunun bir kaynağı yer darlığı olabilir mi? Çünkü audi de DSG ler sorunsuz hizmet ediyor.
    Son olarak yazılım yuklemesi hikayesi bana 6 yıl önce ford da yaşadığım EPB(ELEK PARK FRENİ ) Sorununu hatırlattı.
    Teşekkür ederim

Selamlar, Ben 1.8T nin korkunç performansına o kadar alıştım ki, dizelin hızlanması vasat kalıyor bana göre, yanılmıyorsam 12,5 sn TDI hızlanma, TSI da 9.7 sn, bu açık ara performans farkı demek, birde otomatik olmazsa olmazım, tdi + otomatik e girişince 2-3 yaşında 2. el bir Audi ye fiyat yaklaşınca benim için tercih dışı kalıyor.

Son yazılım yüklemesinin üstünden aylar geçti, maaşallah hiç bir stop etme olmadı artık. Klimadan olduğu anlaşıldı, yazılımla düzeltildi tüm octavilalar, bakıma gidenlerinde update ediyorlar yazılımı genelde...

Bagaj için söylenecek çok şey var, kim görse ağzı açık kalıyor.

• Elegance standartları ve opsiyonları neler?
    far yıkama elektrikli hazıfalı koltuk var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyzt9

Elegance standartları ve opsiyonları neler?
    far yıkama elektrikli hazıfalı koltuk var mı?

onlar opsiyonel

standart donanımlar için bakınız:http://www.skoda.com.tr/new/donanimdetay.asp?KatID=5
    veya
    http://www.skoda.com.tr/new/Resimler/SiteIcerik/YeniOctaviaDonanimListesi.pdf

• arkadaşlar benim arabamda da yazılımdan sonra aylardır birkez bile stop etme problemi olmadı.
    şanzımandan gelen ses için henüz gidemedim servise ama çok da rahatsız etmiyor beni.
    genelde radyo falan açık oluyor zaten.
  • Evet hocam sorun çözülmüştür. Aracı gece gündüz taksi gibi kullanıyorum, yazılım ile halloldu...
  • DSG
    Marka ve modele göre
    6-7-8 vites mi oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyzt9 -- 28 Ekim 2010; 9:53:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyzt9

DSG
    Marka ve modele göre
    6-7-8 vites mi oluyor?

motoruna göre DSG, 6 veya 7 ileri vitesli oluyor

genellikle:
    -benzinli motorlar 7
    -dizel motorlar 6

istisnalar olabilir
  • bende bu octavianin manuel ini test ettim.1.4tsi elegance..
    aracın gazına dokunmaya gelmiyor,resmen kafa koparan bi araç:)
    konfor donanım vs i cok begendim. lazer kaynak teknoloji kullanmaları da cabası.
    param olunca dalıcam bu araca..
    birde dikkatimi çeken bişey oldu 0-100 hızlanması 9,7 yazıyor ama daha kısa sürede çıkıyor 0-100 e
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seka_1905

Corolla 1.6 Elegant A/T ve 1.6 Civic Elegance otomatik vites ile octavia 1.4 TSI Elegance DSG'yi kıyaslarsanız hangisini seçersiniz? Benim araştırmalarıma göre octavia çok önde ama sizin görüşleriniz benim için çok daha önemli. Görüntüsüne hala alışamasam da donanımından dolayı çok da önemsemedim. Motoru mesela çok süper değil mi yani 9.7 sn süper olsa gerek

ben araç test ediyorum sürekli.corolla 1.6 ve octavia yida test ettim.
    bu iki araç kıyasa gelmez abicim :) octavia fark atar bu corollaya
    ayrıca 0-100 9,7 deniyor ya ,yalan valla 9,3 gibi bi değer :)
    aracın gazına dokunmaya gelmiyor,resmen zıplıyor.test sırasında bir ara uçacak sandım,o biçim yani.
    elegance donanımlı olanda yok yok gibi.benim param olsa düşünmeden 1.4tsi eleganceyi alırım

• Hocam DSG li tipi yanlış hatırlamoyrsam 0,1 sn yada daha fazla daha hızlı, DSG saniyenin sekizbinde birinden vites değiştirdiğindne hem daha ekonomik hem daha hızlı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Hocam DSG li tipi yanlış hatırlamoyrsam 0,1 sn yada daha fazla daha hızlı, DSG saniyenin sekizbinde birinden vites değiştirdiğindne hem daha ekonomik hem daha hızlı..

onu bilmem ama manuelde istedigin gibi redline yapma sansı var:) gerci o zaman yakıtı dehset arttır
    buyuk sehirlerde dsg şart ama orta halli sehirlerde manuel bence..
    otomatik sanzımanda en nefret ettiğim sey erkenden vites degismesi.. bi bekle be gözüm bi bekle de diyemiyorsun ya sinir bi durum ama yakıt işini iyi ayarlıyor dsg
    umarım birgun manuel sanzıman 14.tsi octaviam olur (insallah diyelim )
  • Vitesi lank diye yana alıyorsun alet oluyor manuel vites istediğin dişlide istediğin kadar bağırt ;) Tiptronik sonuçta...

quote:

Orijinalden alıntı: erdxxx

quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Hocam DSG li tipi yanlış hatırlamoyrsam 0,1 sn yada daha fazla daha hızlı, DSG saniyenin sekizbinde birinden vites değiştirdiğindne hem daha ekonomik hem daha hızlı..

onu bilmem ama manuelde istedigin gibi redline yapma sansı var:) gerci o zaman yakıtı dehset arttır
    buyuk sehirlerde dsg şart ama orta halli sehirlerde manuel bence..
    otomatik sanzımanda en nefret ettiğim sey erkenden vites degismesi.. bi bekle be gözüm bi bekle de diyemiyorsun ya sinir bi durum ama yakıt işini iyi ayarlıyor dsg
    umarım birgun manuel sanzıman 14.tsi octaviam olur (insallah diyelim )

• 1.4 TSI yakıt değerlerinde son durum nedir?
    dizelle aradaki fiyat farkına göre makul mu?
  • 2 aydır araba almak için gitmediğim plaza kalmadı ve en sonunda octavia 1.4 tsı elegance benzinli de karar kıldım arkadaşlar.yarın sipariş vereceğim.oktavia nın tok görüntüsü,sağlamlık hissi beni çok etkiledi..10 gün sonra aracıma kavuşacağım inş.kullndığım zaman yine yorum yazarım.benzinli almamdaki sebepse hatay da suriye den gelen benzini 2.3 liradan satıyorlar.yani dizelden daha ucuza benzin kullanacağım :) suriye benzinini passatta 4 yıldır kullanan arkadaşım var ve sorun yaşamadı.bu sebeple benzinli alıyorum
  • Hayırlı olsun hocam çok beğenerek kullanacaksın, herkesinde dikkatini çekecek bir araca sahip oluyorsun.
  • Hataya taşınmak lazım. Sonra dileğin büyük motorlu aracı al.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.