Şimdi Ara

Yeni Nesil SED Monitörler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • >>SED<< Daha önce duymamış olabilirsiniz ama gelecekte çok duyacaksınız. Yeni nesil Lcd ekranlar, aslında lcd ekran dememek lazım SED ekranlar masamızdaki yerini almaya hazırlanıyor.

SED ( Surface-conduction Electron-emitter Display ) crt monitör gibi hızlı ( gecikme süresi açısından ) lcd kadar ince, plasma monitörler kadar parlak ve kaliteli görüntü veriyor ayrıca görüş açısıda hepsinden daha iyi öneğin;

* Tepki süresi: 1ms den daha az
    * Contrast Ratio: 100,000:1
    * Görüş açısı: 180° tüm yönlerde (full hemisphere)
    * Güç tüketimi: Lcd lerden daha az
    * SED ler tüm HDTV video modlarını destekliyor (1080i, 720p, etc.)

• Umarım vitrinlerde en kısa sürede görmeye başlarız. Çünkü CRT'nin görüntü kalitesinden asla vazgeçemiyorum ama çok yer kaplıyor . Fiyatları ne civarda olur acaba?
  • bana göre plazma ve lcd geçiş için para sağlıyodu bu teknolojiye. kötü bi yanı yok sanırım bu teknolojinin. sonunda crtye rakip çıktı şaka bi yana fiyatları plazmaya ve lcdye yakın olsa bari de sahip olabilsek.
  • 1 ay önce LCD aldım artık askerden gelincede sed monitör alırım
  • CRT görüntüsünü LCD inceliğinde veriyorsa fiyatını sonuna kadar hakeder
  • Yaaa ben bitarafımı yırtıyordum LCD teknolojisi hazır değil ve pahalı diye.Gidin crt alın diodum sonuna kadar.İşte haklı çıktık.Plazma ve sedler çıktığında 200-250 YTL'ye 3 ms 17 inç lcd alırım artıkın
  • fiyatta çok önemli uçuk rakamlarda olursa kimsenin işini görmez
  • bir yeni teknoloji klasiği; yeni bir ürün çıktığında ilk anda fiyatı yüksek olur. Muhtemelen bunun da fiyatı yüksek olacak çıktıktan ancak 1 yıl sonra alınması mantıklı geliyor. Acaba ne zaman çıkacak. Bir de CRT (dandik basit modellerinden bahsetmiyorum) ile LCD arasındaki en büyük fark ekran çözünürlülüğü. Bu yeni teknolojide bu nasıl olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: carlito83

fiyatta çok önemli uçuk rakamlarda olursa kimsenin işini görmez

hoca biliyosunki pazara ilk çıktığında illaki uçuk fiyatla çıkar böle ürünler ama biraz oturunca fiyatı düşer o yuzden hemen çıkar çıkmaz alınması iyi değil
  • crt nin görüntü kalitesi! ne kadar üstün lcd den yaw gözlerinizi elinize almaya değer mi acaba
    karşılaştırmada en kaliteli crt ile en dandirik lcd mi kullanılıyo orta sınıf lcd ve crtler arasında ben inanılmaz farklar göremedim gözlerim yeterince evrilememiş korkarım :)

feci şekilde zevk meselesi olduu kanısındayım bu işin :)
  • bu topic moralimi bozdu, daha 1 ay önce LCD aldim. umarim hemen gelmez
    zaten ilk geldiğinde fiyatı biraz uçuk olur herhalde...
  • quote:

Orjinalden alıntı: .yBm.

bu topic moralimi bozdu, daha 1 ay önce LCD aldim. umarim hemen gelmez

temmuz 2007 de çıkacakmış piyasaya diye okudum

çıkıp fiyatlarıda düşene kadar bizi lcd'ler idare eder artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: 312 .

quote:

Orjinalden alıntı: .yBm.

bu topic moralimi bozdu, daha 1 ay önce LCD aldim. umarim hemen gelmez

temmuz 2007 de çıkacakmış piyasaya diye okudum

çıkıp fiyatlarıda düşene kadar bizi lcd'ler idare eder artık

müjde verdin resmen, moralim düzeldi eyv.

• Güzel haber,
    Yalnız dikkatimi çeken bir kaç nokta var, oda tepki süresi, tepki süresinin bukadar düşmeside iyi değildir. zaten CRT de bukadar düşük olduğu için 85Hz altında göz yormaktadır. Hatta 75Hz altında direk göz bozmaktadır:) Ha bukadar düşük olmasına rağmen zorlanmadan 100Hz gibi değerlerde görüntü verebilirse ne ala. Birde tüm çözünürlükler destekleniyor denmiş ozaman ara çözünürlük desteği nasıl? Bu özelliklere bakılırsa hiçbir dezavantajı yok gibi. Ama şunlarıda unutmamak gerekir;
    -LCD lerde görüntü keskinliğinin CRT'den iyi olmasının sağlayan ara çözünürlükleri desteklemeyerek direk 1280x1024 tane nokta ile görüntü vermesidir,
    -LCD lerde görüntünün titrememsi sonucunda göz yormaması olayı ise tepki süresinin yüksek olmasıdır. 60Hz de bile bi sonraki görüntü gelmeden bi önceki görüntü SÖNMEdiği için titreme veya flicker dediğimiz olay oluşmaz. Bence bunun en ideal seviyede tutmak en güzelidir. Yani 1-2ms gibi değerlerde ne bir gecikme oluşur nede titreme..
    Teknoloji güzele benziyor umarım en kısa sürede seri üretime geçer, ilk başta pahalı olsa bile LCD ler ucuzlar:)

quote:

Orjinalden alıntı: Prodigy

>>SED<< Daha önce duymamış olabilirsiniz ama gelecekte çok duyacaksınız. Yeni nesil Lcd ekranlar, aslında lcd ekran dememek lazım SED ekranlar masamızdaki yerini almaya hazırlanıyor.

SED ( Surface-conduction Electron-emitter Display ) crt monitör gibi hızlı ( gecikme süresi açısından ) lcd kadar ince, plasma monitörler kadar parlak ve kaliteli görüntü veriyor ayrıca görüş açısıda hepsinden daha iyi öneğin;

* Tepki süresi: 1ms den daha az
    * Contrast Ratio: 100,000:1
    * Görüş açısı: 180° tüm yönlerde (full hemisphere)
    * Güç tüketimi: Lcd lerden daha az
    * SED ler tüm HDTV video modlarını destekliyor (1080i, 720p, etc.)

• Biraz bakındım ama çok yeniye benziyor. Toshiba ve Canon un ortak geliştirdiği bi teknoloji. Bide ilk adımda sanki plasma televizyonların yerini alacak gibi, monitör olması açısından bize biraz uzak bi teknoloji. Yani Plazma televizyonlara rakip. İlk çıkacak model 50" 1920x1080 olabilir deniyor. "Details were sketchy, but the first model should be 50 inches in size and have full 1,920x1,080 resolution." Bu monitör yapılabilmesi için oldukça düşük bi çözünürlük (dpi açısından). Yani bizler için çokta umut vadeden bir teknoloji değil, enazından şimdilik. Ama bunlar bi yana OLED de kapıda, ben asıl onu bekliyorumda OLED inde daha çok geliştirilmeye ihtiyacı var. Yeni LCD alanlar bozmasınlar morallerini daha uzun süre onlarla birlikteyiz Plasması olanlar düşünsünler:) Bende LCD almamak için bahane arıyorum buda olmadı Ama yinede biraz daha beklicem LCD ler biraz daha olgunlaşıp biraz daha ucuzlayınca tam kıvamına varacaklar.

• quote:

Orjinalden alıntı: HoLoCouST

quote:

Orjinalden alıntı: carlito83

fiyatta çok önemli uçuk rakamlarda olursa kimsenin işini görmez

hoca biliyosunki pazara ilk çıktığında illaki uçuk fiyatla çıkar böle ürünler ama biraz oturunca fiyatı düşer o yuzden hemen çıkar çıkmaz alınması iyi değil

katılıyorum zaten türkiye teknoloji çöplüğü gibi oldu
  • bekle bekle nereye kadar kardesım ben aldım lcd dımı ve cok memnunum bu yeni sed ekranlar insallah cabuk cıkar ama sanmıyom ilk cıktıgında fiyatlar yuksek olur,2008 i bulur bunları alabilecegimiz tarihler o zaman a kadar ben lcd yi yenilerim yine

bi ürünü en fazla yenisi cıkcak diye 2 ay beklerim daha fazla sı beni bozar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.