Şimdi Ara

Yeni Nesil Qd-Oled Monitörler (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.892
Cevap
92
Favori
96.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Input lag firmware ile çözüldü, ayrıca bu input lag yüksekliği 360 hz için geçerli değil daha düşük modlarda oluyordu.

Tabiki 4k olanların yazıları daha net.

Ben text clarity'den memnunum özellikle metinlerle uğraşan bir işiniz yoksa yazı konusunda endişe edilecek bir durum yok.

Görsellerden birisi 2k IPS diğeri 2K OLED

Yeni Nesil Qd-Oled Monitörler

Yeni Nesil Qd-Oled Monitörler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donda -- 9 Mayıs 2024; 22:33:47 >

• donda kullanıcısına yanıt
    input lag in çözülmüş olmasına sevindim. Geriye text kaldı. Evet dediğiniz gibi 2k ips panellerle aşağı yukarı benzer text kalitesi var. Peki ps5 te deneyimlema şansınız oldu mu nasıl performansı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • sniktwolverine kullanıcısına yanıt

Play station'ım yok hocam, ama bu high end oled monitörleri şuanki konsollar için ölü yatırım olarak görüyorum tabi bu şahsi fikrim.

Hadi ya :/ neden öyle düşündünüz

Hocam sabit 4k 120fps veremeyen bir cihaz için, 4k 240hz monitör biraz overkill diye düşünüyorum, tabi bu benim kanaatim.

Haa ok anladım. Katılıyorum. Sadece ps için fazla pahalı bir tercih evet. Onun yerine daha uygun fiyatlara oled tv alınır.

• input lag olayına ben de takıldım firmware ile çözüldüğü söyleniyor ancak redditte hala olumsuz yorumlar mevcut. bu text clarity 4k aşağısı için çözülemeyecek bir durum sanırım 4k oledler de yüksek fiyattan giriş yapıyor bir de bunun ekran kartı tarafı var öylece uzaktan takip ediyorum artık. sadece oyun ve film için inanılmaz güzel fakat iş güç için 2. bir ekran yükü kafama yatmıyor öyle olacaksa oled tv alır asarım tepeye aynı şey. yeni monitörler gelsin bakalım onları beklemekte fayda var.

Dusuk yenileme hizlarindaki (60&120fps) performansi icin Rtings incelemesini beklemekte fayda var, Asus genelde bu modlarda rakiplerinin gerisinde kaliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oLgan kullanıcısına yanıt
    OLEDler derin siyah ve görüntü kalitesi dışında pek çok handikapa sahip ne yazık ki. bunların başında 2k ekranlarda görülen text kalitesi problemi ya da input lag gibi problemler gelirken yüksek donanımı olmayanlar için 4K ekranda düşük fpslerde g-sync flicker problemleri var.
    bazen ben de acaba salsam mı biraz daha gelişmesini beklesem mi diyorum ama bazen de alayım diyorum o yüzden her stok geldiğinde tereddüt ediyorum

• Arkadaşlar ürün bir çok kullanıcıya ulaşmış incelemeleri ve deneyimleri yayıngınlaşmışken

hala kararsızsanız ve şüpheleriniz varsa zaten almayın mutlu olmazsınız.

Hocam zaten sorun orada. kullanıcıların bir kısmı çok memnunum diyor bir kısmı şöyle şöyle problemlerimiz var diyor. herkesin donanımsal özellikleri ekrandan beklentileri çok farklı. bunlardan hangisi benimkine uyuyor kestiremiyorum kararsızlığım bu yüzden. aslında kullanıcı yorumlarını okumadan direkt alsam daha az kafam karışır

Konsollar da sabit durmuyor yalnız Pro 5 6 7 diye sürekli bir yenilenme söz konusu 240hz şuan PS veya Xbox için lüks gibi gözükse de önümüzdeki yıllar içinde mantıklı bir seçim bence

Ayrıca rekabetçi oyunlar için OLED tv de oynamak mı daha mantıklı yoksa 4k Oled bir monitörde giriş gecikme min seviyede oynamak mı?

Bu monitörü alan bütün arkadaşların da PC de max 240 hz karşılayacak donanımları da olmayabilir onlarda almasınlar mı? Tamamen keyif işi dostum bugün iyi bir monitör alırsın yarın sistemini ona entegre edersin bunlarda benim düşüncem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atcos kullanıcısına yanıt

Merhaba Amazon nasıl çalışıyor bilmiyorum ama benzer şeyler olmaması için iyi araştırın bu konuyu

3 yıl önce başımıza böyle bir olay yaşadık biz bilgilendirmek için yazıyorum.

En mantıklı iş amazon ile görüşmeniz olacaktır gerisi hikaye.

https://forum.donanimhaber.com/www-newegg-com-alinan-rtx-2070-asus-arizalandi--144494667

Ips in bir tık gerisinde kalsa da 4k oled in text kalitesi oldukça iyi. Bu konuda dikkatli olmama rağmen beni rahatsız etmedi. Sadece çok yakından bakınca harflerin üst alt kenarında kırmızı, yeşil ışıma oluyor. 2K yı görmedim. İnç başına düşen piksel azaldığı için muhtemelen biraz daha geridedir ama kötü olacağını düşünmüyorum.

• bachdem kullanıcısına yanıt

Merhabalar bende birkaç hafta önce soru sormuştum kinudaki arkadaşlara ekran kartlarınız nedir diye 4080 kulanıyorum ama ben hem görsel şölen olsun hemde FPS den kısmak istemiyorum 2K normal geldi bana.

4K hakını ancak 4090 verir neden böyle bir düşünceye sahibim onuda yazıyım kısaca oynadığım oyunlar genelikle FPS ağırlıklı normal sıradan bir sahnede örnek BF2042 270 FPS alıyorken çatışmalı patlamalı efektli bir ortama girdiğiniz gibi FPS bir anda 200 inip çıkıyor.

CS GO 2 de ayni şekilde diğer FPS oyunlarıda ayni şekilde 120 FPS altına indiğiniz aynda hangi oyun olursa olsun full detayda tökezliyor bir anda ister itemez keyfiniz kaçıyor.

2K da durum bu şekildeyken 4K da daha çok FPS düşer yanlış bir düşünceye sahipsem lütfen beni uyarın birşeyler öğrenmiş oluruz.

• enja kullanıcısına yanıt
    Hocam bu konuyu ben de çok araştırdım. tamamen sizin oyun alışkanlıklarınız ve beklentilerinizle alakalı bir durum. 2k için 4070ti ve super; 4k için 4080 ve üstü makul görünüyor ancak şu kart 4K içindir bu kart 2K içindir diye kesin bir ayrım yapmakta doğru değil diye düşünüyorum.
    Ultra da oynamazsın rtx kapatırsın falan birkaç ayarla +60 fps sınırlarını rahat aşarsın.
    Yani PlayStation 4K da oyun açıyorsa, 4070 ve üstü ekran kartlarının 4K için olmadığını söylemek yanlış olur. Her halükarda ps5‘ten daha iyi kartlar bunlar.
    Ama yüksek fps ve yüksek kalite isteyen için 4k da 4080 ve üstü şart.

• itopya | gaming ürünler ve bilgisayar bileşenlerinin yeni dünyası
    MSI 27" MPG 271QRX QD-OLED 360Hz 0.03ms HDMI DP Type-C USB 2.0 Adaptive Sync HDR400 WQHD QD-OLED Gaming Monitör | ITOPYA
    https://www.itopya.com/msi-27-mpg-271qrx-qd-oled-360hz-003ms-hdmi-dp-type-c-usb-20-adaptive-sync-hdr400-wqhd-qd-oled-gam_u25477

Ürün tekrar stokta düşünen arkadaşların bilgisine :)

Dünden beri takip ediyorum, sürekli stoklara girip girip çıkıyor. Stoğa bir giriyor 9 tane, 10 dk sonra out of stock. Bir hinlik peşindeler ama çözdemedim. Bu arada bu ürünler 17 mayısta yüksek ihtimalle tekrar stoklara giricek, haberiniz olsun.

• justcontrol kullanıcısına yanıt
    Tüm oledler mi yoksa sadece bu seri mi?

• Ben bu ürünlerin stoğunu sordum, tükendiğini fakat 17 mayısta ve ay sonunda tekrar sevkiyat olacağını söylediler. Ardından teknobişey.com dan baktım, hatırlamıyorum adını sitenin, 271qpx ön siparişte ve 17 mayıs sonrası teslimat gösteriyor.

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.