Yüzbaşı
23 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 510 (Bu ay: 9)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar, sistemim hazır fakat kasaya karar veremedim ve kaç wattluk bir psu tercih etmem gerektiğine dair hiç bir bilgim yok. Sistemi aşağıya yazacağım, tavsiylerinizi bekliyorum.

I5 7600k
Asus b250f Strix anakart
Kingston hyperx savage 2400mhz 2x8gb cl12 ram
Evga GTX 1070 SC
Bir adet ssd alacağım
Extra olarak dvd writer alacağım
HDD kullanmayacağım

Kasa olarak, pencereli ve kolay montaj tercihim. PSU olarakta vs650 80+ buldum 300 liraya fakat iyimidir, yeterli olurmu, çok ses çıkartırmı vs bilmiyorum.

Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
Merhaba arkadaşlar, başlıktada belirttiğim gibi sistemi kafamda bitirdim gibi fakat ramlere bir türlü karar veremiyorum. Sistem gaming olucak ve parçaları aşşağıya yazacağım. Karar veremediğim parçalar ise ram ve ssd gibi gibi.

Anakart, Asus prime B250m plus.

Islemci i5 7500 yada 7600.

VGA, Evga GTX 1060 SSC 6gb acx 3.

RAM, Kingston 2x8gb 2400mhz CL 12 kit alacağım.

HDD, WD 1TB Caviar blue 7200rpm 64gb.

SSD, Samsung 750 evo 5** yazma ve 5** okuma 250gb. SSD olarak samsunga güvenebilirmiyim bilmiyorum lakin fiyat olarak bayag iyiler. Kingston veya corsair ile arasında dağlar kadar fark varmıdır acaba. Yorumlarınızı bekliyorum.

Kasa, Corsair Carbide series spec alpha. Tasarımı ve coolingi mükemmel.

PSU, Corsair Builder vs550 80+.

Bu sisteme ek olarak 23 inc, 1ms asus full hd ekran ile 5200 lira civarına bitiriyorum sistemi. Bütçemde zaten bu kadar. Diğer parçalar için tavsiyeleriniz varsa onlarıda duymak isterim.

Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
Merhaba değerli forumdaşlarım. 4500, 6000 lira aralığın da bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorum fakat piyasadan epeydir uzağım. Kaby lake ve Nvidia 1000 serisi çıkmış. Intel ve nvidia olması, anakart ve vga da ise MSI yada Evga olması koşuluyla, siz değerli forum sakinlerinden sistem tavsiyelerini bekliyorum. SSD olarak PCI tercihim. Sistemde olması gereken parçalar ise, Anakart, VGA, işlemci, SSD, HDD, PSU, kasa, ram ve son olarak monitör ihtiyacım var. Monitör olarak max 24 inc yeterli.

Vaktinizi ayırdığınız için şimdiden teşekkür eder saygılarımı sunarım.
Merhaba değerli forum sakinleri, ekran kartımın DVI girişi bozuldu. Kardeşim sağolsun, insan gibi çıkartmadığı için DVI girişindeki kabloyu, kökü bozuldu. Sonuç olarak ekran kartımda sadece HDMI (televizyona taktım çalışıyor sorunsuz) ve Display Port var, monitörümde de VGA var. Bunlar arasında en ucuz dönüşümü nasıl ve neyle sağlayabilirim. Sadece görüntü istiyorum, sese gerek yok. Bazı bilgisayarcılar, HDMI to VGA lazım lakin güç çıkışı olan adaptör lazım yoksa görüntüyü vermez dediler. Sizlerinde değerli yorumlarını bekliyorum.

Saygılar
Merhaba arkadaşlar, beni son zamanlar da araç forumların da epey görmüş olabilirsiniz, özellikle Toyota bölümün de. 1.33 Auris 1 kasa araç almaya karar vermiştimki, 7-8 bin lira ekleyerek düşük km li 15000, 50000 km arası başlıkta belirttiğim araçlar dan alabiliyorum. Honda nın özellikle 2012 ye kadar olan HB kasasını epey beğeniyordum ve bunlar daha çok hoşuma gitti. Fakat beni 1.4 motor biraz düşündürüyor. Bir önceki aracım 1.25 Benzinli Manuel 2012 Fiestaydi. Aracın çekiş gücün den epey bir sıkıntımız vardı, en azın dan 3-4 kişi binince. Bu aracın motorunun bir tık üstün olduğunu görüyorum lakin 14 sn 0-100 biraz düşündürüyor bu sefer de, lakin yarış yapıcak halimiz yok. Çok beğendiğim bir araç ama dediğim gibi motoru beni biraz düşündürüyor. Siz değerli Honda sürücülerin den, özellikle bu motor bir Hondaya sahip arkadaşlar dan yorumlar bekliyorum. Vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
Merhaba arkadaşlar, başlıktada belirttiğim gibi, 2016 model TSI manuel comfortline araç alacağım. Araç sıfır, muhtemelen doğuştan alacağım. Araca ek olarak sürüş konfor paket ekleteceğim. 2015 ve öncesi araçlarda sanırım sürüş konfor paketi eklettiğinizde, cruise control sistemi aracın sinyal koluna ekleniyor ama ben bunu asla kabul etmiyor ve istemiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar dan ricam, Sıfır 2016 comfortline manuel araca, sürüş konfor paketi ekletirsek, cruise control direksiyonda orjinalmi geliyor, yoksa yine sinyal kolundamı oluyor.

Teşekkür ederim

Saygılar
Merhaba arkadaşlar, Ford Fiesta 2012 benzinli aracım var ve çok memnunum. Çok seri, keyifli ve yumuşak bir araba, gerçekten çok büyük bir keyifle kullanıyorum lakin dizel bir araba alacağım. Akrabamın 2011 1.4 dizel Aurisi var. 108000 km de, sadece bir kaç parçasında sürtmeden dolayı boya var o kadar. Comfort Extra paket araç. Siz değerli forum sakinlerin den öğrenmek istediğim, Ford kalitesin den ve rahat sürüş komforun dan Toyotoya geçiş yapmak nasıl bir etki yapar. Ford un konforunu ve sürüşünü aratırmı yoksa aratmaz, Toyoto da çok rahat bir araçmıdır. Bunların dışında 55 60 bin lira arası 2. el dizel olmak kaydıyla, Ford kadar rahat sürüş keyfi ve konfor sunan diğer marka araç tavsiyeleriniz bekler, saygılarımı sunarım.
Merhaba arkadaşlar. 2012 Ford Fiesta 1.2 Benzinli Aytozu Grisi aracımı satıyorum. Araç bayan tarafın dan kullanılmış olup, içinde sigara dahi içilmemiştir ve çiçek gibidir. Araçta sağ arka kapı ve sağ ön çamurluk değişmiş olup, hasar kaydı toplamda 4700 lira. Aracım henüz 46000 km de olup tüm bakımları şahsuvaroğlun da yapılmıştır. Inanılmaz konforlu ve keyifli bir araçtır. Araç My Fiesta pakettir. Aşşağıda sahibinden linkini vereceğim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-bayandan-orjinal-cicek-gibi-tertemiz-47000-km-de-sigara-icilmms-316311403/detay/

Ufakta olsa pazarlık payım mevcuttur.
Resimdeki gibi bir sistem toplayacağım arkadaşlar, darboğaz vs olurmu. Engin tecrübelerinize dayanarak bir fikrinizi almak istiyorum. Bir de ekran kartı alacağım, orta seviye bir bilgisayar olması bana yetiyor, 500 lirayı geçmeyeceğim ekran kartı için. Bunun yerine şunu al daha iyi olur, vs gibi fikirlerinize açığım. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Saygılar
Merhaba arkadaşlar, başlıktada belirttiğim gibi 2500 lira civarında ortam seviye bir gaming pc arıyorum. Intel ve Nvidia olmazsa olmazlarım. Kendimi çok sıkarsam 3000 liraya kadar karşılayabilirim lakin gerek yok diye düşünüyorum. Yinede 2500 ve 3000 alternatif olarak yazarsanız çok sevinirim. HDD ihtiyacım yok fakat 120de olsa bir ssd olsun istiyorum. Değerli vaktiniz ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Mercedes
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
Takım
Galatasaray
World of Warcraft
Pee
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH’de
Nerede: Forum ana sayfasına bakıyor.
Son Giriş: 45 sn. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 535
İkinci El Bölümü Mesajları: 230
Konularının görüntülenme sayısı: 49.220 (Bu ay: 4.369)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 57 (Bu hafta: 4)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.