Şimdi Ara

Yeni Nesil Qd-Oled Monitörler (48. sayfa)

3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
1.354
Cevap
48
Favori
38.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
16. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OLED ekranı temizlemek için ne kullanıyorsunuz? İnternette aratınca sadece aynı markanın sıvısı çıkıyor. Yok mu kaliteli marka?

• claswan kullanıcısına yanıt
    Ben su arıtıcısından aldığım suyu minimum kullanarak ve kaliteli yumuşak mikrofiber bir bezle hassas şekilde hemen kurutarak temizliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PinkiePie11 -- 9 Mayıs 2024; 1:54:27 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • claswan kullanıcısına yanıt

Oled değilde monitör temizlemek için LCD cleaner diye birşey aldım ben amazon.com.tr den. Çok sevilmiş bir ürün, Fakir marka, bende memnun kaldım.

• Ben de bunu almıştım ama iyi değil.

https://www.amazon.com.tr/dp/B0C667WRX7

Samsung %70 etil alkol ve %30 saf su karışımı öneriyor. Diğer alternatif de tamamen saf su.

https://innovate.samsungdisplay.com/blog/how-to-clean-a-qd-oled-or-an-oled-screen//

Buna uygun ne var diye araştırırken evde pandemi zamanından kalma dezenfektan sprey buldum. Bendeki %75 alkoldü. Gerçekten de aşırı derecede iyi. Sadece bu ekranda değil her türlü yüzeyde acayip başarılı. Benzerini bulursanız söyleyin. Yeni Nesil Qd-Oled Monitörler 

Yeni Nesil Qd-Oled Monitörler

@claswan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 8 Mayıs 2024; 13:43:35 >

• Merhabalar herkese, şu an 1440p IPS bir monitör kullanıyorum. 32inç 4K monitör almayı düşünüyorum arkadaşlar +120 hz olsa yeterli. Gigabyte M32U düşünmüştüm ama bu OLED'lere baktım daha güzel duruyor renkleri ama birsürü sorunları olduğunu gördüm/duydum. Yani "2 katı para vereceğim ve çok dikkatli kullanacağım" mantığı çok saçma geldi bana, takıp çalıştırırım 24 saat de açık kalır benim monitörlerim. Söylendiği kadar sorunları var mı bu (OLED /WOLED /QD-OLED) lerin, değer mi almaya. Yoksa daha safe yola gidip güzel bir IPS monitör mü tavsiye edersiniz.

• Math120 M kullanıcısına yanıt
    Sürekli açık kalıyorsa size göre değil. Yanma olmasa bile en kötü ihtimalle 16 saatte bir piksel temizliği lazım diye uyarı alırsınız. Normalde kapatınca kendi yapıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yani günde 12 saat civarı açık oluyor genelde evden çalıştığım için de, bu özel ilgi gösterme olayı doğru mudur? Masaüstünde simge olmasın, text işleri yapmayın gibi çok garip şeyler duydum.

• Bunu almıştım ben, halâda kullanıyorum fakat benim monitörlerim IPS.

• justcontrol kullanıcısına yanıt

Ben bundan zamanında 3 tane almıştım oled ekran dahil herşeyde bunu kullanıyorum gayet temiz oluyor herşey

• Gercek güderi bez ile temizliyorum ekranlari, hicbir sey sıkmadan sifir gibi oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wNchstR -- 8 Mayıs 2024; 17:53:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. Asus pg32ucdm için kesinlikle alkol kullanmayın demiş kullanım kılavuzunda. o yüzden saf su kullanacağım gibi.

• Stoga gelmis arkadaslar, ben coktan oled aldım diye atıyorum.

https://www.gaming.gen.tr/urun/424452/msi-mpg-271qrx-qd-oled-26-5-inc-360-hz-0-03ms-wqhd-adaptive-sync-gaming-monitor/

39866tl tam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merkaloff -- 9 Mayıs 2024; 15:59:15 >
  • Merkaloff kullanıcısına yanıt

İtopyada 36k

Yeni Nesil Qd-Oled Monitörlerıtopya | gaming ürünler ve bilgisayar bileşenlerinin yeni dünyası
    MSI 27" MPG 271QRX QD-OLED 360Hz 0.03ms HDMI DP Type-C USB 2.0 Adaptive Sync HDR400 WQHD QD-OLED Gaming Monitör | ITOPYA
    https://www.itopya.com/msi-27-mpg-271qrx-qd-oled-360hz-003ms-hdmi-dp-type-c-usb-20-adaptive-sync-hdr400-wqhd-qd-oled-gam_u25477
  • donda kullanıcısına yanıt

Bitti Yeni Nesil Qd-Oled Monitörler 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • donda kullanıcısına yanıt

Aldık bakalım. Güle güle kullanırız inşallah

• İnsanda biraz utanma olur diycemde neyse.
    SS herşeyi anlatıyor:

• Alalım mı MSI pişman olur muyuz Yeni Nesil Qd-Oled Monitörler 

• Bitmiş bile.

• uzun bir süre stokta kaldı aslında. blurry text yorumları nedeniyle sepetten döndüm karar veremedim.

• oLgan kullanıcısına yanıt
    Ben de input lag den dolayı elim gitmedi. Bu text olayında dolayı da 4k almayı düşünüyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.