Şimdi Ara

Yeni Nesil İnteraktif Kablo TV Alıcısı (Konu Dışı Yazmayınız) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
12
Favori
32.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yok ben almaktan vazgeçtim. O yüzden bir fikrim yok.
  • sertaga kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarı ile wireless özelliği yok cihazda, o yüzden olmuyor diye biliyorum. i kutu ile modemi yan yana alman daha sağlıklı olur :)
  • bu cihazda bluetooth var yazıyor. acaba soundbar bağlamak istersem bağlayabilir miyim?
  • Ben deneme maksatlı aldım bu cihazı taahhütsüz. Beğenirsem taahhüt vericem.
    Şimdilik digitürk 4k cihaz kullanan biri olarak şaşırdım. Bu kalitede beklemiyordum kablo tv bin bu cihazını.
  • Şu haliyle normal STB'den farkı yok. İçine ne zaman netflix-youtube gelir o zaman alırım. duy beni turksat :)
  • Merhabalar,

Benim cihazın kumandası 3 günde bir pil tüketiyor. Bununla ilgili birçok şikayet okudum internette ve dün çağrı merkezini aradım, kayıt oluşturdular. Ardından arıza ekibi beni arayıp kumandayı değiştirse de aynı şey olacağını genel bir sorun olduğunu söyledi. ZTE firmasına bildirmişler cevap bekliyorlarmış. Bugün çağrı merkezinden arayıp sorununuz çözüldü mü dediler, durumu anlatınca arayan kişi genelde değiştiriyorlar kumandayı niye değiştirmediler ki falan dedi. Böyle bir durum başına gelen var mı, kumanda değişince sorun çözülüyor mu?
  • rashead kullanıcısına yanıt
    Bunla ilgili şikayetvari.com da çok fazla yazı okumuştum.
    Hepsi cihaz ve kumanda değişimi ile sorun çözülmüş.
    Bende bu cihazdan kullanıyorum. 1 aydır kumanda pili değiştirmedim.
  • rashead kullanıcısına yanıt
    Alkalin özellikli pil kullanman gerekiyor. Eğer alkalin özellikli pil kullanmana rağmen sorun yaşanıyorsa, i-kutu ya da kumanda ile ilgili kontrolleri sağlayarak, duruma göre değişiklik yapıyorlar. Tekrar çağrı merkezi ile irtibata geçerek durumu ilet bence.
  • İlk kurulan interaktif kutunun kumandası ile Panasonic tvyi eşleştirmiştim çalışıyordu.
    Daha sonra değişim oldu. Yeni kurulan interaktif cihazın kumandası ile Panasonic tv yi malasef eşleştiremedim.
    Aslında aynı cihazlar ama farklı üretim olabilir mi?
    Ya da bir fikriniz var mı?
  • Kendi soruma cevap vereyim. Belki başkaları da aynı sorunu yaşayabilir.
    Çünkü ne teknik servis biliyor ne de müşteri hizmetleri.

Listede aşağıdaki markalar için sayısal kodlar verilmiş.
    Arçelik 1
    LG 3
    Philips 5
    Samsung 6
    Sony 8
    Vestel 0

Verilmeyen 4 kodunu denedim ve Panasonic için kumanda aktif oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi behicefe -- 30 Ekim 2019; 16:26:46 >
  • Cihaza yeni yazılım gönderdiler.

Kanal geçişleri hızlandı.

Görüntü kalitesi çok başarılı.
  • i kutu ilk çıktıgından beri kullanıyorum diger kutuların goruntu kalitesi bana göre iyi degildi sırf bu yuzden aldım görüntü ve hız ben memnunum sanki tv nin onundeki perde kalkmış gibi diyebilirim

• İ-kutunun çok eksiği var. Kaç yıl oldu cihaz çıkalı hala eksikler tamamlanmış değil. Yayını 2 saat geri alma özelliğini bile daha ileri seviyeye taşıyamadılar. 7 gün geri almayı geçtim, bari 48 saat filan yapabilseydiniz keşke. O da yok. Yerinde sayıyor cihaz, aynı Türksat Kablo gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rashead

Merhabalar,

Benim cihazın kumandası 3 günde bir pil tüketiyor. Bununla ilgili birçok şikayet okudum internette ve dün çağrı merkezini aradım, kayıt oluşturdular. Ardından arıza ekibi beni arayıp kumandayı değiştirse de aynı şey olacağını genel bir sorun olduğunu söyledi. ZTE firmasına bildirmişler cevap bekliyorlarmış. Bugün çağrı merkezinden arayıp sorununuz çözüldü mü dediler, durumu anlatınca arayan kişi genelde değiştiriyorlar kumandayı niye değiştirmediler ki falan dedi. Böyle bir durum başına gelen var mı, kumanda değişince sorun çözülüyor mu?
    Bu sorun bende de var yok mu bunun bir çözümü?

• Tekrar izle de bu siralar cok sık donuyor, dizinin hep aynı yerinde oluyor. O nedenle kablo tvnin kaydı bozuk diye düşünüyorum cihazdan ziyade? Var mı prb yaşayan?

• behicefe kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de deneme amaçlı taahütsüz olarak kiralamayı düşünüyorum. Siz memnun kaldınız mı? Fatura tarihi ile cihazı kiraladığım tarih arasındaki gün farkını nasıl hallediyorlar veya ayrı mı fatura ediyorlar?

• albaywolf kullanıcısına yanıt
    Fatura olayına dikkat etmedim.
    Memnunum gayet güsel hızlı ve görüntü kalitesi mükemmel.
    Hala taahhütsüz 15TL ödüyorum.
  • Bir süredir kullanıyoruz ve işimizi görüyor. Kanal geçişleri hızlı, net görüntü aktarıyor, potansiyeli yüksek bir cihaz.

Ancak;
    - Uygulamaları oldukça yetersiz ve anlamsız.
    - Ayar sayfası çok limitli. Görüntü/Ses/Cihaz için bir çok ilkel ayarı bile yapamıyorsunuz ki bu cihazdan daha fazlasını bekliyordum ayar sayfasına girerken.
    - Kumandası ilk başta çok sık pil değiştirmemi gerekiyordu ama sonra cihazı değiştirdiler (kumandayla birlikte) ve şu an bu sorunu yaşamıyorum. Başkasında da cihaz değişimiyle düzeldiğini söylemişlerdi.
    - CEC üzerinden kumanda etmek istediğimde iletişim biraz sıkıntılı oluyor. TV kumandasından aç kapa yapıp, kanal değiştirebiliyorum. Veya orta tuş ve yön tuşlarıyla ekranı kullanabiliyorum. Ancak renk tuşları (bazı geçişler için şart) ve sayı girişi kullanılamıyor ki uzak bir kanala gitmek için tek tek ilerlemek gerekiyor.
    - 4K kanal olduğu söylenmesine rağmen (366 FunBox UHD) ve paketimde bulunuyor gözükmesine rağmen bu kanal açılmıyor. Açmak istediğimde desteklenmediği söyleniyor, radyo olarak görebiliyorum sadece.
    - Seç-izle kullanımı çok zor. Hem yavaş çalışıyor, hem de bir çok içeriği açmak istediğimde hata veriyor ve çalışmıyor. (içerik bulunamadı, kayıt kalktı vb hatalar, tam hatırlamıyorum)

Şu an iKutu'dan vazgeçip Conax'a mı geçsem diye düşünüyorum açıkçası. Bir çok problemimi çözerek daha kolay kullanacağımı ve kalabalığın ortadan kalkacağını düşünüyorum. Sadece daha önceden Conax modül kullanmadım ve +/- neler değişecek kestiremiyorum.

iKutu'dan vazgeçip Conax modüle geçsem nelerden fedakarlık etmiş olurum? (TV: Samsung QE55Q70R)

• Burada hizmet içi eğitim videosu var. aklınıza takılan soruların cevabını bulabilirsiniz.
    https://www.falkonfiber.com.tr/turksat-kablo-kablotv-i-kutu-egitimi-verildi/
  • Bugün itibariyle HD uydu alıcısından İ-kutu ya geçiş yaptım memnum kalmazsam conax modüle geçebilirim ilerleyen günlerde artı ve eksilerini görerek değerlendireceğim artık

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.