Şimdi Ara

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ (114. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.931
Cevap
34
Favori
177.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: callandor

quote:

Orijinalden alıntı: vgun

Aracınızda şoför kapısında LED'li keypad var mı? Ayrıca orijinal uzaktan çalıştırma, anahtarsiz giriş, HD radyo ve Sirius travel link var mı?

Orada full bile olsa, araçlar navigasyon ve geri görüş kamerasız olabiliyor. Sizinki de öyle mi?

Selam,

Evet ledli keypad var ama hic kullanmadim. Heves etmiyor degilim, her seferinde sifreye bakmayi unutuyorum.
    Uzaktan calistirma ve anahtarsiz giris yok.
    Sirius var (6 aylik $35), kartli navigasyon (bu sicaklarda calismiyor nedense) ve geri gorus kamerasi var.

Benim olmazsa olmazim AWD ve naviydi. Ellerindeki aracta bunlara ilaveten isitmali deri koltuklar ve direksiyon vardi.

Simdi olsaydi iyi olur dediklerim:
    Kis aylari icin uzaktan calistirma ve isitma.
    Anahtarsiz giris ve calistirma.
    Adaptif hiz sabitleyici.

Çok güzel bir konfigurasyona sahipsiniz. Hele o 2.0 ecoboost motora AWD olmasi 10 numara olmuş. Yokuş iniş destek sistemi aktif mi aracınızda? Aktif değilse, aktif edebilirsiniz, çünkü sizde AWD var. Bir araştırın derim :)

Adaptif CC benim de en çok istediğim donanimlardan biridir :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: vgun

Buldum :) Buyrun:

Ayarlardan silemediğiniz "yağ degişim zamanı" uyarisini kaldirmak icin:

1. Araca girin ve koltuga iyice yerleşin (evet, buna ihtiyacınız olacak)

2. Anahtari yarim kontak (2 konumuna) cevirin ve kontrol isiklarinin sonmesini bekleyin

3. Ayni anda fren ve gaz pedalina sonuna kadar basin, dosemeye yapistirin

4. Bu pozisyonda bekleyin

5. Bekleyin

6. Sabirla bekleyin

7. Hic bir uyari ve bilgi vermeyecek. 60 saniye bekleyin

8. Gazi ve freni birakin

9. Kontagi kapatin, anahtari cikarin

10. Hayirli olsun, uyariniz kalkti :)

11. Kazasiz belasiz surusler dilerim :)

Bu silme işlemini zaten yapıyorum.Ama sorun şu 15.000 km bakımından sonra 3 veya 4 kez bu şekilde sildim.3 veya 4 bin km de bir tekrar uyarı verdi.Hadi ilk uyarı bakım aralığı farklılığından dolayı olsun,2. 3. 4. üst üste uyarı verip durdu aynı şekilde resetledim durdum.Daha önceki araçlarımdada reset atıyordum ama 1 sene veya 20.000 km olmadan tekrar uyarı vermiyordu.Bu zırt pırt uyarı veriyor anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Halil Can ACAR
    Etkin ızgara kapağı nedir acaba 🤔😀

Etkin ızgara kapağı, araçların ön izgarasindan giren hava miktarını araç koşullarına göre optimize ederek, araç aeorodinamigini, motor verimliliğini ve araç iklimlendirme verimliliğini artırmaya, araç ses düzeyini azaltmaya yarayan birimdir.

Araç tarafından otomatik açılıp kapanarak motora giren hava miktarını ayarlar.

Mondeo'da bu kapak ızgaranın içindedir, dışardan pek görülmez. Ancak bazı mersedes modellerinde, bu kapak ön ızgaraya entegre üretilmiştir. Aracın krom ızgaraların açılıp kapandığını dışardan görebilirsiniz.

Mondeo tasarlanırken verimliliği ve konforu maksimum düzeyde tutabilmek için bu parça da ilk üretilen mondeolara koyulmustur. Çok fazla bilinmediği ve pazarlamada bir avantaj sağlamadığı icin maliyetleri düşürme düşüncesiyle bu parça artık koyulmuyor.

https://youtu.be/xhFVJMVVafM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vgun -- 24 Haziran 2017; 9:45:12 >

• ahmet_turedi kullanıcısına yanıt
    Bunu bilemeyecegim tabi :) Servise bir sormak iyi olur gibi.

• vgun V kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim☺️ Benim aracım da mevcut bu sistem. Sabahları ilk çalıştırmada araç erken ısınsın diye kapatıyor kendini 😎

• ahmet_turedi kullanıcısına yanıt
    Bir ara bir yazı okumuştum partikül dolduğu zaman servis ışığını yakıyor diye ama ne kadar dogrudur bilemeyeceğim 😊

Ön disklerinde hiçbir sorun yokken arka disklerde biraz çizilme olmuş sanırım fren balatasından kaynaklı. En ufak tozda ses yapıyor gıcık ediyor insanı. Artık ilk bakıma girince servis çalışanlarının baya bir basını sisiririm sorularla 😬

Selamlar iyi bayramlar,

Ne kullanma kılavuzunda ne de aracın konsolunda yokuş aşağı destek sistemi ile ilgili birşey yok.

Daha sonra google efendiden arattım. Dik yokuşta sürati 3mph (5km) geçmeyecek şekilde limitliyormuş. Amaç frenlerin şişmesini önlemek. Bana biraz fazla. Daha çok yük taşıyan "truck" modellerine gider gibi geldi. Zaten hız sabitleyici açıkken ayarlanan hızın en fazla 10 mil üstüne kadar çıkıyor. AWD ve 2.0 Ecoboost alıştığımızın üstünde bir performans veriyor, ama burada görece ufak kalıyor.

Geçen çalıştığım fabrikanın müdürüne gaz vereyim dedim, 600+ hp M5 aracını bağırttı, Allahım sana geliyorum dedim

• quote:

Orijinalden alıntı: callandor

Selamlar iyi bayramlar,

Ne kullanma kılavuzunda ne de aracın konsolunda yokuş aşağı destek sistemi ile ilgili birşey yok.

Daha sonra google efendiden arattım. Dik yokuşta sürati 3mph (5km) geçmeyecek şekilde limitliyormuş. Amaç frenlerin şişmesini önlemek. Bana biraz fazla. Daha çok yük taşıyan "truck" modellerine gider gibi geldi. Zaten hız sabitleyici açıkken ayarlanan hızın en fazla 10 mil üstüne kadar çıkıyor. AWD ve 2.0 Ecoboost alıştığımızın üstünde bir performans veriyor, ama burada görece ufak kalıyor.

Geçen çalıştığım fabrikanın müdürüne gaz vereyim dedim, 600+ hp M5 aracını bağırttı, Allahım sana geliyorum dedim

İyi bayramlar sn. callandor :)

Evet, yokuş iniş destek sistemini yazılım tarafından aktif edip, konsoldaki yuvasına anahtarını yerlestiriyorsunuz ve çalışıyor :) Altyapısı hazır aracınızda.

Aracınız çok güzel, maşallah diyelim. AWD + 2.0 EB =

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vgun -- 25 Haziran 2017; 18:7:41 >

Selamlar,

Teşekkürler hocam. Herkese daha iyisine sahip olmak nasip olur inşallah

• Arkadaslar merhaba

Mondeodaki ekran acilisindaki ford resmini degistirebiliyormuyuz.

Istedigimiz bir resmi atabilirmiyiz.

Sync3 kullaniyom

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.6 TDCI STYLE +18 Selective orj jant+gündüz ledi

• Farlarda led veya beyaz halojen kullanan oldu? Yorum marka model önerebilecek olan var mı?

• FKMAL kullanıcısına yanıt
    Yol sesi ve yakitin armayacagini bilsem bende 18 takmcam ama zaten sehir ici 8.5 civari geziyorum .

• hung up kullanıcısına yanıt
    Benzinli heralde? Benim 16 jantla genel ortalama 6.2 iken sıfırladım. 18 de 6.3 toplam 24bin km oldu. Bence büyük bir fark yok. 16 jantları kışın kullanıyorum

• hung up kullanıcısına yanıt
    İstediğiniz fotoğrafı değil de, belirli logoları görebiliyorsunuz.

Bunun için;

1. Sync3 versiyonunu 2.2'ye yukseltin. (Serviste yapabilirsiniz)

2. Elm327 hs/ms cihazı ile obd2 üzerinden araç ECU'suna bağlanıp, Forscan yazılımı ile APIM modülüne erişin ve 7D0-02-01 alani üzerindeki xxxx xXxx xxxx değerini aşağıdaki istediğiniz logonun değeri ile değiştirin(Büyük X yerine gelecek değer):

1 - Standard Ford logo
    4 - Lincoln Presidential
    5 - Raptor Ford
    6 - Mustang
    7 - GT350
    9 - GT350
    B - ST Ford Performance
    C - RS Ford Performance
    D - GT Ford Performance

3. Sync3'e master reset atın. (Açma/ kapama tuşuna ve sonraki radyo kanalı tuşuna aynı anda 10 sn. kadar basılı tutun)

Sync3, ayarladiginiz logo ile açılacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vgun -- 27 Haziran 2017; 12:39:45 >
  • FKMAL kullanıcısına yanıt
    1.6 dizel banada cok geliyor. 15.000 bakimina gondereyim tekrar kontrol etcem

Teşekurler. Biraz zahmeti varmis. Ben direk logo yu kendim resim olarak atmak istiyordum .

Bakalim servise resim ile gideyim belki onlar yaparlar

Peki kodlama ile hayalet ekrana dijital hız getirebiliyor muyuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Halil Can ACAR

Peki kodlama ile hayalet ekrana dijital hız getirebiliyor muyuz ?

Bu da yapılabiliyor evet. Ama öncelikle yukarıdakine benzer işlemleri yapabilecek cihaz (elm327), yazılım (forscan extended licence) ve uzman birine ihtiyaç var :)

Vw ve BMW yi kodlayan islerden anlayan arkadasım var. Yazılım ve cihazı bulabilirsem kollayabilir sanırım. Tabiki kodları da bilmek gerekiyor 😀

• 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.