Şimdi Ara

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ (113. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.932
Cevap
34
Favori
177.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2015 1.6 tdci titanium mondeo almayı planlıyoruz . 30-40 bin km de 90 bin tl ye bulunur mu ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • flowerhorn kullanıcısına yanıt
    İlgili sitelerden baksanız dahi iyi olur.Burada aradığınızı zor bulursunuz.
  • Arkadaşlar mondeo da araç hızlandıkça değişen süspansiyon gibi otomatik bir takım özellikler var mı? Yol tutuşu yüksek hızlarda 140 170 gibi nasıl? Virajlarda arka atma gibi şeyler oluyormu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blacksat B kullanıcısına yanıt
    140 170 hic bisey bu aravlar icin .
    Ben yeni aldim henuz uzun yol yapamadim
    170 falan cikamadim ama.

2012 de sifir almistim

200 le ip gibi gidiyordu . Cok iyi yoltutan bir arac.
    Ben latitude bile 170 kayms vs yasamadim.

Ki yol tutuş konusun de 2 tık asagida bir arac. Konfarluydu orasi ayri.

Yol tutarmi diye soracagin en son araclardan biri mondeo

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün antalya ankara ayni gün vit gel yaptim.

7-8 yili askindir Dsegmenti arac kullanirim. Kullandigim en rahat arac

180 190 la gidrrken hic rahatsiz etmiyor
    Insignia ile 120 de ruzgar sesinden bezmistim

Yakit normal ne kadar basarsan o kada yakiyor sinif ortalamalarinda.

Yoltutus gayet iyi 150 aldigim viraji son anda hizimi fatk ettim
    Yol bilgusayari cok iyi 1 km kadar bile dusse kalan yakiti gosteriyor.

Muzik sistemi sony diyecek yok gayet basarili

Twk eksigi otomatik vites

Eger 1.5 powershift gelmesse 2 yil sonra 2.0 otomatik alcam gibi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mondeo gerçekten farklı bir araç bazı yönleriyle sınıfının üstünde bence.

Aracınızı Güle güle kullanın.

• Günaydın arkadaşlar. Bugün itibari ile aracım 14080 km ye geldi. Ancak herhangi bir bakıma kalan km diye uyarı çıkmadı hala. Mondeolarda bu uyarı kaç km kala çıkıyor ? Yada çıkmıyor mu 😀

• quote:

Orijinalden alıntı: Halil Can ACAR

Günaydın arkadaşlar. Bugün itibari ile aracım 14080 km ye geldi. Ancak herhangi bir bakıma kalan km diye uyarı çıkmadı hala. Mondeolarda bu uyarı kaç km kala çıkıyor ? Yada çıkmıyor mu 😀

Açıkcası şimdiye kadar çıkması gerekiyordu.Benim 15.000 km bakımından sonra 3 kez yağ değişim uyarısı verdi.Neye göre neden veriyor anlamadım.Sürekli resetliyorum :) 28 hazirandan 30.000 km bakımına gireceğim.Bakalım ondan sonrada verecekmi.Çünkü en son resetleyeli 20 gün falan oluyor.
  • Halil Can ACAR H kullanıcısına yanıt
    Mondeo'da bakım uyarısı Avrupa standartlarında olduğu gibi 20.000 km'de çıkıyor. Ancak Türkiye'de Ford Otosan bakım aralıklarının 15.000 km olduğunu söyleyip 15.000 'de bakıma bekliyor. Aslında 20.000 km gider. Ancak garanti bozulmasın diye ben ilk iki bakımı 15.000 ve 30.000 km'de yaptırdım. Bir dahakini 50.000'de yaptırmayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: vgun

Mondeo'da bakım uyarısı Avrupa standartlarında olduğu gibi 20.000 km'de çıkıyor. Ancak Türkiye'de Ford Otosan bakım aralıklarının 15.000 km olduğunu söyleyip 15.000 'de bakıma bekliyor. Aslında 20.000 km gider. Ancak garanti bozulmasın diye ben ilk iki bakımı 15.000 ve 30.000 km'de yaptırdım. Bir dahakini 50.000'de yaptırmayı düşünüyorum.

Selam,
    ABD'de de cok farkli degil. Benzinli aracim var 2.0 Ecoboost. Kitapcigina gore 10bin milde bir servise sokmak gerekiyor.
    Servise sokunca sol ust koseye bir dahaki bakim icin 5bin mil sonrasina bekleriz diyorlar.
    Ne zaman aractan genel durum raporu istesem posta kutuma mesaj yagmaya basliyor, tahmini bakim sureniz geliyor falan diye.
  • 2015 ile 2016 standart titanium modelleri arasında yıl farkı dışında önemli bir fark varmı?
  • blacksat B kullanıcısına yanıt
    2015 modellerde sync2 ve klasik sis farı varken, 2016 ekimden sonraki modellerde sync3 ve gündüz LED'li sis farı var.

2015 modellerde etkin ızgara kapağı "varken", 2016 ve sonrası modellerde etkin ızgara kapağı "yok".

• quote:

Orijinalden alıntı: callandor

quote:

Selam,
    ABD'de de cok farkli degil. Benzinli aracim var 2.0 Ecoboost. Kitapcigina gore 10bin milde bir servise sokmak gerekiyor.
    Servise sokunca sol ust koseye bir dahaki bakim icin 5bin mil sonrasina bekleriz diyorlar.
    Ne zaman aractan genel durum raporu istesem posta kutuma mesaj yagmaya basliyor, tahmini bakim sureniz geliyor falan diye.

Merhaba,

Demek Amerika da olsa aynı şeyi yapıyorlar :) Şaşırdım açıkçası. Onlar daha dürüst çalışıyor diye biliyordum :)

• callandor kullanıcısına yanıt
    Aracınızda şoför kapısında LED'li keypad var mı? Ayrıca orijinal uzaktan çalıştırma, anahtarsiz giriş, HD radyo ve Sirius travel link var mı?

Orada full bile olsa, araçlar navigasyon ve geri görüş kamerasız olabiliyor. Sizinki de öyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vgun -- 23 Haziran 2017; 17:4:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_turedi

quote:

Orijinalden alıntı: Halil Can ACAR

Günaydın arkadaşlar. Bugün itibari ile aracım 14080 km ye geldi. Ancak herhangi bir bakıma kalan km diye uyarı çıkmadı hala. Mondeolarda bu uyarı kaç km kala çıkıyor ? Yada çıkmıyor mu 😀

Açıkcası şimdiye kadar çıkması gerekiyordu.Benim 15.000 km bakımından sonra 3 kez yağ değişim uyarısı verdi.Neye göre neden veriyor anlamadım.Sürekli resetliyorum :) 28 hazirandan 30.000 km bakımına gireceğim.Bakalım ondan sonrada verecekmi.Çünkü en son resetleyeli 20 gün falan oluyor.

Bu bakim uyarısini kaldırmanın bir yolunu bu başlıkta yazmıştım. Şimdi hatırlayamıyorum ama geçmişteki yazıları okursaniz bulabilirsiniz.

• ahmet_turedi kullanıcısına yanıt
    Buldum :) Buyrun:

Ayarlardan silemediğiniz "yağ degişim zamanı" uyarisini kaldirmak icin:

1. Araca girin ve koltuga iyice yerleşin (evet, buna ihtiyacınız olacak)

2. Anahtari yarim kontak (2 konumuna) cevirin ve kontrol isiklarinin sonmesini bekleyin

3. Ayni anda fren ve gaz pedalina sonuna kadar basin, dosemeye yapistirin

4. Bu pozisyonda bekleyin

5. Bekleyin

6. Sabirla bekleyin

7. Hic bir uyari ve bilgi vermeyecek. 60 saniye bekleyin

8. Gazi ve freni birakin

9. Kontagi kapatin, anahtari cikarin

10. Hayirli olsun, uyariniz kalkti :)

11. Kazasiz belasiz surusler dilerim :)

• Evet arkadaşlar, Sync2 navigasyon için 2017 haritası da çıktı. En güncel harita bu. Nisan ayında üretildiğini söylediler. Bu haritayı 300 TL bedelle veriyorum. Ford bayilerinde 550 TL gibi bir fiyatı olması lazım.

• vgun V kullanıcısına yanıt
    Etkin ızgara kapağı nedir acaba 🤔😀

• ahmet_turedi kullanıcısına yanıt
    Anladım😀

Bayramdan sonra giderim muhtemelen bakıma. Gidince soracağım detaylarını. Bugün yağını kontrol ettim hiç eksilme yapmamış. Önceki araçlarım az da olsa eksiltiyordu. 20 bin de uyarı verme olayı mantıklı geldi ama bana.

15bin km bakım araligi Türkiye şartlarında iyidir diye düşünüyorum.

• quote:

Aracınızda şoför kapısında LED'li keypad var mı? Ayrıca orijinal uzaktan çalıştırma, anahtarsiz giriş, HD radyo ve Sirius travel link var mı?

Orada full bile olsa, araçlar navigasyon ve geri görüş kamerasız olabiliyor. Sizinki de öyle mi?

Selam,

Evet ledli keypad var ama hic kullanmadim. Heves etmiyor degilim, her seferinde sifreye bakmayi unutuyorum.
    Uzaktan calistirma ve anahtarsiz giris yok.
    Sirius var (6 aylik $35), kartli navigasyon (bu sicaklarda calismiyor nedense) ve geri gorus kamerasi var.

Benim olmazsa olmazim AWD ve naviydi. Ellerindeki aracta bunlara ilaveten isitmali deri koltuklar ve direksiyon vardi.

Simdi olsaydi iyi olur dediklerim:
    Kis aylari icin uzaktan calistirma ve isitma.
    Anahtarsiz giris ve calistirma.
    Adaptif hiz sabitleyici.

• 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.