Şimdi Ara

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ (116. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.932
Cevap
34
Favori
176.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün memlekete gidip geldim. Mersin Adıyaman gidiş geliş toplam 850 km yol yaptım. 5 kişi full bagaj gidip geldik. %60 klimalı kullanimda 4.6lt / 100 km oldu ortalama. Fulledim geri 160 tl yakıt aldı. Resimler var ama ekleyemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halil Can ACAR H kullanıcısına yanıt
    Mondeo farkı bu işte. Dün bende gidiş geliş 400 km yol yaptım yarısında a.c full açık dönüşte gece çok agresif bir kullanım aracın üst devirlerde oynamadım vites kalmadı buna rağmen 5.7 ortalamada kaldı , biraz yolculardan fırça yedik ama değerdi.

• 2011 tdci trend mondeo sahibiyim. Ankara'dan İzmir'e gittim geldim. Orada da gezdim. Toplamda 1850 km yol yaptım. Full açık klima, 120 sabit hız genelde (ortalama hız 86 km/h) ve dolu bagaj. 5.5 lt ortalama oldu. Mevcut fiyatlar ile 24 krş'a denk geliyor. Kalan km takibini yaptığımda da bir depo ile 1250-1330 km arası menzil hesaplıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halil Can ACAR

Bir hafta önce bakıma girdim 15.5oo km gibi. Bugün araba 17.ooo km oldu mator yağı değişimi gerekli diye uyarı aldım. Neden çıkıyor anlamadım serviste sıfırlamıyorlar mı bunu.

Ayarlara girip yağ ömrü sıfırla yaptım yine sönmedi. Sonra kontağı açıp pedallardan sıfırladım.

Servis elemanının bunu yaptığını ben pek görmedim. Sorduğumda da, "ağbi ben yağı değiştirince kendi sıfırlıyor. Mondeo bu" dediğinden beri, muhatap olmadım kendileri ile.
  • vgun V kullanıcısına yanıt
    Programı buldum cihazı buldum bağlanıyorum ama modüller kısmına girmiyor. Sanırım full programı indirmek gerekli bir türlü apk bulamadım.

• 06must08 0 kullanıcısına yanıt
    2 yil once bende de 2012 model vardi sehir ici 7.5 civari yakardi . Sehirdisi 5.5 6 arasi

2016 mondeo var simdi
    Sehirici 8-8.5 arasi sehirdisi 6.0-6.5 aradi yakiyor anlam veremiyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hung up

2 yil once bende de 2012 model vardi sehir ici 7.5 civari yakardi . Sehirdisi 5.5 6 arasi

2016 mondeo var simdi
    Sehirici 8-8.5 arasi sehirdisi 6.0-6.5 aradi yakiyor anlam veremiyorum

araç kaç km de şu an,benimkide 10 km oluncaya kadar gerçek degerleri vermemişti.
  • ODAKLAN kullanıcısına yanıt
    15 000 km de

Bakim yeni yaptirdim Bakimdan sonra bir miktar azaldi gibi ama hala 8 gibi sehir ici

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2015 Model 1.6 tdci style paket mondeo var bundan önce 1,6 benzinli sportage kullanıyordum yakıt yönünden resmen eziyet çekiyordum. At gibi arabaydı ama 90-100 den yukarı çıkamıyordum çok yakacak diye.. ışıkda az yakarak kalksın diye uğrasırken arkadan korna çalıyordu millet resmen:) rampada vites küçültmekten anam ağlıyordu.şimdi antalyada bu mevsimde full klima açık 6 litre civarı yakıyor şehirlerarası yolda rampalarda sol şeridi bırakmıyorum zorluyorum arabayı gidebildiğine 5 litreyi geçtiğini görmedim yakıtın.. iyi ki almışım diyorum gören abi bu ne ya kayık gibi diyip bastan sona süzüyor aracı. Bide cam filmi yaptırdım tam makam aracı oldu :) Öneririm.. Allah hepimize kaza bela vermeden binmeyi nasip etsin inşallah
  • hakan724 H kullanıcısına yanıt
    Senin araba hiç yakmıyormuş

Şehir içi 6 lt yi bırak ben 120-140 arasında şehir dışında bile 6 lt ye razıyım

2012 de vardı bende oda 7.5-8.0 arası yakardı

bu yarım lt daha çok yakıyor gibi geldi bana

ben neredeyse 10 yıldır D segmenti araç kullanırım mümkün değil şehir içinde 6 lt yakanına rastlamadım

ya benim araçta bir sorun var yada sen çok şanslısın

şehir dışı 5-5,5 yaksa öper başıma koyarım
  • hung up kullanıcısına yanıt
    Aynen.Ş.içi enaz 7-8 yakıyor.Ş dışı 110 sabit hızla gitseniz bile 5.5 altı çok zor.Ama 100 ile gidilirse 5 litre hatta aşağıları rahat görülüyor.Ben geçen hafta 2000 km yol yaptım Konya Antalya Kalkan a kadar gittim geldim full klima yollar iniş çıkışlı ve bol virajlı ortalama döndüğümde 6.8 idi.Uzun yol olarak kasıt Konya Ankara arası olursa bu değer 5.5 lara kadar iniyor.Tamamen güzergah ve hız ile orantılı bu değerler.

• Arkadaşlar 1.5 tonluk bir balina dan bahsediyoruz ve 5 ile yolun durumuna göre 7 litre arası yakıtlar bu araba için bence muhteşem.

Geçen hafta yaptığım yolculuğumu yazmıştım , bu yolculukta fulanc ile bacanagımda vardı otomatik dizel ortalama 8 ile geldi mondeo 5.8 litre o bile şaşırdı😨

değerler çok makul

• quote:

Programı buldum cihazı buldum bağlanıyorum ama modüller kısmına girmiyor. Sanırım full programı indirmek gerekli bir türlü apk bulamadım.

Kullandığınız yazılıma, ELM cihazına ve yaptığınız işleme bakmak lazım. Bunları direk görmeden bir şey söylemek zor maalesef. Forscan advanced lisansı olması lazım. Her ELM cihazı da olmuyor. Çoğu dandik, öyle her işi yapamiyorsunuz. Açılan modüllerde de bakmak lazım.

Bununla beraber, yazılımdan ve hexadecimal işlemlerden anlamiyorsaniz, sisteme müdahale etmemenizi oneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vgun -- 16 Temmuz 2017; 21:54:45 >
  • ahmet_turedi kullanıcısına yanıt
    Mersin de şehir içi klima açık 5.5 6 lt bandında yakıyorum. Uzun yolda 110 sabit gidersem 4.2 'ye kadar düşüyor. 4.4 4.5 lt civarı oluyor çoğu zaman. 😎 resim almıyordum ama bundan sonra resim çeker paylaşırım.

• vgun V kullanıcısına yanıt
    Yazılım lisanslı herhangi bir sorun yok. Sorun elm cihazında imiş. Yurtdışından destek aldım. Doğru cihazı temin ettim bugün kargo ile gelecek. Aksama bozmazsam kodlamış olurum 😀

• Bugün birşey farkettim. Dip gaz yapıp hızlanmak istediğimde az da olsa siyah duman atıyor egzoz dan. Partikül filtreli aracın duman atması biraz garibime gitti. Sizin araçlar da da bu durum varmı. Hızlanırken sağ aynadan bakarsanız atıp atmadığını görebilirsiniz.

• quote:

Mersin de şehir içi klima açık 5.5 6 lt bandında yakıyorum. Uzun yolda 110 sabit gidersem 4.2 'ye kadar düşüyor. 4.4 4.5 lt civarı oluyor çoğu zaman. 😎 resim almıyordum ama bundan sonra resim çeker paylaşırım.

Hafta sonu seydişehir den antalyaya gittim 1300 rakımdan 10 rakım olan yere.bagaj boş sayılır 2 yetişkin 2 çocuk 100 km hız ile kasarak gittim kaç yakacak diye 4.8 litre yaktı.Dönüş ile birlikte 5.9 litre ortalama ile bitirdim yolu.Dönüşte 110 130 bandında gezdim.Ancak şu bir gerçek 4.2 bu araba yakmaz helede 110 ile mümkün değil.30.000 km yaptım söylediğiniz değerlerin yanına bile yaklaşamıyorum.Sizin lastikler 17 '' değil mi acaba?

• Jantlarım 17" standart titanium jantı.

Bu yol bilgisayarını aracı bayide teslim alırken 10 km de sıfırlamıştım. 18652 km lik ortalama yakıt tüketimi 5.1 lt

(8652 yazıyor çünkü her 10000 binde km sayacı 0 dan başlıyor fakat ortalama tüketim ve zaman kaldığı yerden devam ediyor)

Aracım ticari taksi bildiğiniz üzere. Girmediğimiz sokak kalmıyor mersinde. Havalar çok sıcak 2 aydır klima kapatmamışımdır geceli gündüzlü 22 yada 23 derecede auto konumda açık.

Uzun yolda yakalandığım değerlerde telefonumda fotoğraf mevcut ise atacağım. Sağlıcakla.

• ahmet_turedi kullanıcısına yanıt

Sadece bunlar kalmış telefonumda.

Mersin-nevşehir acıgöl ordan ıhlara vadisine

Nevşehirde turistik yerleri gezdik

Araç 5 kişiydi gidiş ve dönüş. O kadar çok şehir içinde kalıp gezdik ki ortalama hız bu kadar düştü. Sonuçlar orta da

• quote:

Sadece bunlar kalmış telefonumda.

Mersin-nevşehir acıgöl ordan ıhlara vadisine

Nevşehirde turistik yerleri gezdik

Araç 5 kişiydi gidiş ve dönüş. O kadar çok şehir içinde kalıp gezdik ki ortalama hız bu kadar düştü. Sonuçlar orta da

Çok iyi değerler 28 saatlik yolculuktan sonra 4.6 tutturmak baya başarı sayılır.Acaba bizim arabalarda mı sorun var?Ben konya seydişehir arası 100 km ile deneme yaptım hiç ışık yok sürekli cruze açık 4.8 oldu.Daha düşüğünüde görmedim nasıl göreceğim konusundada bir fikrim yok :)

• 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.