Şimdi Ara

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ (111. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.931
Cevap
34
Favori
177.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her sync2 olan araçta navigasyon yok maalesef. Karti taksaniz da yok. Biz de aracımızı aldığımızdan beri bunun sıkıntısını yaşıyoruz.

Mondeo'da titanium donanımda navigasyon menüsü aktif. Ancak style donanımında aktif değil. Aynı şekilde titanium focusta da navigasyon aktif değil. Navi paketini alırsanız aktif oluyor. Standart haline kart taksaniz da çalışmıyor.

Benim yapabildiğim işte bu. Style mondeo'da ve titanium focusta fabrikadan navigasyonsuz gelen sync2 sisteminin (hiç bir donanım takmadan, yazılımsal yontemlerle) orijinal navigasyonunu açıyorum. Ayrıca SD kartı da yanında veriyorum.

Arzu eden olursa, sadece SD kart da temin edebilirim. Bu kart F5 kodlu 2016 Avrupa haritası. Fiyatı daha uygun oluyor, avantajı bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu orijinal navigasyonu aktif etmek (en azından ar-ge aşamasında) çok kolay değil maalesef. Ben ve uğraşan herkes, çok yöntemler denedi doğruyu bulana kadar. Dogruyu bulursanız nispeten rahatsiniz.

Bunu yapan iki üç kişi var, ama onların istediği fiyatlar çok yüksek geldiği için ben kendi göbeğini kendim kestim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sync2navi

Her sync2 olan araçta navigasyon yok maalesef. Karti taksaniz da yok. Biz de aracımızı aldığımızdan beri bunun sıkıntısını yaşıyoruz.

Mondeo'da titanium donanımda navigasyon menüsü aktif. Ancak style donanımında aktif değil. Aynı şekilde titanium focusta da navigasyon aktif değil. Navi paketini alırsanız aktif oluyor. Standart haline kart taksaniz da çalışmıyor.

Benim yapabildiğim işte bu. Style mondeo'da ve titanium focusta fabrikadan navigasyonsuz gelen sync2 sisteminin (hiç bir donanım takmadan, yazılımsal yontemlerle) orijinal navigasyonunu açıyorum. Ayrıca SD kartı da yanında veriyorum.

Arzu eden olursa, sadece SD kart da temin edebilirim. Bu kart F5 kodlu 2016 Avrupa haritası. Fiyatı daha uygun oluyor, avantajı bu.

f5 kodlu 2016 avrupa haritası sürüm olarak TÜRKçemi ve güncelleme yapıla biliyormu ve fiyatı nedir.
    servislerde en son 250-300 arası bir fiayata satıyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.

• Evet, harita Türkçe. Güncelleme yapılamıyor maalesef. Bu harita yerine hepimiz daha sonra yeni harita kartı almak zorundayız.

Servislerde sormadım ama, piyasada 450 civarı satıyorlar Türkiye'de şu an bu versiyonu. Size mesaj attım sn. Odaklan.

Ford'un bu sync2 sisteminde otomatik güncelleme, başka yazılım yükleme gibi şeyler yok maalesef. Oldukça kapalı ve off-line çalışan sistem. İleride de olmayacak diye düşünüyorum, çünkü artık sync2 üretilmiyor bile. Sync3 e geçti ford aylar önce.

Ben de isterim aracımda otomatik güncellenen bir sistem olsun sync3 olsun, ama elimizdekilerin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu da bizim için titanium seviyesine çıkarabilmek sync2'yi. Orijinal sistemde daha fazlası mümkün değil. Sistemi değiştirerek her şey mümkün tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sync2navi -- 23 Mayıs 2017; 21:53:57 >
  • sync2navi S kullanıcısına yanıt
    Benim anladıgımda buydu.Siz navigasyon özelliği olmayan cihazları aktif edebiliyorsunuz bizim için pek bir avantajı yok.Kartı ne kadara satıyorsunuz peki?Fiyat uygunsa düşünebiliriz.

• ahmet_turedi kullanıcısına yanıt
    Size mesaj gönderdim Ahmet bey.

• Sizlerin aracindada sol tekerlek cukura girdigi zaman ses geliyormu

8" sistemde yazılımda gerekli güncellemeleri yapıyorum. Ayrica aracın obd2 arayuzunden bir parametreyi açıyorum ve size haritaları içeren bir SD kart veriyorum. Bu kart F5 kodlu Avrupa 2016 haritası. Toplam 1.5 saat kadar sürüyor işlemler. Fiyat olarak SD kart dahil 1250 TL düşünüyorum.

• berkan676767 B kullanıcısına yanıt
    Evet aynı ses bende de var.Daha önce kullandığım 2012 c-max aracımdada vardı.Sanki sürten metal gibi tiz bir ses geliyor.Ama sadece ani çukurlara teker düştüğünde geliyor bu ses.Sanırım aynı sesten bahsediyoruz.
  • sync2navi S kullanıcısına yanıt
    Açıkcası aracında navigasyon 8'' ekran olup navigasyon özelliği olmayanlar için düşünülebilir.Fiyat konusunu bilemiyorum.Sonuçta sadece yazılım ve bir sd kart için tutar bana fazla geldi.BEnce fiyatı aşağı çekip sürümden kazanabilirsiniz.Sonuçta kullandığınız sarf malzemesi yok bu işlemde sd kart hariç.
    Ankara civarında olanlar için fiyatı 1000 TL olarak düşünüyorum.

Ankara tan oto da akın usta bunu "1000 TL + KDV + SD kart ücreti" olarak yapıyor. Toplamda 1700 gibi bir rakama geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sync2navi -- 30 Mayıs 2017; 18:3:43 >
  • Sadece yazılım tabi ama, bu iş icin gece gündüz çalışmisligim var. Çok ciddi emek var. Beyin yatırımı diyelim :)

• Kendim bilgisayar mühendisiyim. Aylarca uğraşıp gelistirdigim yazılımı 50 kuruşluk cd'ye kopyalayıp satıyorum. Şimdi maliyetim 50 kurus. Bu durumda benim bu yazılımı maksimum 1 TL ye satmam lazım bu mantığa gore.

Navi için de aylarca kafa patlattim. Maliyeti bir SD kart diye SD kart fiyatına yapmak doğru mudur? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sync2navi -- 30 Mayıs 2017; 18:3:6 >
  • Bu sesi serviste cozebildilermi cozduyseler nasil cozduler

• Arkadaşlar dün aracımın 2 .yıl bakımını yaptırdım. Kilometre 30 bin olmuştu .1. Yıl bakımına ek olarak sadece mazot filitresi değişti, mazot filtresinin yerinin motor içinde çok kolay bir yerde olması nekadar Güzelse , polen filtresinin Torpido kapağı arkasında olması bir okadar kötü olmuş.

bakım maliyeti toplam 538 tl oldu koç ailem indirimiyle.

• ODAKLAN kullanıcısına yanıt
    Filtre de dahil olunca baya hesaplı rakam. Benim ilk bakım 600 ü geçmişti.
    koç ailem koç grubu çalışanlarına mı açık?
  • Evet koç çalışanlarına özel.☺

• Arkadaslar merhaba
    Persembe gunu 2016 model 1.6 tdci mondeeo alcam

Satici sifir almis
    Sync 3 var dedi arac ta 12. Ayda almis

2 ile 3 arasindaki farki nail anlaya bilirim.

Birde android autoyu nasil yukleyenilirom yardimci olurmusunuz . Rica etsem bilgisi olan arkadaslar dan

Tesekururler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hung up kullanıcısına yanıt
    Şimdiden hayırlı olsun.
    SYNC 2'de açılış ekranı 4'e bölünmüş şekilde geliyor, vitesin önünde de MICROSOFT logosu var.
    SYNC 3 daha farklı ve bildiğim kadarıyla MICROSOFT logosu yok.
    Android Auto ülkemizde kullanılamıyor, GOOGLE PLAY'den indiremezsiniz ancak APK olarak harici kaynaktan yükleyebilirsiniz. Onu da kurarken bazı yazılımlar indirmeye çalışıyor ve yine hata veriyor. Kullanılabilen ülkelerden birinde yurtdışında sim kartı çıkarılmış bir telefonda WI-FI üzerinden indirip kurabilirsiniz, Türkiye'ye dönünce çalışacaktır ancak güncelleme yapınca ya da belli bir süre sonra kurulum başa dönüyor ve çalışmıyor.
  • Cok tesekurler arkadaslar

2 yil once satmistim 2013 mondeomu

Isallah tekrar aranizda olcam mondeo dan sonra pek kesmiyor digerleri

1.6 dizel otomatik olsa vazgecilmez olacakti ama

Passat utansin 😄

• 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.