Şimdi Ara

Yeni Mercedes C serisi Yeni Dizel otomatiği hemde 1.6...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
17.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fransız Renault’un 1.6 litrelik dizel dCi motoru yeni Mercedes Benz C Serisi’nde kullanılacak.

Mevcut A 180 CDI modelinde 110 beygir güç üreten 1.5 litrelik dizel Renault motoru kullanan Mercedes-Benz, A 180 gibi giriş seviyesi bir otomobilde başarılı olan Renault motorunu BMW 3 Serisi’ne rakip olan bir modelde kullanmak istemesi ise şaşkınlıkla karşılandı.

1.8 litrelik bir dizel motor üretmek yerine Daimler bünyesindeki Mercedes Benz, BMW 3 Serisi ve Audi A4 gibi modellerin rakibi C Serisi’nde Renault’un en başarılı küçük hacimli motorunu tercih edecek. Fransız otomobil üreticisi Renault’un 1.6 litrelik dCi dizel motoru 130 beygir ve 320 nm tork güç üretirken, bu motor seçeneği Megane, Scenic, Grand Scenic ve Nissan Qashqai modellerinde kullanılıyor. Büyük hacmi ile 2.0 litrelik motorların yerini alarak vergi avantajı da sağlayan 1.6 dCi motor, Renault’un ürettiği en karmaşık sisteme sahip olma özelliğini de taşıyor.

Mercedes Benz’in mevcut C 200 CDI modelinde kullandığı 2.0 litrelik dizel motorun yerini alacak 1.6 dCi motor, ilk olarak yalnızca Mercedes Benz tarafından üretilen manuel şanzıman seçeneği ile gelecek. Alman otomobil devi aynı motorun otomatik şanzımanlı versiyonunu ise daha sonra duyuracak.

Renault’un 3484 çalışanlı Cleon fabrikasında üretilecek 1.6 dCi motor ile yalnızca Fransız üreticiye dizel motor üretimi yapan fabrikanın üretim hacmi 2015 yılına kadar 100.000 üniteye çıkacak.

Blogautomobile.fr internet sitesinde açıklanan bu bilgilere göre iki şirket birkaç gün içinde bir açıklama yapacak. Renault’un “dCi”ı Mercedes Benz ile yer değiştirerek CDI olacak.

• Çoktan verildi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel bir calisma ama ülkemizde suistimale açık bir kombinasyon olacaktır. Benzinli dizel farkı 15-20 bin arası olur muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.6 dCi 130 hp bir ünite.320 nm tork.C serisinde kullanılabilir.

Ama A serisine 90'lık dCi konması abartı oldu
  • dedikleri gibi ... Mercedes E serisi ile bilinir ..A,B C hikaye )
  • neden şaşkınlıkla karşılanmış anlamadım? bu kadar saçma yorum mu olur.

Kendi hacminde şu anda opelin yakında piyasaya süreceği dizel motorla birlikte dünyanın en verimli dizel motoru ve madem böyle bir ortaklık var niye kullanmasınlar bu motoru? Yıllarca bmw 3.16'yı 116 beygir hemde atmosferik motorla satmadımı kaldıki 130 hp'lik bu motor ondan çok daha performanslı.
  • isteselerde istemeselerde ufak hacımlı ve ekonomık araclar yapılacaktır.5 yıl sonra e serısıde kullanır
    s serısı agırlıgından oturu 2.0 dızel kullanırlar...
  • 20bin TL farkla satarlar benzinlisine göre. 20 bin TL daha pahalı ama 26 hp daha güçsüz. bir anlamı yok bence. Reno motorlu Mercedes. A' yı anladık zaten dar gelir grubuna yönelik de, C serisine yapmayın bari...
  • rönö motorlu mercedes epic fail..
  • renault güzel motorlar yapıyor,mercedes bile bunu kabul ediyor ama forumdaşlar kabul etmiyor
  • 1.6 CGI parasına 1.6 dCi 160hp & 7G-Tronic gelse yıkarlar showroomları.

Ama 130 hp dCi & Manuel kombinasyonu satmaz burada.En azından bireysel tüketiciye satmaz.
  • Herhalde Edc gelicek.

Vay be Renault resmen Mercedes'i ele gecirdi helal olsun.

Mercedes artik argeyi yavaslatir Renault da adamlari kendine baglar.

• Geçen hafta sonu , dünyanın en önemli motorsporları organizasyonu Formula 1 de ilk üçü yani podyumu, Renault motorlu araçlar kazandı. Adam gelmiş halen Renault motorlu Mercedes mi olur diyor , bende diyorum ki Mercedes için bu motorları kullanmak bir onurdur. Marka imajı olarak Renault'nun yeri bellidir ama motor konusunda dünyada rekabet edemeyeceği marka yok.Hali hazırda üst düzey otomobil üretse motor olarak yine en iyilere imza atar rahat olun atayizler.

• kkvan kullanıcısına yanıt
    "dar gelir grubu"
  • 1.6 dci 130hp 320nm motor çok ama çok keyifli başarılı bir motor

4x2 ve 4x4 Qashqai'de kullanma fırsatım buldum, o kasada bile çok heyecanlı, atak yapısı ile benim beğenimi kazanmıştı

C serisinde de çok güzel iş yapar ancak MANUEL değil EMANUEL lazım bizim tüketiciye...otomatik olmalı
  • Bir yıl gecti aynı cümleyi yine kuralım.
    Porsche de ne motoru var peki ? 1.5 90 lik tamam facia idi a serisine koymak. Zaten o seri facia bana gore. Her sey motor degil. E BMW de de peugeot - citroen motoru yok mu ?

• Alakasiz ama C serisinde V6 sunuyor mu Mercedes??

• Beğenmediğiniz renault, formula 1 de son 3 senedir şampiyon olan bu senede muhtemelen şampiyon sürücünün aracının motoru.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Alakasiz ama C serisinde V6 sunuyor mu Mercedes??

Bkz. C 350 4MATIC
    http://www.mercedes-benz.com.tr/content/media_library/turkey/mpc_turkey/passenger_cars/prices/C_Prices.object-Single-MEDIA.download.tmp/C.pdf
    Ekleme :
     Yeni Mercedes C serisi Yeni Dizel otomatiği hemde 1.6...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MaxPayne_ -- 11 Temmuz 2013; 15:04:53 >

• Beyler geçen konuda da yazdım,
    Ben onu bunu bilmem de,volvo oradan buradan motor topluyordu,preminyum değildi?
    ee ne olacak şimdi?
    Bu arada tetris ekranı opsiyonel alabiliyormuyuz yeni C serisinde
    ateyizler beri gelsin
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.