Şimdi Ara

Fandan neden benzin kokusu gelir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
15.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aracımda sıralı lpg var.Aracı çalıştırdıktan sonra kaloriferi açınca içeriye benzin kokusu geliyor.bu neden olabilir.Kalorifer geç açılınca koku gelmiyor.Araç 2001 laguna

• yakıt hortumlarınızı va baglantı rekorlarını kontrol ettiriniz,muhtemelen küçük bir kaçak olabilir...selam
  • teşekkürler bi baktırayım
  • aman ihmal etme.bir yakınımdada aynı sorun vardı.benzinle hiç kullanmamış,o yüzden hortum gevremiş ve benzin sıdırmaya başlamıştı.
  • Arkadaşlar bu hortum da sorun varsa tahmini olarak fiyatı hakkında bilginiz var mı?
  • Eğer hortumda yırtık delik yoksa kelepçelerle bağlantı yerleri sağlamlaştırılabilir onun da maliyeti çok olmaz....
  • Motoru arada bir kontrol etmekte fayda var.Sadece sürmesi güzelde birde bakımını devamlı yaptırsak tam süper olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tuncay altuntoprak

Arkadaşlar bu hortum da sorun varsa tahmini olarak fiyatı hakkında bilginiz var mı?

kaçak hortumun bağlantı yerine yakınsa pek bi masrafı olmaz, hatta tanıdık bi ustanız falan varsa hiç olmaz,
    yakıt hortumu biraz uzatılarak çözebilirsiniz probleminizi
  • Dün aracı sanayiye götürdüm bir usta hortumlara baktı.Aracı kaldırdı alt taraflara falan da baktı ama fazla anlamıyordu.Kaçak yoktur dedi.

Ben de iyice baktım ama işte usta olaya tam hakim değil gibi geldi bana. Gitmişken klimanın filtresinin değiştirdim.
    Bakayım 1.2 hafta sonra servise göstermeyi düşünüyorum.Burdaki sanayi pek işten anlamıyor.
  • Yaklaşık bir yıl önceki sorunum havaların soğumasıyla tekrar başladı arkadaşlar. TAhminimce soğuktan dolayı araç benzini çiğ yakıyor. motor biraz ısınıp tüpe geçtikten sonra biraz daha yol yapıyorum ve o zman kaloriferi açarsam koku gelmiyor.

Ama motor ısınmadan fanları açarsam benzin kokusu geliyor
  • tuncay altuntoprak T kullanıcısına yanıt
    üstad aradan 7 sene geçmiş bir umut ile sorayım. sizin o çok eski sorunu suan ben yaşıyorum.özellkle kış ayında motor ısınmadan kaloriferi açarsam içeri gaz kokusu geliyor, ben çok almıyorum ama yanımdaki hemen algılıyo( bende galiba o kokuya algım kapandı). sorun ne olabilir?çözüm?
  • Motor soğukken fanı açınca bende de oluyor aynı koku. Geçen sene lpg servisine götürdüm, kaçak var mı diye baktı her yere, sağı solu kontrol etti ama bir sorun çıkmadı. Soğuk havalarda motor soğukken az da olsa yakmadan atılan gazın kokusuymuş.
    Yine de kontrol ettirin isterseniz ama bir sorun olacağını sanmıyorum. Artık motor ısındıktan sonra açıyorum kaloriferi koku yok.
  • eagle_3406 E kullanıcısına yanıt
    Hatırlamıyorum ki sorun çözüldü mü öyle kaldı mı :). Ben sonra o aracı sattığımda alan kişi arayıp araç çalışmıyor dedi. Bende öyle bir sorun yoktu dedim. Sonra baktırmışlar bir kaç yere. en son benzin pompasının hortumunda yırtık bulmuşlar. Belki benim koku sorunu da ondan dolayıdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle_3406

üstad aradan 7 sene geçmiş bir umut ile sorayım. sizin o çok eski sorunu suan ben yaşıyorum.özellkle kış ayında motor ısınmadan kaloriferi açarsam içeri gaz kokusu geliyor, ben çok almıyorum ama yanımdaki hemen algılıyo( bende galiba o kokuya algım kapandı). sorun ne olabilir?çözüm?

Yola çıktığınızda uzun süre devam eden birşeyse kontrol ettirmekte fayda var...

Bunun dışında sözünü ettiğiniz durumla daha çok kış aylarında, araç soğukken, yağışlı havalarda sıkça karşılaşıyorum. Motor ısındığında koku kesiliyor. Sıfır aldığımda da aynıydı... (Motor soğuk - Fan açık - Dış Sirkülasyon açık konumda) Motor uygun sıcaklığa ulaşamadığı için verimsiz yanma neticesinde bir miktar çiğ benzin atıyor... Normal karşılanabilecek bir durum...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Gevşemiş hortum muhtemelen
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.