Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ (598. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.103
Cevap
88
Favori
871.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar aranıza 2012 antik kahve Privilege donanım MST ile giriş yapıyorum. Aracı Mayıs ayında aldım. Kilometresi yüksek bir araçtı (94.000 km'de) ama kazasız olması önceliğimdi tek tereddütüm EDC şanzımanda bir sıkıntı olmasıydı. Şu anda 101.000 km'ye geldim şükür şanzımanla ilgili bir problemle karşılaşmadım. İstanbul şehir içi yoğun trafikte ortalama 8-9 lt arası dolaşıyorum. Yakın zamanda "park yardımını kontrol ettiriniz" uyarısı almaya başladım. Yolda giderken hızım 12 km ve altına indiği zaman bu uyarıyı almam ayrıca dikkatimi çekti. Acaba sadece sensörlerle alakalı bir sıkıntımı var yoksa beyinle alakalı bir sıkıntımı. Şimdiden teşekkürler.
  • Hocam servise götürün size aninda diyecekleri park fren beyni, kronik arıza, ben beyni degistirttim hala nadiren ariza geliyor, debriaja basıyorum geçiyor arac stop edince. O ariza kabus, ben de 100 binde almistim araci 120 binde o arizayi verdi. Umarim basit bir sorundur ama servisin basit de olsa 2 bin liraya bir park fren beyni değiştirecegi kesin. Debriaj pedal kontaktorunde de ariza varmis benim o da değişti. Aracınız servis bakımlı ise iyi niyet garantisinden değişebilir beyinde ise sorun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenk42

TEŞEKKÜRLER CEVAP İÇİN. MST DEDİĞİNİZ GİBİ BANA DA STATİON WAGON SEVGİSİNİ AŞILADI. BU YÜZDEN GİTTİM C4 PİCASSO ALDIM. İNŞALLAH BULURSAM 2. ARAÇ OLARAK DA MST ALIP TEKRAR ARANIZA DÖNECEĞİM. GÖRDÜĞÜM KADARIYLA ESKİLERDEN ARROWCOLT VE MSTFKS-82 ARKADAŞLAR HALA DURUYORLAR. NE GÜZEL. BU ARAÇLARIN KIYMETİNİ SATINCA DAHA İYİ ANLIYORSUNUZ...

Alıntıları Göster
    Tekrar merhaba. Yeniden 2013/5, 50000 km, Edc, privilege donanımda sunrooflu MST ile aranıza döndüm. Bayağı aradım aracı. Çok iyi denk geldi. Inanılmaz derecede temiz bir araç. Usb'li teyp'de direksiyon arkasındaki tuşlardan ne yazık ki hafızadaki radyoların seçimi yapılamıyor. Eskilerde yapılıyordu. Bir de bas/tiz ayarları 5'in uzerine çıkmıyor. Eski aracıma göre artıları led gündüz farları, 17 jant, 110 bg olması ve edc. Edc daha once kullandigim dsgden daha atak (6 vites oldugundan). Direksiyonda vites kulakciklarinin olmamasi kötü.

• Ayrıca geri görüş kamerası, ön-arka park sensörleri, otomatik uzun kısa farlar da eski aracimda olmayan ozelliklerdi.

• Ayrıca geri görüş kamerası, ön-arka park sensörleri, otomatik uzun kısa farlar da eski aracimda olmayan ozelliklerdi.

• Arkadaslar kapi kolu sensör problemini çözdüm sanirim video çektim sorunu yaşayanlar denesin bende işe yaradi

https://youtu.be/QlG43FBgOq4

• Güzel paylaşım. Teşekkürler

• Eline sağlık, en kısa sürede ben de deneyeceğim.

• Merhabalar.

1. çocuk geliyor büyük araba lazım diyerek Fluence almıştım. Genel olarak memnunum.

Şimdi ikinci çocuk geliyor ve mst (otomatik) almak istiyorum.

Yeni araba olmazsa olmaz olmadığı için cam tavan-sanruf olsun gerekirse beklerim diyorum.

Bu kapsamda,

Fluence sanruflarda '(bende yok) gürültü ve su aldığını okudum. Bu durum mst için de geçerli midir ?

MST lerde iki parça halinde olup bu duruma da cam tavan mı diyorlar ? Hepsi böyle mi ?

GT line da arka koltuklar için klima/fan çıkışı olmadığını buradan okudum. O yüzden

Privilege donanıma (orijinal navigasyonlu olan.) yöneldim.

Örneğin şu araba

bu araba yakın zamanda satıldı ve yeni sahibi de hemen ilana koydu.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

• 2011 Model
    Megane 3 Sport Tourer
    1.5 Dci / Manuel
    Privilege + Cam Tavan + Sunroof + Xenon Adaptif Far
    239 000 Km.
    Bagaj kapağı değişik.
    Arka çamurluklar boyalı.
    9700+2900 hasar kaydı çıkıyor.

Yukarıdaki aracımı otomatik D sınıfı alacağım için satacağım. Motoru gayet iyi. Fiyat ne yazmam lazım? Piyasaya göre hakkı, ederi nedir? Benzer ilanlara baktım da 45-50 bin arasında değişiyor. 3,5 yıl önce zaten ben 45'e almıştım. 3 yılda hiç mi prim yapmamış bu araba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurordek

Merhabalar.

1. çocuk geliyor büyük araba lazım diyerek Fluence almıştım. Genel olarak memnunum.

Şimdi ikinci çocuk geliyor ve mst (otomatik) almak istiyorum.

Yeni araba olmazsa olmaz olmadığı için cam tavan-sanruf olsun gerekirse beklerim diyorum.

Bu kapsamda,

Fluence sanruflarda '(bende yok) gürültü ve su aldığını okudum. Bu durum mst için de geçerli midir ?

MST lerde iki parça halinde olup bu duruma da cam tavan mı diyorlar ? Hepsi böyle mi ?

GT line da arka koltuklar için klima/fan çıkışı olmadığını buradan okudum. O yüzden

Privilege donanıma (orijinal navigasyonlu olan.) yöneldim.

Örneğin şu araba

bu araba yakın zamanda satıldı ve yeni sahibi de hemen ilana koydu.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
    Merhaba,

Bende de 2012 'den beri MST Privilage var, cam tavan kesinlikle su almadı. Açık kullandığınızda tabii ki rüzgar gürültüsünü alıyor ama önünde ufak bir file açılıyor, çok esmiyor içerisi. Kapalı kullandığınızda gürültü olmuyor.
    Fluance da kullandım, karşılaştırmak gerekirse kendinizi MST'de daha konforlu ve keyifli hissediyorsunuz. Yol tutuş performansı çok daha iyi. İç ortamı daha kaliteli.
    Bagajı çok kullanışlı. Keyifle kullanabileceğiniz bir aile arabasıdır.

İlanı inceledim, aracın nasıl hasarlandığını araştırmanızı tavsiye ederim. Fiyatı biraz düşük geldi gözüme, eğer şanzumanda veya ana kasada sorun varsa canınız sıkılır.

• arzu_atalay A kullanıcısına yanıt
    İlginiz ve cevabınız için teşekkür ediyorum,

Muhatap bulmuşken bir kaç soru daha sorayım.

Orijinal navigasyon ile sonradan takılan arasında bir kalite/kullanım kolaylığı farkı var mıdır ?

BU konuda deneyiminiz oldu ise paylaşabilir misiniz ?

Haziran 2012 tarihli bu belgenin 26 ncı sayfasında yer alan bilgilere göre orijinal navigasyona sahip araçta şerit konntrol sistemi, geri görüş kamerası ve Arkamys radyo donanımı da olmuş olacak değil mi? Yoksa teknoloji paketinden sadece navigasyon alınmış olabilir mi ? Hİç sıfır araç almadım.

Bir de elektrikli katlanan ısıtmalı yan ayna standart denilmiş. Bu aynalar araç durduktan sonra (stop) kendisi mi katlanıyor yoksa bir tuş vasıtası ile biz mi katlıyoruz ?

Teşekkürler.

• Ben cevap yazayım görmüşken. Orjinaldr navigasyon yoksa sonradan 1000 ve üzeri fiyat vermek mantıksız bence. Tabii ki tercih meselesi. Ben de orjinalde yok telefon yeterince iş görüyor. Karşılaştırma yapamayacağım.

Elektrikli katlanır ayna otomatik olarak kapılar kilitlenince kapanıyor. Araç çalışırken açılıyor. Ayrıca manuel olarak kumanda tuşu da var içeride.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstfks-82 -- 22 Ocak 2019; 18:19:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenk42

Ayrıca geri görüş kamerası, ön-arka park sensörleri, otomatik uzun kısa farlar da eski aracimda olmayan ozelliklerdi.
    merhaba; geri görüş kamerası orjinal mi? sonradan takılanlardan mı? orjinal ve direksiyon dönüşüne duyarlı ise; netliğinden memnun musunuz? Benim araçtakinin netliği çok düşük. Acaba orjinali mi böyle yoksa bir arıza mı var anlamaya çalışıyorum.

teşekkürler...
  • Arkadaşlar otomatik mst alacağım bir arac buldum daha önce sanzuman beyni değişmis sorun yaratır mı

• Önceki mesajlarda belirttiğim bir aracın el değiştirdikten sonra hemen tekrar ilana konulduğunu yazmıştım.

Yina aynı olay
    2012 MEGANE SPORT TOURER DCİ.OTM SUNROOFLU NAVİGASYONLU FULL+FUL bu araçta da oldu.

Önceki satıcı Ankara Otonomi Fiyat etikette 58.900 İlk soruşta 57 500 e düşmüşlerdi.

YEni Sahibi 64 750 lira fiyat biçmiş. Ondan da 1400 TL düşerek hesaplasak bile 5500 TL'nin üzerinde bir fark ortaya çıkıyor.

Şimdi bu kişilerin aldığı arabanın içine sinmemesi gibi gerekçelerle tekrar satışa koyduklarını mı varsayacağız yoksa bu kişilere çoğunlukla galericilere atfettiğimiz kolay para kazanan sıfatınrı mı yakıştıracağız. ?

• Selamlar. 3.5 sene önce ilk sahibinden aldığım 2011 Fransız yapımı Megane3 Sport Tourer 1.5DCİ Privilege Manuel Vites, Full Versiyon(Cam tavan,navigasyon, bi-xenon versiyonu) kum beji renkli aracımı satıyorum. Aracım 127.000 KM. tramer kaydı yok, sadece arka sağ çamurlukta 1 karış boya var.

Sahibinden'e koymadan burada paylaşmak istedim. 62.000 TL ye bırakacağım.

Düşünenler olursa telefonum 0533 4301461.

Taner Çulban
  • Taner_Ç T kullanıcısına yanıt
    İlanı Sahibindene koydum arkadaşlar.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-temiz-full-cam-tavan-megane-sporttourer-661677472/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner_Ç

İlanı Sahibindene koydum arkadaşlar.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-temiz-full-cam-tavan-megane-sporttourer-661677472/detay
    İyi satışlar dileyerek yakıt konusunu sormak istiyorum.

Teknik bilgilerde yer verilen Yakıt Tüketimi (Şehir içi / Şehir dışı) 5,5 lt / 4 lt bilgisi ne kadar tutarlı. Günlük kullanımda yol bilgisayarınız ortalama yakıtı ne gösteriyor ?

Ben de fluence var, otomatik mst bakıyorum. Fluence 5.8 şehir içi yakıt bilgisi veriyorken günlük kullanımda 7 litrenin üzerini-kullanıma bağlı bazen 8- gösteriyor.

• onurordek O kullanıcısına yanıt
    Şehit içi ortalama 6 lt, Şehir dışı 5,3 lerde.
  • 
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.