Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ (597. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.103
Cevap
88
Favori
871.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 595596597598599
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne kadar diyorsunuz detay verir misiniz bende 1.5 dci privillege var 105 lik ilanlarda su an

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevgili Dostlar MST lerinizin kıymetini bilin hele bu kurlardan sonra iki kez bilin.Geçen hafta Almanya'da 4 MST görme fırsatım oldu.Açıkçası aracıma olan bağlılığım bir kat daha arttı.Göreceli bir durum belki .Yakından görene kadar Ne zaman gelecek gelse de değiştirsek diyen ben,şimdi gelmese de olur ,gelsede değiştrmem moduna girdim.Bu arada aracım 2014 Sedefbeyaz GTLine EDC

Bu arada mevsim kışa dönmüşken Bir çok dostumuz kış lastiği derdine düşecek.2 konuya dikkat çekmek isterim geçen yılkı ılıman kış nedeni ile bayiletin depoları 2016 2017 üretim tarihli lastklerle dolu kaldı buraya dikkat.Ve tabiki kur nedeni ile 2018 tarihlilerde ciddi fiyatlar bekliyecek bizleri.Son dört yılda iki farklı aracımızda denediğimiz PETLAS'ı bu ortamda şiddetle tavsiye ederim.Iş aracımda kullandığım Continental,Pirelli gibi markalarla arasında o fiyat farkına değer bir performans farkı yok Ankaranın sert kışlarında tecrübe edilmiştir.Kazasız belasız seyirler dilerim.

• Bir galeride 2012 model MEGANE 1,5 DCİ SPORTTOURER PRİVİLEGE 110 HP EDC OTOMATİK var arkasaşlar. Sağ ön çamurluk değişmiş. 150.000 km de. Kilometresinin 150.000 olması konusunda ne düşünüyorsunuz. Bu araba alınır mı? Yoksa hiç bulaşmamak mı lazım?

• Bugün servisten bakım için fiyat aldım. Aradığıma pişman oldum. Mazot filtresi dahil rutin bakım fiyatı 1200 TL indirim kampanyası varmış 991 TL.

Nasıl ama

Parçaları internetten orjinal olacak şekilde hangi siteden temin edebilirim?

• mstfks-82 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Ben hiç alışveriş yapmadım ama sürekli bu siteden alışveriş yapan bir abim tavsiye etmişti bu siteyi, isterseniz bir inceleyin.

https://www.renaulttoptancisi.com/
    www.parcafilosu.com
    bu sitede şasi numarası ile uyumlu parcalarınızı bulabilirsiniz. bi kaç malzeme aldım sıkıntı yaşamadım. bakmanısı tavsiye ederim
  • 75 istiyorum aracım 97binde parlak mavi renk.
    Yeni bakım yaptırdım, mazot filtresi dâhil 550 tl tutuyor, güvenilir bir Renault servisi(özel servis) Ankara da. Bütün malzeme onlardan işçilik dâhil.

• ahmetmdB A kullanıcısına yanıt
    Ben de dün Çorlu sanayiden orjinal parçaları ve Elf 5-30 yağa 390 TL verdim. 100 de işçiliğe verirsem bu işi kurtarmış olacağım. Sadece mazot filtresi Motrio diğerler filtreler mais. Polen ise karbonlu.

• MERHABA. 2011-2017 OCAK ARASINDA MEGANE SPORT TOURER KULLANDIM. BU FORUMDA DA ZAMAN ZAMAN YAZILARIM OLDU. OLDUKÇA SEVEREK KULLANDIĞIM BİR ARAÇTI. SATTIKTAN SONRA CİTROEN C4 PİCASSO ALDIM, ARACI HALA ZEVKLE KULLANMAKTAYIM. EŞİMİN KİA RİO'SU VARDI. ONU SATIP GOLF 7 HİGHLİNE, ARDINDAN MB A180 ALDIM. PARAYA İHTİYAÇ OLUNCA ONU DA SATIP PEUGEOT 2008 ALDIM. 2008'DEN MEMNUNİYETSİZLİĞİM YOK ANCAK B SINIFI BİR ARAÇ. BİR KARAR ALDIM. EN SEVDİĞİM İKİ ARAÇ EVİMİZDE OLSUN, ONLARI KULLANALIM İSTİYORUM. BU SEBEPLE OTOMATİK 1.5 DCİ MEGANE SPORT TOURER ARIYORUM. 100.000 KM'Yİ GEÇMEMİŞ, PRİVİLEGE VEYA GT-LİNE, Bİ-XENONLU, USB GİRİŞLİ, CAM TAVANLI VE OTOMATİK ARAÇ SATAN VARSA GÖRÜŞEBİLİRİM. FORUMDAN ÇOK UZAK KALDIM. ONUN İÇİN SORUYORUM. EDC ŞANZIMANDAN KULLANANLAR MEMNUN MU. BUNLARDA DİREKSİYONDA VİTES DEĞİŞTİRME KULAKCIKLARI VAR MI. TEŞEKKÜRLER
  • Merhaba Cenk Bey, EDC serisinin özellikle 2012 sonrası serilerinde kronik şikayet yok.Bizde 2.araç olarak 2014 GT Line EDC kullanıyoruz.Yaklaşık 30 ay oldu çok şükür tık demedi.Diğer tarafta Focus Dizel PS iş aracım.Ona kıyasla vites geçişleri hissediliyor,ilk kullanımda 1-2 arası bazen kararsızlık hissedebilirsiniz ancak araçla bütünleşip gaz pedalını kontrollü kullanırsanız bunuda aşabiliyorsunuz.Sanırım MST bize avrupalı tüketiciin SW bağımlılığını aşıladı.Bundan sonra sedan yada HB düşünmem doğrusu.Gönlünüzce bir araç bulmanız ve kazasız belasız kullanmanız dileği ile.

• Bu arada atlamışım diğer sorunuzu,Direksiyonda kulakcık yok maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: osmin

Merhaba Cenk Bey, EDC serisinin özellikle 2012 sonrası serilerinde kronik şikayet yok.Bizde 2.araç olarak 2014 GT Line EDC kullanıyoruz.Yaklaşık 30 ay oldu çok şükür tık demedi.Diğer tarafta Focus Dizel PS iş aracım.Ona kıyasla vites geçişleri hissediliyor,ilk kullanımda 1-2 arası bazen kararsızlık hissedebilirsiniz ancak araçla bütünleşip gaz pedalını kontrollü kullanırsanız bunuda aşabiliyorsunuz.Sanırım MST bize avrupalı tüketiciin SW bağımlılığını aşıladı.Bundan sonra sedan yada HB düşünmem doğrusu.Gönlünüzce bir araç bulmanız ve kazasız belasız kullanmanız dileği ile.
    TEŞEKKÜRLER CEVAP İÇİN. MST DEDİĞİNİZ GİBİ BANA DA STATİON WAGON SEVGİSİNİ AŞILADI. BU YÜZDEN GİTTİM C4 PİCASSO ALDIM. İNŞALLAH BULURSAM 2. ARAÇ OLARAK DA MST ALIP TEKRAR ARANIZA DÖNECEĞİM. GÖRDÜĞÜM KADARIYLA ESKİLERDEN ARROWCOLT VE MSTFKS-82 ARKADAŞLAR HALA DURUYORLAR. NE GÜZEL. BU ARAÇLARIN KIYMETİNİ SATINCA DAHA İYİ ANLIYORSUNUZ...

• Dostlar Merhaba Forumun geride kalan sayfalarında sanki okumuştum ancak tekrar bulamadım.MST EDC ,çeki demiri taktırıp römork yada çekme karavanla tecrübe eden dostlar var mıdır? Düz vites olsa çok fazla araştırmayacağım ancak EDC olunca tereddütler hasıl oluyor. 750 Kg.lık römorkla Şanzıman performansı nasıl etkilenir ve frenler yeterli geliyor mu ?Ve tabiki her türlü tecrübe edilmiş diğer başlıklara açığım.Saygılarımla,

• cenk42 C kullanıcısına yanıt
    Defalarca değiştirme düşüncesine kapıldım ancak bu ayarda bu özellikte bu bagaj hacminde hiç içime sinen araç bulamadım. Manuel olmasından dolayı satacaktım artık otomatiğe geçiş yapmak istiyorum ancak hiç de kıyamıyorum çok iyi bakıyorum aracıma o da hiç masraf çıkarmadı. Bayılıyorum kalkışlar rahatlık herşey var. Allah gönlüne göre versin bulursan bana da lazım düşük km li hatasız otomatik.

• quote:

Orijinalden alıntı: mstfks-82

Ben de dün Çorlu sanayiden orjinal parçaları ve Elf 5-30 yağa 390 TL verdim. 100 de işçiliğe verirsem bu işi kurtarmış olacağım. Sadece mazot filtresi Motrio diğerler filtreler mais. Polen ise karbonlu.
    Çorlu da parçaları nereden hangi dükkandan aldınız? Ben de çorludayım bakım yaklaşıyor. Teşekkürler.

• RenaultMeganeSportTourer R kullanıcısına yanıt
    Yeni sanayi sitesinde Uysal Renault tan aldım.

• Herkese merhaba, 2012 model 1.6 dci GT-Line sport tourer modelinde trigger seti bildiğimiz kayış gibi 80000'de değişmiyor sanırım doğru mudur? Konunun uzmanı arkadaşlar forumda kesin vardır diye düşündüm buraya yazmak istedim. Bilgisi olanlar cevap verebilirse çok sevinirim.

Konuyu bu başlık altındaki sayfalarda aradım göremedim, belki de yazılmıştır ben bulamadım. Aracım 59 bin'de bakıma girmişti şu an 72000 ve 9. ay içindeyim, bir süre sonra tam bakım zamanını zorlamadan bakım yaptıracağım bu detayı öğrenmem gerekiyor. Daha önceki bakımda sormuştum, bu modelde değişmiyor zincir var gibisinden birşey demişti sanki ama emin olamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermancati -- 14 Kasım 2018; 12:1:58 >
  • ermancati kullanıcısına yanıt
    1.6 dci ların trigeri zincirli tip, bildiğim kadarıyla 160.000 de değişiyor, emin olmak için servise bir sorun.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgi için hocam Bakımdan önce mutlaka soracağım.
  • 
Sayfa: önceki 595596597598599
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.