Şimdi Ara

Yeni Manisa Tuneli (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Manisa zorpetten - bornova topçu kışlasına 12 dk da girmişliğim var ortalama sakin kullanırsam 20 dk varıyordum zaten :)) şimdi tünelde hız sınırı 70 tin tin gidiyorsun yol bitmiyor :D şaka bir yana çok rahat oldu tünelin açılması arabayı üzmüyor yol ayrıca kışın durmadan kapanırdı yol şimdi rahatız inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Material-Engineer -- 9 Temmuz 2018; 16:30:58 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tünel iyi güzelde benim dikkatimi şey çekti tüneli gece kullanan olduysa beni anlayacaktır. Tünelin ışıklandırması çok fazla geldi bana aşırı aydınlık içerisi tünelden bir anda karanlığa çıkınca geçici körlük yaşadım resmen 😳

• Ağla Sevgili Yurdum Ağla kullanıcısına yanıt
    Şuanlık ücretsiz hocam

• Kemalpaşa tarafındaki yeni otobandaki tünel, bu Manisa tüneli, Göztepe'deki tünel ve Konak uçanyoldaki tünel gayet kullanışlı. Muhalefet olmak başka hizmeti görmemek başka. Göztepedeki tünel hariç diğerleri gereklilikti. Ayrıca Manisa'daki tünel formasyon olarak çok gevşek. Gerçekten kontrolleri çok sık bir şekilde yapılmalı. Anlık olarak kayma ne olacak kontrol etmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

Arkadaşım bu forum böyledir, İzmir Buca Belediyesi 2009 yılının parasıyla dağın tepesine 4 Trilyona Atatürk Maskı yapar, ve şu an içler acısı haldedir, kimse gıkını çıkarmaz, hatta buna bu kadar para harcanır mı diye asla yorum yapmaz, ama Devlet 45 Dakika süren Manisa İzmir arasına (Kışın çok tehlikeli olan Sabuncu Belini iptal ederek) 10 dakikaya düşüren Tünel yapar buradaki süper zekalar buna bile eleştiri yapmaya çalışır, ne desen boş

Alıntıları Göster
    Atatürkü sevmeyen biri olduğun belli yorumuna cevap verilecek biri değilsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• tefennili kullanıcısına yanıt
    Tünel öncesi 20 dakika şimdi de 20 dakika. Kışın çok mu tehlikeli bence değildi. 8 yıldır Manisa’da yaşayan ve her pazar günü İzmir’e giden biri olarak söylüyorum bunu. Ağır taşıtlar için her mevsim tehlikeliydi o yol, eğer ağır taşıt kullanıyorsunuz tünel işinize yarar ama kullanmıyorsanız neredeyse artısı yok. Paralı olmayacak deniyor, söylenenler doğru çıkarsa tüneli kullanırız ama paralı olursa ağır taşıtlar hariç kimse o tüneli kullanmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: shockwave23

İzmir Manisa arası zaten 25 30 dk neyi kisaltacaklar.

Hocam istanbul-İzmir arası biraz daha kısalacaktır sonuçta.
    Özellikle şehirlerarası otobüslerde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

Atatürkü sevmeyen biri olduğun belli yorumuna cevap verilecek biri değilsin

Alıntıları Göster
    Ben Atatürkü sen gibi laf da değil, kalbimin taaa içinden severim, boş yapma hadi selametle
  • o arkadaştan hemen uzaklaş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Material-Engineer kullanıcısına yanıt
    Scada sistemi tam olarak oturtulmadı ve otomasyon devreye girmediyse eğer manuel olarak aydınlık seviyeleri ayarlanıyordur. Sistem tam anlamıyla çalışır vaziyete gelince düzelir muhtemelen.
  • tünel daha yapılırken 3 kere göçtü ben o tüneli kullanmam.

bilmeyen arkadaşlar için de söyleyeyim zaman konusunda 2 dakika yakıt konusunda belki 1 litre avantajı var. başka da bi avantajı yok.

tır kamyon vs araçlar için kullanılabilir. şahsi araçlar için o kadar da gerekli değil benim görüşüm.
  • senged kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam beyaz led koymuşlar ve çok sık yerleştirmiler eski tip sarı ampul daha sağlıklı olabillirdi

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkahmet

tünel daha yapılırken 3 kere göçtü ben o tüneli kullanmam.

bilmeyen arkadaşlar için de söyleyeyim zaman konusunda 2 dakika yakıt konusunda belki 1 litre avantajı var. başka da bi avantajı yok.

tır kamyon vs araçlar için kullanılabilir. şahsi araçlar için o kadar da gerekli değil benim görüşüm.
    Günde binlerce araç geçiyor istersen sor bakalım memnun değiller mi?

Sizingibiler yapılan güzel bir şeye de iyi olmuş deyip takdir etmezler.

Aslında içten içe iyi olmuş aslında derler ama dile getiremezler.

Yakıt ve baskı-balata vb. masrafları sana koymaz..!

Asla kullanmam der çaktırmadan kullanırlar

• quote:

Orijinalden alıntı: alpbatu

Günde binlerce araç geçiyor istersen sor bakalım memnun değiller mi?

Sizingibiler yapılan güzel bir şeye de iyi olmuş deyip takdir etmezler.

Aslında içten içe iyi olmuş aslında derler ama dile getiremezler.

Yakıt ve baskı-balata vb. masrafları sana koymaz..!

Asla kullanmam der çaktırmadan kullanırlar

Alıntıları Göster
    güzel kardeşim. maden mühendisiyim ben. zemin mekaniği, tahkimat dersleri aldım.

daha kazılırken 3 kere çöken tünelden beni kimse geçiremez kusura bakma :)

ben tehlikesinden bahsediyorum sen hizmet beğenmez diyosun.

o zaman izmir istanbul arası boydan boya ip çeksinler herkes ip üstünde yürüsün. yol kısalmış olur. tehlikeli olsa da hizmet sonuçta :)

yapılan hizmet aklı başında sağlam güvenilir konforlu cebimize de artı sağlayacak bişeyse neden istemeyelim?

• Manisa tünelini bilmem de şu Karacabey Bursa arası otoyolu bir an önce bitirmeleri lazım. Pazar akşamları bitmiyor o yol, yarım saatlik mesafeyi 1.5 saatte ancak gidiyorsunuz sürekli dur-kalk trafik.
  • bjkahmet kullanıcısına yanıt
    Maden Mühendisi kardeşim;

Beş senede bitmesinin nedeni de bu zaten ince eleyip sık dokudular, oldu bittiye gelmedi diye düşünüyorum.

Elinde teknik bilgiler varsa, çökme ihtimali somut belgelere dayanıyorsa neden ilgili yerleri ikaz etmiyorsun.

Çökme tehlikesi olduğuna dair yetkili ağızlardan bir paylaşım duymadık(şahsen duymadım).

Bir an önce insani görevini yapmalısın Sadece kendini düşünme derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpbatu

Maden Mühendisi kardeşim;

Beş senede bitmesinin nedeni de bu zaten ince eleyip sık dokudular, oldu bittiye gelmedi diye düşünüyorum.

Elinde teknik bilgiler varsa, çökme ihtimali somut belgelere dayanıyorsa neden ilgili yerleri ikaz etmiyorsun.

Çökme tehlikesi olduğuna dair yetkili ağızlardan bir paylaşım duymadık(şahsen duymadım).

Bir an önce insani görevini yapmalısın Sadece kendini düşünme derim
    keşke seninle aynı fikirleri paylaşsaydım.

o bölge yapısı itibariyle yumuşak bi dokuda. ince eleyip sık dokunmadı. 3 kere çöktü kaç kere hatırlamıyorum yüklenici firma değişti. öyle ince eleme sık dokumadan kastın nedir anlatırsan sevinirim :)

somut bilgi daha ne olsun sayın kardeşim. çöküyor tünel. beş senede kaç kere çöktü. yine çökmeyeceğinin garantisini ben veriyorum diyorsan buyur geçmekte özgürsün tabii ki.

ben şahsen geçmem. geçene de karışmam. sonra hizmet düşmanı oluyoruz :)

saygılar. iyi günler.

• bjkahmet kullanıcısına yanıt
    Mühendis birisinin çöküyor ben burdan geçmem demesi biraz tuhaf değil mi? hadi bunu babaannen haberlerde duyup söylese amenna. inşaat sırasında meydana gelen sorunlar aşılmış bir sürü matematiksel hesaplar yapılmış ki, tünel hizmete açılmış; daha neyin derdi bu anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 10 Temmuz 2018; 15:58:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

Mühendis birisinin çöküyor ben burdan geçmem demesi biraz tuhaf değil mi? hadi bunu babaannen haberlerde duyup söylese amenna. inşaat sırasında meydana gelen sorunlar aşılmış bir sürü matematiksel hesaplar yapılmış ki, tünel hizmete açılmış; daha neyin derdi bu anlamadım.
    oturduğun evin inşaatına şahit oluyorsun diyelim. zemin kötü. başlandı işe yapılırken çöktü. tekrar başlandı tekrar çöktü tekrar başlandı tekrar çöktü.
    5 sene sonra tamam dendi al otur.
    otururum diyorsan güle güle otur.

kimseye geçmeyin demedim. kendi adıma geçmemeyi tercih ederim. güvensiz bulduğum bi durum. anlaşılmayacak pek bişey yok gibi.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.